Začaly vašemu dítěti růst zuby dřív než v 5ti měsících?

karotky
4. črc 2007

Ahojky maminy!
Máte některá doma dítko,kterému začaly růst zuby dřív než v 5.měsících?
Mám podezření,že se už Adamovi asi klubou,ikdyž je mu teprve 2,5 měsíce.
Doslova si hryže ruce.Když mu nabídnu mlíko,tak to odmítá a když mu strčím malíček do pusy a dotknu se patra,vůbec nesaje a vyloženě mi ten malíček kouše.Bývá dost nervózní a když mu začnu jezdit malíčkem po dásních,tak se uklidní.
Poradtě.Díky

kinsen
31. črc 2009

no to se mám na co těšit 😒

mousunek
31. črc 2009

kinsen - neboj, vylazly 4 pak byl zas chvilku klid nam lezou zuby s 2-3mesicni prestavkou

kinsen
31. črc 2009

a máš něco co zaručeně pomohlo, abych mu mohla ulevit. Kousátka má

mousunek
31. črc 2009

u vrchnich jsem davala na noc sirup nurofenu a u spodnich nebylo potreba nic... kouse na co prijde ale chladiva kousatka ani omylem to ho studi rucicky a nechce to. popripade caj davat bud vlazny nebo vychlazeny tim si chladi dasnicky taky

kinsen
31. črc 2009

děkuji za rady

mousunek
31. črc 2009

kinsen - nemas za co snad to trochu pomuze hlavne at mate brzy alespon na chvilku klidek 😉

fridininka
31. črc 2009

holky, jak lezou zoubky za sebou? Malej má jedničky dole i nahoře a mám pocit, že mu lezou nahoře dvojky a trojky na obou stranách. Je to možný?

mousunek
1. srp 2009

fridininka - to je ruzny malej mel prvni jednicky dole pak jednicky dvojky nahore k tomu se pridala dvojka dole a ta druha vylezla az za dva mesice ted lezou trojky nahore

fridininka
1. srp 2009

mousunek- díky, já nevěděla, jestli není dané, jak rostou za sebou. Tak budu čekat, co se vyklube dál. Ale je to teď fakt síla. Brečí, až je mi ho fakt líto. Jako když měl prdíky. Ale s tím se dalo něco maličko dělat, s tímhle nejde nic. Kousátka nechce, někdy nechce ani jíst, ani pít. Prostě musíme vydržet a doufat, že se to brzo zase uklidní a bude zase spojené děcko.

mousunek
1. srp 2009

fridininka - no jo potrva to, ale bude zas OK neboj drzim palce at je to brzy ok

smajlik
2. srp 2009

ahojky, tak to vypadá že nám začínají růst horní jedničky, malá má průjem, zvýšenou teplotu, kouše všechno včetně stran kočárku :D a pláče, chvíli jíst chce, chvíli zase ne ... držím všem palečky, ať se zoubky prořežou co nejrychleji a jdu chladit kousátko :D

mousunek: souhlas, u nás dolní zoubky taky relativně v pohodě (3 týdny se prořezávaly), párkrát měla Simča třeba 2-3 hodinky špatnou náladu a poplakávala, ale to bylo v pohodě, zato teď proplakala den i noc, až po Panadolu usnula

mousunek
2. srp 2009

smajlik - ja o spodnich ani nevedela ze lezou a snad ani u stolicek vedet nebudu. vecer nic nemel a rano mel zub u vsech ctyrech dole

jindri
2. srp 2009

Fridininika: taky každým dnem, okamžikem očekávám další zoubek, má dole dva zoubky, od rána všechno hryže, poplakává u toho. Někdy pomáhá, když mi kouše prst či jí jezdím po dásních.

mousunek
2. srp 2009

jindri - na prst vubec neuc vim jak to bylo u nas kousal do prstu delala jsem mu tim kartackem na prst masaz a ted jak mu chci projet pres dasnicky vzadu schytam hryzanec

germik
2. srp 2009

ahoj holky,možem vás poprosit o radu? ako dlho trvá,pokial prerezaný zúbok vylezie? 😒 Malá má už asi 5 dní prerezanú spodnú jedničku,ale len asi tak 1 mm nad dasničkou a odvtedy sa zub nepohol ☹ Myslela som,že po prerezaní je to šup šup a zub bude na svete,ale jemu sa nejak nechce a stále nás trápi 😝

mousunek
2. srp 2009

germik - to je ruzne u prvnich dvou to byl mesic nez vylezly a nerostly u vrchnich cca tyden a spodni dvojka nam leze od minule soboty je taky venku tak na 2mm

fridininka
2. srp 2009

jindri- tak když jsem si chtěla jen šáhnout, jestli není nějaký další zoubek venku, tak mě hryznul. Masírování dásní moc nechce, jak ho to bolí. Občas mu to namažu Calgelem, ale asi to není k ničemu.

mousunek
2. srp 2009

fridininka - calgel je super opravdu to zabira vlastni zkusenost

gabrianka
2. srp 2009

karotky presne tohle jsem si myslela presne ve 2,5mesici i ja u dcerky ze se ji uz klubou...jsou ji ted tri mesice.jenze pak dostala horecky a mela afty na jazyku a v pusince a slo ji to i na dasnicka takze to bylo ono.vsak porad mam pocit ze se ji klubou ma ty dasna i po vyleceni porad nejak vystouple tedy jen na vou mistech,porad si papa rucicku obcas slinta a nekdy je i pekne nevrla...uvidime.maly od moji kamaradky mel prvni dva zuby uz ve ctvrtem mesici...ale kdyz jsem se na to zeptala doktorky co rika na to v te dobe jejich 2,5mesicu jestli by se ji uzz mohly klubat rekla mi na to ze spis ne ze tomu dava tak deset procent(resily jsme to pres telefon)tak nevim.kazdopadne ja hlidam a cekam jestli ji polezou...nic neni nemozne podle me a jsou deti ktere se pry se zuby uz i narodily...

mousunek
2. srp 2009

gabrianka - klidne to muze byt zub malej mel taky prvni ve 3mesicich. A mas pravdu jsou decka ktera se se zubem narodi

gabrianka
2. srp 2009

mousunek no holt budu cekat...moje prvni dcera mela prvni dva az v pulroce 🙂

mousunek
2. srp 2009

gabrianka - mas jednu jistotu urcite vylezou, hlavcne at je to bez problemu 😉

kinsen
3. srp 2009

gabrianka: můj syn má zduřelé patro také od dvou měsíců a také slintá, tak jsem si také myslela že je budeme mít brzy, teď mu bude sedm měsíců a pořád nic i když už to pár dní vypadá že by mohli podle toho pláče. Tak uvidíš jak to dopadne u vás, pokud kojíš tak bych ti přála aby ty zoubky byly ještě chvíli schované, prý je to pěkná bolest když tě kousne 😖

germik
4. srp 2009

ahoj, ako zaspavajú vaše detičky pri raste zúbkov? U nás je to uplný des, malú už som naučila pekne zaspávat samú a do toho nám teraz prišli zúbky,tak je śamostatné zaspávanie minulostou ☹ Ked ju položím do postielky,tak spustí brutálny rev, nepomáha ani ked som pri postielke,stojím pri nej a hladím ju...dudlík odmieta, ked jej dám gel na dasnicky tak začne plakat viac ako predtým....Tak jediná možnost je uspat ju na fitlopte a preniest do postielky...len sa bojím že si na to rýchlo zvykne a nebude chciet zaspavat inak 😝 Ako to máte vy?

mousunek
4. srp 2009

germik - neboj jak vylezou prorezavajici zoubky bude spinkat zas normalne zvykne rychle zpet na to co uz umela...

germik
4. srp 2009

tak hlásim,že hororový večer bol včera,to už som myslela,že na nás zavolajú susedia sociálku 😀 Ale viem,kde bol pes zakopaný 😵 Malej sa do rána prerezala druhá spodná jednička,preto tolko kriku 😀 dneska som vyskúšala homeopat. Chamomillu a zaspinkala už pri papaní....Tak dúfam,že sa blýska na dobré časy

mousunek
4. srp 2009

no vidis tak mate na chvilku klidek

makulinka
6. srp 2009

ahoj holky, graulujeme ke všem novým zoubečkům 😀 😀 a chtěla jsem poprosit zda nemáte někdo nějakou zkušenost. Malá teď začala 8 měsíc a vykoukl na nás 9.-tý zoubek a to stolička. myslíte, že se ještě schová? 😕 a znovu nás bude trápit? 😢 Všude se píše, že stoličky rosou až po prvním roce. je pravda, že jí začali růst zoubky hodně brzy a vždy rostou po dvou. obě jedničky nahoře, dole, zase obě dvojky a také to vypadá, že leze i ta druhá stolička dole. tak nevím 😲

mousunek
6. srp 2009

makulinka - nerid se tim co kde pisi, kazde ditko to ma jinak. u nas zuby lezly nejprve jednicky dole pak jednicky dvojky nahore k tomu dvojka dole a ted to mame zas hromadne mame druhou dvojku dole a pridaly se vsechny ctyri spicaky, takze nejake zuby po dvou 😀 co to je

bereninka
9. srp 2009

Holky, poraďte,. když má malý průjem, protože ho ted moc moc trápí zuby, mám i upravit stravu? Nebo to s tím nesouuvisí. nevíte, proč je u růstu zubů průjem? ☹