Začaly vašemu dítěti růst zuby dřív než v 5ti měsících?

karotky
4. črc 2007

Ahojky maminy!
Máte některá doma dítko,kterému začaly růst zuby dřív než v 5.měsících?
Mám podezření,že se už Adamovi asi klubou,ikdyž je mu teprve 2,5 měsíce.
Doslova si hryže ruce.Když mu nabídnu mlíko,tak to odmítá a když mu strčím malíček do pusy a dotknu se patra,vůbec nesaje a vyloženě mi ten malíček kouše.Bývá dost nervózní a když mu začnu jezdit malíčkem po dásních,tak se uklidní.
Poradtě.Díky

mousunek
9. srp 2009

nevim proc je u rustu zubu, ale vim ze to spousta prcku. myslim si ze prejde brzy a nebude snad potreba zavadet jinou stravu

andy80
9. srp 2009

berenika, tak malá každý zub odnesla průjmama a vždycky jsem jí upravila stravu (banány, rohlíky, piškoty, do mlíčka jsem přidával rýžovou kaši... atd). Prostě jako při normálním průjmu.

dvojka
9. srp 2009

andy-na druhé diskuzi jsi zminovala kapičky baby dent?Má to dlouhodobý účinek?A to jsou přírodní kapičky?Dík

andy80
9. srp 2009

dvojka, přírodní nejsou, ale obsahují i uklidňující heřmánek, neobsahuje cukr a má příjemnou a nasládlou chuť, takže není problém to dětem namazat. On vlastně ty dásně znecitlivý, takže uleví od bolesti. A působí celkem dlouho, stačí 1-2 kapky tak 3x denně.

mousunek
9. srp 2009

andy80 - na hermanek bacha zpusobuje silne zanety zaludku, leci tak ze cisti a vycisti i bakterie ktere jsou potreba

gabrianka
10. srp 2009

i ja poradim...myla vcera predevcirem cely den prujem vykakala se po kazdem mlicku a vcera uz to tak nebylo..podle me to je vzdy zalezitost jednoho nebo treba dvou dnu...zoubky to mimco boli nekdy vic nekdy mene a podle toho se to i ukazuje na te stolicce...ac si neverila ale male se oprvdu zub klube..dole.dnes ji koupim baby dent.moje starsi dcerka mela z rustu zoubku jeden den i zvysenou teplotku..a prujem ma to dite podle me proto ze rust zoubku je urcity novy zasah do miminkovskeho organismu a telo se brani at uz prujmem ci teplotou.ja male stravu neupravuju ja prece ani nesmim,musi jen mlicko 😉

berenika39
10. srp 2009

bereninka, petas taky má zuby jak přes kopírák - jeden den nejí, nic, jen tak zobe, pak den průjem jak hrom a pak zub 😀 😀 . pokud je to od zoubků a tuším to, tak ten průjem neřeším, bývá to krátce. dávám mu jíst normálně, jen ne zbytečně choceňský jogurt, ten je tučný a chudáka ho jednou děěěěsně prohnal....tak jen na temn dávám pozor. jinak jí všechno.
kdyby ten průjem byl delší, tak pak mudra, aby se to netýkalo něčeho jiného...

andy80
10. srp 2009

gabri, ale můžeš mlíčko místo vody udělat do rýžového nebo mrkvového odvaru, ten staví

gabrianka
10. srp 2009

i mrkev?ale to je prece zelenina ne a kvuli tomu mi kazdy nadaval ze nesmim...ryzovy to vim protoze to stolici zpevnuje ale mimco pribere jako blazen 😀 muze se to pry i do odvaru z krup dat ale vlocky ne ty jsou projimave

andy80
10. srp 2009

gabrianko, ne mrkev, jen odvar z mrkve, tzn. povařit jednu maličkou mrkev v litru vody a rozmixovat, vznikne ti tekutina jen trošku ochucený tou mrkví a do toho odvaru dáš normálně mléko místo vody. A ten rýžový, potom se netlousne, na rýži není nic špatného. Je to taky jen troška rýže uvyřená ve vodě a rozmixovaná nebo můžeš koupit nemléčnou rýžovou kaši, udělat dát 2 odměrky té kaše do 200ml vody a potom uděláš mléko jak si zvyklá.

gabrianka
10. srp 2009

jo dik odvar umim delavala jsem z vlocek u gabci.ja myslim ale ze i v tom odvaru je dosti vseho z te mrkve..ale tak asi jo 🙂

mousunek
10. srp 2009

varena mrkev stavi a syrova naopak

ivca.p
10. srp 2009

Ahoj, můj malej měl příznaky prvního zoubku sotva znatelný a jen asi 14. dní předem (nebo sme je nepovažovali za příznaky zoubků, jsou mu totiž 3,5 měsíce) a dnes jsem mu ho našla úplnou náhodou v pusince. 😉

jituskak
10. srp 2009

ahojky, takže je možný, že to fakt jsou zoubky... je to hrozný řev, chudáček se trápí a já nevím, jka mu pomoct. slin tá, že mu to teče z pusinky a ručičku tam má porád. ivi, říkáš 14 dní... o, sna d to přejde rychlej... 😖

bereninka
10. srp 2009

Tak můj má průjem 3. den, ale jde tak 2x denně.
Jinak trpěl na zácpu, tak tady ani nemám nic, co by trochu stavilo, jen vše na zácpu.

berenika: říkáš, žes to neřešila, a měl ten průjem kolikrát denně?

Holky, a jak dlouho to u vás trvalo?

smajlik
10. srp 2009

u nás řev trval týden, přesně jak píšete - odmítání jídla, řev, průjem (4-5x denně, různá konzistence :D ) a nic, zatím stále "jen " dva zuby ... doufám že to ještě nebyl dozvuk těch dolních :D

bereninka
10. srp 2009

My právě nemáme v 10. měs ještě žádný. Je to normální?

andy80
10. srp 2009

mousenek a ohledně toho heřmánku. Ty kapky se nejedí, jen se s tím potírají dásně. A je ho v tom minimum. A že heřmánek způsobuje záněty žaludku, tak to slyším poprvé. Vždyť mezi prvními bylinnými čaji se dětem podává fenyklový nebo heřmánkový čaj.

mousunek
10. srp 2009

andy80 - meli jsme na interne pacienta kteremu doporucila nejaka bylinkarka hermanek a pil ho kazdy den az mu kompletne vycistil i potrebne bakterie a zpusobil zanet, proto na to upozornuju protoze malo kdovi ze hermanek cisti ze zacatku skvele ale casem muze i uskodit

mikulka
11. srp 2009

Holky, malý má 4. den průjem 2-3x denně, bolí ho zuby, má nateklé dásně, vše kouše, strká si ručku do pusy... Ale není to nějak dlouho na průjem ze zubů, co myslíte? Stravu jsem od dneška upravila.

andy80
11. srp 2009

mousunek: tak já jsem dávala heřmánek jen když bylo třeba, když malou bolelo bříško.

mikulka, moje malá má průjem cca 3x denně už asi 3 týdny. U doktorky jsme byli, výtěry měla v pořádku a doktorka potvrdila, že je to od zubů. Roste jich víc najednou, proto se s tím tělo tak pere.

chiwule
11. srp 2009

Ahoj holky, chci se zeptat, kdy vyrostl vašim dětem první zoubek? Nás to trápí v podstatě přerušovaně od 6m, pořád to vypadá, že už už budou, ale pořád nic. Je to pro malou únavné a vyčerpávající. Dneska jsme byli na KO a mudra mě uklidňovala, že to není nic zvláštního, že tam mívá i děti v roce, či roce a půl s prvními zoubky, tak nevím. Čím podpořit prořezání zoubků? Dávám klasicky kousátka všeho druhu bez omezení, syrové ovoce nebo zeleninu, rohlík nebo kukuřičný chlebík, no prostě všechno co by mělo pomoct a nic... Nebo je to otázka výživy? Nebo genetiky?

mikulka
12. srp 2009

chiwule, s tím neuděláš nic. Růst zubů závisí od toho, jak je dítě zralé. Nevadí přece, že nemá zoubky, kousat může i bez nic. 😉 To přijde. Nás to trápí od 5 měs! 😒

chiwule
12. srp 2009

já vím, že kousat může i bez nich, jen bych jí nějak ráda ulevila od trápení...

eliotka
12. srp 2009

chiwule, můžeš urychlit posazování, stoj, chůzi tím, že dítě budeš do tohoto předčasně nutit (jak to dělá hodně mamin a dětem tak zavaří do budoucna), ale růst zubů, to opravdu neovlivníš.
My se tím trápíme moc a taky nemáme žádný zoubek. Bolest zubů k vývoji patří, ač je to hrozné.
Ale tohle opravdu ovlivnit nemůžeš. ☹

chiwule
12. srp 2009

Je mi jasný, že růst zubů bolí a že je to normální, nejsem naivní. Moje otázka byla o něčem jiné - když se malá něco učí, tak jí taky poprvé ukážu jak na to a pomůžu jí danou věc udělat, ,urychlovat nic nechci, jen pokud to půjde nějak pomoct. A nenapadá mě už jak.

eliotka
12. srp 2009

chiwu: pomáhat tím, že budeš ulevovat od bolesti. Gely, kousátka, mrkev, kůrka apod.

mikulka
12. srp 2009

chiwu, ale naučit něco je přece jiná věc, než udělat cokoli, aby někomu vyrostly zuby. To je jako bys chtěla, aby ti malá rychleji vyrostla apod. To jsou věco, které se prostě nedají ovlivnit.
Ale chápu tě, my s růstem zubů trpíme taky a dlouho a teď máme i průjmy! ☹

bereninka
12. srp 2009

andy, 3 týdny? To je hrůza. A jaké to je konzistence? můj malý to má takové jako mazlavé, není to třeba voda či tak. A asi tak 3-4x za den.
Upravila jsi nějak stravu? já ano, dávám i smectu, ale je to furt stejné. 😒

many
13. srp 2009

ahojky holky 🙂 tak my jsem teď měli už tak 14 dní i více furt průjem, do oběda se pravidelně 5x posrankal 😀 a odpoledne už jen 1x nebo 2x a minulý týden měl celý týden zvýšenou teplotu a buch máme 3 zuby, ale je pěkná mrčna a průjem už je taky pryč, ale vypadá to, že polezou další 😖 no je to nášup, tak už jich máme 10 😀