Začaly vašemu dítěti růst zuby dřív než v 5ti měsících?

karotky
4. črc 2007

Ahojky maminy!
Máte některá doma dítko,kterému začaly růst zuby dřív než v 5.měsících?
Mám podezření,že se už Adamovi asi klubou,ikdyž je mu teprve 2,5 měsíce.
Doslova si hryže ruce.Když mu nabídnu mlíko,tak to odmítá a když mu strčím malíček do pusy a dotknu se patra,vůbec nesaje a vyloženě mi ten malíček kouše.Bývá dost nervózní a když mu začnu jezdit malíčkem po dásních,tak se uklidní.
Poradtě.Díky

ikuska26
15. zář 2007

ahojky maminy, tak my sme s priznamky mali od 2 mesiacov, slintanie, kusanie a uz v 4, 5 mesiacoch zubky zostupili a presvitali dlho, a teraz vyrasil horny za nim hned dolny a dalsi, a vyzera to este na jeden, tz v priebehu par dni 4 zubky, zo zaciatku bol len podrazdeny, ale tieto noci stoja za nic, predvcerom mal aj horucku ale po dni presla, davali sme cipky, nurofen a diazepan pri jednej vysokej, sme to striedali a na zubky sme mali calgel a teraz sme kupili babydent, ale niekedy mi pride ze nezabera ...a napr. tuto skoro celu noc preplakal, aj zaspal na chvilku a potom rev, ci som ho upokojovala na rukach, spravila mliecko alebo hocico stale plac, teplotka nebola...a v kratkych intervaloch spal a plakal... a teraz ocividne dospava... 🙄

je to masaker, tie prve vyrasili skoro same ale teraz ide asi nejaky betar, a mozno je aj trosku nachladnuty, bo kasle ale doktorka vravela ze vyzera fajn...on je taky herec, dnes rano o 6 uz vyspaty a usmiaty a v noci horor.. uz aby to skoncilo 😠

kajule
15. zář 2007

Ahoj holky, tak to jsem zvědavá, kdy se zoubky objeví Páťovi. Pořád šíleně slintá, rve si do pusy plínku apod. Zkusila jsem mu dát to kousátko a to ho uklidnilo. Někdy ale začne z ničeho nic brečet a to ho neuklidní vůbec nic ani to prso a to je co říct a má u toho občas trochu teplý čelíčko. ☹

zuzka1000
16. zář 2007

Také přidám svůj příspěvek. Měla jsem podezření tak od 5 měsíce a včera na mě vykoukl a neměl dásničky nateklé, teploty vůbec nic a je venku.

macu.k
16. zář 2007

Ahoj, my očekávali zuby asi od 4 měsíců. Nakonec se nám první prořízli v 9 měsících 😀 Teď nám leze třetí zub, a to nahoře. Pokaždý má chudínek horečky 39 a týden je špatnej ☹

kamhajek
16. zář 2007

Tak my měli zatím vždy teplotu, byl nevrlý, ale naštěstí spal docela dobře. Máme osm zubů, tak snad bude chvíli klid. Jó a ještě stále kojím a Ondra nekouše.

apricots
16. zář 2007

Ahojky, tak nám jsou právě 4 měsíce a už máme dokonce dva zuby venku!ty dvě jedničky dole...asi tak před měsícem jsem začala mít z příznaků pocit, že jí rostou, ale nikdo mi nevěřil a najednou má hned dva naráz vyrostlý....

draga
30. zář 2007

holky ahoj mám dotázek taky vaše miminka při klubání zoubků víc ublinkávaly? Dalíkovi se klubou najednou spodní jedničky, jednu už má krásně prořezanou ale hned už prosvítá ta druhá a pořád ublinkává ☹ 😉

janica..
30. zář 2007

Draga tak u nás blimkání neprobíhá, ale je zajímavý, že se mu vždy klubou v poledne 😅

zonja
1. říj 2007

ahoj, tak my teda zubaty zatím žádný, ale slintík jsme tak týden, co měl pár dní horečku, ale nevím,zda byla k tomu, možná ne, ale zuby rostou, neboť mám bradavky rozkousaný do krve, což jsem neměla ani po porodu.taky vám echtěli prkové jíst, když jim rostly zoubky? nebo to mám připisovat spíš rýmě? vrátili jsme se totiž téměř k výhradnímu kojení ☹

dashak
1. říj 2007

Zonji, určitě to bude zoubkama, děti dost trpí nechutenstvím, když je to bolí a jsou nevrlí. I když malá když ji raší zuby - teď máme měsíční růst, leze nám už měsíc 8 zubů, a ty poslední dva nás teda trápí. Pak už jich budeme mít 16, tak snad to už nějak doklepem a budeme mít plnou pusu 😀 Ale malá zas po mlíku šáhne ráda, uklidní jí to a nemusí to rozkousávat.
Ale ta rýma tomu taky asi nepřidá, protože se jim špatně dýchá a když mají plnou pusu, tak ani tou pusou moc nedýchají

draga
1. říj 2007

holky pomoooc a co to blinkání????

androna
1. říj 2007

drago ahoj.my sice este zubky nemame ale urcite to ublinkavani z tych zubov byt moze.tak neboj.ale urcite dalej pozoruj.drzime palceky 😎

miminak
1. říj 2007

Holky se musím pochlubit ... dnes objevena jednička vlevo dole 😀 😕

janica..
1. říj 2007

Miminak gratuluji, teď pojedou další jak po másle 😉

miminak
2. říj 2007

Janica děkuji,
pořád to malou trápí bo na dnešek jsem opět nespala .. 😝 😝

samsa
2. říj 2007

Ahoj holky, nám se včera vyklubal taky pvní zoubek, jednička vpravo dole. Draga, máme stejný problém, malá začala od včerejška dost ublinkávat (ublinkává natrávené mlíčko). Nikdy dřív ji to netrápilo, mohli jsme s ní natřásat a nic a teď stačí, aby se otočila ze zad na bříško, což dělá pořád a trošku z ní vylítne. Tak doufám, že je to k těm zoubkům? ☹ Teplotu nemá.

zonja
2. říj 2007

dragy myslím, že to k tomu být může, taky jsme začali, jen nevím, zda to není tím, že je u prsu celkem často a není přežraný 😀 😀

draga
5. říj 2007

holky tak díky už jsem se trochu bála ale si říkám, že mu jinak není nic tak to asi bude k tomu v pondělí jdeme na 8měsíční kontrolu tak se poptám u mudry

miminak
5. říj 2007

Samsa, tož to gratuluji k zoubku 😵

hankah
5. říj 2007

mim,jsem tě tu odhalila 😉 už je ti dobře???

miminak
5. říj 2007

Jéé Hani ahoj, už je to lepšejší ... 😅

poupe
6. říj 2007

nevite nekdo jak se jmenuje ten gel na dasne?

miminak
6. říj 2007

Ty woe, sem zjistila i druhý zub .. 😕 to byla rychlovka 😅 ale bolí potvory moc moc .. 😝 😝
Poupě - ten gelík se jmenuje Mundisal gel, stojí cca 100 CZK 😉

poupe
6. říj 2007

diky

janica..
6. říj 2007

Poupě my máme calgel

Miminak jsem ti říkala, že teď to bude rychlovka 😉

miminak
6. říj 2007

Janico, ale že takovej .. 😕 😅 😀 😀

janica..
6. říj 2007

Jj nám 4 zuby vyrostly během 14ti dnů 😅

miminak
6. říj 2007

Janica 😅 😕 😔

poupe
7. říj 2007

Janica a jaky s tim mate zkusenosti?

janica..
7. říj 2007

Dobrý, když jsem malýmu namazala dásničky, tak ho to vždycky uklidnilo 😉