Začaly vašemu dítěti růst zuby dřív než v 5ti měsících?

karotky
4. črc 2007

Ahojky maminy!
Máte některá doma dítko,kterému začaly růst zuby dřív než v 5.měsících?
Mám podezření,že se už Adamovi asi klubou,ikdyž je mu teprve 2,5 měsíce.
Doslova si hryže ruce.Když mu nabídnu mlíko,tak to odmítá a když mu strčím malíček do pusy a dotknu se patra,vůbec nesaje a vyloženě mi ten malíček kouše.Bývá dost nervózní a když mu začnu jezdit malíčkem po dásních,tak se uklidní.
Poradtě.Díky

katzi
17. únor 2009

ahoj holky,

mám podezření, že se nám taky chystají zuby. Adu si celý den až veztekle strká ruky do pusy, tak si u toho mrčí (není to přímo pláč), slintá a v noci začala blbě spát (budí se třeba i po hodině). Když se jí dívám do pusy, tak tam nevidím ani náznak zubáka 😒 Tak nevím 😖 Pořád se utěšuju tím, že to jsou fakt chystající se zuby, protože kdyby měly být takhle blbý noci dlouhodobě, tak by mě asi hráblo 😀

mousunek
17. únor 2009

scharfinka: jak dlouho ma tu teplotu? pokud to nejak neleze nahoru myslim si ze staci kdyz mu das ten Nurofen a budes kontrolovat dasnicky a zkus to vychlazene kousatko kdyz to studene bude snaset tak nech prcka v klidu kousat.. A pokud nema stolici nejak moc tekutou, tak bud v klidu. My jsme teda u prvnich dvou zubu teplotu nemeli jen u toho druheho je desne protivnej

scharfinka
17. únor 2009

mousunek: no prave ze takovy umrcenejsi je posledni ctyri dny, jenze tezko soudit, protoze jsme byli v patek na ockovani, tak jestli to neni z toho...oblicej si sudli asi 14 dni, a co se tyka te teplotky, takpo ockovani mel jeste na druhy den dopoledne, to je v sobotu, odpoledne uz byl v poho, v nedeli uz jsem ho nemerila, az vcera vecer, protoze byl umrcenejsi cim dal vic no a to mel 37,8,a kdyz jsem ho za hodku pred spanim premerila, ze bych mu kdyz tak dala nurofen, tak mel 37,5 (v zadecku bez odectu) coz jak mi rikalo spousta holek tady, je uplne v poho....tak ja nevim...prujem to nebyl, ale je to nezvyk, ze kadil 1x a naraz nalozi 3 pliny.....celkove je takovy hur nalozeny, jenze po zubech ani pamatky:(

mousunek
17. únor 2009

scharfinka: Nu tak po očkování je to normál, prcek byl po očkování uřvanej tak lev to bylo děsný, ale druhyý den už byl klid teď jdem 19.2 na další tak to zas bude něco do toho leze druhý zub, tak si užiju. Já mám pro něj teploměr v dudliku, tak nevím jak to je měření v zadečku, ale pokud říkaj lidi, že je to v pořádku, věř skušeným co to znají.... Uvidíš, zkus ty dásničky masírovat, a jestli tam pod nima je zub tak při mírném zatlačení na ni ho ucítíš...

alishia
19. únor 2009

Ahojky,

chci se zeptat jestli ste nekdo zkouseli davat diteti na noc treba pul cipku nurofenu na bolest zoubku? a jestli to bylo k necemu dobre...u nas ty gely na zouibky nejak nefunguji a maly je hrozny, prisuzujem to zubum, jelikoz na horni dasnicce ma bilou tecku. Vzdycky s nim bojuju, abych mu to vubec namazala. rve u toho jak kdybych ho chtela zavrazdit.

flor1
20. únor 2009

Ahoj, já jsem dávala homeopatika a když byl během dne hodně protivný a líce rudé, tak jsem dala na noc paralen čípek, je fakt,že mu to pomohlo a první půlku noci většinou prospal..pak už se budil..často jsem to nedávala..ale je fakt, že nám se řezaly 4 naráz..a přes měsíc to byla hrůza 😢

scharfinka
21. únor 2009

Tak ja byla s tema zvysenyma teplotama u mudry - nikde na nem nic nenasla, rikala, ze to muze byt nejaka virozka a kdyz se mu divala do pusinky, tak rikala, ze se ji zda, ze se klube zub, ale kdyby teplotky do stredy neklesaly, tak se mame znovu zastavit, ze ho znova otestuje na krev a moc....proto bych se chtela zeptat, jak dlouho to bude trvat, nez se zoubek vyklube (jestli to je tim), pripadne jestli nema nektera maminka zkusenost se zvysenyma teplotkama delsi dobu?Je mi tak smutno, kdyz se na toho broucka divam a vidim, ze neni ve sve kuzi....

alishia
21. únor 2009

holky ja sem uz znicena...malej od rana do vecera rve nebo vrci, je hroznej:( Urco to uz budou zuby, protoze to neni jinak mozny, aby dite bylo takhle otravny. s manzelem uz sme pekne vyrizeny. Do pusy si nenecha sahnout, to sou bojje plny revu, nez namazu nejaky gelem. cipek se mi zda ze nezabira, no proste katastrofa. A zuby podelany nikde:(( Jestli polezou mesic nebo dyl tak skoncime v blazinci.

mousunek
22. únor 2009

alishia: tak to ti vubec nezavidim, jsem rada ze nam zacli rust brzy a ze to neni "nebylo" tak hrozne ted lezou dalsi a uz si taky pomerne dost porve, jak mu sahnu do pusiny tak "agresivne" kouse kolem sebe. Obcas je jak zurivy pes, ale namazat dasnicky si necha uz prisel na to ze po namazani je to lepsi...

Drzim Ti palce aby jste to s manzelem i s prckem zvladli, drz se urcite to bude brzy lepsi

zapletalovi22.3.
24. únor 2009

ahoj holky, tak nam uz taky rostou zoubky a doma je slzave udoli. Ma chudinka pekne napuchle dasne. Jedno licko ji hori a druhe ma normalni. No a sliny bysme mohli prodavat ☹ Koupila jsem chamomilla vulgaris, ale vubec nepomahaji. Tak jsem ji zacala ty dasne mazat kamistad gelem. Nevite nahodou, jak dlouho ho muzu pouzivat? Mazu to Elisce na noc uz 3. den a vypada to, ze jeste par dni budu muset, jinak se nevyspime nikdo.

zapletalovi22.3.
24. únor 2009

Ještě na jednu otázku jsem se chtěla zeptat. Určitě to tady někde je,ale nějak se to nenašla. Nezměnila se náhodou u Vašich ratolestí se zubama barva stolice? Naše princezna vždycky měla barvu podle toho, co jedla. Když jen mlíko, tak ji měla žlutou, když mrkev tak červenou atd. Ale teď, poslední 2 dny ji má uplně tmavě hnědou + normální barva, jakou má obvykle. Ač teda nic hnědého nejí, za poslední dny měla jen mlíko, mrkev, brambor, malinko brokolice a květáku. A taky trochu jablečné přesnídávky. Teplotu nemá ( jen jednou večer před spaním měla po odečtu 37,1 ) a průjem nebo zácpu taky ne.

alishia
24. únor 2009

Ahojky,

tak hlasim uspech, mame prvni zoubek....je to s nim hrozny. Malej rve a je protivnej, ale resim to kamistad gelem, je takovej umrtvujici a davam cipky nurofen, jinak by v noci nespal, dneska sem mu ho dala rano taky...tak snad bude klid. Chudacek malej dnesni noc se budil kazadou hodinu s prisernym placem, a to protoze sem mu vcera ten cipek nedala, protoze vcera byl cely den uplne zlatej, tak sem si myslela, ze ho to bolet nebude....anechtela sem do nej zbytecne ten cipek rvat...ale mela sem. nakonec sem to udelala ve tri rano a byl klid, teda plus namazani dasnicek, to sem zjistila ze je tam zoubek. JInak co se tyce stolice, tak mi ji mame nekdy taky uplne takovou tmave zelenou...a hlavne se zvysila cetnost...kaka klidne 6x denne. a nekdy je to uplna pohroma vodnata. A taky mi moc nechce papat:( ale aspon vim ze to je opravdu kvuli zoubkum.

zapletalovi22.3.
24. únor 2009

alishia: tak papaání taky řešíme. Ještě před týdnem mi malá vypila klidně 15-180 ml nutrilonu a teď jsem ráda, že do ní nějak nacvakám 90ml. A klíďo jí to na 4 hodiny stačí. Ale co, je jí dost, faldy má dobré, tak má zásoby.

zapletalovi22.3.
24. únor 2009

a gratuluju k prvnímu zubu!

alishia
24. únor 2009

zapletalovi: dekujeme.) taky to trvalo asi 2-3 tydny, uz ani nevim jak dlouho ten teror trval presne🙂 Nam mlicko problem nedela, ale ze lzicky mu to nejak nejedde....asi ho to boli do tech dasni:( a myslis ze uz to jsou u vas oipravdu zoubky? Jo malej se taky porad chce nosit a byt u me, kdyz ho polozim tak rve....a to on nikdy nedelal.

jitrulka
24. únor 2009

jéé, alisha, tak ses konečně dočkala. stále jsem vás sledovala, kdy už to trápení bude mít výsledek. tak gratuluju. A nemůže mít tu mrzutost navíc spojenou ještě s vašimi osmi měsíci? Snad už brzo bude jen líp

alishia
24. únor 2009

jitrulka: dekujeme moc.) No zoubek ma zatim je jeden a v puse jich zbyva jeste dost.) takze ono to trapeni pojede s nami dal:( Nektere deti to snasi proste spatne. Ja se na zoubky hodne tesila, ale fakt ho to hodne boli, tak z toho ani radost nemam. Vcera byl uplny zlaticko, hral si sam, byl hodnej, nechtel se chovat, smal se cely den, takovy je normalne, ale v posledni dobe, to byl jen plac, mrzutost, a chovani u me. Mam z nej uz uplne znicen zada, jeste ze sem objednana na masaz🙂 snad me tam da pani dohromady.)

zapletalovi22.3.
24. únor 2009

alishia: já si myslím, že to zoubky jsou. To by neměla nateklý dásně a jedno líčko červené a horké a druhé normální. Taky musím pořád chovat v náručí a nosit a nosit. Jen, co zajdu na záchod, tak řev. No řev. Spíš pištění. Ale takové to, co trhá uši.

pepibubu
24. únor 2009

ahojky holky.... tak náš Pepča měl první zoubek ve 4 měsících.... a teď, o dva měsíce pozdějc, už má v pusině pět zoubků... a 6. na spadnutí. Vždy mu lezou po dvou, je to vždycky náročný, ale říká mi každej kdo má děti, ať jsem ráda, že to bude mít rychle za sebou..... 🙂

alishia
24. únor 2009

zapletalovi: u kazdeho detska je to asi jine. ale nejspis to opravdu zoubky budou. tak at sou brzy venku.

marmazel
25. únor 2009

Ahojky maminky , potřebuji pomoct, už máe 2 zoubky dole, byly celkem v pohodě, jen pláč, jinak nic, teď nám nejspíš roste nahoře, není to ještě moc znatelný, teď sem jí změřila telplotu má 37,8 po odečtení, kdy myslíte jí podat sirup? Mám už teď nebo počkat až se zvýší? Nebo co doporučíte? A jak často? Děkuji moc

marmazel
25. únor 2009

A ještě jsem zapoměla, že ublinkává, je to možné taky z těch zubů?

marmazel
25. únor 2009

A chodíte s dětma ven, když maj teplotu k zubům?

alishia
25. únor 2009

klidne dej nurofen cipek pro deti, nebo sirup, ja se o tom bavila v lekarne, jestli to mohu davat na bolest a pani rikala ze klidne jo, ze zuby doprovazi i teplota a at se toho nebojim. Jen ji tim ulevis, lepsi nez aby se placala v teplotach.

missymici
25. únor 2009

Ahoj holky, myslíte že by nám rostli zoubky už v 9 týdnu?V noci se budí každou půl hodinu s pláčem, začal slintal a bulí a bulí.Řídkou stoličku má, jen ted nevím proč,jestli je to příznak rostu zoubků nebo to že jsme změnili mlíčko.Teplotku nemá, dnes jsem mu měřila a měl 37,1.Dá se to ještě nějak poznat, jestli rostou?Jsou to zoubkyy nebo jen má záchvaty pláče a může mu být i něco jiného???!!!Asi se to nepozná co???

alishia
25. únor 2009

podle me ho boli brisko, takze prdiky.

scharfinka
25. únor 2009

marmazel: ublinkavani u zoubku je docela bezne, potvrdila mi to i mudra, co se tyka teplotky, tak obecne plati, az od tech 38, ale to plati u nemoci ale u zubu, bych ja klidne dala sirup uz driv - je to i od bolesti, tak at se prcek netrapi.....jinak nam tez rostou a teplotu mame zvyenou uz 14 dni, takze bysme nevystrcili nos, kdyz jsem to rikala mudre, rekla, ze ven klidne muzeme, kdyz bude v kocarku pekne zachumlany, tak mu to udela jenom dobre......je ale pravda, ze my mivame tak maximalne 37,3 po odectu, coz je v poho.....

missymici
25. únor 2009

alishia : bříško to asi není,protože prdíků má víc než dost,kaká 2x denně.Bříško ho nebolí od doby co dávame Sab Simplex.TAk to máme bez prblémů, proto mě napadlo jediné co ho může ještě trápit - zoubky, nebo možná špatná nálada.

scharfinka
25. únor 2009

missymici:no tez se mi to zda na zoubky prilis brzo a jestli brisko ne, tak me jeste napada rustovy spurt? nema treba hlad, ze byste zvysili davku?

alishia
25. únor 2009

miss: nas malej taky prdel jak divej i kakal, a brisko ho bolelo stejne. Hodne sme si s tim vytrpeli, tka prave proto si myslim, ze to bude brisko nebo jak pise schafrinka hlad.