Začaly vašemu dítěti růst zuby dřív než v 5ti měsících?

karotky
4. črc 2007

Ahojky maminy!
Máte některá doma dítko,kterému začaly růst zuby dřív než v 5.měsících?
Mám podezření,že se už Adamovi asi klubou,ikdyž je mu teprve 2,5 měsíce.
Doslova si hryže ruce.Když mu nabídnu mlíko,tak to odmítá a když mu strčím malíček do pusy a dotknu se patra,vůbec nesaje a vyloženě mi ten malíček kouše.Bývá dost nervózní a když mu začnu jezdit malíčkem po dásních,tak se uklidní.
Poradtě.Díky

scharfinka
29. kvě 2009

totéž je teď u nás, já čekám do pondělka, protože nám ty teploty nelezou přes 38, tak si myslím, že to budou fakt zuby....

many
29. kvě 2009

scharfinka - já jsem teď na nervy ☹ malej má 39.4 ☹ dali jsme 3x zábal a šoupli čípek a nakojila jsme a usnul,tak jsem zvědavá a čekám a modlím se ať to klesne ☹ ☹

many
29. kvě 2009

lela - Ladíkovi taky nic není,vylezl mu ten 7. zoubeček,určo je to tím,ani nekašle,nemá rýmu a celý den byl v pohodě,akorát míň jí a nechce pít,tak celý den hodně kojím,prso si aspoň vezme ☹ no snad ta teplota klesne ☹

many
29. kvě 2009

fuj je mi zle 😔

lela78
29. kvě 2009

Neboj, to bude v pohodě. Já se uklidňuju tím, že kdyby mu bylo jó zle, tak nejí, nepije atd. Teď mi dělá v postýlce psí kusy a povídá na celý kolo ( drogy už začaly asi působit 😀 )

many
29. kvě 2009

no mám hrůzu z tak vysoké teploty a doufám,že klesne 😔 nevím jestli ho mám zachvíli budit a měřit a nebo nechat raději spinkat :-/

many
29. kvě 2009

teda ty dětičky si prožívají,že ☹ a my s nima no ☹

lela78
29. kvě 2009

Já bych nebudila, jestli spinká a je v klidu, tak je škoda ho budit, jen pokud se ti bude zdát třeba moc horký. Naštěstí je venku příjemný vzdoušek, tak máme v pokojíku pootevřené okno a malýmu je fakt líp. Nedokážu si představit, kdyby bylo ještě venku dusno. No jo jsou to naše malý chudinky, ale je fakt, že my to prožíváme daleko hůř, než ty naše zlatíčka

many
29. kvě 2009

lela - díky 😉 jo,nechám ho spinkat,dokud se neprobudí a budu ho kontrolovat kdyby něco,už mě teď trošku uklidnila i sestřenka,ale nejvíc mě uklidní,když ta teplota aspoň trošku klesne,když né moc,tak jdu asi za ním do hajan,tak pa pa
dobrou noc všem a děti ať spí celou noc

gedgitka.a
29. kvě 2009

ahojky holky náš malej má teprve obě 1 dole, ale, už asi měsíc má příšerně oteklou dásničku na 1 nahoře má ji jako bakulku a zoubky pořád ne a ne ven, dnes měl dokonce průjem smrděl úplně jinak než hovínko, tak nevím včera jsme byli na 10měsíční prohlídce a dr se malej hrozně líbil a prý je úplně ok upozornila mě na teploty a průjem kolem zoubků, když se nemůžou proklubat, ale ne, že bude takhle jinak cítit máte s tím některá zkušennosti, protože u prvního zoubku měl malej jen teplotu 37,6 a u druhého nic jen 3 dny plakal a byl protivnej dík

lela78
29. kvě 2009

Ok, ráno bude moudřejší večera. Tak ať je vše ok.

scharfinka
30. kvě 2009

Ahoj Holky, tak jak válčíte s těma zubákama? No u nás to nejspíš k zubům nebylo, protože dneska ráno měl malý aj trochu soplíky a pokašlával, takže soudím na nějakou virozu....
many: jak jste prožili noc? šla ta teplota Ladíkovi aspoň trošku dole? teplotu jste měli fakt drsnou.....snad jste se aspoň trochu vyspali......
lela: už je nějaký ten zub vidět?
gedgitka.a: u nás byl každý zub taky jiný, u jedniček byl teda fest protivka, zvýšená teplota, průjem 10x denně......horní jedničky jen lehce zvýšená teplota, průjem nikde, byl úplně v klidu.....dolní dvojka sem ani nevěděla že leze, za to horní dvojka než se prořízla tak slintal, v noci se budil, přes den poplakával.....

lela78
30. kvě 2009

scharfinka: ťuk ťuk ťuk, u nás zatím bez teplot, ale v noci měl 39,3 ☹ a jeden zoubek už je krásně vidět a druhý hned vedle se už klube, tak snad už to bude ok.

pistok
30. kvě 2009

holky s teplotou v noci
timi, ked mal teploty vysoké a dala som mu paralen čipok, tak zabral len málo a mal teplotu stále
som mu merala teplotu aj v spaní, rozbalila a zmerala a len zamrnkal a spinkal dalej, lebo bol ho to vyčerpávalo - som mu pri tom spievala uspávanku
aj nurofen sirup sa prebral len trošičku, ako som mu dávala do pusky a zaspal hned
musela som dávat aj studené zábaly, to som ho mala na rukách a manžel menil studené a ja som ho vždy hojdala, aby sa velmi nezobudil. vždy zaplačkal, ako zastudilo, ale spinkal, drobček náš
už teraz sme bez teploty
ale asi stačí pozriet rukou čelo a či má horúce rúčky, tento priam horel
to bola horná jednička

pistok
30. kvě 2009

sme mali budík každé 2hodiny a som pozrela rukou a ked bol velmi horúci, tak teplomer, aby som vedela, či treba lieky alebo studené zábaly
nespoliehat sa, že ked kludne spinká, tak je ok
práve naopak, može ho to ešte viac utlmit a .... nechcem strašit, ale teplota vie niekedy velmi rýchlo stúpat
každé bábo je iné, niektoré pri teplote spinká ešte viac ako inokedy a iné sa budí a plačká

many
30. kvě 2009

ahoj holky
tak Ladík mě probudil až o půl 3 a měl 38.8,tak jsem mu dala čípek a během chvilky se mi posrandil 😒 tak jsem si říkala,že ten čípek bude asi fuč,tak jsem mu dala nurofen sirup a pak spinkal až do rána,sem tam se budil a plakal,tak jsem mu dala vždy prso ať bumbá a spal tak až do rána do 8,pak jsem měřila a měl 38.4 tak dostal čípek,teď jsem zatím neměřila,že počkám,ale je zase jinak veselej,řádí tady jak torpédo,už pěkně ťape bez padání no skoro utíká 😀 ale je horkej,takže teplůtka asi furt bude,no doufám,že dnes už to skončí a až budu měřit tak naměřím málo 😉

many
30. kvě 2009

teda tak držím pěstičky ať máme všichni už brzo od zoubečků klid 😉 no hlavně ty dětičky

lela78
30. kvě 2009

pistok: to je jasný, že jsme k těm našim drobkům v noci každou chvilku chodili a kontrolovali zda jsou horký, jak dýchaj a tak 😉 viď many. U nás pořád zatím bez teplot.

many
30. kvě 2009

jo,jo,malej spí semnou a já se budím celou noc,to klidně nejde spát ☹

many
30. kvě 2009

my máme teď 37.7 ,jéé kéž by to šlo dolů,už je to 3. den tak už by měl být konečně klid

pistok
30. kvě 2009

jasne, že som predpokladala, že chodíte pozerat
len mamičky sú rozne a poznam jednu, čo mi rozprávala, že dala večer decku čípok a dala spat. tiež isla spat a zobudili sa až ráno, sa spolahla, že ved bude plakat, keby niečo
preto som radšej upozornila, preventívne mamičky, ktoré to berú na lahkú váhu a myslia si, že detičky budú plakat, ked teplota stúpne
takže neberte osobne tie, ktoré ste ozaj starostlivé

pistok
30. kvě 2009

nejdem sa rozpisovat, lebo to je na úplne mnoho iných tém, ale bola som mnohokrát šokovaná, ako niektoré mamičky nevedia ani niektoré základné zásady starostlivosti o dieta a spoliehajú sa na svoje "instinkty", v tomto prípade, že ved sa zobudia a tak. my sme mali budík. tak len tolko na vysvetlenie, že som nechcela nikoho urazit

many
30. kvě 2009

neurazila si nás 😉 no já teda pokaždý,když má Ladíček teploty,tak se teda budím celou noc a ani budík si dávat nemusím,jsem z toho tak neklidná,že teda tvrdě nezaberu,no nervičky pracuji 😉
jinak teď máme 36.8 teplota pryč,tak doufám,že už je po ní 😉

scharfinka
30. kvě 2009

jej many, tak to je super, že Vám to tak polevilo, my máme teď momentálně 37,3, takže je to jakžtakž v poho a zub se tam tlačí, malej kašle a slintá, chjo, úplně mě bolí u srdce, když ho tak vidím...no jemu to evidentně moc nevadí, protože taky řádí jak černá ruka🙂 a o spaní po čas teplot se u nás nedá ani mluvit, jsem vzhůru i co hodinu a budík mít nemusím......myslím, že ten maminkovský strach nás už nikdY neopustí....

scharfinka
30. kvě 2009

lela, no vidíš, tak gratulace k zoubkům a ať je to co nejrychlejc venku🙂

many
30. kvě 2009

scharfinka - no jsem ráda a snad už nevyskočí,odpoledne to teda risknem a pojedem nachvíli k dědovi ať mu můžou popřát 😉 s tím spaním je to horší během teplot no a jak píšeš i u těch maminek,to už je takový mateřský pud,si myslím,že se ta matka tím strachem furt budí
no moc vám všem drží pěstičky ať teplůtky nestoupají a jen a jen klesají a doufám,že u nás už je teda na delší dobu klid,musím zaťukat 😉
holky mějte se pěkně,mizím k telce,dodělala jsem nádobí a na stole mi už voní kávička 🙂 jéé a konečně jsem i klidnější,tak zatím pa pa

janinininka
30. kvě 2009

my měly první zoubky asi v 5 měsících, ted nám bude 15 měsíců a máme jich 6, rostou 2 dole ale nechtějí se syčáci nějak vykllubat 😝 horní 2 nám daly nejvíce zabrat, papala jen jogurty a přesnídávky, plakala, spala špatně, ty děti jsou chudáci, musí je to tak bolet miláčky malý!! ☹ 😒

lela78
30. kvě 2009

Já mám také budík v sobě, když není malýmu dobře, tak fakt ani nezaberu jak se bojím ( naštěstí to bylo snad jen 2x ) Tak přeji všem raráškům, ať jim ty zoubky vylezou co nejdříve a co nejšetrněji a maminkám hodně sil a pevné nervy.

mousunek
30. kvě 2009

janinininka - to bud rada ze ti pri vrchnich zubech alespon neco bastila, souhlasim s Tebou ze vrchni jsou horsi malymu kdyz rostly vrchni tak byl protivnej a kdyz se mu prorizly prestal bastit

many
30. kvě 2009

holky tak my máme zase 38 😠 mě klepne a Ladíčka taky