Začaly vašemu dítěti růst zuby dřív než v 5ti měsících?

karotky
4. črc 2007

Ahojky maminy!
Máte některá doma dítko,kterému začaly růst zuby dřív než v 5.měsících?
Mám podezření,že se už Adamovi asi klubou,ikdyž je mu teprve 2,5 měsíce.
Doslova si hryže ruce.Když mu nabídnu mlíko,tak to odmítá a když mu strčím malíček do pusy a dotknu se patra,vůbec nesaje a vyloženě mi ten malíček kouše.Bývá dost nervózní a když mu začnu jezdit malíčkem po dásních,tak se uklidní.
Poradtě.Díky

mousunek
9. bře 2009

snezenka123 - ta vyrazka 100% nebude k zubum, to co popisujes ma jen na pusine nebo po celem telicku?
Pokud jen kolem pusinky tak to spis vypada na reakci na neco cos ji dala bastit

snezenka123
9. bře 2009

mousunek-no jenom kolem pusinky a má to tam už asi tak od středy jen se jí to pomalu zhoršuje,na noc jí to namažu bepanthenem tak je to lepší,ale pak se jí to přes den jak slintá a pod. zhorší
jinak papá to co vždycky,masozeleninku ze skleničky-a měla jí už i předtím a nic,jak dlouho by trvala ta vyrážka z jídla?

mousunek
9. bře 2009

snezenka123 - pokud ji to davas bastit dele tak to z jidla byt nemusi, to poznas jedine tak ze zkusis neco jineho, ale myslim ze by se to objevilo uz drive.
Spis to bude z toho slintani, holt mazat podle potreby pokud ma nachylnejsi pokozku tak je to mozna. Zkus se zeptat doktorky jestli ti doporuci nejakou mast bepanten je dobrej, ale nevim jestli zrovna na oblicejik

snezenka123
9. bře 2009

mousunek-díky,no uvidím kdyžtak zítr aradši skočím za mudr.aby se na malou koukl,i kvůli tomu kašli-kámoška mi zrovna psala,že její malý má zánět průdušek a ATB,malá má teda taky obšas děsný kašel,ale teplotu nemá,tak nevím,zda zajít nebo ne...

mousunek
9. bře 2009

snezenka123 - jistota je jistota, zavolej k dr ze prijdes at o tobe vi a mozna by te mohl vzit i prednostne kdyz je nemocna. Kazdopadne ji hodne oblec zitra by pry melo mrznout a ten hnusny vitr do toho

dnada
9. bře 2009

kamanko - napsala si to přesně,vždycky se zadíval a pak hryznul 🙂 a já se stejně pokaždý lekla a vyjekla 😀 jj,sou to zlatíčka 🙂 jo a stěma zoubkama u té známé je podobné tomu,když sem byla ještě v těhu na monitoru v pondělí a dr mi řekla,že mimi má ještě pár týdnů čas a ve čtvrtek tentýž týden se narodil 😀

snezenko - můj malej to má kolem pusiny třeba i potom,co mu otřu pusu plínkou po jídle,tak je samej puntík.Koupila sem si Holtovu mast(hrozně smrdí,ale pomáhá),a ještě mám norkový krém(ten krásně voní) a buď jedním nebo druhým namažu a za pár hodin to je fuč. A taky to má ,když má moc oslintaný hračky(zapomenu nějakou opláchnout při pravdelný údržbě 😀 ) A bepanthen na pusu klidně,když pomůže ;😉

alishia
12. bře 2009

ahoj holky tak uz mame zase asi 3 dny zvysenou teplotu, porad chce byt u me v naruci, v noci se zase budi, a je protivnej opet jak prdylka. takze nam leze asi druhy zoubek. kdyz se ale kouknu do pusinky tak tam nic nevidim napadneho. ale kdyz se mu tam chchi juknout tak spusti silenej rev, takze je to jasny...i zase mene ji a ma castejsi stolici a vice mene prujmovou, takze sem v ocekavani kdy ten previt vyleze.

dnada
12. bře 2009

holky,tak hlásim už 3tí zoubek v pořadí 😀 když to vemu datumově tak první 28.2. druhý 7.3. a třetí dnes.Docela fofr,jak se ukázaly🙂 Tak snad daj chvilenku pokoj,na další to zatím nevypadá🙂 A až na to že dnes přes den nespal a měl dva dny měl červené tvářičky,tak opět žádný jiný příznaky🙂

alishia
12. bře 2009

gratuluju🙂 my dnes prvne nespali od pul 11 rano do 18:30 vuebc. tak doufam ze rano uz tam bude.

mikulka
12. bře 2009

Tak náš malý je teď atky něja plačtivější, často má červené tváře a nechce moc jíst. Když mu anmažu dásně, je to pak lepší, tak to asi vypadá na zoubek, ale dásně nateklé nemá.

alishia
12. bře 2009

my je take nemame natekle, ani pri prvnim zubu nebyly natekle. tvare mame take cervene. a teplotku:/

dnada
12. bře 2009

alishia - děkuji 🙂 no ,mohl by abyste si oba oddychli 🙂

mikulko - bude to uličník zoubek ,určo 😉

holky moc vám přeju,ať už je máte taky prořízlý a aby nám už daly chvilku pokoj 😎 😵 😎

alishia
12. bře 2009

jako ze bude mit malej jen dva zuby?.) a pak treba mesic nic dalsi nevyrasi? ja myslim ze pujdou rychle po sobe...prece nam uz tahne na deset mesicu🙂a mame jen jeden zub.)

dnada
12. bře 2009

alishia - to přeci vůbec nevadí,že je Vojtovi 10měsíců... jsou i dětičky,co v roce a půl nemaj žádný zoubečky 😉
každé mimi to má jiné, ale odpočinek by se hodil ,no ne??? 😎

alishia
12. bře 2009

jj to jo, meli sme tyden klid a meli zpatky to skvele miminko🙂 ted broucek porad place a chce byt u me. je to moje slunicko.

mousunek
12. bře 2009

alishia - myslim si ze zoubky hned tak rychle za sebou nerostou my mame ted uz skorem mesic klide.
moje sousedka ma pulrocni holcicku a zoubek nema zadny a druhe sousedky holka v roce mohla uz normalne bastit, ale nemohla protoze nemela zadny zub....
Je to vazne hodne ruzne, da se rict ze to vazne na veku nezalezi

luciakubista
13. bře 2009

ahoj holky, chci se zeptat,kdy se zacina pouzivat ta chamomila vulgaris,az kdyz uvidim,ze se ji zoubek prerezava? mam podezreni,ze se s eli neco deje,teplotka zadna,ale porad pobrekava,slinta,kouse a taha mi dasnickami bradavku a dr mi vcera vravela,ze ma natekle dasnicka,ale ja nic nevidim ☹ dekuji za odpoved

many
13. bře 2009

tak já našla první zoubek v neděli ,bez pláče,průjmu,.... byl furt hodňoučkej 😉 zato ve středu hrozná noc a teplůtka,ale stačil jeden čípek a spal do rána,včera měl celý den zvýšenou 37.7 a navečer mu klesla úplně a klid,noc byla super,tak jsem zvědavá jak to bude dál

many
13. bře 2009

jinak jsem mazaala cal gelem,ale dnes jdu koupit sirup Panadol baby,prý je na zoubky super,tak ať ho mám doma

mikulka
13. bře 2009

Mně říkala dr., že můžeme dát i čípek paralenu, když yb ho zoubky bolely. I kdyby neměl teplotku.
many, myslíš, že je lepší ten sirup panadol?

mousunek
13. bře 2009

mikulka - nevim jak rychle zabere cipek rika se ze az tak po pul hodine ja jsem dala prckovi nurofen sirup a zabral behem chvilicky

many
13. bře 2009

mikulka - co jsem teď pročítala a psala mi známá,tak je to úplně jedno jaký sirup,takže nebudu kupovat panadol,když mám doma Nurofen,teda a jinak se říká,že čípek je rychlejší jak sirup,teda na teplůtku,nevím jak na bolest,ale jak ho to bude bolet tak dám ten sirupek,kdyby třeba nějak večer mrčel,a čípek,to už kdyby odmítal sirup nebo prý když zvrací,tak je lepší pak čípek

mousunek
13. bře 2009

many - to vis ze je to jedno v podstate je to to same jen panadol ma prichut mam dojem maliny a nurofen jakody.
Je fakt ze na noc bude lepsi asi ten cipek ten se rozpousti postupne a rekla bych se asi vydrzi dele. na bolest urcite zabira okamzite ten sirup a pusobil fakt dlouho. Na teplotu nevim nemeli jsme

many
13. bře 2009

Ladík měl v tu středu a dali jsme čípek a během 15 minut chudáček usnul a spal do rána naštěstí ☹

many
13. bře 2009

to byl jeho druhý čípek za celých skoro 10 měsíců 😒 no musel být ,byla ho potřeba

mikulka
13. bře 2009

Dr. mi říkala, že je to podbné jako když rostou somičky. S těmi jsem si dost vytrpěla, byla to hrůza. tgakže to asi bolí moc moc. ☹

mousunek
13. bře 2009

mikulka - tak to teda chuderkove decka me rostou osmicky od 12ti let a nebyt zubarky ktera mi je vatrhla kdyz mi rostly spatne tak trpim jeste ted mam jeste jednu, ale kdyz se pohne k rustu je to hnus

dnada
13. bře 2009

many - blahopřeju k zoubečkovi !!!! 😉 😵 🙂

many
14. bře 2009

dnada - díky 🙂

many
14. bře 2009

dnada a co nebude u vás čtvrtej 😉