Začaly vašemu dítěti růst zuby dřív než v 5ti měsících?

karotky
4. črc 2007

Ahojky maminy!
Máte některá doma dítko,kterému začaly růst zuby dřív než v 5.měsících?
Mám podezření,že se už Adamovi asi klubou,ikdyž je mu teprve 2,5 měsíce.
Doslova si hryže ruce.Když mu nabídnu mlíko,tak to odmítá a když mu strčím malíček do pusy a dotknu se patra,vůbec nesaje a vyloženě mi ten malíček kouše.Bývá dost nervózní a když mu začnu jezdit malíčkem po dásních,tak se uklidní.
Poradtě.Díky

marcaa
7. čer 2008

Ahoj mamči, náš domča je asi nějaká vyjímka, ale první zoubek se nám vyklubal ve třetím měsíci a roste nám další. O prvním jsem vůbec nevěděla až o druhém. Pobrekává a je protivka. Dávam homeopatika Chamomilla vulgaris 30ch. a můsím říct, že nám pomáhá.Výborná věc... Jinak pomáhá i na koliku, mám vyzkoušené. 🙂

mangal
18. čer 2008

Ahoj,
marcaa,a ostatní maminy ráda bych se zeptala na to dávkování homeopatik, co jsem četla každý pes jiná ves a vůbec se v tom nevyznám, mám kartičku homeopatie mimi a tam je na zuby napsáno Chamomilla vulgaris 15 nebo 30ch 5 granulí co 10 minut a v lékárně nám řekli, že pak postupně ubírat, jak dávkujete vy?
My už máme 3. den až 39.1 teploty, máme spodní jedničky 14dní a klubou se nám horní jedničky. Na noc máme paralenové čípky.
Díky Mangaldéví

janula2008
18. čer 2008

Ahoj marcaa, já myslím, že zas až taková výjimka nejste, prý existují i děti, co se se zubem narodily 😅 . Simči se už taky dva dole ve 4.měsíci prořezávaj a pěkně si to užívám 😖 .

kristi
18. čer 2008

v 16,5 m stale jen dva dolni zuby

gabca1
18. čer 2008

Holky, jak čistíte první zoubky? 😕 Díky G.

iza
18. čer 2008

ahoj holky,
nevíte od kdy se začíná řešit to, že mimi nemá zuby?a taky jak se to řeší? Slyšela jsem různý historky o kapičkách, operativním zákroku atd atd. U nás nikde nic...mudra na 10ti měsíční prohlídce nic neříkala,ale já už začínám být trochu nervozní 😅

ria80
18. čer 2008

Iza nedělej si starosti,pokud ji nic nebolí a nemá problém,že by se zuby tlačily ven a nešlo jim to,tak je to v pohodě.Neslyšela jsem,že by existoval člověk,kterýmu by nenarostly zuby. 😀
Nám na 10.měasíční prohlídce taky doktorka nic neřekla,že ještě nemá,a za týden už tam jeden byl.Casu je dost,aspon dýl vydrží. 😉

Myslím,že kdyby tak ve dvou letech ještě nebyl ani jeden,tak už bych to asi začla řešit,do tý doby pohoda.

cazadora
19. čer 2008

Iza jediná doba na zuby která je daná je že by dítě mělo mít všechny zoubky do 36měsíců takže času dost neřešila bych to 😉

marcaa
30. čer 2008

Ahojky, na prořezávání zoubků se dávají homeopatika CHAMOMILLA VULGARIS 30ch...
Dávkování: rozpustit ve stříkačce 5 kuliček a podávat stříkačkou každou hodinu po troškách. Na noc občas nurofen který je zároveń protizánětlivej.

ivulinda
30. čer 2008

a pomáhá to?nám zrovna rostou zuby a je to děs 😖 😖

petja
30. čer 2008

ahojky,Filíkovi vylezly min.týden dva zoubky dole,ani jsme o tom nevěděli,jak byl hodný...s těma homeopatikama ivulindo se hlavně posuzuje,jak se mimčo chová,ne pro každého je chamomila vhodná,co se týká zoubků,je asi 8 rostlin,které se na to dají použít,podle příznaků...viz homeopatie v pediatrii

gilotek
30. čer 2008

hm tak nám první zoubky narostli ve 4.5 měsících ☹ A užili a užíváme si svoje, hlavně při kojení 😝

marcaa
30. čer 2008

CHAMOMILLA VULGARIS 30ch určitě pomáhá a dítko se po ní i dost uklidní... Myslím si, že není co zkazit a malému jsem to dávala i na koliku. Opravdu nám to pomohlo a momentálně nám to pomáhá i na zoubky. Samozřejmě má na to každý jiný názor, ale má zkušenost...není co řešit. 😉

mmisak
30. čer 2008

Ahoj chtěla bych se zeptat dneska jsem si všimla, že se malému prořezali první 2 zoubky ,jak dlouho trvá než zoubek vyleze uplně celý?Děkuju za odpověď

marcaa
30. čer 2008

Ahojky, myslím si , že u každého dítka je to jinak, ale u nás to trvalo tak tři měsíce. Jak se proříznou tak to roste docela pomalu... Holky, jak to bylo u vašich bejbátek?

cazadora
1. črc 2008

holky hrůza první proříznutí zvládla jen jako mrzoutek no a druhý hrůza od nedělního večera do včerejšího absolutně nic nejedla v noci horečka a samosebou je protivka a zub už svítí ale ještě se neprořízl modlim se aby už vylez dneska přez den, no a ten první má 14dní a je tak 2mm venku takže fakt pomalu

jandalinka
11. črc 2008

tak my máme ještě ne pořádně vyklubané 2spodní zoubečky a klube se už 14dní horní a dnes to byl tedy "děs,běs" 😢 🙄 .A jen kňučíme,nechceme jíst a teď večer jsem si všimla,když malá z ničeho nic začala vzlykat,že má v pusence na horních dásních krev.Tak jsem jí tampónkem schladila vrchní dásnička,ale úplně jsem ztuhla,když jsem viděla krev.Má s tím někdo zkušenosti?!Je to normální?!

bambusek
11. črc 2008

Ahoj holky, tak nam se klobou vrchni zuby a Misa ted dostal teploty 39, je uplne hotevej porad breci, dala jsem mu paralen na snizeni teploty a nejak to nepomaha. Prosim porad te co pomaha jo a zabaly jsem mu ted udelala a nevim co dal. Moc dekuji za rady

marcaa
11. črc 2008

Ahoj, paralen moc nepomáhá! Dej mu Nurofen 2,5ml.... Zábal mu nědělej! Ten se dělá jen při hodně vysokých horečkách!

marthule
11. črc 2008

Čusík. Tak nám spodní jedničky vylezli na 4.měsíci-ty byli v poho, pak měsíc klídeček, pak vrchní jednička-jedna v poho, druhá už trochu bolela...tak jsem si říkala-bude chvílku klídeček-tedy o mě nešlo-malá trpěla i na prdíky, tak jsem si říkala,že by taky mohla mít chvilku klídeček(jinak naprosto pohodové mimi)....ale hned sme objevili vrchní dvojky-ještě teda nevylezli-ale už poplakáváme a byla trochu i teplota-paralen pomohl a je trochu mrzoutek.....a ještě jsme zjistili,že prosvítá zoubek dole-vypadá to ale na trojku-což je asi blbost néééééé? I když každé mimi to má jiné...

gabca1
12. črc 2008

Bambusek - Panadol sirup, nám taky Paralen nezabírá.

bambusek
12. črc 2008

Tak jsem dneska koupila nurofen a hned sla teplota dolu 🙂 . Jinak nam davaji pekne ty zuby zabrat, porad place je uplne hotovej a ja s nim nemuzu mu nejak pomoc 😝 . tak doufam, ze se brzo vyklubou. O dolnich zubech jsme vubec nevedely, ze vyrostly.

binki
13. črc 2008

zoubky zvládáme díky nurofenu pro děti, dávám mu sirup, čípky nechce (zkoušeli jsme nurofen, paralen), babydent vodička nám pomohla při prvních dvou zoubcích, teď má raději chladivé kousátko, v 7 měs. mu vylezly 2 horní zuby a ty oplakal více než ty spodní

pomfrita
13. črc 2008

holky, nám bude 10 měsíců a zoubky nikde - už mi to začíná být divný... 😀 ...ani nemá žádný příznaky, nic...nevíte, do kdy by tak měl vyézt první zoubek? 24. 7. jdem na kontrolu a zase se mě budou ptát KOLIK máme zubů a ne JESTLI máme zuby, je to fakt sranda....ale na druhou stranu je to zvláštní, že furt nic...

lenkaha
14. črc 2008

Ahojda, tak já jsem v sobotu u našeho 5,5 měsíčního kloučka našla druhý zub. Je asi jeden z těch šťastnějších, co je růs zoubků nebolí. Kéž by to tak bylo i u těch dalších zubů...

lenkaha
14. črc 2008

Jinak jedna kamarádka má 11 měsíční holčičku a ještě nemá ani jeden zub. Naopak dítě jiné kamarádky mělo tzv. nultý zub už v jednom měsíci! Každé dítě je jiné, zoubky narostou, až nastane ten správný čas. 🙂 😉

gilotek
14. črc 2008

tak já dnes v půlroce našla 4. zub.První 2 dole bylo peklo, o těch nahoře jsem vůbec nevěděla kdyby neslinil a neudělala se mu vyrážka kolem pusiny.

winifred
14. črc 2008

Tak u nás byl první zoubek už ve 4 měsících a druhý v pěti.A kdyby neslintal tak bych ani nevěděla že mu narostl zoubek.Ale při kojení je to někdy hodně znát že už je tam má.Tak snad mu i ty ostatní vyrostou bez problému. 🙂

binki
14. črc 2008

hlasim dnes paty zub 😀

marta82
14. črc 2008

My jich mame 8 . Ale prvni byl az v 7 mesici