Začaly vašemu dítěti růst zuby dřív než v 5ti měsících?

karotky
4. črc 2007

Ahojky maminy!
Máte některá doma dítko,kterému začaly růst zuby dřív než v 5.měsících?
Mám podezření,že se už Adamovi asi klubou,ikdyž je mu teprve 2,5 měsíce.
Doslova si hryže ruce.Když mu nabídnu mlíko,tak to odmítá a když mu strčím malíček do pusy a dotknu se patra,vůbec nesaje a vyloženě mi ten malíček kouše.Bývá dost nervózní a když mu začnu jezdit malíčkem po dásních,tak se uklidní.
Poradtě.Díky

zoubek
17. bře 2009

Scharfi: Tak to máme úplně opačné mudr. My měli před 14 dny zánět průdušek a atb jsme nedostali. Všechny děti na to atb většinou dostávají a mě bylo řečeno, že se to vyléčí samo i bez atb ☹ Prostě mu je nechtěl jen tak psát. No a Vám nic není a máte je. To bych si to asi ještě rozmyslela, než bych Patrička takhle ládovala chemií. ☹ Pokud mu nic není a teploty již nemá. Jinak u nás to na 100% je zubem, už vidím jak se klube 🙂 okolo dásnička fialková, tak jsem zvědavá kdy zacinká. A to je úterý a teplotu měl v pátek. Stále zub nevidíš?

dnada
17. bře 2009

scharfinko - teda koukám,že já mám asi stejně rozumnou dr jako zoubek pana dr 😀Moje dr nejdřív dělá krev a když je to nutné,nasadí atb,jinak nemá ani nic proti homeopatikům a bylinkám a i je doporučí 😉 jinak skoukni dásničky,nemusí je mít ani zbarvený,jak píše zoubek,ale může být jen vytvarovaná podle toho zoubečku 😉 a na pohmat může být místečko tvrdší než okolní dásnička. A Ty atb bych mu nedávala,jak píše zoubek,je zbytečné cpát dítě atb když má moč i krev v pořádku a ste už bez teplot 😉 Atb si ještě za život užije až až.

scharfinka
17. bře 2009

Holky, no prave, ze my horecky mame znova od vcerejska, do vcera to byly jen lehce zvysene teplotky kolem tech 37,3 no a vcera odpo se nam vyrazily 38, ted uz je to 38,5 po odectu, proto jsem rano mazala k mudre... tak trochu se mi zda, ze lezou dvojky dole, ackoli jeste nemame jednicky nahore 😒 zub ani takova ta bila carecka jeste nevidno....kazdopadnemu atb prozatim asi nedam, protoze mu nechci nicit imunitu pro nic za nic, kdyz veskere testy jsou OK.....manzel rikal, ze az ty zubace vyrostou, ze je zbije a nebo vytrhne 😀, chudak maly nevyspany uz mluvi z unavy, doufam, ze tahle noc bude klidnejsi 😠

gedgitka.a
17. bře 2009

ahojky, tak mi se hlásíme do klubu včera jsem našla malému dole první prořezávající se zoubek, tak mi bylo jasný proč chtěl na horách spát přitulenej se mnou a byl protivnej 😅 , ale odměnil mě zato páč začal místo svýho mam mam volat mama mama 😅

zoubek
17. bře 2009

Scharfi: Tak mu na tu noc něco dej, třeba nurofen nebo tak. Ať si trochu odpočine, ona se mu tím srazí i ta teplota. My máme nurofen čípky a jsou super - ten sirup mi při těch zubech blindil. Lepší dát nurofen na noc, než atb na týden 😉 Dej vědět jak to pokračuje.

gedgitka.a - gratuluji třeba půjde hnedle další 🙂

scharfinka
17. bře 2009

zoubek: Nurofen ma i cipky? tak hned zitra vyslu manzu do lekarny at je poridi, protoze my mame Panadol sirup a jak rikas, bud ho vyblindi a nebo je to boj tak na pul hodiny nez ho do nej dostanu....nechce totiz nic jinyho nez mlicko.......jen doufam, ze to nebude trvat vic jak tyden a bude zub venku....
gedgitka.a: gratulace k prvnimu zoubku a nezapomen si rict polovicce o nove saty 😉 🙂

dnada
17. bře 2009

jj,scharfinko,nurofen má čípky a jsou fakt super🙂 Panadol je taky dobrý ale čípky zabírají rychleji a lépe🙂

geditka - gratulace k zoubečkovi !!! 😎

gedgitka.a
17. bře 2009

díky holky za gratulace, ale odměna od manži se konat nebude je to škrt 😖 prej bych to mohla chtít pak u každýho zubu 😀 😀 a podle toho jak je malej protivnej nedivila bych se kdyby se mu další klubal na svět 😅

many
18. bře 2009

ahoj holky,tak já včera našla druhý zoubek 😉 zatím se prořezává a teplota nepřišla,ale bývá umrčenej sem tam a hůř usíná ☹ ale pak naštěstí usne,ale moc nepospí,ale dnešní noc spal do rána

mikulka
18. bře 2009

¨Holky, zkoušely jste homeo chamomilla? my od včera, ale nezdá se mi, že by to nějak zabíralo.

many
18. bře 2009

mikulka - to vůbec neznám 😒 co to je

dnada
18. bře 2009

many - GRATULACE !!!! Na mě dneska vykoukl 4tý zoubek 😎

mikul - to taky neznám, kamarádka zkoušela nějaký gel na dásničky a taky říkala že to asi nezabírá ☹

many
18. bře 2009

dnada - díky a taky gratuluju 😀 😀 😀
my máme na dásně - Cal gel a zabírá,ale pokud někdy fakt pláče,tak mu dám sirup Nurofen - 1,5 jen menší dávečku ať je mu líp -teda přes den a ještě je prý i nějaký gel - Babydent 😉

many
18. bře 2009

ten Cal gel dětem moc chutná,hned ho chcou potvůrky slízat 😀 😀 😀 tak dávám menší množství a rozetřu mezi ukazováčkem a palcem ať tam něco dostanu,než to celý slíže 😀 a třeba 2x 3x za sebou,no však tam si počteš,kolik se může dát,...

dukie
18. bře 2009

Ahojte holky. Mám dvě otázky...

1. Malej se v noci budí co hodinu, pláče v polospánku... po půlhodině nošení a poplácávání po zadečku zabere... ale za hoďku je to tu znova. Taky brzy vstává (před šestou), což dřív nedělal. Napadly mě ty zoubky, ale jiné příznaky nemá... nic nijak neohryzává, sliny mu tečou tak nějak normálně, prsty do pusy si strká tak nějak normálně... během dne to s ním docela jde, žádný velký kňourání navíc (už i tak je ukňouranej dost...), dásně zarudlý nemá... Myslíte, že by to přeci jen mohly být zoubky? 😕

2. Když začnou první příznaky zoubků, za jak dlouho se obvykle začne první zoubek klubat na svět (tj. za jak dlouho je už vidět)? Tak nějak průměrně... je mi jasný, že jsou případy, kdy se zuby chystají třeba 2 měsíce a pořád nic... 😀

many
18. bře 2009

dukie -tak to neporadím 😒 to není jistý,buďto má období,že se začal budit nebo zoubkama 😒 já o Ladíkově zoubečku ani nevěděla,jsem jen tak pocinkala a byl tam a pak přišla za 3 dny teplota a po týdnu a něco jsem našla další zoubek 😉 je to u každýho mimča jinak,může to trvat několik dní,měsíc 😒 někdo má teploty,průjmy a někdo nic

mousunek
18. bře 2009

dukie - muzou to byt zoubky, muze se mu neco zdat kdyz place v polospanku.
Pri zoubcvivh tu pise spousta zenskych ze deti neslintaji. A proc zrovna vecer, to je normalni ty kdyz mas treba chripku taky ti je hur vecer... Pres den ma mimi mnoho kativit a nema cas zabyvat se zoubkama ale vecer jak lehne nahromadi se mu vic krve a vic to boli.

Na druhou otazku nedokazu odpovedet ja jsem prckovi jeden den prejela po dasni nic nemel a druhy den mel prorizlou spicku zoubku... u druheho zubu byl pod dasnickou videt tyden nez se prorizl.....To je hodne ruzne...

My meli ted mesic klid a dnes zacal zas zurive vsechno kousat a nenecha si ted na dasnicky sahnout na vrchni jednicky to vypadalo drive ale ted uz to jsou asi fakt ony a mam podezreni na spicak v pravo nahore

makulinka
18. bře 2009

Ahoj holky, takové trápeníčka, ještě, že jsme se tomu vyhnuli. První vylezl v pátek , v sobotu hned druhý - ten malinko asi bolel a v neděli už na nás koukaly zoubky dva a že rostou jako z vody. Tak jen nevím kdy vhlížet ty vrchní když se nám první zoubky vyklubyly ve třech měsících. no necháme se překvapit a věřím, že polezou tak lehce jaky ty první 😀 😀 😀

mousunek
18. bře 2009

makulinka - my meli taky prvni zoubek na konci tretiho druhy po tydnu a ted byl klidek

dnada
18. bře 2009

makulinko .gratulace k zoubečkům ! 🙂

bereninka
18. bře 2009

many, a teb Cal gel je na předpis?

dukie, mně malý teď také více pláče, dásně nemá nateklé, sliny taky netečou, ale kouše si víc ruce. I přesto myslím, že to jsou zuby. Dr. mi říkala, že zuby rostou z hlouby a to několik měsíců. Kdžy jsou oteklé dásně, pak už jsou zuby dost nahoře a vylezou do týdne.

Holky, poraďte... Když malému přejedu po horní dásni, cítím tam na dvou místech, jako by, kde budou špičáky, ostřejší části, úplně jako zoubky. Když se mu ale podívám do pusinky, nic tam nevidím, žádné změny. Nevím, zda tedy necítím jen tvar dásně. Nebo by byla hladká? Ale když si sáhnu na dásni nahoře sobě, taky moc hladká není. Ale u něj cítím vyloženě jako by ostřejší hrany na těch dvou místech, když víc zatlačím. Tak nevím. Jak vypadá dáseň, kde se trošku už zoubky mohou klubat? Je hladká, nebo je tam něco cítit?

gedgitka.a
18. bře 2009

bereninka: ahojky ten Cal gel si normál koupíš v lékárně je to malá tubička ve fialový krabičce stál pár kaček 😉
nám se sice proklubal přes víkend 1 zoubek a v po už na nás vykoukl, ale gel jsme zatím nemuseli použít malej to celkem ustál 😉

jitrulka
19. bře 2009

berenika... přesně jak popisuješ, taky máme takové vystouplinky v místě budoucích řežáků, už asi od 3. m, ale po zoubkách ani vidu ani slechu. a myslím si že dřív vyrostou ty uprostřed.

dukie
19. bře 2009

Holky, díky všem za rady, snad se s tím nějak srovnáme. Dneska spal malinko klidněji, probudil se "jen" čtyřikrát, ale zase byl v půl páté vzhůru... 😝 Ale tentokrát neplakal, stačilo ho nakojit (resp. mu dát prso, moc nebaštil, spíš se uklidnil a zase spal).

mikulka
19. bře 2009

My máme ta ostrá místa nahoře v pusince taky, bolí ho to, ale zuby nikde. J8 vlastně nevím, jestli tam ta místečka nejsou i normálně, jestli to něco znamená?

mikulka
19. bře 2009

Holky, a znáte gel Camistad, nebo tak nějak.... Vyhjovuje vám?

smilers
20. bře 2009

Tak se taky radime k vam, sice se jeste zoubkxy neprorezavaj, ale holky maji zdurele dasne, a cumlaji si pesticku, dle dr, uz se zacinbaji u vsech hlasit zoubky, sem tam se objevi plac

muzete me doporucit nejaky gel? kousatka sice mame ale zatim jim nejedou

mousunek
20. bře 2009

smilers - ahoj Miso, to maji dasnicky nabehle vsechny tri? tak to preji hlavne aby se zoubky prorezavaly v klidu bez teplot prujmu a podobne...
My pouzivame gel CitroVital, ale ten je hlavne kdyz uz se prorezavaji tak aby se snadneji prorizly a nasledne aby se cerstva ranka gelem vycistila.

smilers
20. bře 2009

jj vsechny tri 😀 😝 nekdo me doporucoval baby dent

alishia
20. bře 2009

hlasim druhy źub a je to sileny, zkoncim na psychiatrii nejspis:(