Začaly vašemu dítěti růst zuby dřív než v 5ti měsících?

karotky
4. črc 2007

Ahojky maminy!
Máte některá doma dítko,kterému začaly růst zuby dřív než v 5.měsících?
Mám podezření,že se už Adamovi asi klubou,ikdyž je mu teprve 2,5 měsíce.
Doslova si hryže ruce.Když mu nabídnu mlíko,tak to odmítá a když mu strčím malíček do pusy a dotknu se patra,vůbec nesaje a vyloženě mi ten malíček kouše.Bývá dost nervózní a když mu začnu jezdit malíčkem po dásních,tak se uklidní.
Poradtě.Díky

dnada
1. bře 2009

ahojky,tak já včera taky konečně objevila první zoubeček,je to jednička v pravo dole. No,krom toho že byl předevčírem celý den mrzutý a v noci se vzbudil na jedno kojení navíc,tak sem si ani nevšimla,že mu roste zub. On je totiž v pusině honí od 2měsíců a to vehementě. JInak teplota žádná,ani neslitá,žádný průjem, dáseň nebyla vůbec naběhlá,jí normálně spíš chce víc k prsu,uklidňuje ho to. No dnes je ještě protivný,ukňouraný,možná leze další nebo nevim 🙂

snezenka123
1. bře 2009

Ahojky holky,nevím,kam to napsat,ale jelikož si myslí,že se jedná o první zoubky,píšu to sem...
Chtěla jsem se Vás zeptat jestli než se Vašim miláčkům objevili zoubky zda nějak "jinak"pili...Moje malá od včerejška když jí kojím-tak saje ale odtahuje se od prsa-takže mám vytahané a bolestivé bradavky-snažím se aby se od prsa neodtahovala,ale marně-má sílu-prostě pije s chutí,ale ruku má zapřenou o prso a tlačí prso od sebe.Máte s tím taky některá z Vás zkušenosti? Taky mi toho dneska moc nesnědla k obědu(polívku) a když jí dávám spinkat(kolem půl 7)tak se mi i třeba 3x4x do 11 než jdu spát vzbudí-cucne si a usne dál-přitom dříve se vzbudila jen třeb a1x a většinou si začala povídat-ted kňourá a je nevrlá. Jinak neslintá,všechno se snaží kousat,v noci se budí spocená-i když máme pořád stejnou teplotu,dásně se mi nezdají naběhlé-mohou i přesto vyrůst zoubky?
To je teda otázek na Vás,co? Moc děkuji za Vaše zkušenosti a rady. 🙂

dnada
1. bře 2009

ahojky snezenko - malej mi to dělal taky a já netušila proč.Asi to bude mít souvislost s těma zoubkama. Přesně jak píšeš,zapřenej ručkou o prso a odtahoval se🙂 Nebraň jí,čím víc sem se snažila aby to nedělal,tím víc vždy stiskl a mě pak bolely bradavky,když semho nechala,nebolelo to tolik 😉 A to jídlo má určo taky souvislost i když u nás to nebylo,jak sem psala víš,vzbudil se jen jednou navíc 🙂 My taky neměli jiný příznaky jen to odtahování a to mě zuby ani nenapadly 😀 Snad \ti to pomůže 😉

snezenka123
1. bře 2009

Dnado-moc Ti děkuji. A jak dlouho to trvalo-to odtahování? a za jak dlouho po tom co to začal malý dělat se objevil zoubek? jinak se kolikrát vzbudí a má narvanou plínku v pusině a vzteká se...tak snad ty zuby...i když dásně nateklé nemá...měj se krásně 🙂 a díky moc

mousunek
1. bře 2009

snezenka123: zoubky to byt muzou ale na tu narvanou plinku v pusine na to si davam byt tebou pozor zvlast ve spanku.

mikulka
1. bře 2009

Mlj malý je taky často zpocený, i když teplota doma stejná. A stím prsem to taky občas dělá. To pěkně bolí! V pusince ale nemá nic jiného, žádný náznak zubu či anběhlé dásně.

pavlinka3
2. bře 2009

tak teploty od včera odpoledne jsou v pohodě.....dásně má nateklý až hrůza....noc byla děsná, každou hodinu a půl byl u prsa, protože nic jinýho ho neuklidnilo ☹ takže už třetí noc jsem nevyspalá ☹ jinak mi Maty nechce po celou tu dobu nic jiného, než prso a max. tři lžičky přesnídávky nebo jídla k obědu....jo a kukuřičný křupky ty může teda taky .... ale chleba nebo rohlík nechce ☹

alishia
2. bře 2009

holky me by zajimalo, za jak dlouho po prorezani prvniho zoubku budou rust dalsi? mam sanci to poznat? ja teda ten prvni poznala jen podle toho ze byl protivny jak prdylka🙂

alishia
2. bře 2009

jo a tu teplotu ste meli po odecteni? my meli 37,9° takze po odecteni 37,4°, ale ted mam treba jen 37,4°, takze to teplota vlastne neni, co?

dnada
2. bře 2009

snezenko - když to vemu zpětně,tak se odtahoval asi jen 3dny,toteda hodně intenzivně,v klidu se nenajedl. Jinak před tím to dělal jen občas ale to nevím jak dlouho. jo,malej mi takhle baštil peřinu a ještě mi u toho vrčí jako pejsek 😀 My sme taky neměli nic nateklého,ani teplotu,jen ten den byl teda hrooozně protivný a plačtivý,což normálně fakt nebrečí,jen když se mu něco stane,většinou se majzne nebo když jdu pryč,třeba jen do kuchyně,tak slzu uroní. Teď sem spíš zvědavá,za jak dlouho vyleze celý ten zoubek 🙂 Tak ať je zoubek brzo venku a rádo se stalo 😉

pavlinka3
2. bře 2009

alishia nám vylezla jednička dole a za týden druhá a teď je to je 14dní a začínají další a vypadá to hned na víc najednou.....

andy80
2. bře 2009

alishia: nám vyrostl vpravo dole první zoubek, hned druhý den vlevo dole a teď už 2,5 měsíce nic. Za to, teď jí rostou najednou 4 zuby. Nahoře 2 řezáky a dole 2 špičáky.

snezenka123
2. bře 2009

Mousunek-díky moc. No malá plínku začne žvejkat,až když se probudí,ve spánku v pusince nic nemá-naštěstí máme i monitor dechu,tak jsem v klidu.Díky. měj se krásně 😉

snezenka123
2. bře 2009

🙂 Dnado-moc děkuji, dneska mi malem ukousla prst,jak zuřivě tiskla dásničkama-tak si myslím,že se jí tam za pár dní-týdnů nějaký ten zoubek asi vyklube. Přeji Vám,aby se i ostatní zoubky vyklubali bez většího trápeníčka. Krásný den 😉

alishia
2. bře 2009

tak to jsem teda zvedava kdy se vyloupne dalsi🙂 tenhle prvni je kazdym dnem vetsi🙂

mousunek
2. bře 2009

alishia nam vylezl pred 4. mesicem jeden a behem tydne byl venku druhy ted se trapime s vrchnima jednickama

missymici
4. bře 2009

holky, včera jsme koukali do pusinky malému se švagrovou, a fakt to vypadá na zub.Má tam malej bílej růžek a kolem červené...Co by to mohlo být jiného než zoubek...?

mousunek
4. bře 2009

missymici: nic jineho to byt nemohlo, sahni mu na ten bylej ruzek bude ostrej a zoubek je na svete blahopreju

pavlinka3
4. bře 2009

missymici nechci ti kazit radost, ale my takhle plesali nad prvním zoubkem ve 3měsících....byl to takovej malej bílej ostrej špičatej hrot nahoře a protože po týdnu to bylo pořád stejný, tak jsem se zeptala mudr. co to je a on řekl, že to je nějaká kost (nepamatuju si už přesně jak to pojmenoval), ale prej je to normální a na zub si musíme počkat a taky že jo...do měsíce to bylo pryč a nakonec nám první zub vylezl až v 9měsících a dole..... 🙄 ale tím nechci říct, že to nemůže být zub 🙂 u nás to prostě zub nebyl 😅

mousunek
4. bře 2009

pavlinka3: fakt jo? nu u nas to nastesti na konci tretiho mesice opravdu zoubek byl a behem tydne druhy.... Me to prislo taky trochu brzy ve trech mesicich, ale kdyz jsem koukla na nas tak mozne by to bylo. Popravde me nenapadlo, ze by moho mit dite u pusine nejakou kost vycuhujici...

Pajo ty chodis s malym ke Kalikovy?

pajmis
4. bře 2009

Ahojte maminky, chci se zeptat, když je malý poslední dobou celkem protivný, z ničeho nic se rozbrečí, všechno hryže, ruky, hračky, peřinku, tričko...všechno... když se mi přiblíží třeba k obličeji, tak se mi zahryzne do brady a hoodně zuřivě tlačí dásinkama a připadá mi to, že si tím nějak pomáhá, aby se mu ulevilo... může se jednat o zoubky?? Dnes měl teplotu 37,8° , takže po odečtení 37,3°. Dásna má normální, nema je nějak nateklé... akorát je v klidu, když mu přejíždím prstem po dásních... a jsou to teda asi nahoře... které rostou dříve?? spodní nebo vrchní??? nebo to je jedno???? Děkuji za odpovědi 🙂

alishia
5. bře 2009

pajmis: to muj malej taky delal ze se do me zahryznuL.))) a dela to proad akorat s tim jednim zubem uz to . celkem boli🙂 ja myslim ze to u vas budou zuby urcite. muj malej najednou porad chtel byt u me, porad v naruci, a nechtel byt ani chvilinku sam, a byl takovej mrzutej, protivnej a brecici a hlavne v noci vzbuzenej skoro porad. proste peklo na zemi , a ted se to zacina opakovat asi. na dasnich sem taky nic nevidela. akorat mi trochu drhla lzicka, ale nikdo neveril ze to bude zub pak vecer sel spat, ve 3 rev, tak sem mu to sla pomazat gelikem, a citila sem zoubka.) tak sem mu prdla cipek a spal az do rana. ja ho celkove dopovala na noc, aby spal.

andy80
5. bře 2009

pajmis: většinou rostou první zoubky dole, ale stává se, že některým dětem vyroste první zub nahoře.

kamanka
5. bře 2009

Ahojky, nám vyrostl první zoubek 27.1. a od té doby čekáme na další a pořád nic, ale malej je snad od té doby přes den umrčenej, pořád se mu musím věnovat, aby byl klid, slintá jako blázen, hryže taky téměř všechno, ale nekaká, takže zub to asi nebude. Když nám rostl ten první, to jsme zrovna byli naočkovaní po Prevenaru, takže po očkování teploty a spojilo se to s tím zubem, což jsem ale nevěděla, než vykoukl, takže jsme měli teploty 5 dní, byla jsem z toho na nervy. Ale měl i průjem a to má problémy s kakáním, takže myslíte, že když byl průjem i teploty u prvního zoubku, bude to tak i u dalších?

mousunek
5. bře 2009

alishia: to hryzani snad dela kazdy ditko mam od malyho okousany tvare bradu a nos, ze zacatku jsem z toho mela prcu kdyz nemel zuby, ale ted au au fakt boli kdyz poradne stiskne

lencak80
5. bře 2009

ahoj holky, chtěla jsem se vás zeptat, už 3 den máme průjema dnes i zvracel a teď se mi zase totálně po...l
byli jsem dnes u Dr. a prý je to k zoubkům...
ale jsem z toho docela špatná... jinak je veselý a v pohodě... a teplotku má 37.2 po odečtu

mousunek
5. bře 2009

nevim jestli to zabira i pri zubech ale na prujem zkus naskrabat kus bananu. Ale pokud je to k zubum, tak mu vylezou max dva a pak bys mela mit chvilku zase klidek. drz se 🙂 😉

kamanka
6. bře 2009

Chtěla bych se zeptat, taky vašim dětem k večeru červenaly tvářičky, když rostly zoubky? Zdá se mi, že u prvního zoubku to u nás tak bylo, no a teď je to tu zase...tak nevím!

mikulka
7. bře 2009

kamanka, jo, nám taky červenají tváře. Dříve jsem si ymslela, že je mu teplo, ale může to být spíš k zubům.

scharfinka
7. bře 2009

kamanka,taky mivame cervene tvaricky jak marfuska🙂no a uz mame jeden a pul zubu.... 😉