Začaly vašemu dítěti růst zuby dřív než v 5ti měsících?

karotky
4. črc 2007

Ahojky maminy!
Máte některá doma dítko,kterému začaly růst zuby dřív než v 5.měsících?
Mám podezření,že se už Adamovi asi klubou,ikdyž je mu teprve 2,5 měsíce.
Doslova si hryže ruce.Když mu nabídnu mlíko,tak to odmítá a když mu strčím malíček do pusy a dotknu se patra,vůbec nesaje a vyloženě mi ten malíček kouše.Bývá dost nervózní a když mu začnu jezdit malíčkem po dásních,tak se uklidní.
Poradtě.Díky

ivulinda
21. zář 2008

Ahoj tak nám taky už 2týdny roetou 2zoubky na hoře,a už jsou skoro i přeřezané 😀 😀 😀,bylo už na čase 😉 Pa

ivulinda
23. zář 2008

už jsou prořezenéééééé!!!!!!

ivulinda
4. říj 2008

a rostou nám další dva dole 😀

zuzanacb
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
jitrulka
3. pro 2008

Holky, kde začínají růst první zoubky? Musí to být dole uprostřed? Malá má zarudlá místa na dásničkách, ale kousek dál, stranou a hodně brečí jako by ji něco bolelo ☹

sisstin
3. pro 2008

tak děvčata..my máme první zoubek..jednička vlevo dole ve třinácti měsících 😅 😅

gilotek
3. pro 2008

Tak nám vyrostl první zoubek v 4.5 měsících. Ted nám bude 11 měsíců a roste nám 9. a 10. zub 😀 😀 😀 😀

sisstin
3. pro 2008

jitrulka: jinak já si myslim, že mu rostou zuby všude možně už někdy od 4m...nateklé to měl..atd, ale fakt první leze dole..a pěkně pozdě 😅

coriven
3. pro 2008

Ahojky, píšou, že by měly vyrůst první zoubky dole uprostřed, ale není to pravidlo...
Nám vyrostl první zub 7,5 měsících (dole uprostřed), ale nateklé dásínka měla už kolem 3-4 měsíce a slintala ohodně víc než teď. Nejdřív se připravují dásně a to je asi hodně svědí a zub se může ukázat až kdoví za jak dlouho...
sisstin - tak to gratulace k prvnímu zoubku 😉 si dával na čas

kijonkova.k
3. pro 2008

Nám vyrostly první zuby v 8,5 měsících a to dole,hned na to se začaly klubat ty nahoře,zase oba najednou.Takže máme zuby 4 a teď to vypadá na dvojky nahoře 🙂 Tak třeba budeme mít do Vánoc zubů 6 😀

muminek
3. pro 2008

N¨ám vyrostl první zoubek dole v pěti měsících a hned dva vedle sebe. Našla nám je teta Markétka tak jsme ji sice na šaty nedali, ale aspoň láhev dobrýho vína a čokoláda to zpravila 🙂 🙂 🙂

daluri
3. pro 2008

Ahoj,možná to je už psané...nevíte proč, když většinou rostou zuby nejdříve dole, že někomu narostou nahoře? Mým třem dětem narostly v půlroce nejdříve dole a Terezce teď v 8měs. nahoře, 1 a během týdne i druhý zub...

motol
4. pro 2008

Ahojky,nám zuby začaly konečně růst v 10měsících i když už sme to tam měli bíly asi 3měsíce a rostly dole jeden a hned druhej,jo je to možný že někommu vyrostou první nahoře ted třeba mojí kámošce lezou její holčičce první nahoře

kate77
4. pro 2008

my už máme 1 zoubek dole...ale pořd slintá a nic dalšího jsem nenašla...je možné,že slintá kvuli tomu co se už prořezal ale pořád roste?

eppik.m
4. pro 2008

Ahojky, taky se přidáme - nám vyrostl nejdříve první zoubek vpravo dole a asi za týden i ten druhý vlevo dole v 8 měsících. Snášeli jsme to celkem v pohodě. Tak čekáme na další 😵

anke
4. pro 2008

ahojte, mam dotaz - kdo kojite, mrnous si ted sudla v puse, slinta a tak - ale hlavne strasne "zere", porad by bumbal, a ja nevim, jestli to muze byt i tema zoubkama? 😅

belunka
4. pro 2008

Ahoj, tak Míšovi narostl první zoubek ve čtyřech měsících a když mu bylo osm měsíců tak mu narostl sedmej zoubek, byl statečnej, jen trochu řval, až mi ho bylo líto, ale když tady čtu co se děje jiným dětičkám, tak vlastně ani nevim že mu ty zoubky rostly.. ahooj

ivusakos
5. pro 2008

Nám bude rok a nemáme ani jeden 😀 😀 😀

andy80
8. pro 2008

Ahoj holky,

u malého jsem si nebyla vědomá, že mu rostou zuby, prostě mu vyrostl bez slintání, teplot... atd.
Chci se zeptat, malá má dneska 38,7 teplotu, pořád má něco v puse, strašně slintá, už jsem jí 2x převlíkala protože měla totálně mokrý bodýnko, moc se jí nechce do jídla a to má normálně apetit. Koukala jsem do pusy, má dost naběhlé dásně a když jí na to šáhnu, tak kňučí. Myslíte si, že to všechno může být od růstu zubů? Má jen horečku, žádná rýma, žádný kašel.

marmazel
9. pro 2008

Ahojky, prosím vás jak se jmenuje ten gel při růstu zoubků?mažou se s ním prý dásna. a máte s ním některá zkušenosti? díky

misakulicka
9. pro 2008

POslušně hlásíme táhne nám na 9 měsíc a po zubu ani památky....tak čekáme.... a čekáme....

muminek
9. pro 2008

Ahoj Míšokuličko zdravím Ondráška taky se dočkáš Martínek mě včera kousl do ruky. 🙂 A Tondy do nosa. 🙂

krista
20. pro 2008

kacerice • 1d • 1. srpen 2008 ve 22:24
Čau holky, mam šestitýdenní holčičku a dnes jsme zjistili, že se jí na dolním patře prořezal první zub. Máte někdo podobně brzo zoubky? Kdy jste začaly zuby čistit?

kitty68 • 1d • 1. srpen 2008 ve 22:25
ty blaho 😀

tak my pul roku a po zubu ani vidu ani slechu, ja sama js mela prvni v 10mesicich

nikitka26 • 1d • 1. srpen 2008 ve 22:30
hm, tak my budeme ten opačný případ....malému je 10,5 měsíce a zub nemáme ani jeden a ani to zatím na ně nevypadá 😅
...ale jinak jsem slyšela, že se i může mimčo se zoubkem narodit a není to žádná abnormalita 😉 U nás v tématu se první zoubek objevil ve 3 měsících.
Čistila bych je hned, co vylezou, z kraje navlhčeným kapesníkem, kdy přejít na kartáček Ti musí poradit nikdo jiný, pač nemáme zkušenost 😅

kupinka • 1d • 1. srpen 2008 ve 22:32
my ve čtyřech měsících....teď už jich máme plno...a čistit? To si pesně nepamatuju,ale tak cca kolem roku,až to začne chápat,že má otevřít pusinku atd..

zanulav • 2d • 1. srpen 2008 ve 22:35
Tak u prvního syna v 7,5 měsíci.

janii • 1d • 1. srpen 2008 ve 23:31
My máme 7 měsíců, jeden už je pár milimetrů i vidět a druhý se prořezává (je videt bílá tečka) 🙂

janickabez • 1d • 1. srpen 2008 ve 23:41
my máme 8m a mimo velkýho slintání není nic.... ani jeden, kartáček jí dávám od toho co umí uchopovat předměty, vždy když se koupe...ona si ten kartáček žužlá a slintá a já jí mezitím umývám. Ráda si s ním hraje, tak snad nebudeme posleze bojovat s čištěním a bude ji to bavit 😀

svoma • 2d • 2. srpen 2008 v 07:04
Ahojky,malé je přes devět měsíců a zoubky taky v nedohlednu.Malej měl první v půl roce.

negrovka78 • 1d • 2. srpen 2008 v 07:24
Nazdárek,tak malý měl první dva zuby ve 3,5 měsících(teď jich má celkem 8) 😀 😀 😀

kraste • 1d • 2. srpen 2008 v 07:56
čauky, tak malá měla 1 zoubek v 5měsících a te´d mám 5,5měs. a vylezl jí druhý zoubek. Já měla ve 3měsícíh.

binki • 1d • 2. srpen 2008 v 08:23
první zub se nám prořezal ve 4tém měs., čistíme prsťáčkem od 7měs., máme 7 zubů

gilotek • 1d • 2. srpen 2008 v 08:26
my měli první zoubek ve 4.5 měs. a teď v 7 měsících jich máme 7 😀 Čistíme prsťačkem ráno a večer po kaši.

mkr • 1d • 2. srpen 2008 v 10:47
tak my nemáme ještě ani jeden zoubek 😉 na jednu stranu jsem ráda, aspoň je kojení ok, prý budeme mi trošku dýl zoubky nebylo nám vidět jedno jadýrko když jsme byli na kyčlích, měl jste to někdo?

agatka77 • 1d • 2. srpen 2008 ve 14:44
první zub vlevo dole : 4 měsíce a půl,druhý zub vpravo dole : 5 měsíců a týden 🙂 .čistím prsťáčkem,resp.mu ho tam zatím jen šoupnu a polechtám zoubky 🙂

liliandax • 1d • 2. srpen 2008 v 15:18
nam 1 zubok vysiel, ked sme mali 8 mesiacov.. a bol to predny horny zub 😉

xsuzzi • 1d • 2. srpen 2008 v 17:56
holky co je to prsťáček? 😅

kristi • 1d • 2. srpen 2008 v 17:58
mkr: nam jadyrka byla videt krasne a prvni zub mela Mia v 11,5 m. Tedka v 18m ji leze dalsich cca 10 najednou...

kacka79 • 1d • 2. srpen 2008 v 18:02
Tak nám v 7 měs vyrostly první 2 kousky, potom v 10 měs další 2, v 11 měs další 2 a nyní ve 13 měs leze sedmý

kristi • 1d • 2. srpen 2008 v 18:03
xsuzi, prstacek je silikonovej navlek na prs, kterym se cisti zoubky, ma to na sobe stetinky

agatka77 • 1d • 2. srpen 2008 v 18:20
kristi: na prst,vid? 😀 😀

kristi • 1d • 2. srpen 2008 v 18:26
no, mi to nejak vypadlo..... 😀 😀 😀

agatka77 • 1d • 2. srpen 2008 v 18:28
😀 😀 😀 , já sem si už představovala prsťáček na prsu, hihi 😀

kristi • 1d • 2. srpen 2008 v 18:29
no, predstava je to vtipna, to zase jo 😀 😀

denisia • 1d • 2. srpen 2008 v 18:50
ahoj, tak my mame 8 mesiacov a po zuboch ani chyru ani slychu ...

jjaanca • 1d • 2. srpen 2008 v 19:36
Nám se právě asi klube. Vypadá to na dvojku dole. Má tam bílou tečku, ale je zvláštní že je už 14 dní skoro stejná. Já myslela, že zuby rostou rychleji. O lžičku necinká, asi je ještě pod kůží. A taky nemá oteklé a červené dásně, má je normální? Myslíte že je to zub, nebo to může být něco jiného?

malovani • 1d • 2. srpen 2008 ve 20:50
Eva měla první zub ve čtyřech měsících, teď jich má osm a lezou další... Čistíme od začátku, co vylezly, nejdřív prsťáčkem, teď už kartáčkem...

kalo • 1d • 2. srpen 2008 ve 21:12
Je nám 13 měsíců a nemáme ještě ani jeden 😀 😀 😀

janula2008 • 1d • 2. srpen 2008 ve 21:22
Tak to my máme cca od 4-měsíce dva naráz 😀 😀

janula2008 • 1d • 2. srpen 2008 ve 21:24
Jjanca, no my tak od tretiho mesice taky pozorovali dole dve bile tecky, hodne si tam strkala prsticky, masirovala si to mistecko a porad tak 3 tydny nic...no a pak hned ejhle dva naraz 😀

gilotek • 1d • 2. srpen 2008 ve 21:43
jojo nám taky 2 dole naráz, pak 2 nahoře naráz, ale ne jedničky ale dvojky, pak teprve jedničky - taktéž naráz a poslední se nám ukázala dvojka dole , ta je zatím jen jedna 😀 No na 7 měsíců doce dobrý ne?

janula2008 • 1d • 2. srpen 2008 ve 21:59
No to je narez gilotek 😀 😀 . Taky myslim, ze uz se nam klubou dalsi, trosku zvysena teplota, neustale masiruje nahore dasne a je pekna protiva 😅 .Tak se nechame prekvapit...

luciehl. • 1d • 3. srpen 2008 v 08:48
Ahojky ,tak nám první zoubek 1 dole vylezl ve 3,5 měsících za dva až ři dny druhá 1 dole,a teď nám je 6 měsíců a máme celkem 6 zoubku- na hoře nám vylezla první 2 a pak lezly tři najednou.(1 a 2) 😀 Malá byla trošku mrzuťoučká,ale jinak bez teplot a noční spánek nám to moc nenarušilo!

kachnik • 1d • 3. srpen 2008 ve 20:59
\Nám první v 6 měsících, dva dny na to vykoukl hned vedle další 😉

evi3 • 1d • 4. srpen 2008 ve 14:46
No u nas je tak, ze dcera ma 8,5 mesiaca a po zuboch ani stopy ... ale zase u nas v rodine su zuby neskor, zatial najneskorsi vyskyt prvych bol v 1 roku + 2 tyzdne u mojho brata, ale ma ich zdrave bez akychkolvek problemov, tak dufam ze u malej to bude podobne 🙂

kalo • 1d • 4. srpen 2008 v 15:02
EVI3: klíd... 😉 Koukám, že jsme tady rekordmani...naší malé je 13 měsíců a nemá ani jeden! 😀

marka • 1d • 4. srpen 2008 v 15:15
My jsme zatím taky "bezzubáci" 😅

kejka • 4. srpen 2008 v 15:20
Tak jen ten nejmladší-první zub ve třech měsících,pak hooooodně dlouho pauza a pak to začalo růst všechno najednou. 😉 😉 Taky jsme si užili pelko na zemi,páč furt ječel,byl protivnej,špatně spal.Čistíme každý den-když se náhodou nezapomeme a můžu říct,že malej dostal obr pochvalu-má zuby jako perličky. 🙂 🙂 🙂 🙂
Každý dítko jiný a nebojte,však budou zubatý všechny. 🙂

monik76 • 2d • 4. srpen 2008 v 18:33
Tak nám první zoubek vylezl v 6 měsícich a ani ne za týden vylezl druhý. Je pořád protivná, ukňouraná, tak čekám co bude dál. Já byla tento týden u zubaře a říkala mi, že dětem rostou zuby čím dál později, ale u nás to neplatí. 🙂

kristi • 1d • 4. srpen 2008 v 18:35
kalo, my do roka nemeli ani jeden....pak dva spodni a tedka tech 10 najednou

kalo • 1d • 4. srpen 2008 ve 20:45
taky dobrý 😀 10 naráz! Chudinka malá!! Ale naše malá je po manželovi a ten měl první zub ve 14 měsících... 😎

jjaanca • 1d • 5. srpen 2008 v 09:26
Psala jsem tu, že Lucinka má na dásničce bílou tečku která je 14 dní stejná. Dneska ráno jsem zjistila že tam není. To by mě teda fakt zajímalo co to bylo 😕

simlenka • 1d • 5. srpen 2008 v 10:23
jjaanca - já vídám zoubek pod dásničkou od druhého měsíce a občas taky zmizí, někdy je vidět zřetelně a jindy vůbec - asi jsou chvilky, kdy se zuban dere ven a chvilky kdy odpočívá 🙂

my jsme stále bez zubíků

ivulinda • 1d • 5. srpen 2008 ve 14:05
my taky 😉

barunka81 • 1d • 6. srpen 2008 v 09:02
holky me 4 mesicni dcerce mozna rostou zoubky, ale nevim poradte:
posledni dny si dava spodni ret pres dasen, jakoby ji to svedilo a dnes v noci plakala ale bylo videt ze chce spinkat. Nemate s tim rtikem zkusenost??

ina.b • 1d • 6. srpen 2008 v 19:14
Naše to dělá podobně, dává horní ret vtáhne mezi dásničky a spodní vyšpuluje 😀 Je jí 9 m pryč a zoubek zatím žádný nemá a vypadá to, že se na žádný zatím nechystá 😕 🙂

basak • 2d • 8. srpen 2008 ve 22:09
ahoj nám sou 4 měsíce a vypadá to že brzy budem oslavovat první zub 😀 už docela dost žmudlá pusou a je fest nervní a uplakanej ☹

kathus • 1d • 11. srpen 2008 v 10:37
ahojky tak nas Martinek ma zoubky dva prvni mu vylezl nekdy na zacatku 5 mesice a ten druhej hned na druhy den 🙂
muzu rict ze uplakanej vubec nebyl .. vubec bych podle toho jak se choval nepoznala ze mu lezou zoubky ..
mozna nas to teprve jeste ceka

alisas • 1d • 11. srpen 2008 ve 21:33
Meje se zacal klubat zoubek okolo 10. mesice. Ted ji je rok a ma porad ten jeden...... a vypada to,ze se tam dal nic neklube 😕 😅

mata.mata • 1d • 11. srpen 2008 ve 21:39
presne na 8.mes: 1.zoubek a hned druhy den 2. zoubek 🙂

mkr • 1d • 11. srpen 2008 ve 22:02
u nás to je 5 dní před 7 měsícem

kalo • 1d • 11. srpen 2008 ve 22:17
Malé je 13 měsíců...zoubky nikde 🙂 ALE! Dnes jsem objevila, že se jí klube horní jednička....Nechápu to...myslela jsem, že všem dětem rostou nejdříve dolní jedničky...Měl někdo nejdřív také ty horní?????????????????

nikitka26 • 1d • 11. srpen 2008 ve 23:45
psala jsem sem před 10 dny, že po zubech ani vidu ani slechu....a už jsme se dočkali, dneska jsem cinkla lžičkou 😅 Takže první zoubek 4 dny před 11 měsícem 😉 A trpí brouček docela dost 😔

mkr • 1d • 11. srpen 2008 ve 23:53
já jsem o zoubek zavadila prstem jsou docela ostrý

johanka13 • 1d • 12. srpen 2008 ve 23:34
jezisssss!!! tak to je fer! 😅 mlada jich ma 8, prvni vylezl kolem 4mes 😀

krista
20. pro 2008

syrael • 1d • 20. říjen 2007 ve 00:42
Zdarec, bobisek mi posledni dny porad place a je celkove nevrly. Prisuzovala jsem to prdikum,ale nejak se mi to nezda. Uklidni ho prakticky jen kojeni a jakmile se pusti prsu, znovu spusti. Kdyz ho to netrapi je veselÿ, smeje se, proste normal. Nemohly by to byt uz zoubky. Za tyden budeme mit 5 mesicu...Jak to poznat?

gedren • 1d, 34tt • 20. říjen 2007 v 09:04
| Change | 89.176.212.111
Která pravidla porušuje: | Zruš
Prohmatej mu dasnicky 🙂 - pravdepodobne nejdriv vylezou spodni jednicky. Jestli mu lezou zoubky, mozna si i bude strkat prstiky do pusy a tak...

schnek • 1d, 25tt • 20. říjen 2007 v 11:13
syrael, Ondra nám při zoubcích blinká. Před 3 týdny začali dolní a hned, jak se prořezaly, tak blinkat přestal. Dneska zase od rána blinká a zdá se mi, že nahoře něco vidím 😉

amina • 1d • 21. říjen 2007 v 10:58
Jestli se už zub klube, stačí to vyzkoušet čajovou lžičkou. Okem viditelný zub hned tak není.

niega • 1d • 21. říjen 2007 ve 13:14
Tak vám nevim... Edie má teprve 3,5 měsíce a dneska je poněkud nevrlejší a ruce mu poněkud více chutnají. V pusince jsem na spodní dásni objevila vpravo uprostřed tečku velikosti špendlíkový hlavičky, ohmatem je to jaksi drsnější. Ale oteklé kolem to není. Snad to není zub???!!!!!! 😕 😕 😕
Amina: Sorry, ale s tou lžičkou jsem to nepochopila 😢 .

natalien • 1d • 21. říjen 2007 v 17:21
Niega - stačí přejet po dásinkách lžičkou a pokud uslyšíš cinkání, tak je to ZUB 😵

zany • 2d • 21. říjen 2007 v 17:48
Prcek byl od pěti měsíců taky hodně nevrlý a bulel, tak jsem si myslela, že to budou zuby a nakonec nám první zub vyrostl až v osmém měsíci... 😵
Ale je to individuální...
Tak tak, stačí přejet přes dásničky lžičkou a ono to hezky cinkne. Taky jsme ho tak objevili, že už je kousek venku 😵 😵 😵
Někdo říká, že když rostou zoubky, tak dítě víc slintá, ale my moc neslintali a teď když má dva zuby, tak slintá jako hrom a doma máme slimáčí cesty 😀

niega • 1d • 21. říjen 2007 v 19:54
Natalien & Zany: Díky, holky. Hned zejtra to vyzkouším. A doufám, že to zub není, páč by to bylo krapítek brzo, né?

natalien • 1d • 21. říjen 2007 ve 20:19
Tak to Nell slintá a papá ručičky už od dvou měsíců 😵 Dokonce měla naběhlý dásně a tak už jsem si myslela, že bude brzy zub, no dodnes nic 😅 A taky přejíždím lžičkou (mám takovou mini od pressa 😵 )
Niega - možný to určitě je, že tam bude mít Edie zoubek, je brzo, ale stává se to 😵 Taky je normální, že se můžou prořezávat i 4 měsíce... 😒

niega • 1d • 21. říjen 2007 ve 20:45
Natalien - proboha!!! Nestraš!!!!!!!!!! 😕 😕 😕

syrael • 1d • 22. říjen 2007 ve 14:47
dAmy, dekuju, s tou zickou je to vybornej napad! Zatim to ale nevypada...Niego, uz se i narodilo mimco se zoubkama, takze mozny je asi lccos🙂

poupe • 1d • 22. říjen 2007 v 16:13
Ahoj,zeptam se,jak dlouho jste cekaly na prvni zub,myslim jak dlouho bylo u vas fnukaci obdobi?

markeeta • 1d • 22. říjen 2007 v 16:39
ja bych se chtela zeptat jak hodne u toho miminko breci? Jak mu pomahate od bolesti?

zuzka1000 • 1d • 22. říjen 2007 v 19:39
My teda fňukací období neměli, DR říkala, že zuby zatím se neklubou a my druhý den první našli takže bez nateklých dásní, cucání, slintání a objevil se. Je pravda, že byl mrzutější, ale nic hrozného, v noci taky spinkal. A ani ne za týden měl druhý a další týden další dva a v pohodě. První vykoukl v 6 měsících.

kupinka • 1d • 23. říjen 2007 ve 23:16
Takže my máme první-konečně. Malý byl od středy protivnější,měl zvýšenou teplotku a v pondělí byl na světě-poznala jsem to lžičkou,každý den jsem ji tam bobkovi strkala 😒 No a dneska už má zase 37,4,tak myslím,že to bude druhý-ten bývá brzo po prvním. Ani mu moc nechutná,nesměje se tak moc-ať už to je za náma 😖 😖 😖 😖
Ale není možné určit,kdy zuby budou-knížky píšou 6-8měsíc,neteř měla ve čtyřech měsících a manža dokonce ve třech...

aniska • 1d • 16. duben 2008 v 15:41
Ahoj holky, ja mam takovej docela debilni dotaz- je tady nekdo komu bylo ditko pri prorezavani zoubku v pohode? Alebo to souvisi vzdy s teplotou a placem? Trochu se toho desim, kdyby tady byl nekdo u koho to bylo vpoho, byla bych docela rada 😝

hanelka • 1d • 16. duben 2008 v 15:47
hlásím, že jsme dneska zkoumaly pusinku lžičkou a první zoubek zazvonil 😵 a hned dodávám, že kdyby si toho moje mamka nevšimla, tak to nevím 😀 😀 vidět to ještě moc není, jenom na dobrém světle a když si tam zrovna nestrká prstíčky nebo nerejdí jazýčkem 😉 a musím teda říct, že u nás teda v pohodě,teplota ani pláč...možná je trošku neklidnější, ale doufám, že zbytek půjde tak lehce, jako teď ten první 😵 😵

marinka • 1d • 16. duben 2008 v 15:50
anisku, my teda ještě zub nemáme, ale moje mamka mi říkala, že když mně rostly první dva zuby (oba naráz), tak jsem byla úplně v pohodě, žádný pláč, teplota, průjem a o to byl větší šok, když jsem jednoho rána měla v pusině dva zuby 😀 Takže to určitě jde i bez těchto příznaků..

kristi • 1d • 16. duben 2008 v 15:53
nasi Mie vyrostl prvni zub 26.2.2008 ,takze skoro ve 13m. Priznaky zadne, proste najednou ho tam mela

monas • 1d, 6tt • 16. duben 2008 ve 20:01
Honzíkovi vyrostl první zub v necelých 5 měsících, do 14 měsíců měl všechny, ani ho skoro nepotrápili, jen asi dvakrát a to jsme mu dali na noc Nurofen sirup a bylo to dobrý. Jinak než mu vyrostl, tak dost slintal, hodně si tam strkal prstíky apod.

karot • 16. duben 2008 ve 20:21
Tak u nás byl první zoubek 1.9.07(ve 4.měsících).Zajela jsem mu do pusy ukazováčkem a měl ho tam 😀 .Příznaky se nám začaly objevovat(pokud nepočítám slintání)až při bujení stoliček................teploty,nevrlost,nechuť k jídlu. 😖

jankax • 1d • 17. duben 2008 v 09:18
Ahoj, malemu vylezl minuly tyden prvni zub a dva dny na to druhy, predtim jsem vubec nic nepozorovala, az jak se oba prorezaly zacal byl hodne mrzuty, ale pak jsem si odvodila ze to asi nebude mit se zoubkama nic spolecneho, spis uz mu nestacilo mlicko.....takze prorezavani jsme zvladli v pohode, jenom si uz od dvou mesicu cucal rucicky a ted si cpe do pusy uplne vsechno 😀

beruska1979 • 1d • 17. duben 2008 v 10:36
Ahoj,
Male jsou 4 mesice a posledni dobou hodne slinta, prejizdi si jazyckem dasnicky, strka si do pusy celou pest a ma hodne cervene tvaricky. Vecer jsem namerila posledne 37,4 a taky byla hodne nevrla. Tak taky nevim. U kojeni asi 14 dni plakala a ublinkavala se (to spis vypada na reflux) ☹ ale hlavne mne zarazely ty tvaricky, ma je cele rude... Taky to vase ditka mely? doufam, ze to neni nejaky ekzem. Jinak prujem nema.

ivulinda • 1d • 18. duben 2008 v 10:37
Ahoj beruska1979,naše Adélka má taky uplně rudé tvářičky a pořád hodně slintá a strká si ručičky do pusinky...a teploty mívá taky tak 37,4tak taky nevím a to bude mít teprve 3měsíce.Nahoře se jí dělají dva výstupky a dole menší

lenkakr • 1d • 18. duben 2008 v 10:41
nám se přořízl první zoubek v necelých 4 měsích. každý říkal, že hodně slintá, že mu asi polezou zuby. ale nevěřila jsem tomu. kdybych mu pak nesáhla do pusy a neucítila ostré tak to ani nevíme 😀

pebi • 1d, 23tt • 18. duben 2008 v 11:24
tak Aneta hodně slintala poslední tři měsíce, a to opravdu hodně, denně měla tak 7-8 promáčených bryndáků.. 😀 a první dva zuby jí lezou až teď, cca 8,5měs. Lezou naprosto bez problémů, kdybych nekontrolovala, tak ani nevím 😉

zusma • 18. duben 2008 v 11:26
Nám je 5 a půl měsíce a vypadá to že zatím nic. 😕 Dokonce slintá méně než dřív.
Holky, je příznak zubů hlen ve stolici? Ted nevím, zda jsem to někde četla anebo si to jen nějak pletu.

beruska1979 • 1d • 18. duben 2008 ve 12:41
Ahoj Zusmo, hlen ve stolici muze byt prujem, takze to zuby klidne byt mohou. Muze to byt ale i rymou....

megee • 1d • 18. duben 2008 ve 13:08
tak my slintáme taky už asi dva měsíce, ručičky z pusy téměř nevytáhne a zatím nic tak jsem zvědavá, ale slintá čím dál víc 😀

jitka83 • 18. duben 2008 ve 14:09
Ahoj, koukni se na spodní dásničky, jestli nejsou oteklé nebo už nejsou vydět bílé čárečky. Nám vyrostli taky v pěti měsících. A má teploty? Nebo trošku průjem? To jsou všechno známky růstu zubů. Když rostli zuby holce, tak sem to vůbec nevěděla. Neměla žádné příznaky a ani nebyla až moc nevrlá. Zato u kluka sme měli i zvýšenou teplotu a protivnej byl taky dost. Všechno strkal do pusinky a jako si ty dásně drhl. Tak zkuz malýho chvilku pozorovat.

megee • 1d • 18. duben 2008 v 15:01
tak teploty nemá, ani průjem, no až mu vyrostou tak mu vyrostou, nějak to neřeším

jana06 • 1d • 18. duben 2008 v 15:41
Ahoj holky, tak jste mě utěšili. Náš malej má lehce nateklý dásničky na pravé dolní straně už víc jak měsíc a pořád nic. Už jsem měla strach, že je divnej 😉
Ale chlapi mají holt na všechno čas, že... 😉

llucinka • 1d • 18. duben 2008 v 16:00
Ahojky jani, jakto, že už nechodíš k nám do září? 😀

jana06 • 1d • 18. duben 2008 v 16:05
Ilucinko,
já jsem teď měla velkej záhul.
Malej byl nemocnej a taky vy jste na mě moooc rychlý a nestíhám vás dočítat. A taky, upřímně, jsem si tam chvilkama připadla blbě. Vy už se všechny znáte od těhu a já jsem přišla až po porodu. Asi je to jen můj osobní blbej pocit. Nic proti vám nemám. Já zase zavítám. 😉

jandalinka • 1d • 12. červen 2008 ve 22:01
Ahoj!Tak malé se už konečně klube zoubek,ale od včerejška jsme se osipali lehce na tělíčku-bříško,záda a teď nevím,zda to mám přisuzovat zoubkům??!!Je to možné,má s tím někdo zkušenost?!!(nebo to pak bude po broskvi,co jsme včera měli poprvé-teď nevím?!! 😒 )

ivulinda • 1d • 12. červen 2008 ve 22:05
Ahojky nám se to taky stalo.Malá se taky osipala na celém tělíčku a nevím vubec s čeho...jandalinko já taky nevím dala jsem jí stávičku,a je možné,že když se kube zub,že se dítě s toho osipe???

d19 • 1d • 28. září 2008 ve 20:48
Ahoj, asi nás taky trápí zoubky. Malej slintá, je nevrlej a stále si strká prstíky do pusinky na pravou stranu. Můžete mi někdo poradit, čím miminku ulevit. Masírovat něčím?

janula2008 • 1d • 28. září 2008 ve 20:52
D19:zoubky to být můžou, my už jich máme 7 a první dva byly začátkem 4měs. Mně napsala doktorka Calgel, aspoň doufám, že tak se to jmenuje a v DM jsem si koupila sadu kartáčků, ten první je jen na dásně, tak tím jsem jí to sem tam masírovala. Teď u těch ostatních co lezli už to bylo horší než u těch prvních, tak jsem ji dala zřídka na noc nurofen pro děti a byla klidnější. Nejlepší je se poradit s MUDR.

winifred • 2d • 29. září 2008 v 10:42
Ahoj , já jsem ani bnepoznal ane chováni mého dítěte nic .Až jednoho dne jsme si hráli a dělali blbosti tak jsem zjistila že má dole dva zoubky malinké a byli mu 4 měsíce.Teď už máme 6 zubů a a ni unich jsme neměli žádné problémy.Tak snad i ty ostatní půjdou ven bez problému.Jinak sjem slyšela je prý dobrá homeopatie když děti trápi zoubky.

nensy • 2d • 29. září 2008 v 11:47
tak mi jsme moc neslintali ale měla pěkně oteklé dásně dole ted už tam máme dva zoubky 😀 tedkon ¨se nám klubou na hoře předevčírem jsme se celou noc nevyspali pač malá měla vysoké horečky a celou noc probrečela a dásně na hoře taky oteklé 😝 takže tedkon čekáme kdy senám proříznou.malé ty první lezli 3 měsíce v noci se budila a brečela

mysinka • 1d • 29. září 2008 v 17:35
Malý má už docela slušně vylezlé spodní jedničky a teď by měly přijít na řadu ty horní, ne? Jenže on má nateklé dole jako na dvojky...

andulka4 • 1d • 29. září 2008 ve 20:00
Tak nám vykoukl první zoubek přesně den pře 8mým(6tým) měsícem. Nateklé dásna měl tak asi měsíc, takže s toho to poznat nešlo.Slintal asi 4měsíce takže s toho taky né.Ale 2změny byly....málo jedl a v noci co hodinu mrčel.Jinak jsme byli bez teplot a jako první nám vylezli oba vrchní 🙂

kozimura • 1d • 29. září 2008 ve 21:26
Nám vylezly zoubky minulý týden(tj.1. 11den a 2. 15 den po 6.měsíci).Neslintala,neměla teploty ani průjem.Jen vše okusovala.Ve čtvrtek nám MUDra řekla,že brzy bude zoubek a v neděli byl venku,další pak ve čtvrtek.Jen v neděli byla plačtivá a protivná.

krista
26. pro 2008

Tak konečně se můžu připojit 🙂
První zoubek jsme objevili na Štědrý den 😵 Jednička vlevo dole (z pohledu Kristý) ve věku 9,5měs. 🙂 a klube se i druhá jednička, řev je to teda pořádnej 😅 ale jsme cvičený, nikdy to nebylo tichý dítě 😅 🙂

pepibubu
29. pro 2008

ahoj holky.... ve věku 4 měsíce a 1 týden přesně máme proklubané dva zuby.... normálně koukám co to máme za turbo dítě, když čtu že kristiina Miuška až ve 13 měsících.... první zoubek jsme objevili 25.12., a dneska jsem viděla prořízlej druhej...

gedgitka.a
29. pro 2008

teda holky, některá vaše mimča si se zoubkama fakt pospíšila, našemu dráčkovi je čerstvě 5 měsíců, už skoro 2 měsíce si zdatně cpe prsty a pěstičky do papulky a jak mu dám svoje šup, už by je drtil taky, koukala jsem, ale zoubky zatím nikde, i když mudra říkala, že může vykouknout najednou přes noc, jak hříbeček v lese 😀 😀 , tak uvidíme kdy mě malej prvně při kojení pořádně hryzne, i když někdy stiskne a já mám pocit, že má, už papulku zoubků plnou 😀 😀

mery.luu
29. pro 2008

Starší syn měl první zoubek ve 4 měsících a za týden se prořezal druhý.
🙂 Mladší syn měl první zoubek poslední den 3-tího měsíce a druhý se prořezal taky za týden. 🙂

maruska39
29. pro 2008

jé tak nám vykoukl zoubek zrovna dneska,malý má 5 měsíců a 2 týdny a už 2.měsíce jsem věděla,že se klube ven,taky si ho dost protrpěl 😒

andy80
29. pro 2008

pepibubu: Jiřík měl taky ve 4 měsících 2 zuby a malé vyrostl zub asi před týdnem (7,5 měsíce) a hned den na to se proklubal druhý