Začaly vašemu dítěti růst zuby dřív než v 5ti měsících?

karotky
4. črc 2007

Ahojky maminy!
Máte některá doma dítko,kterému začaly růst zuby dřív než v 5.měsících?
Mám podezření,že se už Adamovi asi klubou,ikdyž je mu teprve 2,5 měsíce.
Doslova si hryže ruce.Když mu nabídnu mlíko,tak to odmítá a když mu strčím malíček do pusy a dotknu se patra,vůbec nesaje a vyloženě mi ten malíček kouše.Bývá dost nervózní a když mu začnu jezdit malíčkem po dásních,tak se uklidní.
Poradtě.Díky

eppik.m
12. led 2009

ahojky, ano možná to je výhoda že nám jdou všechny najednou ... já medikamenty nepodávám ani není potřeba teplotku nemáme pouze jeden den jsme měli a ten průjem taky neni až tak hrozný, vždy vím kdy kaká takže ho hned přebalím, taky chci zkusit tu kaši co staví. A ten gel co se tím natírají dásínká nic moc, protože ho stejně spíše spapá a jak ho to bolí nenechá si do pusy šáhnout 😅. Co je výhoda že mi začal krásně sám od sebe kousat, dám mu do ruky rohlík, loupák nebo kukuřičnou křupku natural a on si krásne ukusuje a všechno spapá, v tom je šikulka 😵 No a ty noce hold zatím jěště vydržíme ...

zitulka.hub
12. led 2009

PRO KAROTKY:
Ahoj můj syn Adámek má 7 měsíců a 5 dní a včera nám vylezl sedmý a osmý zoubek.První nám vylezly ve 3 měsících a tlačily se zhruba měsíc.Plakal,slintal.U dvoječek se přidal i průjem.Gelíčky pomáhaly tak na 5 minut,sirup Nurofen apod. neodstraní svědění jak lezou zoubky.Jediné co nám jakž takž pomůže jsou homeopatika. 😀 😀

zabula
12. led 2009

ahojky,nam vyrostli prvni zoubky skoro v 11mes,porad ma prsty v puse a kdyz ne to tak neco jinyho,ten gel mi pripada taky nic moc,k ranu vzdycky hulaka,nez se to proreze,ale jinak v pohode

hancas
12. led 2009

nám vylezli první zoubky v 11.měsících u prvních plakali a pak už jsem ani nevěděla že jim rostou ted uz máme 4 a v pohodě.u nás gel pomáhal večer se namazalo a do rána se spalo 😉 takže zatím v poho,akorát jsme měli průjem a slintali

jitulka1985
15. led 2009

Ahoj holky, nám se vyklubal první zoubek ve 4 měsících a 3 týdnech.....Ale 14 dní měl Kubík teploty, trvalo to, než se zoubek vyklubal.

jitrulka
24. led 2009

Holky, které zoubky miminka asi nejvíc bolí? Tady koukám že nejvíc trpěli u prvních... nebo je každý zoubek stejný?

marmazel
24. led 2009

Ahojky, máte některá zkušenost s gelem kamistad nebo jak se jmenuje, píšou, že ho děti nesmí, jn po poradě s lékařem, mě ho ale lékárnice nabídla. Tak mám strah abych jí neublížila, když bych jí ty dásínka namazala.Díáky

sabs
24. led 2009

marmazel: ahoj, ja mast pouzivala a celkem nam i pomohla, mazala jsem jenom pred spinkanim, aby malej spinkal..
Je nam si ce za par dni 8 mesicu, ale jeste nemame zadny zoubek:( vy uz mate?

marmazel
24. led 2009

sabs:nam bylo 8 měsíců 18. taky nemáme ještě ani jeden, kamarádky malá měla 1. až v 10 měsících. Teď mám pocit, že to má dole nateklí a asi rovnou na 2. Že by ti vědci měli pravdu? Prý je to dědičný. Mě tak začali růst až po 8 měsících a dycky 2 po měsíci🙂

schwarzovka
24. led 2009

jitrulka: malýho bolí nejvíc asi ty horní...nijak nepláče jen se v noci častěji budí (velmi často) a u těch horních se budí ještě mnohem častěji ☹ , taky mažeme, ale moc mu to nepomáhá...naštěstí aspoň nemá teploty, nebo průjem. Jen se mu vždy zhorší ekzém ☹ ...jinak malej už má 8 zoubků a těším se až budou venku všechny...rostou mu v průměru jeden za měsíc a vždycky než se vyklube, tak to trvá 2-3 týdny...pak pár dní spinká hezky a roste další 😀 😀

sabs
25. led 2009

marmazel: my dneska breceli celou noc..taky mame nafouknute dasnicky pekne, ale porad nic, tak uvidime, treba kazdym dnem najdem zoubek🙂

rencata
25. led 2009

Ahoj holky, Maruška má 13 měsíců a nějaké drobné a zoubek pořádný žádný 😕 Už z toho začínám být nervozní.... Aby vůbec vyrostly 🙂

dokca
25. led 2009

ahojky, tak mi máme zítra 7 měsíců a dnes nám vylezli první a hned dva spodní zaráz.
Poslední dva dny jsme měli průjem a červenou tvářičku.Ale teplota nebyla.
A obešli jsme se i bez breku.

scharfinka
28. led 2009

ahojky,tak me napadá, jestli to u naseho 6mes. prcka můžou být už zuby. téměř týdenuž je takový umrčený ve dne v noci, šudlí si ručičkama očička a obličej, v noci vstával původně 3x, vždycky se napil a spal dál, ted ale vstává třeba 7x nebo i po půl hodině, saje jako drak a když už jen tak dudlí a prso vezmu, tak řve jak tur, no a ještě ke všemu včera dostal takovou divnou rýmu-z nosíka mu neteče, ale chrochtá.....nicméně dásničky naběhlé nemá, tak nevím, co s tím, jestli se třeba nezastavit za mudrou, když by to nebylo od zubů, tak od čeho.....

alishia
29. led 2009

ahoj, my mame 8 mesicu a v puse nic🙂 u malyho uz to jednu dobu vypadalo na zuby, byl nevrly asi 14 dni v noci se budil o stosest, furt si smudlal obllicej a dela to do ted a i hlavou a dasnickama brousi o co muze aa v puse nema nic. jestli bude jako ja tak se docka zubu az v 11 mesicich.

pazhitka
29. led 2009

dokco-taky nam vyrostl prvni zoubek den pred 7mesicninami.Ale jenom jeden 🙂

kalo
29. led 2009

Nám první zoubek ve 13 měsících a to horní jedničky. Teď má už i dva dolní. Takže v 18 měsících a 4 zuby 😀 😀 😀

ajvi
30. led 2009

ahoj, zoubky jsou hrozně individuální záležitost. nám vyrostly první dva dole před týdnem, takže v necelých 8m, ale boleníčko máme s přestávkami už od 4,5 měs. takže klubou se opravdu dlouho...Už teď honí v pusince pořád prstem 🙂 stoličky...

jitrulka
6. únor 2009

ahojte holky, jak dlouho můžou trvat teploty při zoubkách? my máme už 2. den 39,3... jak doufám že to není jiný problém 😒

audri
6. únor 2009

Malá má dvě dolní jedničky (to je asi v pořádku), ale teď jí místo další jedničky vyrostla dvojka vlevo nahoře a ta vpravo tak do dvou dnů, už je to místo úúúúplně bílé. Je to možné, že nejdřív dvojky a pak jedničky???

davulinek
8. únor 2009

Ahojte maminky,prosim vas,chtela bych se zeptat,kdyz vasim prckum lezly zoubky a meli u toho teptoty?Malymu se klubou zoubky a od soboty bojujeme s horeckama ma pres 38,davam mu ibalgin sus,docela dobre zabira,ale vzdycky se mu ty horecky vrati.Je to normalni,ze se ty horecky vraci?A jak dlouho to trva?Nez se ten zoubek vyklube na svet? ☹ .Jsem si na 100% jista,ze jsou to zuby,protoze ma i prujem a obsac i zvraci.Ale nechapu,ze ty horecky se porad se vraceji.Jinak jsem zkousela nurofen pro deti,ale ten nam prd pomohl a ty cipky to samy.Na noc mu davam paralen cipek,ale ucinek na 6hod a zase 38.Mate naktera zkusenosti?At se muzu uklidnit!Zitra,jestli se to nezlepsi,tak zajdu k dr.,at se na nej koukne.

ewuli
9. únor 2009

U nás teda stále žádný zub, ale dr. mi řekl, že zvracení k zubům nepatř (četla jsem to i v knížce), jen malinko zvýšená teplota k večeru a občas průjem...

alishia
9. únor 2009

holky mi zuby mit nebudeme🙂 prestala sem doufat.) vzdycky kdyz je naznak ze by to mohli byt zuby tak uz se tesim a je z toho vzdycky prd.(

ewuli
9. únor 2009

alishia, to jsme na tom stejně. Já už jsem si mockrát říkala,že už to vypadá,že tam vidím tečku atd. a stále nic a to je nám už 10,5 meěíce. Asi se nám pomamil 🙂 , já měla první zum až ve 14 měsících

alishia
9. únor 2009

ja prvni v 11 mesicich🙂 ale stejne uz nevverim ze tam nekdy neco uvidim🙂) vsichni tady pisou svoje uspechy, a ja jen cumim🙂

wensdy
9. únor 2009

Ahoj holky myslíte,že můžou narůst 8měsíčnímu miminku jako první zoubky trojky?Setkaly jste se s tím u někoho.Já dofám že se zarazí,no uvidíme

mousunek
10. únor 2009

Ahoj...my mame prvni zoubek ve 4mesicich, moc se na to radostne netvari, prekazi mu a snazi se ho vystrcit jazykem 😝 😀

alishia
10. únor 2009

wensdy: me taky pripadda ze jestli malemu neco vyleze tak sou to trojky:/ nechapu...treba se nam ot zda.

snezenka123
10. únor 2009

Ahojky,tak já jsem taky zvědavá,kdy té naší maličké vyrostou zoubky. Kamarádka má o 14 dní mladšího kluka a už má 4. zub! Naše malá všechno strká do pusinky,je odpoledne a navečer protivná,má červení tvářičky,zadní rýmu,ale průjem ani "naběhlé"dásničky nemá. V noci se budí tak 3x,vždycky s plínkou ožužlanou a narvanou v pusince...(jinak měla před 14 dny horečky i přes 40,ale trvalo to naštěstí dva dny,pak to kleslo na 38-a dr.říkal,že to zuby nejsou)

ajvi
11. únor 2009

audri - my máme to samé...:o), sice ty dvojky ještě nejsou prořezané, ale už jsou tam vidět, bezpochyby jsou za pár dní venku. jen mi přijde, že nelezou z prostředka těch dásniček jako ty jedničky dole, ale jakoby trochu zepředu. no snad je to normální, neslyšela jsem o tom, že by mléčné zuby taky mohly růst nakřivo..