Začaly vašemu dítěti růst zuby dřív než v 5ti měsících?

karotky
4. črc 2007

Ahojky maminy!
Máte některá doma dítko,kterému začaly růst zuby dřív než v 5.měsících?
Mám podezření,že se už Adamovi asi klubou,ikdyž je mu teprve 2,5 měsíce.
Doslova si hryže ruce.Když mu nabídnu mlíko,tak to odmítá a když mu strčím malíček do pusy a dotknu se patra,vůbec nesaje a vyloženě mi ten malíček kouše.Bývá dost nervózní a když mu začnu jezdit malíčkem po dásních,tak se uklidní.
Poradtě.Díky

many
30. kvě 2009

sakra a celý den byl klid,no jsem byla asi moc spokojená 😠

many
30. kvě 2009

holky dobrou noc a děti ať spí celou noc 😉 a teploty ať už jsou pryč 😠

scharfinka
30. kvě 2009

Many, vydržte! Na večer prý teploty běžně stoupají.....No a já teď už vím, že zuby to nebudou, soplí a soplí chudáček můj malý, kašle, už i blinkal a teplota se vyšplhala na 38,5.....to zas bude noc..... ☹ ale jinak dobrou prospanou noc přeji všem....

mousunek
30. kvě 2009

prave jsem to chtela napsat vecer teplota stoupa i dospelemu kdyz je nemocny a ditko to nechape, pres den ma zabavu vyhraje si ale vecer dkyz je klid tak je to vzdy horsi... Chce to jen vydrzet az vyleze to co se prorezava bude chvili klid tedy pokud nepolezou 4zuby naraz jak u nas

pistula
31. kvě 2009

holky pomoc, ja uz nevim co mam delat....mala ma uz od pondeli pravidelne zvyseny teploty, kolem 37,4, ve stredu nam dokonce vylitli skoro na 39, je protivna, vsechno kouse a dasne ma napuchle, tak uz si kazdy vecer rikame jo jo, to uz rano bude zoubek, ale nic...v noci nespi budi se co cca 1 hodinu, ale nurofen ji nechci davat zbytecne, akorat to mazneme calgelem a zase chvili v klidu spinka dal....a za hodku zase...jenze ten calgel se taky nemuze uzivat vecne, muzete mi nektera poradit, jestli neznate neco jineho, co by pomohlo v mezidobi at ji to nemusim furt mazat?dekuji prevelice.... ☹

pistok
31. kvě 2009

neviem presne nazov, ale nejake homeopatika boli spomínané
a ten calgel je len reklamný trik
skús chladivé kousátko, nebo přímo do studený vody namoč a pořádně vyždímej froté žinku, nebo uterák a dej to kousat do pusiny, jestli si to veme
a nurofen bych dala, když dítko má bolest a taky horečku

pistula
31. kvě 2009

pistok:tak nevim, tam ten calgel pomaha, asi to neco dela, protoze kdyz je protivna a namazu ji calgel na dasinka, tak je v klidecku a v pohode hajina....

many
31. kvě 2009

ahoj holky 🙂
no my měli vysoký teploty i přes den - 39 😖 na večer to vím,že stoupá a proto jsem měla hrůzu,kolik to bude v noci ,když odpoledne v 15.00 bylo 39 😔
dnes už máme konečně klid 🙂

scharfinka - jak je Patričkovi,doufám,že líp,chudáček malej a blinkal moc 😔

pistula - mně radila známá co je lékárnice,že ten nurofen sirupek nemusím dávat jen když už je teplota 38.1 je i od bolesti 😉 proto,když Ladíček někdy večer plakal a neměl teplůtku,tak jsem mu dala 1,5 sirupku a namazala dásíňka a během půl hoďky,no možná i dřív byl klid a pěkně usnul i někdy přes den jsem mu dala,taky ho nechci dopovat,ale když mu není dobře a vidím to na něm,tak mu tím pomůžu,nedám prostě 2,5 ale jen 1,5

many
31. kvě 2009

pistula a co Kristýnka

many
31. kvě 2009

pistok - u nás teda kousátko nikdy nezabralo,máme doma dvě a nanic 😒 a Calgel si chválí moc holek,co jsem teda slyšela

scharfinka
31. kvě 2009

Ahojky.....tak my jsme přežili fakt strašnou noc a strašný den, teplota naštěstí dneska už max. 37,5 ale teda ta rýma, jak kdybych pustila vodovodní kohoutky, zahleněný je celý, jen co odsaju tak do minuty můžu znova, od včerejška odsávámco hodinu ve dne v noci, chudáček skoro nespal a já strachy, že se udusí byla celou noc vzhůru a dávakla na něj pozor....ještě ke všemu kromě vrchní dvojky zduřela i dolní dvojka, takže je u nás veselo..... ☹

pistula
31. kvě 2009

many:Kikuska?Ta uz je z toho taky cela nestastna, chudak furt jazykem prejizdy po dasnich, masiruje si je jim a furt nic....porad by se jenom tulila, je uplakana, vidim na ni jak ji to boli a furt nechcou ven potvurky jedny... je mi ji lito, holcicky moji....a lidi se nam uz taky smejou ze mame skoro 8 mesicu a jeste je bezzuba tak z toho mame trauma obe ☹ jo a nurofen ji taky davam, ale kdyz uz to je fakt krize, a taky ji nedavam celou davku....ten co vymyslel zuby by mel jit povesit fakt....

gabka32
1. čer 2009

pistula proč hned trauma? ty se taky určitě nesměješ třeba třicátníkům co nějaký ten zub už nemají 😉
taky vždycky přetrpím tchýni jak lžičkou hledá zoubek,aby byla první 🙄 😝 😀

dcerka má totiž za 3týdny rok a zub ani jeden 😕 ale hlavně že jsme v pohodě 😀 😀 mě to teda vůbec netrápí, jen ji lituju až poleze třeba více zubů naráz.... je hodné dítko jen občas má 2-3dny plačtivější náladu, v noci se budí, teploty, tak vždycky to svádím na zuby, ale oni nikde 😀 teda abych nekřivdila, už se (ale asi 2měsíce 😖 ) dělá jedna boulička na dásni 😉

držím palečky at zoubky děti nezlobí a rychle a bezbolestě vylezou, možná sem pak mrknu na rady, až to pro nás bude aktuální 🙂

mousunek
1. čer 2009

pistula - tak to pokud se ti nekdo smeje ze mala nema zuby tak je to naprosty ididot nic si z toho nedelej. Sousedky holka nemela zub ani jeden kdyz ji bylo 14mesicu

gabka32 - bud rada ze nema zoubky alespon kdyz chodi leze a pada tak si nema co vyrazit u nas to bude kruty, amelj ma zubu sedm a ver mi ze bych byla radeji kdyz by je mel az bude ulet chodit a nebude tolik padat...

ined77
1. čer 2009

ahojky 🙂 ,
taky si musím s dovolením postěžovat ☹ .poslední dvě noci u nás katastrofa,matýnek vzhůru každou hodinu,neustále poplakává a kňourá,chuďátko ☹ .a zoubek samozřejmě nikde.celý den všechno hlodá,včetně postýlky,vaničky,mojí ruky,svojí ručky...prostě všechno a pořád nic 🙄 .měl i trochu průjem,ale teplotka v normálu,ale je vidět,že ho to opravdu trápí 😢 .dnes jsem dala na noc panadol a snad to aspoň trošku pomůže.na dásínka používám mundisal,ale přijde mi,že to zabere tak na hodinu a šlus a pořád mu to mazat taky nemůžu.je to fakt trápení se zoubkama.a ...dr.mi říkala ať koupím homeopatika chamomilla vulgaris 9 ch,no tak nevím,už máme skoro vypotřebovanou i druhou tubičku,ale změna k lepšímu žádná 😖 ,nebo je to možná ještě brzy?moc se v homeo nevyznám,teda spíš vůbec 😅 .
ikdyž jak tady někdo zmínil pády 😅 ,možná dobře,že ještě žádné zoubky nemáme,neboť matýnkova nejoblíbenější činnost v poslední době je,že se postaví na kolínka,jednou ručkou se něčeho přidržuje a zpravidla se začne po něčem otáčet,čímž chytne samozřejmě balanc a už letí 😕 ,tak už by měl určitě několikrát i rozražený rtík 😨 ☹ .
tak tedy všem trpitelkám maminkám co nejklidnější noc a těm našich malým miláčkům chudáčkům krásné sníčky a hlavně,žádné bolavé dásínka 😵

mousunek
1. čer 2009

ined77 • to dela malej taky a kolikrat ho nestihnu zachytit a leti primo na pusinku, rozseknuty rtik o zoubek jsme uz meli a nic prijemnyho

ined77
2. čer 2009

mousunek 🙂 ...no právě,to je přesně ono,já si to umím naprosto živě představit,možná až moc ☹ 😅 .a to už se matýnek snaží stoupat i na nožičky a na těch je ještě úplně nestabilní,kolínka už má docela vychytané,ale občas se nějak zapomene a zabobruje 😕 .
ale teda dnešní noc opravdu opět ligová ☹ ,je mi ho chudáčka hrozně líto 😢 .

mousunek
2. čer 2009

ined77 - u nas noc pomerne fajn ze strany malyho, ale me roste osmicka tak si "uzivam" ☹

many
2. čer 2009

ahoj holkyyyyyyyyyy 🙂
jéééééééééé ☹ chudáčci dětičky ☹ ty zoubky je teda trápí ☹
no my dnes měli noc,teda spal až do půl 3 a v postýlce,haluz 😀 ale pak budíček o té půl 3 a plakal a plakal a taťka mě nechal spát a staral se o něj sám,uspal ho na rukách a pak zase plakal a pak ho uklidňoval na posteli a přitom ráno vstával do práce,ale bylo to od něj moc milý,tak příště je řada na mě,no ale buďto teda poroste další zoubek a nebo bude úplněk 😒 ten má na něj taky vliv ☹ tak nevím
holky co nemáte zoubečky ještě,tak já vám hned napíšu,kdy začaly až nám a taky jsem slyšela,čím později rostou tím líp,to prý říkal nějaký zubař 😒 😉

many
2. čer 2009

1. zoubeček - 8.3 to měl 9 měsíců pryč
2. 17.3
3. 13.4
4. 25.4
5. 1.5
6. 19.5
7. 28.5

byl první a za pár dní vždy druhý a pak měsíc zhruba klid,tak si myslím,že teď by mohl vylízt ten 8. tak uvidíme,v puseně jsem nic nezpozorovala 😒

many
2. čer 2009

ined77 - ty chamomila mi radila i kámoška,že je to super,a dokonce to nepotřebovala už a dala mi to , ale ještě jsem to ani nezkoušela,já mu šoupnu když už je fakt hotovej 1.5 nurofenku na bolest a dám cal gel a je klid

many
2. čer 2009

jinak my už si taky 2x kousli do jazýčka a tekla krev,ale naštěstí málo a brzo přestala

mousunek
2. čer 2009

many - tak to mate stejne zoubku jak my. Malej to mel

1. 10.2 spodní. necele 4 mesice
2. 17.2 spodní
3.-6. 12.5 vrchní šly najednou
7. 23.5 spodní

mousunek
2. čer 2009

pistok - calgel reklamni trik asi neni protoze jsem si ho na prorezavajici se bub dala a opravdu to behem chvilky prestalo bolet a jazyk me "brnel" jako kdyz mi dr pichne znecitlivujici injekci 🙂

dnada
4. čer 2009

ahoj holky !!! sem tu dlouho nebyla koukám. many , mousunek koukám máte další přírustky 😎Gratulace 😎 Tak to u nás je pauza víc jak dva měsíce a občas sme z toho oba nan nervy.Malej má dny,kdy je ukňouraný,uplakaný,pořád se po mně sápe a jindy je zlatej.Zuby se tlačí ven, 3vidim zkrz dáseň už přes měsíc a pořád nic.Naštěstí v noci dobrý a konečně ho přestalo tolik bolet bříško,tak aspoň že to, to má asi k těm zubům,protože pořád jiný příznaky nevede 😎

mousunek
4. čer 2009

dnada - diky, radeji bych s prirustky zubu pockala az bude chodit skoda ze to nejak nejde, o to bojovnejsi hlidani to u nas bude pred pady

dnada
4. čer 2009

mousunek - joooo,pády,ty se u nás konaj denně 😀 Ale je fakt,že už se většinou obejdou bez pláče,ale občas si ji řachne tak,že se až leknu jak zaduní podlaha. Jinak se trochu pochlubim. Až do 16.5. se malej jen plazil(to mu bylo chvíli po 10ti měsících), no a16 se sám posadil,den na to si klekl k sedačce,další den se postavil a za tři dny se začal pokoušet o krůčky 😀 No a dnes popošel cca 2metry kolem sedajdy. To vzal nějak hopem. No a teď v sobotu 30.5. se začal posouvat po4rech, ale jeto takový lezoplazo kombinace a víc se plazí,je to rychlejší 😀 No ale je to děs.Visí na mě u vaření,u uklízení ,pořád a stoupá si u mě a klečí a sedí a u toho na mě řve,protože se chce vyšplhat až do náruče a sotva se tam dostane uuuž chce zase na zem a znova se začne šplhat 😀 No je to komedie 😎

mousunek
4. čer 2009

dnada - tak to blahopreju k prvnim kruckum, u nas se prcek plazil od 6mesicu pozadu a houpal se na kolinkach ted v sobotu se ze ctyrech sam posadil od te doby sedi porad a dnes psisel na to ze to jde lezt i dopredu... jsou to sikovne deticky.
Koukam ze to dite mam fakt nejaky zrychleny

laetti
5. čer 2009

Ahoj holky, malá má poslední 3 dny řidší stolici-není to vyloženě vodnatý průjem, ale taková kustější kaše s kouskama. Předtím normálně kadila tvrdý hovínka. Tak nevím jestli to mám přičítat zubům, nebo něčemu jinému? V pusinkce zatím nic nemáme, sice vše kouše a občas děsně ječí a je nevrlá, ale ani teplotu nemáme. Poraďte, díky...

dnada
5. čer 2009

mousunek - ty máš dítě vpoho , za ten můj uličník byl jaksi trochu pozadu 😀 On válel sudy od necelých 6ti měsíců a stím si vystačil do 8mi měsíců,pak se teprve začal plazit,rovnou popředu,nikdy necouval,od 7mi měsíců se houpal na kolínkách a až v necelých 11ti měsících se pokusil o 4nožkování a to až potom co se posadil a klekl si a stoupl.Má to trošku obráceně. Když sem se ptala Dr. na 1éti měsíční kontrole,zda to vadí že ještě neleze,říkala že ne, že si našel svůj způsob přemisťování,že je důležité že vyvíjí aktivitu. A tu vyvíjí až moc velkou,chvilku neposedí. No a opravdu mi nesedí ani u jídla,buď klečí nebo stojí nebo po ;mě šplhá ale sedět nebude ani náhodou. 😉