Začaly vašemu dítěti růst zuby dřív než v 5ti měsících?

karotky
4. črc 2007

Ahojky maminy!
Máte některá doma dítko,kterému začaly růst zuby dřív než v 5.měsících?
Mám podezření,že se už Adamovi asi klubou,ikdyž je mu teprve 2,5 měsíce.
Doslova si hryže ruce.Když mu nabídnu mlíko,tak to odmítá a když mu strčím malíček do pusy a dotknu se patra,vůbec nesaje a vyloženě mi ten malíček kouše.Bývá dost nervózní a když mu začnu jezdit malíčkem po dásních,tak se uklidní.
Poradtě.Díky

lenik_25
23. bře 2009

Náš pes taky jakoby brumlá, když je někdo za dveřmi, ale neštěká. Jen na ní, na ženskou!

evily
23. bře 2009

Holky jaké gely na zuby používáte? Já teď malému natírám dásně Calgelem, ale připadá mi, že vůbec nepomáhá 😠

lenik_25
23. bře 2009

Máme kamistad

scharfinka
23. bře 2009

dnada,amphibia: já bych ráda masírovala, ale ten kulihrach si nedá sáhnout ani na pusu, natož do ní, včera mě na to i solidně pokousal 😠 takže se od jeho zubů a pusiny držím v uctivé vzdálenosti🙂 předpokládám, že do konce týdne by to mělo být..... 😵

lenik_25
23. bře 2009

schafrinko, tak to jsme na tom stejně, do papuly mě nepustí a když už se mi podaří se do ní dostat, tak krozně křičí. Tak na to radši prdím.

scharfinka
23. bře 2009

Evily:koukám, že jsi od nás🙂

evily
24. bře 2009

Scharfinka: Jé, konečně taky někdo z Valašska 😀 😀 Odkud jsi, přímo ze Vsetína?

ewuli
24. bře 2009

ahoj chci se zeptat, jestli váš lékař řešil, že dítě ve 12. měsících a déle nemá žádný zoubek, popř. jakým způsobem se to vůbec řeší? Nám bude za 2 dny rok a nic.V poradně mi dr. řekl,že nás někam pošle když se mu do měsíce neobjeví.

dnada
24. bře 2009

ewuli - já někde četla,že jsou i případy,že rok a půl staré dítě ještě nemělo zoubečky a teda nedokážu si představit jak může někdo zoubky donutit růst 🙂 Je to taková anomálie ,jako když se narodí mimi se zoubkama nebo když rostou zoubky ve 2 měsících 🙂 Myslím že na ně budete poctivě čekat 🙂

many
24. bře 2009

ewuli - já slyšela,že čím později rostou tím líp 😉

scharfinka
24. bře 2009

Evily:jj, jsem přímo z Vs.... 🙂 Ty taky?

aja9
25. bře 2009

Ewuli jsem slyšela,že se pak posílá dítě na rentgen aby se zjistilo,zda tam něco vůbec je. Moje známa to říkala,že dokonce její kamarádka to musela podstoupit s malým a pak se to řešilo snad nějakou náhradní protézou,nebo tak nějak.

alsou
25. bře 2009

ewuli já četla o hodně dětech co jim vyrostli zuby až po roce. Tady ve vsi jedné holčičce vyrostl první zub až v 15 měsících. A nijak to neřešili a nikam je neposílali. Našemu Tondovi bude 11 měsíci a první zoubek se mu prorazil před týdnem.

aja9
25. bře 2009

Ona asi jak který doktor,malé je 8 měsíců a máme 3 zuby a další 2 se jí derou. Je to fakt různé.

ewuli
25. bře 2009

jako,že je možné,že někomu zuby nevyrostou? to jsem nikdy neslyšela 😨

aja9
25. bře 2009

Je to možné,ale to je jen v malých případech,jsem dneska mluvila s kámoškou dělá zubařku tak mi to potvrdila,že je to možné. A pak se to dělá tak že se jde na ten rentgen aby se podívali na ty dásně jak to tam vůbec má. A ma nějaké příznaky rostoucích zoubků?Třeba nateklé dásně nebo tak nějak.

ewuli
25. bře 2009

mě právě přijde,že má dásničky celé hrbolkaté a že už snad konečně nějaký vyleze,ale doktor když ho prohlížel v poradně tak nic neříkal,jen že nás někam pošle když do měsíce nevylezou

many
25. bře 2009

ewuli - držím pěstičky ať teda už brzo vylezou,ať nemusíte lítat po doktorech,nám vyrostly zatím dva a to až po 9 měsíci 😉 já slyšela,že je to normální,že můžou vyrůst i po roce,neboj,snad to bude dobrý

bereninka
27. bře 2009

HOlky, co dáváte kousat? Chladíte kousátka, nebo co zabírá? Mně malý plakal dnes celý den, ale na dásních nic nevidím, pořád si sahá do pusinky, nemůže spát...

kamanka
27. bře 2009

Cokoli, co našel, to si do té pusinky cpal! Kousátko jsem chladila, je fakt, že když ho měl v pusině, tak šlo úplně slyšet, jak to vrže🙂 My máme venku 2 zoubky, teď pořád slintá, ale fakt dost, ručku pořád v pusině, ale na dásničkách nic nevidím, tak jsem zvědavá, kdy bude další. Nás k tomu doprovází teploty a průjem, tak to pak asi poznám🙂

gedgitka.a
27. bře 2009

náš malej hlodá studený kousátka a celkem to přestál bez nějakejch horeček a chemickejch patlátek na dásničky a vypadá to, že nám poleze druhej zoubek bo je přesně tak protivnej jako při prvnim před 10dny 🙂

bereninka
27. bře 2009

My to máme s přestávkami asi tři týdny, tak nevím, jak dlouho to může ještě trvat, enž uvidím zoubek?

alsou
27. bře 2009

Já chladila kousátka a celou mrkev jsem dávala do ledníčky a všechno co mělo sloužit k chlazení do pusy nedal. Jen svoje prstíky tak jsme měli smůlu. Jinak já mažu calgelem když si myslím, že to bolí. Doktorka mi řekla, že mu můžu dát i něco proti bolesti Panadol a podobně a hlavně ho nenechat trpět. 😒

dnada
27. bře 2009

alsou - malej to samý,studený věci se mu nelíbily,za to teplý,to tam rval jako oživot 😎 a než mu vylezl první zoubek nejraději mi ohryzával prst 😀 😀 😀

lenik_25
28. bře 2009

Ewuli, mně první zub vyrostl až dlouho po 1 roce a moje máma měla zuby až ve dvou letech a nikam nás nehonili, neboj, vyrostou 🙂

bereninko, ty chladící kousátka jsou podle mě naprd, chladit dokážou tak maximálně pět minut. Ale slyšela jsem, že je dobré namočit žínku do hodně studené vody a vyždímat a dát dítku na kousání.

bereninka
28. bře 2009

S tou žínkou je to dobrý nápad. 😉

kamanka
28. bře 2009

Holky, malej si teď pořád strká do pusinky slinťoš🙂 A hryže a hryže🙂 Jsem zvědavá, kdy vyleze další! Dnes měl průjem, měl to až na zádech🙂, ale bere ATB a prý z toho bývá průjem! Tak nevím 😒

irasek
28. bře 2009

Náš malý nemá v devíti měsících zub ani jeden 😉 ale příznaky, že porostou, má už přes tři měsíce... Chladící kousátka moc nechce, ale tu žínku ano.

kamanka
29. bře 2009

Já myslela už ve 2 měsíci, že mu polezou zuby🙂 Vylezl až v pátem🙂

ewuli
29. bře 2009

lenik_25 : Tý jo,fakt až ve dvo letech 😨 tak to mámé ještě hooodně času 😅