Začaly vašemu dítěti růst zuby dřív než v 5ti měsících?

karotky
4. črc 2007

Ahojky maminy!
Máte některá doma dítko,kterému začaly růst zuby dřív než v 5.měsících?
Mám podezření,že se už Adamovi asi klubou,ikdyž je mu teprve 2,5 měsíce.
Doslova si hryže ruce.Když mu nabídnu mlíko,tak to odmítá a když mu strčím malíček do pusy a dotknu se patra,vůbec nesaje a vyloženě mi ten malíček kouše.Bývá dost nervózní a když mu začnu jezdit malíčkem po dásních,tak se uklidní.
Poradtě.Díky

zuzankast.
22. zář 2009

jasně evinkaa, myslím že v pohodě 🙂

k tomu nechutenství - u nás je to naopak, malá míň spí a častěji baští 🙂 zatím jen kojím, mlíčka mám asi dost, podle nalitých prsou a barvy, tak to bude možná k zoubkům.

berunka
22. zář 2009

Evi a ja dlouho ti takhle kandila?a bylo to hodne vodove?ja jsem ji ted zaradila ryzovy vyvar a i ryzi vic do jidla.ma chudinka cely cerveny zadecek ☹

evinkaa
22. zář 2009

beru: U nás to trvalo tak 3-4 dny, ale moc vodový to nebylo. Jen kadila mnohem častěji než předtím. U každého prcka je to asi jiné. 😉

berunka
22. zář 2009

holky slava ted jsem prebalovala sice tam zase trochu bylo ale uz to bylo tuzsi.bala jsem se aby nechytila nejakou strevni chripku.ale je normalne vesela hraje si neplace tak to asi fakt budou zuby.

bereninka
22. zář 2009

berunko, to budou zuby, my měli průjem 10 dní!

ted ale ne, jen oteklá dásen a včera prořízl zoubek. Je zatím vidět jen malinko, ale hodně cítit. Každopádně, už přes něj není dáseň.

Holky, jak dlouho ted bude trvat, než zub vyroste do normální velikosti? A to taky bolí? Nebo bolí jen to proříznutí?

mikijana
22. zář 2009

dobrý večír, dneska jsem objevila dole dvě prosvítající čárečky,to budou asi zoubky konečně? 🙂 malá je jinak celkem v pohodě, akorát více hryže, všechno ohlodává, ale to dělala i předtím...

bereninka
22. zář 2009

mikijana: to má můj malý právě taky, jednu prosvítající čárečku, je i dost cítit na dotyk 🙂

missymici
22. zář 2009

Zdravim,jej holky ja bych taky chtela aby malej uz mel alespon jeden zoubek.
9.mesicu pryc a ani jeden zub a ani naznak ze by mel se proriznout.Myslite ze je to poho,kdyz jeste nemame...Treba by mi uz lip spal kdyby se mu zoubek vyklubal,jelikoz se spanim mame problem od 3 mes.

mikijana
22. zář 2009

bereninka:a jak dlouho už to má?jak dlouho trvá než se vyklube? 🙂

berunka
23. zář 2009

holky a resily jste to nejak s doktorkou?jestli to nahodou neni nejaka strevni chripka kdyz vam deti takhle kandily nebo jste cekaly tech 10 dni na zoubek?
berenika a byl to vylozene vodnaty prujem nebo jen hodne ridke?

zuzankast.
23. zář 2009

missymici já bych obavy neměla, několika známým vyrostl první zoubek až v roce 😉

evinkaa
23. zář 2009

berunka: Malá nekaká vodnatě, jen je to řidší. Ono je to asi u každýho prcka jiný.

evinkaa
24. zář 2009

Holky, prosím vás, jak dlouho vaše děti nejedly, když jim lezl zoubek? Malá jí hrozně málo, už mi to dělá starosti. Trvá to asi čtvrtý den. ☹ Až se jí prořeže, tak bude klid? Musím to pozorovat, jeden zub už máme, ale na dásničkách před tím nic vidět nebylo a ani teď bohužel není, tak aby malé nebylo něco jiného. 😔

bereninka
24. zář 2009

Můj je jedlík a když ho bolelo zoubek, nejdel zhruba 4-5 dní. Až se prořeže, bude klid, neboj. 😉

mikijana: měl to asi 4 dnyhodně moc oteklé, pak se proříznul zoubek.
Teď druhý má oteklý asi 6 dní. V noci dost plakal, tak možná už se taky trochu proříznul...

berunka: vodnatý neměl, spíš řidší. Asi 3-5 stolic za den.Dávalaq jsem smectu a upravila stravu. Moc to ale nepomáhalo.

berunka
25. zář 2009

u nas prave je ridsi stolice uz od nedele,davam ji ryzovy vyvar,mrkev,jablicko,ryzi ted uz jsem i vysadila na dva dny mlicko a stejne kandi casto.takze to asi fakt ty zoubky budou.v pusince nic videt neni ale ona i tam prstem nenecha sahnout takze nevim:( a jak dlouho vam holky takhle vic kandily?

eliotka
25. zář 2009

My to měly v létě a stejně zub nevyrostl,. jen oteklá dáseň. Trvalo to 6 dní.

Dobrý je ORS od hippu, rýžový vývar, dodá ztracené minerály.

Jinak nám nepomohla ani smecta ani dieta. Kakal i tak.

usounek25
29. zář 2009

ahoj holky, mám možná takovej blbej dotaz. Když rostou zoubky, musí vždy růst v pořádí - dvě jedničky dole, pak dvě jedničky nahoře atd. Malýmu cca před měsícem vyrostly jedničky dole, teď má prořízlý i další dva zoubky nahoře, ale nejsem si jistá, že to jsou jedničky, připadá mi, že jsou dost daleko od sebe, jak kdyby to byly dvojky anebo špičáky, ale zatím je má jen prořízlý, takže se to blbě identifikuje 😅 . Ale fakt mě připadá, že to nejsou jedničky.Díky moc 😉 .

sklenicka24
29. zář 2009

Ahooojky

přidáváme se k prvním zoubkařům, dnes se nám jeden vyklubal, na menší průjem a trochu nevrlosti to je v pohodě 🙂 🙂 🙂

petreva
1. říj 2009

Zdravím zubatečky 😵
Holky, prosím vás, může být s růstem zoubků spojená i zácpa?? Všude čtu spíš o opaku, tedy o průjmu. Naše Elenka už nebyla 7dní na velké...je stále plně kojená a je týden nachlazená, ale už se mi to zdá dost dlouho, nidky takovou "přestávku" neměla. Bříško ale tvrdé nemá, taknevím. Taky je uplakanější, ale nevím jeslti to není nemocí...no musím prostě vydržet a uvidíme. v pusince není nic podezřelýho 😅 😕

sklenicka24
1. říj 2009

Ahoj Pet: já si myslím, že u kojených dětí je to normální. Tak jí zkus dát na lžičku třeva švestkovou šťávičku. 😵

svataterezicka
9. říj 2009

Ahoj holky. Jak dlouho cca trva nez se proreze prvni zoubek?

evinkaa
10. říj 2009

U nás to trvalo asi 4-5 dní, od prvních příznaků, kdy začala malá pofňukávat, všechno rvát do pusy a hůř spát. Na dásničkách u nás totiž nic vidět nebylo... 🙂

svataterezicka
10. říj 2009

A je možné aby malá měla první zoubek nahoře?

helulicek
10. říj 2009

Zdravím holky,

tak my ještě zoubek nemáme, ale vypadá to že se klube...už asi tři týdny..nahoře má dva bílý váčky a vypadá to na dvojky nebo trojky, nevím přesně, nenechá si do pusiny sáhnout.
Přes den je často nevrlej, špatně spinká a v noci se často budí. Spinkával mi normálně do těch čtyř, pěti pak se probouzel nejdřív v jednu a pak po dvou hoďkách a poslední asi čtyři, pět dní už od začátku uložení do postýlky snad po 1-2hod. No hrůza 😕
Po celou dobu má řidší stoličku, slintá jak bernardýn a všechno rve do pusiny. Teplotky nemáme...

Jak dlouho může trvat než se to vyklube???
Myslela jsem, že to může třebas dva měsíce trvat, ale že to bude třeba jen pár dní a pak chvilka klid, ale u nás je to pořád ☹ 😝 Ty dny mi ani tak nevadí, to bývá někdy i celkem v pohodě, ale ty noci jsou fakt příšerný 😝

evinkaa
10. říj 2009

svataterezicka: Možné to asi je, nám ale vylezly první dva zoubky dole, jedničky. Teda jeden už je tak do půlky venku a ten druhý pořád necítím, jakože se už prořízl. Ale vidět je. Tak nevím, jestli mám Natálce napsat do knížky už datum, že máme druhý zoubek, ale ten je vidět už tak 14 dní. 😉
helulicek: U každého prcka to je jinak. Nás to vždycky zlobí těch pár dnů, ale je to hrůza. U prvního zoubku jsme teplotu neměli, ani jsem si nevšimla, že leze, až když mě malá kousla. 😀 U druhýho zoubku už jsme měli skoro 39 st teplotku a v noci se malá budila přesně, jak píšeš Ty, každou 1-2 hodiny. Nechtěla jíst, odmítala mi úplně všechno, byla to hrůza. A ještě asi bude.... Ale co, musíme vydržet, co? 😀

helulicek
10. říj 2009

No musíme 😀 Já ho každej večer ukládám s tím, že mu věřím, že bude spinkat až do rána 😀 😀 On mě pokaždé tak podrazí, ale stejně mu věřím 😀 Mě jen zaráží že je to ty tři týdny v podstatě v kuse 😠
Mě připadne, že on si kolikrát tím jídlem pomáhá od bolesti. nebo naopak mi pak po jídle řve jak tur a musím ho uspat jedině na rukách a to zas nechci aby si zvykal....no začarovanej kolotoč 😒 ale žravej je pořád 😀

dolda
17. říj 2009

Ahoj holky

my jedničky dole úplná pohoda, trošku protivnější, ale super.

Teď tak týden odmítá příkrmy, vždycky baštila super a najednou lžičku dvě a ruce před pusu a konec, tak jenom kojíme, jinak včera v noci mazec 3x se vzbudila řevem a uklidnilo ji jen prso(normálně spí celou noc) a dneska už nechtěla ani čaj a je protivná, jak vřed, tak jsem fakt zvědavá co bude ☹

neu.sona
17. říj 2009

Ahoj Holky, tak my hážeme jen tak do placu na zasmání 🙂 . Ve třech měsících jeden zub dole, ve čtyřech další vedle něj dole a teď mu ve čtyřech a půl rostou tři najednou. Dva nahoře a jedna stolička dole. Je hodně otravnej a spavej. Ale myslela jsem si, že nám to trochu vydrží, abych mohla co nejdýl kojit. Jenže už to bolí jako čert 🤐 . Mějte se a pevné nervy. 🙂

peta.cz
17. říj 2009

Ahoj, tak jen jsem chtěla potvrdit, že je opravdu normální když začnou růst první horní zuby 😀 My máme malého upírka, nejdřív mu vyrostla dvojka nahoře a teď se proklubala na druhé straně taky. Chudínek se budí po hodině a chce pořád jen kojit a taky to už pěkně bolí 🙄 . Staršímu synovi nejdřív vylezly spodní zuby, takže jsem je u mladšího pořád hledala dole a on mezitím vylezl nahoře 🙂 Ale ten druhý už mu dává pěkně zabrat, nepomáhá ani calgel, u mladšího mi docela zabíral pěkně. Slyšeli jste něco o nošení jantarových korálků? Já to někde četla, že prý to pomáhá, ale neznám nikoho z okolí, kdo to praktikoval...

peta.cz
17. říj 2009

Oprava: calgel zabíral u staršího 😀