Začaly vašemu dítěti růst zuby dřív než v 5ti měsících?

karotky
4. črc 2007

Ahojky maminy!
Máte některá doma dítko,kterému začaly růst zuby dřív než v 5.měsících?
Mám podezření,že se už Adamovi asi klubou,ikdyž je mu teprve 2,5 měsíce.
Doslova si hryže ruce.Když mu nabídnu mlíko,tak to odmítá a když mu strčím malíček do pusy a dotknu se patra,vůbec nesaje a vyloženě mi ten malíček kouše.Bývá dost nervózní a když mu začnu jezdit malíčkem po dásních,tak se uklidní.
Poradtě.Díky

alishia
12. dub 2009

ahoj holky, chci se zeptat jestli je mozne, aby malemu rostly 3 dole? Mame teprve dve jednicky dole...a vypada to ze se klubou 3, je to vubec mozne????

zuzik_p
12. dub 2009

Ahoj maminky, ja se take pridavam do klubu. Pred 2 dny jsem objevila 2 zoubky primo vprostred vedle sebe. Samozrejme jsem byla naprosto u vytrzeni 🙂 Vypada, ze mala to snasi naprosto bez problemu. Uz ma boulicky i nahore, pekne 4 vedle sebe, take vprostred, tak jsem zvedava, kdy se zacnou kloubat tyhle.

evikuu
12. dub 2009

zuzik gratulace 😀
ali určitě to možné je rostou si jak chtějí,známé půl roční malé najednou vyrostla stolička a to neměla nide nic ani náznak 😀
jo a abych nezapoměla na nás máme druhý den konečně venku druhej zoubek 😀 trochu nás potrápil 😝 ale masáž pomohla a už je venku 😀

gedgitka.a
12. dub 2009

tak dnes vnoci jsme vůbec nespali a ráno na nás vykoukl druhej zoubek 🙂

alishia
12. dub 2009

tyjo holky vam to leze jak houby po desti...my na druhy zoubek cekali mesic a pul a z toho sme se pul mesice desne trapili:/ a ted se budem trapit zas...sem zvedava, co z toho bude.

gedgitka.a
12. dub 2009

alishia: mi taky čekali na druhý skoro měsíc první mu vylezl 16.3. a druhý, až teď náš prďa má trápení vždycky, tak 3-4 dny pláče, až řve a tentokrát i s teplotou naštěstí jen do 38st a jdem čekat na další zoubek jsem zvědavá, kterej bude na řadě 😀

zuzik_p
12. dub 2009

Holky, to vas lituji, resp. ty vase drobecky. Mala na me ted otevrela pusinku a ka koukam, ze se ji uz prorazil i jeden nahore. 🙂

dnada
12. dub 2009

holky Gratulejšn k zoubečkům 🙂

alis - zkoušela už jsi nějaký ty gelíky,jak sme tu o nich psali?

zuzik - malému vylezli už před měsícem 4zoubky a taky sem ani nevěděla že mu něco leze 😀 jen byl trochu protivnější a chtěl s evíc chovat ,jinak pohodička. Teď od 18.3. čekám kde se co vyklube a zatím pořád nic🙂

alishia
13. dub 2009

dnada: zkousela sem vsechny geliky na trhu...moc mu to nepomaha.... ☹ musim mu dat cipek nebo nurofen sirup, aby s nnim bylo vubec k vydrzeni. ted to bylo par dni super, byl hrozne hodnej a ted je to tady nanovo:/ takze zase peklo...vcera mel 37,9°C a dneska take....takze to je zub:/ otazka je kterej, u nej to nejde poznat a jeste se se mnou pere a pouziva slzicky.... Je mi ho moc lito ze ma takove boleni.

dnada
13. dub 2009

alis - ☹ ☹ ☹ Tomě fakt hrozně mrzí,chudák malej a ty taky ☹ Moc přeji,ať je brzo zoubek venku 😎 A pak ať máte aspoň měsíc klid 😉 😵

berenika39
13. dub 2009

ahoj, nedá mi to...máme první zuuuuub, pár dnů před koncem osmého měsíce. super dárek od velikonočního zajíce.kníkal celý víkend, chtěl se chovat, hrát si ve dvou,byl takovej jinej...a on zub 😀 😀

martimarti
13. dub 2009

Já se také musím pochlubit, dnes jsme objevili první dvě horní stoličky, takže suma sumárum máme 10 zubů 😀 😀 . Hezká velikonoční nadílka 🙂

lucinka7988
13. dub 2009

Ahojky maminky, malému je 6 měsíců a chci se zeptat, jestli ty naše symptomy souvisejí se zoubky: už asi dva dny se v noci budí s kříkem - cca po hodině (jak kdy), trvá mi celkem dlouho, než ho zase uspím...Přes den je sem tam nevrlej, nechce moc jíst příkrmy lžičkou ( dřív papal hezky) - mlíčko ještě jakžtakž vypije, ale musím ho dlouho "přemlouvat", pěstičky si strká do pusy už pěkně dlouho + vše co najde... a na dásničkách jsou takové maličké čárečky ( dřív byly jen dvě a teď jsou asi 4 vedle sebe ) Jestli jsou nateklé - to asi nepoznám - jsou sem tam bílé 😖
Projevují se takhle zoubky? Měli jste vždy se zoubky i teploty? My zatím nic 😝
K doktorce jdeme až příští týden, tak nevím jestli ji mám otravovat dřív a nebo to jsou fakt ty zoubečky... 😒

Děkuji za odpovědi

😵

martimarti
14. dub 2009

Lucinko, teploty vůbec být nemusí, naopak jsem četla v knize První rok vašeho dítěte /Anne Bacus/, že přičítat zubům horečky, průjem, zánět stř.ucha, zvracení, kašel je zažitým omylem.
Moje malá nic z toho neměla, akorát se budila v noci s pláčem, přesně jak popisuješ ty, a to jen když jí lezly horní přední jedničky a dvojky, naopak stoličky zvládla dobře, což jsem ráda, protože ty prý mohou bolet víc. To co jsi popsala jsou klasické příznaky /cucání pěstiček, odmítání jídla, pláč v noci, neklidná nevrlá nálada, nateklé dásničky/, takže se těšte, brzy na vás vykouknou první zoubečky 😉

kacka2
14. dub 2009

Ahoj, tak my taky slavili před týdnem první zub, trochu brzo - 4 a půl měsíce 🙂
Jen se chci zeptat, někde jsem tu četla o nástavci na prst, jak se to jmenuje a jak se ta masáž dásní provádí? A je nějaký gel čím se ty dásně potíraj?
Pepíno si pořád do tý pusy silou něco rve a heká u toho a kňourá když to nepomáhá 😒
Díky za rady 🙂

martimarti
14. dub 2009
kacka2
14. dub 2009

Marti díky, něco takového jsem si představovala, snad mu tím ulevím 🙂

alishia
14. dub 2009

tak my mame ke kazdemu zubu teplotu a omyl to neni 😉 kdyz zub neroste teplota neni. a ptala sem se i doktorky jestli je mozne aby to bylo k zubum kdzy uz ma 14 dni zvysenou teplotu a rekla mi ze ano.

Lucinka: podle me sou to 100% zuby ...mame neco podobneho./

HOlky tak nam asi lezou ty dva nahore....nevim jak to poznat, ale trochu boulicky tam ma, a u jednoho snad uz vidim i tecku...ale zda se mi ze lezou v divnem miste🙂 ale asi to tak ma byt.)

alishia
14. dub 2009

dnada: diky 🙂 snad to nebude trvat vecne🙂 ale musim ti rict ze mi dava fakt zabrat...je to hroznej napor na nervy. je mi ho chudacka moc lito:(

dnada
14. dub 2009

alis - je hrozný jen koukat a nedokázat mu pomoct,já vím ☹ Malej byl dneska celý den takový ukňouraný a uplakaný. Bral do ruky hračky ,kouknu l na ně, a hned se rozplakal. Asi ho zase začli trápit zoubečky,ale nevím kde. Prstíky má taky zase nacpaný v pusince a připadá mi ,jako by honil stoličku,nevim 😕 Uvidím,co se z toho vyklube. Mě stačí když tajkhle prokňourá den dva,nedokážu si ani přestavit kdyby takhle kňoural a plakat 14dní 😖 Fakt potřebuješ hooodně pevný nervíky!!!

jinak gratuluji všem k nově vyklubaným zoubečkům😉

cupi
14. dub 2009

Ahoj holky, gratuluji k novým zoubkům. 😉
Ali, soucítím s tebou, snad už se ty zoubky brzo proříznou a bude malému dobře. Držíme vám s Kubíčkem pěstičky. 😉

Myslím, že prďolkovi lezou další zoubky (první dva vylezly asi před třemi týdny), zase rve všechno do pusy, pořád jen křičí a hróóózně slintá. Zkoušela jsem mu hladit dásničky a úplně mručel, jak se mu to líbilo. 😀 V pusince není nic vidět, ale dásničku nahoře má takovou tvrdší. Tak uvidíme...

scharfinka
14. dub 2009

tak se hlásím po delší době a místo očekávaných jedniček nahoře, na které to vypadalo ještě minulý týden se nám prorazila špička pravé dvojky dole 🙂 doufám, že se to prořízne do konce týdne, ať máme noci zase klidnější......jinak musím zaťuka, že oproti prvním zubům tentokrát nejsme nijak uplakaní ani protivní,ani žádný průjem, žádné slintání....jen trošku zvýšené teploty a náročnější noci.......
jejda hladit dásničky-v dobré víře jsem to zkoušela jen jednou, řev jako bych mu ubližovala, vůbec mě nechtěl do pusy pustit a nakonec mě fest kousnul..... 😠

alishia
15. dub 2009

holky diky za podporu🙂 Masirovani dasnicek malej take nema rad...rve tez jak kidybych ho chtela zabit.
je to peklo, ale musim vydrzet.) do nekonecna neporostou🙂 ale kdyz si vezmu ze ma zatim jen dva, tak je to mazec.

scharfinka
15. dub 2009

Alis, teda jak to tak čtu, tak přeju pevné nervy.....třeba ale pak další zuby budou klidnější...u nás to bylo při prvních dvou zubech fakt peklo a teď je v klidu......

alishia
15. dub 2009

schafrinka: no mela sem nadeji, ale ted mu roste jednicka nahore a to divadlo se opakuje:/ takze doufam ze az budou obe jednicky nahore prorizle ze uz ty dalsi zoubky tak prozivat nebude. On je jinak takovy slunicko hodny, kdyz ho to netrapi.

alishia
15. dub 2009

taky me trapi ten prujem k tomu, dneska byl pokakanej pres celou plinku az dozadu na zada...sem vubec nevedela jak ho mam dostat z bodicka, abych ho neopatlala jeste vic 😀 a zvysenou teplotu mame stale.

many
15. dub 2009

ahoj holky 🙂 zdravím na rychlovku a zase musím mizet,snad bude brzo víc času s váma pokecat 🙂 jinak velikonoční svátky jsme prožili v horečkách ☹ měl 39 odpoledne v neděli a já byla na nervy,bylo to poprvé,tak jsem si pěkně pobrečela,..... ale pak dala poprvé i zábal,teplůtka se srazila a teď už mám aspoň nějakou první zkušenost a příště už brečet snad nebudu 😉 jinak vyrostl nám 3 zoubeček - jednička nahoře v pravo a vypadá to ,že leze i ta jednička na levo a do toho máme i 6 nemoc,jinak vůbec nechtěl jíst ,ještě že kojím,tak jelo jen prso,ale v pondělí už začal jíst trošku a průjmy taky mizely a v úterý už jsme byli bez horeček akorát jsme se teda osypali,no ta 6 nemoc 😒 ale už jí,....akorát je neklidný a často spí,no jde vidět,že ho trápí ty zoubky ☹ tak mizím chystat večeři a snad budu brzo tady a víc sváma pokecám,jak je to u vás,....

many
15. dub 2009

ali - vidím,že u vás je asi něco jak u nás co ☹

alishia
15. dub 2009

many: tak to je mi lito, ze takhle bojujete. U nas sou to nastesti jen zoubky...ale i tak si prozivam to same, co ty. teda nesrazim nastesti horecky....to uz by me fakt asi kleplo. Silene me bolej zada, protoze malej je na me porad prilepenej:/

dnada
15. dub 2009

ahojky many - gratulace k zoubečkovi 😉 A soucítím s tebou ,musí to být příšerné ☹ Malýmu se pořád něco hrbolatí,začal zase prstíkem něco honit v pusině,ale bůhví co a kdy z toho něco bude 😨

scharfi - taky gratulace 😉