Začaly vašemu dítěti růst zuby dřív než v 5ti měsících?

karotky
4. črc 2007

Ahojky maminy!
Máte některá doma dítko,kterému začaly růst zuby dřív než v 5.měsících?
Mám podezření,že se už Adamovi asi klubou,ikdyž je mu teprve 2,5 měsíce.
Doslova si hryže ruce.Když mu nabídnu mlíko,tak to odmítá a když mu strčím malíček do pusy a dotknu se patra,vůbec nesaje a vyloženě mi ten malíček kouše.Bývá dost nervózní a když mu začnu jezdit malíčkem po dásních,tak se uklidní.
Poradtě.Díky

missymici
25. únor 2009

scharfinka : dávku jsme zvýšili přibližne před týdnem na 110 -120ml. Když vypije víc,tak to vyblije.

mikulka
25. únor 2009

missy, to je na zuby brzo, i když, kdo ví. Má teplotku? My s bříškem moc trpěli, i když prděl sám, stejně ho bolelo bříško...

scharfinka
25. únor 2009

teda deti by meli mit na zuby zbrojni pas, jeste chvili a fakt mi z toho uz hrabne, ten rev je fakt sileny, uz aby byl ten nerad zubaty venku 😠

alishia
26. únor 2009

scharfinka🙂 To sem si rikala taky, ale malej rve dal.) Nam opravdu hrozne pomaha ten cipek. malej se aspon tolik netrapi.

missymici
26. únor 2009

holky koupili jsme gel na mazání dásen,a zabral.DAndula je klidnější a když ho chytne záchvat tak mu to znova namažu a po 10 minutách se sklidní a zaspí...zajímavé.Dnes je zas v klidu, mazala jsem jen jednou.´Tak tedy nevím,jestli mu ten gel chutná nebo mu to fakt zabralo.Že by to bylo bříško se mi nechce nějak věřit.dávam mu sab simplex, fenykl.čaj od mala aže by ho to chytlo až ted i přes to že pije kapky a čaj a má prdíky.Je to možné????Nemůže to být ještě tím, že si někdy neví pořádně odkrknout?

alishia
27. únor 2009

holky ja mam dotaz na zkusenejsi matky...ktere uz to maji za sebou. Leze nam prvni zub, uz je prorizly, jak dlouho bude trvat nez vyleze uplne? A po jake dobe vyroste dalsi? Malej je stale protivnej, tak si myslim jestli mu neleze i ten vedle. Vubec nevim jestli mu mam dat cipek nebo ne. Vecer sem mu dala paralen cipek a svete div se spal celou noc. Zazraky se deji🙂 Kamaradka mi vcera jeste poradila homeopaticke cipky VIRBUCOL, pry to jejimu synovi taky zabira. Koupila je na slovensku, ale co sem se divala na net, tak je mame i tady v CR, takze dneska hura do lekarny. Jinak stale mazu, a zabira jedine kamistad gel...tedn zabira i me, kdyz mam odreninu od rovnatek, tak mi to uplne umrtvi. Jinak mundisal gel, baby dent a jeste neco sme meli, absolutne bez vysledku.

akdar1
27. únor 2009

Milé maminy. Mám trošičku jiný problém, ale s prvními zoubky související... Naše dítko už má asi 6 zubů - prořízly se snad téměř bez problémů, jen mi nedá spát horní levý řezáček... Původně jsme si mysleli, že je ta jeho spodní rovinka stále uchycena kouskem dásně - do pusy si sáhnout nenechá, ale když už to trvalo několik dní, zjistila jsem pohmatem nehtu, že tam má jakoby prasklinku (dírku) - ze spodu zoubku je mezírku. Dělá se s tím něco?! Okusováním hraček to vzniknout nemohlo...???!!! Na zubní prohlídku mě vezmou až v dubnu (tak tam zkusím vzít i synátora, ale nevěřím tomu, že by na paní doktorku aspoň otevřel pusu 😀 ). Pokud máte zkušenost, budu ráda za poznatky. Díky.

raady
27. únor 2009

Ahoj,
Matěj měl první zoubek v 6,5 měs. My vůbec nevěděli,že mu rostl 😅 I další zoubky byly bez velkých problémů, teplot, průjmů. Parkrát jsme namazali gel a bylo to úplně v pohodě. 😉
Teď když vás čtu, tak se děsím, jak to bude u Barunky. Zatím nic 🙂

mikulka
27. únor 2009

Ahoj holky,

tento týden mi začal malý občas plakat, aniž bych věděla proč. Do pusinky si sahá, prso nechce, tak to hladem asi nebude. Když jsem mu sahala do pusinky a dívala se, nepřišlo mi tam něco jiného. Je nějak vidět, že zoubky rostou, je to cítit pohmatem?

mousunek
27. únor 2009

mikulka: pohmatem to urcite citit je dasnicky jsou nabehle vic tvrde a v miste kde leze zoubekje i vice vystoupla, kdyz trosku zatlacis je citit i spicka zoubku pod ni..... pak je otazka jestli prcek bude cekat az se prorizne zpoubek sam nebo si je bude prorezavat.
Muj klucina vzdycky spokojene kousal hracku najednou z niceho nic rev a zoubek byl prorizlej uz nam takhle leze treti

mikulka
27. únor 2009

mousunku, aha, takže tím, jak kousají hračky si mohou sami pomoci a zub se snáz prožízne?
Zítra se ještě podívám, jestli má dásničky naběhlé. První lezou špičáky?
A za jak dlouho od naběhnutí dásně asi vyroste zub? Je fakt, že malý nesliní, tak to možná nebude ono. 😕

mousunek
28. únor 2009

mikulka: vetsinou rostou prvni jednicky dole, ale to je u kazdeho decka jine tobe muze zrovna vylezt trojka nahore, uvidis sama jak to u porcka pujde u kazdeho drob ecka je to jine. Kolikrat si zenske stezuji ze v roce deti nemaji zuby a mymu klukovi leze ve 4mesici uz ctvrty zub, tak tezko rict.

Viky si vsechny zoubky prorezaval sam jak jsou ty umele spendliky na hrani tak vzdycky vic kousl a zoubek byl na svete, ale toho revu kolem pak.A s tim slintanim co ja vim tak jak lezou zuby decka slintaji jak bernardynii 😀 my jsme schopny behem chvilicky poslintat celou plinu na utirani pusinky a rukavy k tomu 😀

alishia
28. únor 2009

tak mi naopak neslintame skoro vubec. ale je to tim ze sme asi uz vetsi🙂

mousunek
28. únor 2009

alishia: to je zvlastni z Viktorka jsou normalne "tkanicky" slin 😀 uz od 2,5 mesie, ale to je asi tim ze mu leze vic zoubku naraz a ze ma tu dasnicku celou nabehlou...

mikulka
28. únor 2009

Tak s tím sliněním to je možná taky individuální, ale také jsem si myslela, že je to první znak toho, že rostou zuby.

monsunek: a já si říkala, co to je na těch kousátkách za výstupky a ono je to na prořezání zubu, uf. 😕

mousunek
28. únor 2009

mikulka: hlavne pocitej s tim ze pokud to jsou zuby tak, m,uze byt protivny muze mene bastit, mohou se objevit teploty prujmy my tety mely s teplotou jen druhy zoubek ale to uz vylozene rval jak drak.
Zkus prstem trochu zatlacit na tu dasnicku jestli je pod ni neco tvrdeho a spicateho to bys citila

mousunek
28. únor 2009

chtela bych se zeptat prcek miluje vodu a koupani dnes byl protivnej a rval myslite si ze to muze byt tim ze mu lezou dalsi dva zuby naraz?

alishia
28. únor 2009

tak mi ted meli zvysenou teplotku 37,2 po odecteni...tak sem mu zase vrazila cipek, tak snad bude spinkat. Mel uplne rude tvaricky....a cely den brousi pusinkou o co muze, klidne si otevre suplik a o tu hranu jezdi ale kdyz vic zatlaci tak vypukne strasny plac. S tema zubama je to peklo. a to jich ma v puse jeste tolik:(bééé

mousunek
28. únor 2009

alishia: no jo to zvladnete neboj. Muj prcek si prorezava zuby o hracky a taky je vzdycky desnej rev kdyz kousne vic

pavlinka3
1. bře 2009

ahoj
mám dotaz, jak vysokou teplotu můžu "svádět" na růst zubů? už od pátku má malej střídavě horečku (v zadečku jednou večer dokonce 39,2) nebo naprosto normální teplotu (v zadečku dopoledne 37,1) a vypadá to, že mu lezou snad 4zuby najednou (zatím má 2 spodní jedničky a lezou jedničky nahoře a dvojky dole to vypadá) - kamarádka říkala, že takhle vysoký teploty nebudou k zoubkům....ale malej je jinak naprosto v pohodě a zdravej

mousunek
1. bře 2009

pavlinka3: zdravím Ústečandu, ja bych rekla ze to k zoubkum muže byt pokud neplace a vylozene se nechova ze by ho bolelo neco jineho, zkus mu davat neco na teplotu a uvidis.
Nebo si cinkni na pohotovost, ale nevim jestli jsou u nas v Usti tak ochotny aby Ti poradili

pavlinka3
1. bře 2009

andy kuju
mousunek ahoj ústečando...neznáme se? já se stavím za naší sestřičkou od peddr. (bydlí dvě patra pod náma).....když jsem dala Matymu ibalginovej sirup, tak teď už teplotu nemá vůbec.....čert aby se v tom vyznal....lítá tady jak čert (ale to se snažil i když měl tu horečku)...nejtěžší je se snažit ho udržet relativně v klidu 😠

andy80
1. bře 2009

Pavlí, někteří pediatři dokonce tvrdí, že teplota s růstem zubů nesouvisí, ale v nemocnici říkali, že do 38 by to mohlo se zuby souviset, tak toho se držím. Jak to vyskočí víc, tak letím k mudře.

mousunek
1. bře 2009

pavlinka3: to nevim zda se zname rekla bych ze osobne urcite ne, ale poznat se treba muzem kdyz by ses nudila, treba vzit prcky az bude teplo a pokecat 🙂 kdyztak pisni soukromou zpravu odkud z Usti jsi

pavlinka3
1. bře 2009

tak ten náš peddr. tohle netvrdí....hlavně říká, že každý dítě je jiný a že někteří to prořezávání prožívají děsně a jiný ani nevědí.....

andy80
1. bře 2009

pavlí, nevím, no, ale teď jsem projížděla net a všude se dočetla v poradnách to samý - teplota jen zvýšená. Vím, že každé dítě to snáší jinak. Malá mi zase zvrací, což taky tvrdí, že to není od zubů, ale je. Protože zvracela, když jí rostli dva zuby dole a teď zvracela zase, to jí rostou 4 zuby najednou. Nahoře 2 řezáky a dole 2 špičáky. Radši si za tou kamarádkou dojdi. A to, že každý dítě je jiný je fakt, u Jiřka jsem růst zubů nezaregistrovala vůbec a s malou si to užíváme.

mousunek
1. bře 2009

andy80: no jo kazdy pedik rika neco jineho ale to je fakt asi na ruznosti deticek. Me treba rekla doktorka ze ockovani ktere picha je 100% neni zadna reakce prcek mel teplotu a mel tvrdy a rudy flek na nozicce.
A teplota k zubum, my meli sice jen u jednoho ale rekla bych taky ze je to normalni

andy80
1. bře 2009

mousunek: jj teplota ano, ale ne přes 39, to už je horečka a to by fakt nemělo mít souvislost se zoubky.

scharfinka
1. bře 2009

Tak hlasim, ze mame konecne prvni jednicku prorezanou, ale toho revu kolem....jinak k teplotkam-my meli zvysenou 14 dni, nez se prorezal tak max. 37,3....tez jsem po tydnu letela k mudre, ale ta na nem nikde nic nenasla, maly byl totiz jinak uplne zdravy....tak uz jsem to neresila...no a co ma kamaradka synka, tak ti vedi o kazdem zubu uplne spolehlive-malemu vyskoci 39 teploty dokud se zub neprorizne.....jo a my tez vubec neslintali....holt kazde ditko to ma jinak zarizene.... 😉