Začaly vašemu dítěti růst zuby dřív než v 5ti měsících?

karotky
4. črc 2007

Ahojky maminy!
Máte některá doma dítko,kterému začaly růst zuby dřív než v 5.měsících?
Mám podezření,že se už Adamovi asi klubou,ikdyž je mu teprve 2,5 měsíce.
Doslova si hryže ruce.Když mu nabídnu mlíko,tak to odmítá a když mu strčím malíček do pusy a dotknu se patra,vůbec nesaje a vyloženě mi ten malíček kouše.Bývá dost nervózní a když mu začnu jezdit malíčkem po dásních,tak se uklidní.
Poradtě.Díky

misellll
23. kvě 2010

beruska:To je ironie před třemi dny jsem tu psala,že k zoubkům nemám co říct a dneska už je tomu jinak,dneska koukám malé do pusinky protože jsem tam viděla něco bílého,ani mě nenapadlo,že je to zub,myslela jsem,že něco našla na zemi a teď to cucá,tak jí mrknu do pusinky a dole v pravo na mě kouká kousek zoubku😀Hurá konečně v deseti měsících prvnéí zub😀Malá měla předevčírem za den jednou tepletu 38,5,ale měla i trochu kašel,tak jsem myslela,že je nastydlá,že to chytla odemě,protože já jsem marod,dala jsem jí panadol a za chvíli bylo po teplotě.Tak to nejspíš bylo kvůli těm zoubkům,čert,abyse v tom vyznal!!! 😀

beruska24.9.
23. kvě 2010

misel - tak ses dočkala 😀
Já teď také řeším, jestli se po třech měsících konečně neobjeví další zoubek, ale pořád nic. A to je malá neskutečně protivná. Na druhou stranu si říkám, že kdyby byla nemocná, tak by neměla chvilky kdy řádí, jak 10 čertů 😀 Podívat se do pusinky mě nepustí, stěží zvládnu ráno a večer trochu vyčistit ty 2 zoubky co má. Spíš než čištění to je spíš návyk na čištění zoubků. Někdy pusinku otevře, že budeme čistit zoubky a někdy otevře, zakusne se mi do prstu (používám kartáček prsťáček) a je po čištění.

venuss
23. kvě 2010

Ahoj holky,chtěla bych se zeptat.Mému synovi jsou 3 měsíce. Nevím přesně,jak poznám,že se klubou zoubky.nevíte o nějakým foru,kde by byly i fotky? 😅 Můj syn má totiž od včerejška horečky 38,9 nejvíc (před odečtem) a nevim k cemu to mam prirovnat.Byli jsme s nim na pohotovosti a tam nic nezjistili a o zoubkach se nezminili.

beruska24.9.
23. kvě 2010

venus - někomu vylezou zoubky bez problému, u někoho je to horší. Co vím, tak obecně zvýšená teplota, průjem, častější buzení, jsou protivné, nechtějí papat (to spíš až u příkrmů), naběhlé dásničky, slinění.........víc mě zrovna nenapadá. U každého je to jinak. Představ si, když tě bolí zub.......něco podobného zažívají ti malí drobečkové.

Pokud se ti něco nezdá, zajdi zítra k Dr., třeba poradí. Jinak dej něco na teplotku a uvidíš. Mmě řekla Dr. při teplotě 38,5 bez odečtu dát např. čípek. Při nižší teplotě nedávat nic.

bocinka
23. kvě 2010

Venus, my měli taky horečku, ale protivná nebyla... neměla ani napuchlé dásně a najednou, měla zrovna 4 měsíce, jí vylezly obě horní dvojky a ted už má i jedničku dole... 😅 myslím, že každý to má jinak, od kamarádky malý měl dásně až do krve rudé... někdo nemá nic, takže fotky ti asi nepomůžou, brnkni si k doktorovi a uvidíš... 😉

beruska5
24. kvě 2010

misel, si me potesila,tvoje barborka má 10m a ted ji vyšel zub. 😉 mam dvojcatka,Saška už má od 7mesíce dva spodní zuby, ted už jsou im 9m.a Samko furt nic 😕 tak se snád dočkáme

misellll
24. kvě 2010

beruska5:určitě se dočkáte i já už čekala a říkala si kdy to příjde 😅 a pořád nic a nic,už jsem nesnášela řeči od lidí,když jsem někde řekla,že má malá teplotu a kašel,nebo je protivná,nebo jí někdo viděl jak si strká prstíky do pusinky a slintá(což mimochodem,obě věci dělala už od druhého měsíce),že jí rostou zoubky,ale po zubech ani vu ani slechu a včera koukám a on už se nám jeden opravdu vyklubal tak jsem z toho celá nadšená!!! 😀 huráááááááá!!!

mystique
24. kvě 2010

Taky se hlásíme k holým dásním 😀 alespoň nekoušou

beruska24.9.
24. kvě 2010

Dnes na prohlídce Dr. říkala, že první zoubek by měl vylézt do 1,5 roka. To jen pro uklidnění těch, co mají zatím bezzubá dítka 😀
Malá má zatím 2 zoubky, první vylezl 4m.+3t., druhý asi 14 dní nato. Od té doby jsem myslela už 3x, že jí rostou další, ale zatím žádný jiný nevylezl.

tygrous
29. kvě 2010

Holky, davate neco na zvysenou teplotu od zubu (37,5°C)? Nas malej mel v utery a ve ctvrtek 37,5°C, protivny byl jak cert, v noci se taky porad budil, pri teplote jsem mu dala Nurofen, je to i na bolest, tak pak byl hned klidek. Ale zub teda stale nikde... Ja myslela, ze kdyz je uz teplotka a i prujem, tak se pak zub do par dnu objevi... 😅

beruska24.9.
30. kvě 2010

tygrous - při takhle ´´nízké´´ teplotě se nic nedává. Až při teplotě 38,5 bez odečtu dát něco na sražení teploty (sirup, čípek).
Zoubkům trvá, než se proklubou ven. Mrňousky to bolí když se zoubky ještě jen klubou dásínkou než vylezou ven.

tygrous
30. kvě 2010

beruska: no ja vim, ze pri horecce se dava neco az nad 38, ale tady mi jde vylozene o ty zuby a nejen teplotu, ale i bolest... Calgel moc nezabral, tak jsem dala Nurofen.

momin
30. kvě 2010

tygrou taky dam obcas i kdyz ma jen zvysenou teplotu-prave proto abych mu ulevila od bolesti... Jen to nedelej moc casto a bude to v pohode... 🙂 😉 ja se snazim spis mazat mazat a mazat-ten panadol-nurofen-davam vazne jen obcas..

sussanah
30. kvě 2010

@tygrous my taky nic nedavame. Nam se zuby klubou uz asi 3 mesice a vzdycky tak 2-3dny v tydnu je hrozne protivny a ma tekovou lehkou teplotku a pak to zase prejde. Ja davala jen obcas vyjimecne na noc, at se alespon poradne vyspi, jinak ne.

Ale musim se pochlubit, konecne se nasemu svistovi ten zub vyklubal (teda ten prvni) no a prvni zub mam dvojku vlevo nahore 😀 A ted se mu klube dvojka vpravo nahore, takze jeste tak tyden a mame doma upirka 😎 Zato spodni jednicky vuuubec nic 😅

tygrous
30. kvě 2010

Jeste me napada - ceka nas teprv ockovani - kdyz bude mit od zubu zvysenou teplotu, tak nas nenaockuji, co?

beruska24.9.
31. kvě 2010

Pokud by měl malý nějaké problémy, poraď se s Dr., ta zváží, zda očkování o trochu odloží.

beruska24.9.
14. čer 2010

Ahoj maminky, co pomáhá na průjem při růstu zoubků. Vím jen, že rýže a banán staví. Pak jsem zaslechla něco o ovesných vločkách, ale nevím, jestli to byl vývar, kaše či co.
Jedná se o 19měsíční nealergické dítě, takže to může být téměř cokoliv.

luthien.k
14. čer 2010

@beruska24.9., my ještě dáváme mrkev, staví i prý borůvky... O ovesných vločkách bohužel nevím. Tak jestli někdo poradí víc, budu taky ráda.
Jinak my taky dali o víkendu Nurofen, byl chudáček úplně hotovej z té bolesti... 😔 Má na místě všech čtyřek pořádné bakule, což dnes potvrdila i naše doktorka.

sussanah
14. čer 2010

@beruska24.9. ovesne vlocky spis prozenou, teda alespon u nas tak fungujou. Ja davala u prujmu se zubama prave mrkev s ryzi a na svacinu banan a docela to pomahalo.

beruska24.9.
14. čer 2010

luthein - tady se jedná o mého synovce a rostou mu špičáky. Rvou se mezi ostatní již vyrostlé zoubky, tak nechce moc jíst a bolí ho asi celá pusinka. Jinak borůvky měl poprvé asi před měsícem a měl z nich kopřivku.

beruska24.9.
14. čer 2010

sussanah - tak jsem to s těmi vločkami asi popletla. Ještě, že jsem ségře napsala, že to zjistím. Ta by mě asi hnala 😝

luthien.k
14. čer 2010

@beruska24.9., jasně, to mi došlo, že to je pro někoho jiného, když nemáš tak "starého" prcka a navíc alergika 😉 Teď jsem si vzpomněla, že malého taky ovesná kaše prohnala, koupila jsem mu jednou od Hippu a měl z toho pěknou sr...u 😖 Kopřivce z borůvek se divím, je to jedno z nejvíc HA ovoce 😕

beruska24.9.
14. čer 2010

luthein - třeba mu nesedlo něco jiného a protože měl zrovna prvně borůvky, tak se to ´´svedlo´´ na ně - netuším. Vím jen, že jí úplně všechno a to doslova. Občas máme výměnu názorů (naštěstí v klidu), že zrovna tohle a tohle bych já tak ´´malému´´ dítěti zatím nedala. Ale nejedná se o mé dítě, tak to neřeším.
Jinak už jsem ségře psala, že s ovesnou kaší (vločkami) jsem to popletla, tak ať to určitě nezkouší. Jinak ať zkusí tu rýži, příp. hodně rozvařit nebo rozmixovat (na čas, než zoubky vylezou). Také totiž nikdy nemixovala, jen mačkala vidličkou.
Uvidíme, zda ještě někdo přispěje nějakou radou.

lura
29. čer 2010

Holky jaké máte zkušenosti s délkou teplot u zoubků (kolik dní teploty 38,5 °C)? Přes víkend se nám vyklubal první dolní zoubek vpravo a dnes (po dvou dnech) už vidím i zoubek vlevo. Syn má teploty 38,5 °C a je to moje chudinka ukňouraná ☹ . Kdyby venku alespoň nebyly takový pařáky!!! Dávám Panadol baby sirup a mám i Nurofen čípky, ale po zavedení se mi prcek pokakal, tak asi ani nestačil zabrat a další jsem dát nemohla...

kaja23
29. črc 2010

ahojky, měla bych prosbu..
Za týden malýmu bude 5 měsíců, asi dva týdny má nateklé dásničky, poslední týden si strká do pusinky palečky...ale jinak, jen paleček a ukazováček, hodně moc slintá. Poslední dva dny je "protivný", nic ho nezajímá, chce se jen chovat a být u mě, pláče. Na dnešek špatně spinkal, vždycky vydržel do rána do 6 bez jídla, teď se probudí a kňourá třeba každou hodinu, od půl 4 dneska nespinkal. Zatím jí dobře, všechno papá a "skousne" mi lžičku a nepustí, jako když mu to dělá dobře...myslíte, že by to mohly být zoubky? Kdy bych mohla v pusince něco vidět a jak dlouho trvá než se vyklube? Zatím jsem totiž na nějaký náznak zoubku nepřišla...Děkuji za odpověď,K.

venuss
20. zář 2010

ahoj maminky, tak mému synovi je 7 měsíců.Od 2 měsíce mu poporustavaji zoubky. Nevim,kolik mu jich roste a jestli je to normální,ale vždycky je období, kdy je Tomášek strašně uplakaný,protivný,chce se nosit,nevydrží si hrát atd.
Teď máme zrovna to období. V noci se budí co chvilka cca po hodině, přes den také míň spí. cal gel nepomáhal, zkusila jsem camistad,ale ani ten nepomaha, dneska jsem koupila homeopatika,tak uvidim,jestli zaberou. Je to trapeni s tema zoubkama. Na 100% vim,ze mu spodni jednicky rostou zaroven.Horečky nemá, jen se porad zakousava do nekoho a place ze spani. Na noc jsem mu včera dala nurofen,ale ani tak moc nespinkal.
Máte nějakou radu, co bych mohla prckovi dát,aby spinkal klidně?
Doufám,že zoubky brzy vylezou.

janicka006
22. zář 2010

@venuss jedna maminka v poradně mi doporučovala Citrovital....myslím,že to bude něco jako Calgel,ale z citrusovou vůní...
Na homeopatika nedám dopustit,upravdu úžasně se nám zmírnila bolest bříška z prdíků..ale je to běh na dlouhou trať,nepůsobí ihned☹((

aninakr
22. zář 2010

Ahoj maminky - jestli se můžu trošinku poradit tak z vlastní zkušenosti, Citrovital absolutně nepomáhá, měli jsme ho u malý, která měla při každém zoubku problémy , nervozní, protivná, zhryzala by všechno co šlo, nechtěla nám jíst, pila jen chladný pití, teplýho vůbec nic, hrozně slintala a sem tam se jí přidala i teplota. Pomáhala nám mastička od dr. Mundisol, měla by se dát koupit i bez receptu, Zkoušela jsem to i na sobě a na chvilku to znecitliví dásně. Jinak jsme zkoušli i led, kousíček, do pusinky, to taky pomáhalo a chladnější, ne ledový pití.
Na to spinkání zkuste změnit, místo Nurofenu, Panadol sirup, příjde mi lepší. Nás už naštěstí čekají jen 4 stoličky a snad už bude pokoj 😉
Držím palečky.

miarosa
29. zář 2010

Jak poznám že už leze zoubek? Začal být protivný, a ručičky má v pusince klasicky už od 3 měsíců a trošičku začal slintat, přejížděla jsem kovovou lžičkou, ale zatím nic. Tak nevím jeslti to mám přisuzovat zoubkům, už ani hrát si nechce, nejdřív sem myslela že je to bříško, ale to už poznám jak tlačí, tak že by už snad ty zoubky? 😨

renys
29. zář 2010

@miarosa, tak první zoubek měl u nás projevy jako u vás, často poplakával, vzeky a mrzutosti 😅 . Dásničky tedy neměl nateklé vůbec. Teď se nám klube druhý a opět co se dá kouše a hodně slintá.