Začaly vašemu dítěti růst zuby dřív než v 5ti měsících?

karotky
4. črc 2007

Ahojky maminy!
Máte některá doma dítko,kterému začaly růst zuby dřív než v 5.měsících?
Mám podezření,že se už Adamovi asi klubou,ikdyž je mu teprve 2,5 měsíce.
Doslova si hryže ruce.Když mu nabídnu mlíko,tak to odmítá a když mu strčím malíček do pusy a dotknu se patra,vůbec nesaje a vyloženě mi ten malíček kouše.Bývá dost nervózní a když mu začnu jezdit malíčkem po dásních,tak se uklidní.
Poradtě.Díky

miarosa
29. zář 2010

Dásničky taky nemá nateklé, tak to se mám na co připravit 😉

andykov
30. zář 2010

Holky, máte někdo zkušenost s pomalým růstem zubů? Kikče první jedničky vyrostly v lednu a dvojky v květnu a má je pořád takový poloviční.... Je to možný? Může to tak být? Kámošky malé vyrostly v červenci a už je má větší jak Kikča...

sokil
9. pro 2010

Máme první zoubek. Pár dní byl takový protivnější, chtěl se pořád nosit. Všechno si cpe do pusy už delší dobu, i slintá delší dobu. A teď byl takový nachlazený, měl rýmu. Může to souviset? A kdy tak přibližně se vyklube další? Jinak máme dolní jedničku vlevo 😉

pampalini
10. pro 2010

Ahoj nečetla jsem celou diskusi, ale je normální, že ještě v 11,5 mesících nemáme ani zub 😲 😲 Budem asi bezzubci 😀 😀

petra.a
10. pro 2010

@pampalini Ahoj, je to uplne normalne. Tobikovi vysiel prvy zubok v 15. mesiaci a je to chvilka, co mu vysiel druhy....a viac nemame. Vsetci si z nas uz robili srandicky a tak. Deti, ktore boli o pol roka mladsie ako my, mali plnu pusu zubkov a my stale nic. Uz som bola aj za doktorkou a tak mi tvrdila, ze do 18 mesiacov je to OK, aj som to niekde citala. Tak neboj, bude to v pohode, oni narastu 😉

pampalini
10. pro 2010

🙂 @petra.a no díky za uklidnění na plavání má jeden chlapeček deset zubů a to mu je 8 měsíců 😲 😲 Jsou to velké rozdíly 😀

brusinka.pusinka
14. pro 2010

My budeme mít 17 měsíců a máme pořád 4 přední zoubky 😀 😀 😀 první vyšel v roce za týden druhý,pak vyšel horní v 14 měsícíh a do týdne druhý a od té doby nic nikde v dohledu a prej je ok jen ji narostou později 😀 😀 😀 😀 nemáme se strachovat. A také jsme v okolí nás neméně zubatí 😀

hanula07
15. pro 2010

My máme zase opačný problém, malému jsou necelé 4 měsíce a už má dva spodní zoubky venku tak se mi to zdá zase celkem brzo, ale snad to ničemu nevadí🙂

simka01
22. pro 2010

ahoj maminky,prosim o radu...mam chlapecka ,25.12 nam budou 4 mesice...zacal slintat,ale jak !!! vse si cpe do pusinky,predni dasnicky ma tvrdsi a pripada mi,ze se to chysta na zoubky.....je to spokojeny chlapecek,prdiky ani brisko nas netrapi,ale obcas k veceru je mrzuty a ma " nosici " ja tomu rikam tak... ps: dudanek v tomhle nepomuze... myslite,ze to muzou byt zoubky ? Ja vas nedocitala.....ja osobne jsem zoubkatila asi v 8 mesicich,tak ze by malej byl takovy rychlik ? 🙂 a kdyby byly,co pomaha? kousatka mame......

apollo11
22. pro 2010

@simka01 Je to možné, i když v tomhle věku to může mít i spoustu jiných příčin.. pomáhá Calgel na zklidnění, ale to až když si budeš jistá, že zoubky opravdu lezou. A jinak nic moc, kousátka, nošení.. musí se to vydržet 😉
Naší malé se právě první zoubek prořezává (už pár dní) a zatím se to obešlo úplně bez pláče. Čekám, kdy to přijde 😅

selmicka13
23. únor 2011

Dobrý den! 🙂 Tak jste mě po přečtení diskuze uklidnily a potěšili že v tom nejsem sama.Mrňousek už od poloviny 2 měsíce slintá a od 2 měsíců si rve pacičky do pusinky..nejlíp obě. A to nám je teprve půlka 3 měsíce. Takže jsme ho začali taky podezřívat ze zoubků. Je to tak týden co se začal přidávat strašnej dlouhodobej pláč,kdy ho není možné ničím utišit..ani nošením ani u prsu. Taky začal slintat ještě víc až se někdy pořádně zalyká.Většinou to vykašle ale občas ho musíme převrátit na bok aby se neutopil. ☹ Naštěstí v noci spinkáme bez toho slintání a dušení. Teploty nemáme,nateklé dásničky taky ne , jen má na spodních jedničkách dásničky světloulince růžový až bílý a takový prohlubničky jako 2mm čárky. 😉

len.dl
17. bře 2011

Ahoj holky, to ja jsem zase dneska zjistila, ze malymu asi roste dvojka nahore-jinak zuby jeste nemame, Jsem na to koukala jak blazen, jsem myslela, ze prvne rostou jednicky dole, tak nevim jestli je mozne, ze zacina prvne horni dvojka????? 😲

benjik
17. bře 2011

@len.dl možný to je,naše měla jako první dva horní zuby naráz.

len.dl
17. bře 2011

No ja doufam, ze mu hlavne vyleze brzy, protoze dneska je porad protivnej a chce se porad nosit, uz me pekne boli ruce. Ted nastesti spinka, tak mam chvili oddech 😒 kdyztak budeme mit malyho upira 😀

dckami
24. bře 2011

@len.dl také máme doma stejně starého klučinu, prozatím bezzubého 😀 , ale již přes týden šíleně slintá, do pusinky by se nejraději nacpal celou ručičku, je více plačtivý, ale zoubek nikde. 😕

Tak doufám, že se brzo vyklubou, připadá mi, že by v tomto věku 9 měsíců přece jenom dětičky měly nějaký ten zoubek mít.

petra.a
25. bře 2011

nas maly ma 19. mesiacov a ma iba 4 zuby. Spodne jednicky, tie mu narastli v 15. mesiaci a potom horne dvojky, vyzera ako upir 😀 . Ale uz by som bola celkom rada, keby mal aj dalsie zubky. Dufam, ze coskoro vylezu, tiez si ide spapat celu rucicku...ale zub kde nic tu nic. On si vsetko pohryzie, tvari sa akokeby mal zubov plnu pusu, len to masko mu ide trosku tazsie 😒

dasafles
6. dub 2011

Ahojky,

tak nás také trápí zoubky, snad.. První se Honzíkovi prořezaly, když mu bylo 6. měsíců, víkend si proplakal a bylo to.. Teď už ale poplakáváme více než měsíc a poslední dny to graduje.. Náš velký a bezproblémvý jedlík se nám někam ztratil, každé druhé jídlo je utrpením, musím ho různě zabavovat, aby vůbec něco snědl. Kojení nám problém naštěstí nedělá, tak to tím kdyžtak suplujeme. Zničeho nic začne šíleně plakat, třeba dneska spokojeně seděl v kočárku, žužlal si rohlík a najednou spustil, bez varování z ničeho nic.. Trvá to už moc dlouho, jsem z toho nervozní a unavená a nevím, jak broučkovi pomoci. Mažeme gelíky, když je nejhůř dám i nurofen, ale nic nezabírá nebo alespoň ne nadlouho. Na dásních v místě horních jedniček má obrovské boule a u dvojek má dásničky celé promodralé. Dr říkala, že se to někdy stává. Když se usměje, vypadá jak upírek, protože na obou stranách mu zasvítí modré dásně v místě dvojek.. Měla jste to také některá z vás?

simkat
6. dub 2011

My máme venku zatím jen dvě jedničky, ktery sem mu našla v 5 měs. a 3 tydnech 🙂 . Teďka je nám 7 měsíců a čekám, kdy nám polezou další... Od včerejšího večera máme teploty, tak nevím, jestli se nám tam něco klube a nebo je to jen nachlazení... ☹ . Těžko říct. Pepča je i dost podrážděnej a sem tam docela dost mrčí... Co vy nato?

petrakm
28. dub 2011

ahoj, rada bych se zeptala,zda netusite,co muze znamenat, ze si moje 3mesicni miminko neustale rve do pusinky rucicky..prijde mi to brzy na zoubky,muj prvni syn mel zoubky az nekdy kolem 8. mesice..mimco je dudlikovej, ale je schopnej ted dudlik vyhodit a vymenit za prsty..neslinta..diky, ja uz si to od sveho prvorozeneho nepamatuji 😅 6 let je dlouha doba..diky Petra

venuss
4. říj 2011

Ahoj, nemá některá stejnou zkušenost? Mám syna 19. měsíců a má od 13tého měsice 4 zoubky a ne a ne mu vylezt dalsi? U zubare jsme jeste nebyli? Nevite zda je to v poradku? nemela bych prece jen navstivit zubare? Klubou se mu dvojky nahore, ale ne a ne se prorezat.Rostou mu strasne pomalu... 😖

kamilka007
10. lis 2011

Ahoj, chtěla bych se zeptat na dvě věci:
1. Jak dlouho se zoubek prořezává ven? Já ho nahmátla už před týdnem a pořád je venku jen nepatrná špička.
2. Může vyrůst už první zoubek (jednička vlevo dole) nakřivo?
Dík za zkušenosti! 🙂

kamilka007
10. lis 2011

@petrakm Naše prďola tohle dělala snad od narození, dudlík občas vyhodila a rvala si tam, co měla po ruce (i ruce 🙂 ), STRAŠNĚ slintala, všichni jí prorokovali zuby každým dnem. Ale pak slintání asi na dva měsíce ustalo a zničehonic zase začlo asi před 2 týdny s klubáním prvního zoubku. 🙂

jancip
28. kvě 2012

Ráda bych se zeptala, zda se může jednat o zoubky při těchto příznacích. Malý hodně slintá od 2 měsíců. Před pár dny měl 3 měsíce a nějakou dobu vše rve do pusy, poslední dny u toho poplakává. Ze začátku to spíš cumlal, ale teď mi přijde, že má snahu to kousat. Není to na zoubky brzy?

baris
28. kvě 2012

@jancip moje starší dcera měla příznaky na zuby, včetně oteklých dásní, od 2 měsíců a první zub se vyklubal až po 8 měsíci. 🙂

Doporučuji koupit něco na dásně (my měli calgel) a dásně masírovat. Ani jedna holka kousátka nechtěla.

Budete mít teď takové období - chvíli klid, chvíli poplakávání a slintání. přejí pevné nervy 🙂

jancip
29. kvě 2012

@baris díky...takže to fakt můžou být tak brzy zuby..babička nám nevěřila

marekstanek
13. čer 2014

to maste jeste dobry muj syn uz se se dvěmi zoubky narodil 🙂
🙂