Začaly vašemu dítěti růst zuby dřív než v 5ti měsících?

karotky
4. črc 2007

Ahojky maminy!
Máte některá doma dítko,kterému začaly růst zuby dřív než v 5.měsících?
Mám podezření,že se už Adamovi asi klubou,ikdyž je mu teprve 2,5 měsíce.
Doslova si hryže ruce.Když mu nabídnu mlíko,tak to odmítá a když mu strčím malíček do pusy a dotknu se patra,vůbec nesaje a vyloženě mi ten malíček kouše.Bývá dost nervózní a když mu začnu jezdit malíčkem po dásních,tak se uklidní.
Poradtě.Díky

binki
29. dub 2008

první zub jsem našla v březnu a druhý v dubnu, teď je zase takový rozčilený a do všeho kouše, že čekám, kdy přijde další

andulkaavetrelec
3. kvě 2008

nám vyrostly jedničky dole v šestém měsíci a pak, světe, div se, až v devátém horní jedničky i dvojky zároveň 😎

moncicik
16. kvě 2008

Holky , můžu se zeptat:náš Mates má strašně nateklé horní dásně...ale jako by se mu tam udělali bouličky z těch dásní..usuzuju že to jsou zuby ....měli to vaše dětičky taky tak?díky za odpoved

gabca1
17. kvě 2008

jé to máme taky monciciku. Taky nevím estli už to jsou zoubky. Takové oteklé dásničky, ale už to máme týden a nic neleze. Snad holky poradí.

krista
17. kvě 2008

Holky malá poslední dobou dost pláče, nepodařilo se přijít na to čím to je, můžou to být zoubky, jsou je dva měsíce a týden, to je brzy co?

ivulinda
17. kvě 2008

Kris,to mi malá taky dělala,poslední dobou,ale zoubkama to asi nebylo.Spíše unava.ale malá Kristýnka má ještě čas je malá na to aby už jí začly rust zoubky.Možná to bude něčím jiným 🙂

andilek
17. kvě 2008

tak my jsme si mysleli, že suby rostou už někdy ve 3 měsíci, Ondra si furt něco strkal do pusy, ale první zub se objevil teprve minulou sobotu (7m a 2 týdny) a už se mu tam klubou další 2 😵
Ondra byl nevrlejší a měl 2 dny průjmík, jinak OK 😵 😉

gabca1
17. kvě 2008

andílku - a měl Ondrášek nateklé dásničky? Nebo jak poznáš, že se klubou další 🙂 A jak dlouho to trvalo? Díky

moncicik
17. kvě 2008

gabca: fakt je má skoro fialový a nateklý ale šahá si uplně na jiný mista v puse 😒 tak nevím co ho vlastně bolí.
prý bolí zoubek jen ve fázi kdy se prorvavá ven,přes tu kůži,ale tomu moc nevěřím,pže mě rostou dva moudraky najednou a bolí to jak čert furt 😉

krista: pokud si u toho pláče šahá do pusinky anebo nechce jíst a má teploty zuby to jsou,ale s jistotou to poznáš až v tu chvíly kdy ti zoubek zacinká nebo se zabělá. 😀

Mates tedá má zuby furt jen dva a to jsme si zažili,teploty,průjem,nechutenství,nejedl a furt řval,ale ty bouličky neměl.

pipisek
17. kvě 2008

ahoj
spodní jedničky vyrostly malé v 5měs., byla nevrlá, měla teplotu, ale den před proklubáním prvního zubu dostala 2. dávku hexa a měla horečky, čert ví, jestli od toho zubu nebo z očkování.
ale horní jedničky jí lezly snad 3 týdny a měla tam boule jako zeměkoule a ty boule se jakoby stěhovaly dolů po dásni až se prořízl zub a za 3 dny další. tady se dalo jasně poznat, že ji trápí zuby. a hlavně se zakousla do každýho, kdo šel kolem 😀 kousátko jí nic neříká, ale takhle zakousnout se do mámy - to je úleva 😀 😀 😀

moncicik
17. kvě 2008

pipisek: náš má boule jakoby zepředu na tech horních , ne tam dole co se ukáže zoubek...to je ono? to se nekam bude stehovat?

pipisek
17. kvě 2008

jo to vypadá, že je to ono. měla to oteklý a ten otok se jakoby posouval až na hranu dásně a tam se prořízl zub a pak druhý a prakticky hned bylo po boulích. minulý týden jí vyrostly spodní dvojky a to bylo bez problémů. Pžece jen ty vrchní jedničky jsou velký a pak se stoličkama měla starší holka s každou 2 dny 39st a nic k tomu a když odešla teplota, tak se objevil zub. jinak starší holku zlobily jen ty stoličky.
tak ať to máte co nejdřív za sebou a bez nějakých problémů!

moncicik
17. kvě 2008

výborně ..dík!

andilek
19. kvě 2008

tak baby, máme další zub - jendička vpravo nahoře, jak jsem už psala, viděli jsme oteklejší dásničky a prosvítal mu skrz, takže zatím co sobota to zub, další sobotu to vidím na další, rostou nám jak houby po dešti 😉 , opět 2x průjmík a nevrlost, jinak OK 😵

gabca1
21. kvě 2008

Andílku - gratulace k dalšímu zoubku, u nás zatím nic, ale je poslední dny hrozně protivná, už ani nevím estli to svádět na zoubky 😖 🙂

cazadora
21. kvě 2008

holky jak vypadá průjem když rostou zuby mám na mysli konzistenci a frekvenci, díky

nikkos
21. kvě 2008

Od jakého věku čistit dětem zoubky?

Sice se říká, že se má čistit už od prvních zubů, ale já si tedy nedokážu představit, jak svému osmiměsíčnímu dítěti vysvětlím že má pastu vyplivnout a vypláchnout si pusu 😀 😀 😀

Ale zas nechci samozřejmě aby se mu zkazily (máme 2 ks 😉 )

sylvar
21. kvě 2008

mě dr říkala, navlhčeným hadříkem nebo kartáčkem, zatím bez pasty, nevím, jak bych vysvětlila, že ji má vyplivnout 😅

krista
21. kvě 2008

Holky díky za rady, nějak jsem zapomněla že jsem sem psala a vzpomněla si až teď 😀
Ruce do pusy si strká hodně poslední dobou ale to nevim jestli to s tím bude mít souvislost, tak budu muset ještě počkat ale nějak nemůžeme přijít na to proč pláče, tak snad to neni vážného, to by asi vypadalo jinak a Dr. o tom ví 🙂

marcim
22. kvě 2008

Ahoj.Já jsem si na čištění zoubků pořídila "prsťáček".Je to takový plastový návlek na prst a na konci jsou jemné krátké štětinky.Pasta se nedává a jemně se první zoubky vyčistí.Malému se to moc líbí a navíc tak promasíruju dásně,když se mu nějaký nový objev klube na svět.

bramburka
22. kvě 2008

Tak máme taky 1. zub, dole, plakala trochu, ale dalo se to přežít bez medikace. Vyčistit stačí plínou 😉

gabca1
22. kvě 2008

bramburka - a jak dlouho Vám rostl? A bez průjmu? 😉

malovani
26. kvě 2008

Holky, měly vaše děti s růstem zoubků spojené nějaké větší problémy? Eva má teplotu do 38, slintá jak bernardýn, je nevrlá, nechce moc jíst, má trochu rýmu... Byly jsme i u doktorky, prohlížela ji, poslouchala, koukala do krku... říkala, že na poslech čistý, v krku dobrý, jen, že hrozně slintá, že to všechno může být od zoubků... Včera se jí prořízla spodní dvojka (podotýkám, že je to její 7. zub), ale příznaky, který jsem popsala pořád trvají (teplota je teda nižší, rýma menší...)... Pořád si opakuju, že je v pohodě, že je to všechno spojený s těma zoubkama...

Jen se chci zeptat, jestli jste taky zažívaly takový nervy? Dík...

marinka
26. kvě 2008

My furt nic 😀

luckaa
26. kvě 2008

Ahoj holky,tak Nikolce bude zítra 11měsíců a ještě nemáme žádný zoubek,je teda pravda,že teď už má asi 4 dny takové malé prasklinky na spodní dásničce a pod tím takový bílý a má průjem,tak si říkám,že teda už to snad patří k těm zoubkům,ale to si říkám už skoro půl roku,pokud je změna v jejím chování,nebo návicích 😀 ,tak jsme zvědavá,jestli to teda k těm zoubkům už patří 🙂

lenys
26. kvě 2008

nervy to byly a asi jeste budou, mame dva zoubky, druhy se prorezal snad 3 dny po prvnim zoubku,byla to strasna rychlovka,taky strasne slinta, mel teplotu a celkove byl Ali protivny......myslim si, ze si asi teprve uzijem az se budou prorezavat stolicky...to bude teprve rev.. 🙄

parybka
26. kvě 2008

já dneska objevilal první zoubek.. a to bude do 5 měsíců chybí ještě víc jak týden. Myslela jsem, že si zoubky dají načas, ale jak je vidět, mají vlastní "rozum". nemůžu tomu uvěřit, furt mu koukám do pusy, jestli se mi to nezdá 😀 ale je tam
Ani jsem si nevšimla změny nálady, teploty a dalších příznaků, tak kéž by i ostatní zoubky vyrostly tak bezproblémově

gilotek
26. kvě 2008

Tak malému se vyklubal zoubek před pár dny a to mu taky není ještě ani 5 měsíců. Ale u nás to je doprovázený teplotami i průjmem. Zoubek je pěkně ostrej 😀

slevik
29. kvě 2008

Maminky, co vám pomáhalo na teplotu při růstu zoubků? Verunce se klubou horní zoubky a od večera má přes 38 (po odečtení), už druhej čípek a ani po něm se to nemění ☹ . Co ještě by mohlo pomoct a jak dlouho vám to trvalo??

gabca1
29. kvě 2008

slevik - nám na teplotu pomáhá Panadol sirup. Ne tedy na teplotu spojenou s růstem zoubků, ale měli jsme virozu a čípek Paralen vůbec nezabral až Panadol sirup do půl hoďky teplota klesla. A je i na bolest.

Jinak my jsme stále bez zoubků 🙂