Začaly vašemu dítěti růst zuby dřív než v 5ti měsících?

karotky
4. črc 2007

Ahojky maminy!
Máte některá doma dítko,kterému začaly růst zuby dřív než v 5.měsících?
Mám podezření,že se už Adamovi asi klubou,ikdyž je mu teprve 2,5 měsíce.
Doslova si hryže ruce.Když mu nabídnu mlíko,tak to odmítá a když mu strčím malíček do pusy a dotknu se patra,vůbec nesaje a vyloženě mi ten malíček kouše.Bývá dost nervózní a když mu začnu jezdit malíčkem po dásních,tak se uklidní.
Poradtě.Díky

akcul
4. črc 2007

Ahoj karotky,
nám přesně tohle malá dělá už od dvou měsíců, ale zub zatím nikde. 😠 Teď k tomu začala mít ještě úplně histerický záchvaty pláče, jako kdyby ji na nože brali a u toho si snaží nacpat do pusy celou pěst. 😖 Zdá se mi, že dásně už má trochu zduřelý, tak snad už se to blíží...

majka07
4. črc 2007

karot, zoubky se klidně klubat už můžou, neboť my už je máme potvrzený od doktorky, že se nám klubou dva přední horní a trápí nás to hlavně k večeru a ráno,kousátko bere o 106 😉 a to nám 2 měsíce teprve budou 😕

majka07
4. črc 2007

jeden zoubek je už krásně cítit 😉

karotky
autor
4. črc 2007

Majko.........dík za útěchu. 🙂
My jdeme k mudře až za 14 dní,tak se jí na to zeptám,abych si nepřipadala jako blázen. 😀
Taky nás to trápí hlavně ráno a večer.Kousátko sice máme,ale Adam je ještě trochu nešika........nedokáže ho sám udržet v ruce.Tak to řešíme dudlíkem. 😉

jjitulina
4. črc 2007

karotky,já se musím smát 🙂 Náš Vojta má příznaky na klubání zoubků už od dvou měsíců.Příští týden mu bude deset měsíců a zuby nikde 😅 Vždycky když je mrzutej,slintá o stošest,má zarudlý dásničky,tak si říkáme to budou zuby...Mám podežření,že bude mít místo vlastních zoubků rovnou klapačky 😀 Ale moje mamča mi říkala,že se její známé narodilo mimčo už se zubem 😲

karotky
autor
4. črc 2007

jjitul..........taky to může tak dopadnout.Ale byla bych radši,kdyby se mu už něco vyklubalo,protože s ním jinak nevydržíme. 😅

majka07
4. črc 2007

karot a máte jen dásničky, nebo aj už aj to bílé ještě nevyražené? Jinak doktorka mi taky říkala, že má maminu a té se mimi narodilo se zoubkem 😉

dashak
4. črc 2007

karotky, tak to tě uklidním 😀 I když by to byly zuby, tak s ním stejně nevydržíte 😅 , ony lezou většinou po jednom nebo po dvou, takže než jich bude mít plnou pusu, tak si ještě vyslechnete 😀
Malá takhle začla taky zhruba ve 4 měsících, první se vyklubal v 8 měsících. Pak byla 2 měsíce pauza s růstem, ale s řevem teda ne 😀 , pak ji vylezly těsně po sobě 4. Teď máme teprv 8 zubů, od března žádný nepřibyl a řve jak hysterka, mažem calgelem nebo babydentem, dáváme homeopatika chamomilla, má masážní kartáček od canpolu, tak s tím si tam pěkně vrtá, je pak celá doslintaná 😀
Takže si už skoro 10 měsíců užíváme furt jen se zubama 😖

wein
4. črc 2007

Karotky, tak já musím z vlastní zkušenosti jenom potvrdit, že příznaky zubů jsou dlouho před tím, než se vyklubou. My měli příznaky od 2 měsíců a první dva se ukazály těsně před půl rokem. zato hned dva. Ted je to už skoro tři měsíce, příznaky trvají, ale další zuby v nedohlednu 😀

karotky
autor
4. črc 2007

Ojéjej...........že jsem si tu diskusi vůbec zakládala. 😅
No,jo.Budu se muset smířit s osudem. 😖
Alespoň můžu mít útěchu v tom,že v tom nejsem sama. 😀

kocurek
14. črc 2007

Cetla jsem, ze je to dedicna zalezitost, nektere mimco ma zpoubky ve 3 mesicich, jine je nema jeste v roce. Nez se zoubek vyklube, trva to cca 2 mesice. Ja osobne mela 1 zoubek ve 3 mesicich, tak cekam, kdy se malickemu vyklube ten prvni, jelikoz uz mame 4 mesice.

verusky
14. črc 2007

ja taky porad vsechno svadela na zuby a kdyz se zadny neobjevoval, radsi uz jsem moc nemluvila a neresila to. za tyden ma mala rok a pred deseti dny jsem nasla prvni zoubek - a to dvojku nahore. druha dvojka prosvita, ale zatim nic. no chvilemi je to s detmi velke trapeni, ale holt se zubama je to proste na mesice.

januskaababoo
26. črc 2007

Ahoj holky...mame na svete jednicku v pravo dole....ale co na to? Mala plaka a plaka, BABYDENT jsme dali, ale jak casto? Napsano je 3x denne, ale mala plaka vic jak 3x denne...jak place tak se strasne potim...asi nejaka priroda zase. Ja jsem mela 2 dole uz ve trech a pul...je to dedicne.

Jak by reklo Alcatko...uzere mi ted kozu🙂)))))))))))

karotky
autor
27. črc 2007

Ahojky!
Tak u nás to byl samo planný poplach.Sice má Áda ostré dásničky,ale nic se mu z nich neklube.Pořád si tam strká prsty a slintá..........spíš si to tam prozkoumává. 😉
Janu..........gratuluju.........ale jinak lituju Tvé kozenky. 😀

vilca
27. črc 2007

Verusky, tak to jsi mě uklidnila, že nejsme samy, komu si dávají zoubky na čas. Malá má přes 10 měsíců a pořád nic. Už mě štve, jak každej chodí a ptá se: Tak co zuby? A já pořád dokola odpovídám, že pořád nic. Tak se tomu strašně diví a já si připadám, jako kdyby bylo něco špatně... Tak snad se nám některej do roka taky vyklube 😅

dashak
28. črc 2007

Janusko, zkus dát calgel, ten se může 6xdenně a přijde mi, že je účinnější než babydent. Ale v některých lékárnách dělají caviky, že prý je jen na předpis. Ale celý si ho platíš a stojí 80kaček. Jinak je dobrá i chamomilla vulgaris homeopatikum.

waldemara
30. črc 2007

Ahoj maminy,jen přispěju s naší troškou do mlýna 🙂
Kolem dvou měsíců jsme taky slintali a zoubky se rýsovaly, pak klid a před třemi týdny jsem naposledy spala...Doktorka říkala, že jich tam vidí narýsovaných šest, tak doufám, že vyrostou všechny! 😉 Zkoušeli jsme kde co,ale celkem se osvědčilo(poradila paní doktorka),že před spaním dáme odměrku Ibalginu, namažeme dásničky a už neřve tak jako dřív.Sice to není úplně v pohodě,ale lepší to určitě je.Taky masírujeme prsťáčkem.Ale zoubky rostou asi do 2,5let...Všem přeju silné nervy.
PS:Já se se zubem narodila, takže u nás moc dědičnost nefunguje ☹
Pa

majka07
10. srp 2007

ahoj holky, nechcu zakládat novou diskusi a tak snad někdo poradí. Měli jsme od zoubků pokoj, ale teď nás dásničky zase hrozně trápí, použila jsem kapky Babydent, ale přijde mi, že to pomůže jen na prvních 15 minut a pak nic ☹ nevíte co by mohlo ještě zabrat? Je mi jí tak líto babulky mojí malý 😢

makelka
10. srp 2007

ahoj majko, už se to tu probíralo a psala to myslím dashak, zkus si koupit chamomilla vulgaris, jsou to homeopatika, jsou to antiperle a v lékárně ti poradí jak na dávkování, nám paní lékárnice říkala, že fakt funguje (osvědčilo se jí to u jejích dětí), dává se myslím 3x denně a stojí asi 60Kč 🙂

majka07
10. srp 2007

makelka díky, už su si to přečetla 😀 😀 😀

makelka
12. srp 2007

Holky potřebuju poradit s tím dávkováním Chamomilly, nějak nevím jak na to?

kristi
12. srp 2007

majko, vy uz mate zoubky??? my teda jeste nic a mudra mi rikala, ze uz je mam cekat kazdym dnem,ale zadnej na nas jeste nevykoukl 😔

majka07
12. srp 2007

kristi, nemáme, jeden je cítit, ale prý to může trvat než se vyklube, na čas se to pozastavilo a ted to zase začlo ☹

androna
12. srp 2007

makelko osobnu skusenost s tou chamomillou este nemam ale mam letacik homeopatie mimi a tam je napisane 5granuli kazdych 15min az do zmirneni priznaku.tak neviem ci som ti pomohla.my zatial zubky nemame.ale pocitam s tym ze to homeopatikum pouzijeme ked bude treba. 🙂

aknela
12. srp 2007

Ahoj, nam pomohl Calgel, uz za par minut po aplikaci.

januskaababoo
25. srp 2007

Holky, mam super vecicku...je to jako silikonova olacka na prst se silikonovyma stetinkama, masiruji se s tim dasnicky a cisti pritom lezouci zoubky...je to parada, mala jak vidi, ze si to nasazuji na ukazovacek, tak uz chrochta blahem!!!! Je protivna jak ji svedi dasnicky, ale par minut masirujeme, pak namazeme babydentem (pozn: z calgelu mela koprivku), a je klid...jo a stoji 50,-kc, melo by se to dat sehnat v obchode s kojeneckym zbozim...

dashak
25. srp 2007

makelko, byla jsem na dovči, takže odpovídám až teď.
Chamomilla dávkování - záleží kterou máš, jestli 15ch nebo 30ch.
15ch - 3 bobulky (naliju si na lžičku teplou převařenou vodu a do toho si vysypu 3 kuličky, nechám rozpustit). Může se dávat co půl hodiny do zmírnění příznaků - horečka, průjem, bolest....

Mimochodem, nám zuby pěkně otrávily dovolenou a vypadalo to, že se budeme vracet hned po příjezdu do Chorvatska. Malá měla teplotu 39.3, drželo se ji to 3 dny. Nikdy předtím teplotu neměla, ale teď se ji prořezávaly stoličky a byl to masakr. Krve plná pusa, vytahovala si kusy masa z dásní. Chytla na pláži pěkný hysterák a řvala více než půlhodiny vkuse, ale brutáááálně, takže jsem ji musela dát dokonce čtvrtku diazepamu, po kterém konečně vytuhla a spala. Jinak jsem ji na tu horečku dávala paralen sus, který je i od bolesti a právě chamomillu a zažehnali jsme to. A bez calgelu bychom byli teda v pr... Vylezlo ji tam 6 zubů!!!!!, takže už máme 14 zubů a další vylezou během 2-3 dnů, už prosvítají špičky.

K těm masážním kartáčkům - nám se osvědčila sada 3 kartáčků od canpolu.

kocurek
26. srp 2007

JAk jsme minule psala, je to dedicne, maly ma 5 mesicu a ve 4,5 mesicich se mu vyklubal 1. zoubek a za 4 dny na to dalsi....

miliska
27. srp 2007

ahoj holky malýmu už taky roste zub za zubem koupila jsem mu citrogel,ale mám poci,že nezabírá ☹ ,stále nás to trápí tak vyzkoušíme již zminěné prostř.od včera má malej horečky,takže asi nevyrazíme ven.ahoj .

karotky
autor
7. zář 2007

Tak hlásím,že už máme 2(jedničky dole)zuby a pěkně ostrý.Ještě,že už nekojím! 😀