Začaly vašemu dítěti růst zuby dřív než v 5ti měsících?

karotky
4. črc 2007

Ahojky maminy!
Máte některá doma dítko,kterému začaly růst zuby dřív než v 5.měsících?
Mám podezření,že se už Adamovi asi klubou,ikdyž je mu teprve 2,5 měsíce.
Doslova si hryže ruce.Když mu nabídnu mlíko,tak to odmítá a když mu strčím malíček do pusy a dotknu se patra,vůbec nesaje a vyloženě mi ten malíček kouše.Bývá dost nervózní a když mu začnu jezdit malíčkem po dásních,tak se uklidní.
Poradtě.Díky

cermonca
11. led 2008

Navi:Tak to mas pravdu malej prvni vylezl v 9.mesici a 3tydnech pak hned druhy a dalsi jsou na ceste 😀
Dnes hodne blinkala muze to patrit k zubum?Ma i teplotu.

lenycka
12. led 2008

Cermonca, teplota k zubům patří, blinkání nevím...

Každopádně nám vylezl první zoubek zrovna dneska, tak jsem to hned jako správná cíťa obulela radostí 😀

dygab
13. led 2008

AHoj, všichni pořád ppisují nateklé a červené dásně. My ale máme natelké dásně, kterými prosvítají zoubky. Vždycky jsou 2 - 5 dnů šílené, potom na nějakou dobu klid a potom zase. Chci se zeptat, Haničla dříve mívala podvečerní záchvaty křiku. Už asi 2 měsíce byl klid a teˇto začalo nanovo. Zároveň jako malá téměř vůbec nespala, poslední 2 - 3 měsíce už trochu ano a nyní opět přes den nespí, resp. 2x po půl hodině. Může to být zubama? Děkuji

anatanka
15. led 2008

Vsude slysim, ze mimco bylo 2 dny protivny, tri dny... Miriam uz nabiha priblizne ctrnacty den a ja uz mam pomalu pripravenou stolicku u okna, protoze z ni jsem naprosto na neurol. Je to mozny, aby jeden zub daval zabrat tak dlouho a nefungovaly ani sirupy, ani cipky, ani gel...
Neznate nahodou nejaka homeopatika pro tento ucel? Zkusim vsechno, klidne uz i vareny ho... 😉

pipisek
15. led 2008

anatanka
dostala jsem v lékárně knížtičku od homeopatky "Homeopatie v pediatrii", co mi prodávala homeopatika na tvorbu MM a tam píšou:

růst zubů
chammomilla vulgaris - ředění 9CH - 1-3x denně 1 dávku roztoku
podává se při bolesti, teplotě a průjmu při prořez. zubů

phytolacca decandra - ředění 9CH - 1-3x denně 1 dávku roztoku
bolestivé prořezávání zubů, úleva stiskem dásní a zubů, dítě kouše matku

naše malá teda 14 dné před proříznutím zubů kousala každýho, kdo jí choval, bylo to přes svátky, takže okusovala celou rodinu i známé, kousala na každé návštěvě.
já jsem jí homeopatikum nedávala, až zpětně mi to došlo, že si takhle ulevovala 😀

kralik
15. led 2008

Ahoj anatako,
my měli zatím jen jeden den hodně špatný a zabral nám gel. Ségry přítel (je lékarník) nám, ale doporučil homeopatika Osanit, prý jsou super. Nedokážu posoudit z vlastní zkušenosti, ale můžete vyzkoušet. Taky máme na cestě jantarové korálky se kterými zas má dobré zkušenosti moje sestřenka. Ani jedna z holek neměla vůbec problémy se zoubky.
Snad vám něco pomůže 😉 . A doufám, že to bude pomáhat i nám 🙂 .

lenycka
16. led 2008

Anatanka 😀
Já dávám Chammomilla Vulgaris, rozpouštím 3 kuličky na lžičce převařené vody, bacha, nesmí se na ně sahat, musíš si je "vytočit" do víčka a z víčka je pak přesypat na lžičku 😉 Zabírají poměrně rychle!

anatanka
16. led 2008

Holky, diky. Zkusim zatim Chammomilla Vulgaris, protoze je mam doma, maly je kdysi dala doktorka na zklidneni, tak treba zaberou. Kdyz uz to trva tak dlouho, tak to mozna ani neni od zubu a je proste jenom tak strasnaaaa.
Gel nezabral vubec a osanit ani jantarove koralky vubec neznam, ale podivam se po tom na netu.

Jinak Lenycko, ze se na ne sahat nesmi, to vim, ale nevim prave vubec davkovani. Ja ji je ani nerozpoustim a davam ji jednu kulicku jen tak do pusinky...

lenycka
16. led 2008

No mně v lékárně řekli, že tři kuličky jsou tak akorát a radši to malý rozpouštím, je ještě malá, kdyby mi to vdechla, nevím, nevím

anatanka
16. led 2008

Len: Prosim te, jeste mi napis, po jak dlouhych intervalech ji ty tri kuldy davas.

lennis
16. led 2008

Tak holky, dnes jsem taktéž v lékárně objednala Ch9, tak jsem zvědavá na ten zázrak, již 3. měsíc nespíme a už je to na pokraji krize, budí se co hodinu, někdy i 2x za hod, malej kruhy pod očima jak po mejdanu a Dr. mi doporučila jen Panadol v krizi. Máte nějaký ještě jiný tipy???? Budu ráda za cokoliv....jo a ZUB NIKDE!!!!!!!!!!!!!!!

melani
28. led 2008

ahoj Laure ja osm mesicu a ma prvni zub a muzu rict ze je to horor horecky prujem v noci strasne place a kdyz to konecne ustalo a zacala byt vesela tak ji asi roste dalsi,protoze horecka se vratila a v noci byla kocicka porad v zachvatu bylo mi ji moc lito,ale pomaha Nurofen docela dobre....tak drzim palecky

anatanka
28. led 2008

Mel: Nechci prudit, ale podle medailonku mas trojcata a jeste se stejnym jmenem! 😉

Tak nevim, jestli u nas zabrala ta Chamomilla, ale Miri uz je klidnejsi. Ona vzdycky byla strasne ujeceny dite a uz jednou se Ch osvedcilo - teda zase samozrejme nevim, zda to bylo tim, ale vzhledem k tomu, ze ted uz je to podruhe, co se cca tyden po polykani kulicek zklidnila, tak tomu zacinam verit.

andulkaavetrelec
28. led 2008

tak 5 dnů před Davidovým půlrokem se nám objevila jednička vpravo dole, 4 dny před dvojka, plakal trochiu více než obvykle cca 3 dny, jednu noc se budil s křikem

karotky
autor
29. led 2008

Andulko..............gratulace. 🙂
My jich máme už 8. 😵

s2007
29. led 2008

stěma zubama je to fakt hrozny já mám pocit že nám lezly měsíc a až včera jsem zjistila že mu lezou 2 na hoře dole 2 má už od 6.měsicu ted ty vrchni jsou hruza teploty až 39,2 no ještě dva dny a bude po teplotach minule to taky tak měl jinak davám panadol sirup a gel na zoubky má je uplně vřave ty dasna a mrkvičku z ledničky at si to chladí a masiruje, jinak to jde protivny je furt ale když ho dám na zem tak si hraje. 😀

andulkaavetrelec
29. led 2008

tak ty zuby nás ještě trápí,
prosím vás, trápí, když prořezávají dásně, nebo i když pak rostou? 😖

karotky
autor
29. led 2008

Nás trápí,ikdyž pak rostou.Hlavně ty horní.Tam máme 4 a když začně jeden,tak s sebou táhne ostatní,dáseň je nateklá,nenechá si na to šáhnout a když na to přijde,tak kouše i do mě 😀 .Když ho nesu třeba do postýlky,tak se mi zahryzne do ramene. 😅

aponchie
30. led 2008

me bylo receno homeopatkou ze mam davat bobulky do plastoveho kalisku pri rezani zubu 5bobulek co par hodin v akutni fazy pozdeji 3xdenne rozmocit do trosky tekutiny a dat vypit pac mimco to nedudla oid jazykem prej je ucinek stejny a nam camomila pomohla

roza
18. únor 2008

Tak my ještě zuby nemáme, ale v noci je hrozný řev, budí se tak 20-30x, je to děs, usne jen v náručí... Ale zuby nevidím... mohou to být jejich příznaky? A přes den spaní taky nic moc a protivákování...

jabber
18. únor 2008

aponchie - my teda zuby ještě nemáme, ale o tu camomilu jsem se už v lékárně zajímala a tam mě překvapili s otázkou jaké chci ředění. Z nabídnutých jsem si vybrala 30. Jaké máš ty?

andulkaavetrelec
18. únor 2008

s2007: teplota při růstu zubů takhle vysoká je spíš výjimečná...

luuciee83
18. únor 2008

Anatanko, malýmu když rostly spodní dva, bylo to celkem dobrý, zato když se mu měl přoříznout první horní... tři týdny měl nateklé dásničky a plakal co dvě hodiny v noci - už jsem byla taky na pokraji sil - pak měl jeden den teplotu skoro 39 a šup zoubek se prořízl... když to ustalo - začalo to nanovo s druhým zoubkem nahoře... ☹
tak držím palečky, ať to máte co nejdříve za sebou!

jabber
27. únor 2008

Včera jsem se na homeopatika při prořezávání zubů ptala naší homeopatky a řekla mi tohle:

Chamomilla 15CH : dítě podrážděné, plačtivé, stolice zelená, jedna tvář rudá, druhá bledá, chce se nosit nebo ho uklidní jízda v autě
dávkování: 1x denně 3 granule ;
pokud je současně přítomen průjem, horečka, kašel, bolest v uších: 2x denně 3 gr

Podophyllum peltatum 15CH: vodnatý, hlenovitý průjem, častější dopoledne, stav se zlepší ležením na bříšku
dávkování: vždy po průjmu 3 gr

Mercurius solubilis 9CH : bolest dásní, dásně jsou oteklé, bíle povleklý jazyk, velké slinění, velká žízeň
dávkování: 1x denně 3 gr

Phytolacca 9CH : dítě tiskne opakovaně dásně k sobě
dávkování : 3x denně 3 gr

U nás to bude taky ta Chamomilla 🙂

lenkakr
27. únor 2008

nám první zoubky vyrostly v necelých 4 měsících a 7 měsících už jich měl 8 😀 😀 😀 😀 . jen asi se 3 zoubkama v noci brečel, jinak byl bez teplot

nikka.vo
27. únor 2008

Tak od 4. prosince kdy sem sem napsala že máme první zub jich má Dominik už osm 😀 😵 😵 😵 Jde to u nás jak na běžícím páse a všechno probíhá naštěstí v pohodě, jen při prožezávání má občas průjmy 😒

s2007
29. únor 2008

ahoj no my taky jedem rychle stěma zubama, při prvních měl vysoke teploty, při těch druhych se mi to nezdalo a radči jsem zavolala jestli je to normalní tak vysoke no šli jsme se mudr.ukazat brala mu i krev a řikala že mu nic není asi slaba viroza no tak nechci vidět potom tu silnou vyrozu no hlavně, že bylo po teplotách,no a jak jsem si myslela že mu lezou dvě dvojky naraz tak jsem měla pravdu plus za 10 dní mu lezly zas dvě trojky takže 4 zuby najednou teploty už neměl, ale zato v noci jsem vstavala co 1h 😠 jen trochu víc kaka a včera jsem zjistila že mu zas leze další zub dole vedle jedniček takže už 7 zub,takže za 1 měsíc nám vylezli skoro 5 zubu 😀

vinynka
2. bře 2008

ahojky nám 20.2. vyrostla jednička v levo a 23.2. už lezla i v pravo a ted to vypadá že mu lezou horni.

kristi
2. bře 2008

nasi male se 26.2 prozeral prvni zub 😀 😀 😀

vinynka
2. bře 2008

a jak to snašela náš brečel jak když ho na nože berou ☹ ale teda naštěstí mu pomohl panadol sirup takže alspon spal večer