Začaly vašemu dítěti růst zuby dřív než v 5ti měsících?

karotky
4. črc 2007

Ahojky maminy!
Máte některá doma dítko,kterému začaly růst zuby dřív než v 5.měsících?
Mám podezření,že se už Adamovi asi klubou,ikdyž je mu teprve 2,5 měsíce.
Doslova si hryže ruce.Když mu nabídnu mlíko,tak to odmítá a když mu strčím malíček do pusy a dotknu se patra,vůbec nesaje a vyloženě mi ten malíček kouše.Bývá dost nervózní a když mu začnu jezdit malíčkem po dásních,tak se uklidní.
Poradtě.Díky

kamanka
7. bře 2009

No, právě, kol půlnoci kravál jako blázen, tak jsem mu chtěla natřít dásínka, ale ani si na ně nechal sáhnout! No, ale ráno jsem se dívala a zatím nic!

scharfinka
7. bře 2009

No a má je naběhlé? Slintá nějak víc a kouše do věcí? my třeba neslintali ani nějak výrazně nekousali, vždycky to proběhlo v takovém návalu. najednou začal něco zuřivě kousat, šudlil si obličej a po chvilce to přešlo. Takové "záchvaty" měl třeba 4 denně...No ale řevu jsme si užili dost a dost, nosila jsem ho celé dny asi 14 dni, než se první neřád vyklubal...no a do týdne už se řezal druhý a už na násk kouká🙂 Jo a do pusy si též nedal šáhnout...a tvářičky měl teda řádně rudé🙂

kamanka
7. bře 2009

Hm, on mi to pořádně ani nechce ukázat, ale druhý zoubek tam ještě není! Klube se mu zřejmě ten vedle toho prvního dole! Už teď je zase rudej, bobeš, ale zatím v pohodě, pokud se mu teda věnuju🙂 Známá dávala, když už byla její malá fakt už hodně hotová, Panadol, ať jí uleví od bolesti.

dnada
7. bře 2009

tak hlásim druhý zoubek,ráno nic a před pár hodinami sem ho našla.Má je naproti sobě. A když sem vás teď četla(kamanka a scharfinka) tak malej má taky červenější tvářičky a do pusinky si teda šáhnout dá,sem mu vždy dásničky prstem masírovala,akurát si nenechal sáhnout na ten nový zoubek. A taky měl ty kousací záchvaty,prďolka. A teď než šel spinkat byl celý umrnkaný a ukňouraný ☹ Tak snad se zítra bude zase usmívat🙂

mousunek
7. bře 2009

dnada: s tim usmevem asi se obcas usmeje, ale nez se sklidni dasnicky bude asi jeste uplakany u nas se prcek sklidnil trochu az skorem po 14ti dnech nez se mu dasne trochu sklidnily. a ted uz je to zase ten usmevavy chlapecek 🙂

dnada
7. bře 2009

mousunek - malej se řechtá skoro pořád... jen já nejsem moc zvyklá když častěji kňourá a hledá,co by do tý pusiny narval . Včera dokonce přišel i na to,k čemu je cumel 😀 ;Dokonce ho i cumlal(sme bezdudlíkový)chvílema,ale víc ho ohryzával. Jinak první zoubek sem našla 28.2 a dnes hned druhý zoubek a mezitím ten týden byl i veselý,jen k večeru trošku mrzutý 🙂 Docela to snáší dobře,jen tenden co se prořízne je takový hoodně nesvůj😉 No,sem zvědavá,jestli jich nevyleze ještě víc a nebo jestli si dají chvilku pokoj🙂

scharfinka
7. bře 2009

Taky jsme necumlikový, ale ted si rád podudlá a když ho cchytne ten kousací záchvat, tak cumlik bere o stošest...což je zvláštní, protože s kousátkem jsme neuspěli🙂 Když nás ty protivy zubaté zrovna netrápí, tak je prakticky furt vychlámaný, hotové sluníčko...zato když dojde na zoubky, tak se s ním nedá domluvit, jen tulit a nosit....tak spodní dva máme, tak doufám, že teď bude chvilka klidu..... 😉

kamanka
7. bře 2009

Dnada, já si právě myslím, že mu roste ten vedle toho prvního dole a tam si sáhnout nenechá! Dnes měl rudou jen tu tvářičku, ke které směřuje ten, co by měl vylézt🙂 Uvidíme ráno! To máte zoubky rychle za sebou. My měli první 27.1.!

mousunek
7. bře 2009

dnada: my jsme taky dudlik moc nemusely okousaval od 3 mesicu vsechno jen dudlik ne ale jak vylezl zoubek uz mu prijde vhod 🙂
Bud rada ze to mate relativne v klidku 🙂
prcek tedy ani u jednoho zoubku necekal az se prorizne sam, vzdycky kousl do nejakeho chrastitka tak silne ze si zoubek prorizl, chvilku byl rev,a le pak uz klidek, jen jsem mu to mazla protizanetlivym gelem ktery i pomaha prorezavani zoubku

kamanka
7. bře 2009

Mousunek...jak se ten gel jmenuje? Ja mám Calgel, tak jestli nemám koupit jiný, kdyby si to náhodou někdy takhle prořízl sám!

kokaka
7. bře 2009

malá kouše všechno jak divá už hodně dlouho a žádný zoubek se neobjevuje, tak čekáme

mousunek
7. bře 2009

kamanka: je to Citrovital Masážní gel s antiseptickou přísadou pomáhá při prořezávání prvních zoubků. Aloe vera obsažené v přípravku napomáhá ošetřování citlivých dásní a uklidňuje podrážděnou pokožku. Citrovital Dentální gel pro děti neobsahuje cukr a omezuje vznik kazu v dětském věku. stoji 80kc ale staci jen malicko

kamanka
8. bře 2009

Tak holky, my dnes máme 7 měsíců a ráno jsem našla druhý zoubek🙂 Na tom místě, kde jsem předpokládala🙂

mousunek
8. bře 2009

kamanka - tak to blahopreji, snad se to zas na chvilku zastavi a budete mit s prckem klidek 😉

kamanka
9. bře 2009

A je dobré, že synovcovi vyrostl první zoubek tak,jako nám druhý🙂

pajmis
9. bře 2009

Můžu se zeptat, jak dlouho se zoubek prořezává??? Malý už je asi 3 týdny takový divný a vypadá to na zoubek... má průjem, zvýšenou teplotku, protivný, do všeho hryže a mě kouše do brady a už to začíná bolet a cítím to ostré... ale zoubek jsem ještě nenašla... a je to nahoře.. prej se první prořezávají dole.. tak nevím... jak dlouho to může trvat???

scharfinka
9. bře 2009

Pajmis:většinou je fakt, že jdou ty dolní, ale některým prostě lezou první nahoře, aj švagrinemu malemu to tak vylezlo....a trvat to může ruzně-nám třeba 14 dní, jiným třeba měsíc a nebo jen týden a někdo o tom ani neví a jsou na světě....zkus lžičkou, jestli zazvoní, nemusí být ještě vidět, ale slyšet půjde...🙂

mikulka
9. bře 2009

Nám dr. řekla, že ještě sice není nic vidět, ale nahoře, že má zoubky již vykreslené, ale že to ještě může dlouho trvat. Já tam nic nevidím. Nevíte, co to znamená, vykreslené zoubky? 😕

pajmis
9. bře 2009

mikul - tak to máme asi my... já teda s tím u dr. nebyla, ale jdou mu nahoře vidět takové kopečky... jakoby se mu tlačili už zoubky... koukni se nejspíš uvidíš jako by zoubky ale potažené dásněma... teda u nás to tak vypadá...

scharfi - jdu zkusit tu lžíci 🙂

pajmis
9. bře 2009

scharfi... tak lžička nezazvonila 😔

mousunek
9. bře 2009

pajmis - houbeles lzici proste vem umytou ruku a zkus trosku na dasnicku zatlacit to bys poznala je to citit kdyz je pod ni zoubek my jsme takhle nahmatli oba a behem 2dni je mel prorizle, pomoci hracek

pajmis
9. bře 2009

mousunek... právěže, když přejedu prstem, tak tam něco cítím... ale je to už víc jak dva dny... akorát ještě před týdnem nebylo cítit nic... on se mi pořád zahryzává do brady... nevím proč, ale vždy se mu uleví... hračky jen olizuje a jen jemně okusuje... ale mě hryže zodpovědně :-d a vzteká se u toho jako blázen... tak snad se brzy dočkáme prvního zoubku 🙂 těším se .-)

kamanka
9. bře 2009

Pajmis...kojiš? Tak se těš🙂

pajmis
9. bře 2009

kojím 🙂 bude to bolet??? všimla sem si, že ted jakoby se mě snaží do prsu zahryznout 😀 😅 dřív to nedělal...

dnada
9. bře 2009

kamanka- gratuluju k zoubečku !!!!! 🙂

scharfinka - jo je super sledovat,jakse najednou cumel hodí.On ho pocumlává jen v autě,když dostane kousací záchvat a nemůže se hýbat,podám cumel a už jede 😀 Jinak ho okousává ze všech stran. No a zdá se mi,že mu leze ještě jeden horní zub,dáseň má tvrdou a pěkně vytvarovanou a dneska už šel spinkat v 5 hodin a do teď sem ho už 3x kojila... uvidím ráno

mousun - sem ráda,že je to jakž takž v klidu,malej je dcela trpělivej... většinou se zabaví sám i s tím kousáním a bolením,ale občas teda chytne šílenej záchvat breku a to mě vždy rejpne u srdíčka,když ho slyším,jak srdceryvně pláče a když ho zvednu tak úplně odevzdaně položí hlavinku na mě a kňourá mi do ucha ☹ Tak mu pak prstem přejíždím po dásničkách a on se za chvilku uklidní. To je max 2x za den,jinak to je fakt celkem v klidu .JO a v noci častěji baští,teda pocucává

pajmis - to hryzání mu nedovoluj... vyleze mu zub a ukousne ti bradavku(beze srandy☹ ) mě malej taky kolem 3tího měsíce kousnul,já se tak lekla(ono to hoodně zabolelo) že sem vykřikla auuu a malej se rozplakal,tak sem mu ještě "vynadala",co brečí,že bych měla brečet já,jak mě to bolí😀 slzy byly hned fuč,já prso schovala a dostal ho znovu až za chvíli.Pak sem ho párkrát pleskla prstíčkem přes tvářičku a když se na mě kouknul tak se vztyčeným prstem sem mu opakovala přísně že tohle se nedělá,že mamince ubližuje. Pak mě kousnul ještě párkrát,ale už z toho měl srandu,byl totiž najedný a jen tak si hrál a kousal,takže sem mu brala prso dřív než začal blbnout. Dneska fakt nekouše,je hodný(snad si to nezakřiknu 😀 )

jo,jinak někdy klubání zoubků trvá až 6týdnů i dýl ☹ můj prcek honil zuby v pusině už od 2měsíců a od 4měsíců opravdu vehementně a kousací záchvaty má od těch 2měsíců ale až po tom 4tém měsíci byly skoro denně ... a teď když mu lezl ten první zub sem si toho ani nevšimla,už sem byla na ty jeho záchvaty zvyklá,jen víc poplakával a chtěl chovat,ale mě trdlo to ani nenapadlo,žeby to už konečně mohl být zub 😀

kamanka
9. bře 2009

My honily zoubky od 3 měsíce, vylezli až v 5! Jinak, ještě když neměl zoubek, ale asi už se tlačil, kolikrát mě při kojení tak silně stiskl, že bych v tu chvíli...NO, ale bohužel, jak vylezl zoubek, tak kousal taky, stalo se to tak 4x od té doby, co vylezl, ale nikdy jsem to nečekala, takže jsem vždy vykřikla jako blázen, no a on se rozplakal jako blázen☹ Lekl se možná víc jak já. Teď už dlouho nekousl, tak snad už ví, že nesmí🙂 Tak po druhém kousnutí jsem vždy poznala, že chce kousnout...zadíval se na mě a jako by se chtěl usnát a hryz!!! Smráďa můj malej! Tak jsem měla vždy připravenej prst, že mu ho podstrčím k bradavce. Fakt jsem se pomalu bála u každého kojení, ale už je to pryč. A jestli zase kousne, tak asi zase vyjeknu a je tu ten samej kolotoč🙂

mousunek
9. bře 2009

dnada - jojo to znam prcek taky kolikrat zacne litostive plakat a kdyz ho vezmu k sobe chvilku knoura nakonec na me s usmevem vyceni sve dva zoubky a je to zas v pohode.... pres noc se teda nebudil ani kdyz mu rostly spinka do 7hod.

pajmis - jojo vztekle kousani, to mame taky za sebou nastesti zezacatku vztekle kousal do hracek a tim si zoubky prorizl. mame takove chrastitko ve tvaru spendliku to miluje a o to vylezly oba zuby.....
A kousani do brady na to prisel taky vzdykcy kdyz ho mam na ruce chyti me kolem krku otaci hlavicku a sem tam me kousne do tvare do nosu do brady proste vsude kam se mu to povede 🙂 je to proste mazlinek

mikulka
9. bře 2009

Mně poslední dobou malý taky párkrát kousnul. Jednou sjem vykřikla, taky se rozbrečel, tak jsem se to sanžila příště vydržet, ale asi bych mu teda měla vynadat.

pajmis, jo, něco tam vidět má, moc pěkné to není. 😕 Ale taky mi říkala dr., že pokud bude vidět vyloženě kopeček, pak vylůeze zub za týden/14 dní, a to že u nás ještě není. Že zuby rostou z velké hloubky.

snezenka123
9. bře 2009

ahojky holky,moje malá má už asi tak od středy kašel-a d víkendu se k němu přidala i vodnatá rýma,osypala se mi kolem pusiky(malé červené pupínky a světle červené flíčky)a asi se jí vyklube nahoře zoubek-sice jenom prosvítá kousek bílého,ale tak na 70% jsem si zoubkem jistá 🙂 Jinak všechno kouše o 106 a na dnešek se v noci budila co hodinku a půl,tak uvidíme dneska,jaká bude noc.Teploty nemá,průjem taky ne. Měla Vaše dítka taky vyrážku?

kamanka
9. bře 2009

Jedné známé říkala doktorka, že to na zuby vůbec nevypadá, že zuby budou za dlouho...pár dní a zuby byly venku! 😀