Začaly vašemu dítěti růst zuby dřív než v 5ti měsících?

karotky
4. črc 2007

Ahojky maminy!
Máte některá doma dítko,kterému začaly růst zuby dřív než v 5.měsících?
Mám podezření,že se už Adamovi asi klubou,ikdyž je mu teprve 2,5 měsíce.
Doslova si hryže ruce.Když mu nabídnu mlíko,tak to odmítá a když mu strčím malíček do pusy a dotknu se patra,vůbec nesaje a vyloženě mi ten malíček kouše.Bývá dost nervózní a když mu začnu jezdit malíčkem po dásních,tak se uklidní.
Poradtě.Díky

scharfinka
16. dub 2009

dnada - děkuju🙂

many - nám se to taky nakombinovalo zuby + šestá nemoc, fakt záhul a též sem si ty vysoké horečky obrečela, naštěstí malému šly srazit nurofenem, zábaly bych asi citově neprodýchala...a dávalas ty zábaly na celé tělíčko nebo jen na některou část?

alis - tak jsem to nějak zakřikla, včera trošku průjem a protivný byl teda fest i v kočárku venku, přilepený na mě jak klíště, zádá nemám už snad dva měsíce...takže jsme na tom úplně stejně jako vy, a zvýšené teploty, no snad už tři týdny.....to už neřeším....Holky vydržme, těch pár zubů nás přece nemůže odrovnat..... 😉

many
16. dub 2009

ahojky holky 🙂 no tak se poklube určo i ta druhá jednička nahoře,má to fest nateklý a je furt neklidný a často spinká,ale teploty už naštěstí nejsou vůbec a papá taky pěkně
scharfinka - zábal jsem dala jen mokrou plínekčku jen na hrudníček a teplota se srazila,kámoška mi radila že může stačit i na hlavičku,aby to nebyl zápřah hned na tělíčko,ale to sundával furt ☹ no možná jsem to tu psala 😉 a na tom hrudníčku,no nedala jsem hodně studený,takový akorát a taky plakal až ho to unavovalo,dala jsem mu pak prso a usnul a zábal sundala,ale kámoška mi říkala,že jsem mu ho měla nechat,je zdravotní sestra,prý aspoň 20 min,ale neva,hlavně,že to kleslo

many
16. dub 2009

teda ty zoubky dají dětem zabrat ☹ mizím ,mějte se pěkně a snad bude víc času se tu ukázat,furt jsme venku

berenika39
16. dub 2009

ahoj, jak dlouho to trvá, než zoubek od proříznutí doroste do své konečné velkosti?
Jinak představa, že kníkání kolem zoubků se bude opakovat ještě 15x je šílená 😀 😀 😀, trpělivost všem 😉

many
16. dub 2009

berenika,tak to nevím,ale on pak už asi nebolí,jak roste dál,to jen to prořezávání,si teda myslím 😉

many
16. dub 2009

tak pa pa

evikuu
16. dub 2009

Ber velká gratulace 😀 zrovna jsem si to přečetla.Tak ať Vás moc netrápí!!

berenika39
16. dub 2009

many, dík,jj, já vím, že to pak nebolí,ptala jsem se jen na tu dobu,než je celej venku. manžel vznesl dotaz, kde jako ten zub má, protože to je samo jen taková čárka. a kdy prý už bude mít ten zub celej...a já nevěděla, co říct 😀 😀

evikuu..ahoooj, jak je? dlouho jsme se nečetly 😀 😀 😀 . písni do IP, at nás nevyloučejz koníka 😀 😀

fiallinka
16. dub 2009

holky, nemám sílu to tu celé pročítat, tak se chci zeptat - malý má půl roku, poprvé teď měl dva dny za sebou teplotu okolo 38,5, měl i trošku průjem a přetrvává stolice do zelena a hlavně byl fakt strašně protivný (to už bylo po sražení té teploty - po těch dvou dnech).... a teď je víceméně ok - samozřejmě mne napadly zuby, ale fakt nic v pusince nevidím - co myslíte - můžou to být zuby a kdy se můžou v puse aspoň narýsovat?

scharfinka
17. dub 2009

Fiali, zoubky to klidně být můžou, a co se týká stolice aj můj hnačkoval a plínka hrála teda skoro všema barvama, ale jak vyrostl zub vše se upravilo.....spíš by mě zarážela ta přetrvávající zelená stolice...nemohl mít nějakou střevní virozu? teď je toho prý všude spoustu....no a co se týká zubů-těžko říct, u každého mimísa je to jiné, někomu naskočí hrčky na dásenkách, někomu ne, zub se může ukázat během pár dnů, no u někoho to trvá třeba 14 dní....nemá třeba na těch dásenkách takové jakoby průhledné čárky?

many
17. dub 2009

fiali - pokud míváte teplůtky a zoubky zatím nic a ta zelená stolice,to bych šla pro klid k doktorce,nikdy nevíš 😒 fakt to může být nějaká viroza,no záleží jak dlouho to má ☹ u nás byl teda ty dva dny průjem brutální,jsem se bála,to bylo plín a plín,jen jsem přebalili a do půlhoďky zase a někdy i dřív,taky nejedl,jen sem kojila,tak asi i proto,no jsem ráda,že to máme za sebou a mám hrůzu,jestli to zase příjde,ale už mám aspoň nějakou zkušenost za sebou a nebudu tak vystrašená jako poprvé,fakt jsem si pobrečela a ten strach,volat pohotovost,nevolat pohotovost,já obvolávala kámošku,no síla,teď je zatím od pondělka klid ,jde vidět,že poleze ta druhá jednička nahoře,je to hodně nateklý a i doktorka mi to řekla a zatím ještě nevykoukla

many
17. dub 2009

a k tomu ta 6 nemoc,no bomba 🙂 teď už mu to osypání pěkně mizí 😉

many
17. dub 2009

jinak všem pěkný víkend 🙂

fiallinka
17. dub 2009

holky díky, no u nás ten průjem byl spíš jen jeden den, pak jen to zelené kadění, ale to mně tak neznepokojovalo, protože to občas má a to právě může být čímkoliv, navíc dnes už to bylo ok, ale zas byl hrozně protivný, navíc mu napuchlo oko...nevím proč, možná na něj nafučelo v kočárku...tak nevím, viroza to být určitě může, ale teploty už nejsou, a zuby taky nejsou... a ty teploty byly jen dva dny, pak nic. Ale je to fakt hrůza, jak tomu děcku cokoliv je, připadám si jak blázen...ale asi nejsem sama, že? Já vážně uvažuju, jestli nejsem případ pro psychologa, ten strach je až nadměrný.

many
18. dub 2009

fialinka - neboj,nejsi případ pro...... 😉 nejsi jediná kdo se tak strachuje 😉 a co očko už má dobrý 😉 hlavně,že už mu je dobře 🙂

fiallinka
18. dub 2009

many: oko vypadá líp, sice občas zarudne, ale ne tak, jak včera - možná je to z toho, že je vítr a změnilo se počasí, sice měl přes kočár plenku, ale třeba tam nafoukalo... a jinak já hlavně proto, že mi těsně před porodem umřelo jedno z dvojčat, mám ten strach asi dost extrémní, prostě ze všeho, tak se aspoň ujišťuju, že to třeba až tak extrémní není, že se bojí všichni, i ti, kterým se nic hrozného nestalo...

many
18. dub 2009

jééé ☹ tak to je mi líto ☹

scharfinka
19. dub 2009

Je Fiali,koukám, že jsme z jednoho města.. 🙂 .buď klidná, já taky trpím extrémním strachem o svého drobečka a přitom se mi nic hrozného nestalo....v noci se i několikrát budím a kontroluju, jestli dýchá, no a když dostal malý poprvé jen nějakou lehkou virozu, tak pro mě to byla absolutní katastrofa🙂 fakt si někdy připadám jak blázen.....tak se snažím krotit, aby si nikdo neřekl hysterická matka..... 😉
jo jinak už máme ten zub venku, teplotky neustaly, tak čekám, který poleze další, čekám druhou dvojku, jedničky nahoře by byly asi velký komfort, to bysme byli moc normální🙂

many
20. dub 2009

tak gratulace k dalšímu zoubku 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

fiallinka
20. dub 2009

scharfinka: ahoj sousedko 🙂, to jsem ráda, že nejsem sama takový "blázen"... Juri už vypadal ok a včera odpoledne zas 38...tak zas panadol a dnes nic... už jsem se odhodlala jít k doktorovi a právě mi tu usnul, tak na to kašlu a půjdu když tak zítra... myslím, že to zuby nejsou, spíš viróza...

many
20. dub 2009

bobíšek ☹
no na mě taky něco leze,už třetí den cítím krk po ránu a večer a furt mě pobolívá hlava 😒 včera jsme byli na výletě v Prostějově,tak jsem si skočila do lékárny v tesku a koupila nějaký homeopatika na cucání,co můžu při kojení a Mulerovy pastilky,tak snad to zabere a nezhorší se to,nerada bych byla nemocná 😒

scharfinka
20. dub 2009

many, též jsem si tím prošla minulý týden, jenže já už nekojím, takže jsem si vzala modafen na chřipku a nachlazení a byl klid...to je hrozné, tolikých léků existuije, ale aby vymysleli něco účiného a zároveň bezpečného pro těhotné a kojící maminky, tak toho moc teda není:( přeju hodně brzké uzdravení....

fiali, no tak aspoň ti mudra malého zkoukne a budeš mít jistotu, že to není nic vážného....je jaro a ráj pro různé bacily.......... tak ať jste brzo fit🙂

many
20. dub 2009

scharfinka - díky 😉

mallorry
20. dub 2009

ahoj, my nemame zadnej zub 😲

scharfinka
21. dub 2009

mallorry, neboj budete mít🙂 😉

mallorry
21. dub 2009

scharfinka, no snad 😀 😀 😀 uz by mohl nejakej vykouknout 😉

scharfinka
21. dub 2009

jo to jsem si tez rikala a pak me zacal kousat a rikam si, kdyby to jeste nejaky ten patek pockalo🙂

fiallinka
22. dub 2009

no holky, připadám si jako pako, tak jsem včera s Jurášem k doktorovi radši zašla, všechny příznaky jsem mu vyjmenovala a zakončila jsem to větou "a žádný zub nemá, fakt". Co myslíte - podíval se mu do pusy a okamžitě ten zub našel, sice to není skoro vidět, ale bylo ho slyšet, když mu tam špáral tím dřívkem 🙂. No sice je kromě toho i nachlazený a kašle, to od zubu není, takže těžko říct, co byly příznaky čeho (včera měl zas 37.7, tak nevím), ale ZUB prostě má 🙂.

Naštěstí mne v tom můj mladý úplně nenechal a zakašlal, aby bylo vidět, že tam nejdeme úplně zbytečně 🙂

scharfinka
22. dub 2009

fialinka: 😀 takže velká gratulace......ty detičky jsou někdy fakt dost vtipné.....my další zoubek ještě nemáme, ale zvýšené teploty furt, takže to zas bude běh tak na tři týdny a dýl..... ☹

scharfinka
22. dub 2009

Holky, prosím vás, je možné, aby malému lezly vrchní dvojky, když nemá ještě vrchní jedničky. Před chvílí jsem mu koukla do pusinky a docela mě zarazilo, že na místě dvojky, má takovou až skoro fialovou bouličku, na druhé straně je taky, ale o něco míň fialová.....jejda my se do normálu nevlezem ani u těch zubů 😒