Začaly vašemu dítěti růst zuby dřív než v 5ti měsících?

karotky
4. črc 2007

Ahojky maminy!
Máte některá doma dítko,kterému začaly růst zuby dřív než v 5.měsících?
Mám podezření,že se už Adamovi asi klubou,ikdyž je mu teprve 2,5 měsíce.
Doslova si hryže ruce.Když mu nabídnu mlíko,tak to odmítá a když mu strčím malíček do pusy a dotknu se patra,vůbec nesaje a vyloženě mi ten malíček kouše.Bývá dost nervózní a když mu začnu jezdit malíčkem po dásních,tak se uklidní.
Poradtě.Díky

s2007
7. pro 2007

no nevím jestli jím to pomaha ale já to vyskoušela na sobě a fakt to chlazí a brní 😀 to bude dobry všechno se dá vydžet já ted zapasím z chrochtaním rymu nemá ale v noci chrochtá tak zvlhchčuju a třikám vincetku mu do nosu a fakt už tak nechrochtá vincentku jsem dala i staršímu synovi aby pil je to na hleny ale to jsem trošku odbočila snad se nikdo nebude zlobit 😀 😅 😉

s2007
7. pro 2007

mám tam chyby tak sory spěchám jdu do školy pro dalšího prcka 🙂

danullinnka
7. pro 2007

s2007,to je v pohodě-ty chyby 😉
tak dnes už je klidnější a to jsem mu ten gel ještě nedala 🙂 u prvního syna rostly zuby jedna radost,třeba po 1dnu nebo oba zároven,ani jednou neplakal,zato u Lukyhoto je zážitek 😕

lennis
7. pro 2007

HOlky, malej nám taky druhý týden v noci nespí, ALE dali jsme mu panadol sirup a my spali a on taky, je to i na krabičce,že je to na prořezávání zoubků, u nás to teda FUNGUJE - zatím 😀 ale zub zatím nikde. Dneska jsme byli i Mudry, malej byl celej osypanej, průjem a nechutenství, chtěla jsem, aby hlavně viděla tu vyrážku, celý bříško i záda no a prý je to viroza, já nachcípaná a naši dole taky, prý je to jeho reakce. A říkala, že zuby v nedohlednu, tak já nevím proč nám nespal, drbe si furt dásně o všechno a brečí ze spaní... no nevím...

danullinnka
7. pro 2007

leni,my taky dáváme panadol.Já myslím,že mu brzo zoubky polezou,když si je
tak drbká 😉 Luky dělal to samé a pak jak vylezly,tak je zkoumal pořád jazýčkem 😅

kaculinka
8. pro 2007

Nám je 7 měsíců a 1 týden a taky jsme pořád bezzubí... Když máme podezření na zoubky, zvýšenou teplotu a malej je protivnej, dáváme taky občas trochu Panadol sirupu (ani nedávám celou dávku podle kg, jak je to na návodu) a v noci je klid a spí se.

Jinak pro zajímavost, dámy: prý podle nejnovějších výzkumů se zoubky prořezávají v pozdějším věku především dětem, které budou vysoké...

U nás to teda sedí, manžel je skoro dvoumetrovej 😀

berynka
9. pro 2007

Ahojky, my můžeme ohlásit první zoubek a teď už je dokonce i hodně vidět 🙂 .
Hedulka hrozně slintala už tak od 3. měsíce. A pár týdnů před tím, než jsem jí zoubek v pusince nahmatala, tak se slinění asi tisíckrát zhoršilo. Musím to zaťukat, ale zvýšenou teplotu nemívá a ani není nijak zvlášť protivná. Bohužel začíná mít potřebu pořád do něčeho kousat. Hlavně jí dělá dobře látka. Tak mi ohryzává třeba rameno nebo koleno. Ale taky při kojení ☹ . Jsem pořád ve střehu, jestli se nechystá mi ukousnout bradavku.

lennis
9. pro 2007

Dani a jak dlouho už dáváš Panadol??? Jak dlouho se může pravidelně???
Kaculinko my taky nejsme zrovna prckové 😀 , takže na nás to taky sedí. Nám je dneska 7měs a 1 týd 😀 .
Berynko máš moooc hezkou přezdívku, takhle se jmenuje naše labradorka 😀

nikka.vo
9. pro 2007

Tak jak Dominik neměl teplotu při prořezání zubů, tak teď, když jsou týden venku tu teplotu má a spí naprd ... nechápu 😖 😕

danullinnka
10. pro 2007

Leni,dávala jsem mu ho hlavně večer,jak šel spinkat,trošku ma malou lžičku,pak měl dva dny horečku 38,8 tak to jsem mu ho dávala po 6hodinách,jak je psané na krabičce 😉 jinak jak byl bez teploty a lezly předtím ty první zoubky,tak na tu noc jsem to dávala myslím 3-4dny.

jitka83
10. pro 2007

Ahoj, nám je zítra 5 měsíců a zubiska už se pomalu klubou. Zatím sou jen vidět, ale ještě né cítit. Tak snad už brzy vylezou. Před týdnem mi ale v noci nechtěl spát, pořád brečel a všechno kousal s takovou vervou. Teď se to trochu zklidnilo. 🙂

danullinnka
10. pro 2007

Jituš,tak to je na dobré cestě,malý se přes noc už taky zklidňuje,tak už ten horní snad vyleze 😉

margotka
10. pro 2007

My našli první zoubek včera,jen tak náhodou,když starší dcera začala pištět,že jí ségra kousla 😅 😅 😅 .Měla jsem připravený osvědčený Baby-dent a ani na něj nedošlo,na Karolínce jsme nic nepoznali

🤐

niega
12. pro 2007

Ahoj maminky, tak já si jdu k vám taky postěžovat. Teda nevím, zda jsou to zoubky, ale možná jo... Edík ztratil zájem o jakýkoli hraní a jenom křičí a křičí. Je jako vyměněnej. Dny s ním začaly bejt strááááášně dlouhý, uklidní se (po nějaký době) jen v náručí. Byl takovej asi do 3 měsíců, nicméně už jsem těm hrůzám odvykla. V pusině nic nevidím, otoky taky ne, hryzal by furt, dudlal by taky furt. Jiný příznaky nemá, spí jak zabitej. Nechce se mi zatím používat gel, páč si těmi zoubky nejsem na 100 % jistá. Chjo... ☹

danullinnka
13. pro 2007

Ahojky niega,tak to asi brzo nějaký vyleze,malý byl to samé,navéc měl i průjem ☹ ted čekáme pořád na třetí zub,možná už se prořezává,nechce mi to totiž moc ukazát ☹

niega
13. pro 2007

Danulinko, to naše utrpení trvalo asi 3 dny, od včerejšího odpoledne máme zase doma veselýho a hravýho průzkumníčka, takže to byla asi jen nějaká etapa růstu zoubků, nevím, zatím jsme bezzubí. Každopádně jsem šťastná, že to křičení nebude nepřetržitý, ale asi jen občasně (doufám). 😔

majka07
22. pro 2007

ahoj holky, mám na Vás malý dotaz, nechce s mi zakládat diskuse, ale jak čistíte ratolestem zoubky? já je do teď otírála mulem, ale ježíšek Maju přinese kartáček a má u něj aj zuní pastu elmex, ale je blbost používat pastu, když ji ještě neumí vyplivnout, nechcu aby ji polykala. Původně jsem chtěla s kartáčkem začít od roku, ale uvažuji že začnu dřív. Díky.

hlasek
10. led 2008

Ahoj maminky, Sarince je 4,5 mesice a asi to u ni take vypuklo 😲 Nevrlost, plac, slintani, zuzlani a nove i vyplazovani jazyka. Musi rust nejdriv jednicky? Ja nahmatala prvni hrbolek nekde kolem dvojky/trojky vpravo dole...taky nahore vpravo ma shluk tri bilych tecek, ale ne vespod na dasni, ale jakoby vpredu...dekuji za radu

anatanka
11. led 2008

Miriam to zacalo cca pred tydnem. Uz ma hezky videt spodni jednicku, ale je neskutecne, hrozne prisernaaa. Kdy to skonci???
Zubaka uz ma prorizlyho dasni, ale porad je tak protivna, ze je to na zblazneni. Zacinam se desit, ze to neni tim, ale naplono se "projevuje" jeji charakter. 😠

pietra81
11. led 2008

Anatanko, já jsem z Baborky byla taky už šílená, taky jsem si říkala jestli se neprojevila její opravdová povaha a není protivná po tatínkovi 😀 ! Nenapadlo mě že by to mohlo být zubisko, ale včera ráno jsem ho tam objevila, zacinkal mi o lžičku! No tak jsem si myslela, že bude zase to hodné miminko, ale není, byla přes den stejně protivná, myslím že se hned vedle chysstá druhý zub. No jestli bude taková dokud nebude mít všechny zuby, tak potěš, teda. Takže nám asi nezbyde nic jiného než to vydržet!

cermonca
11. led 2008

Tak my ou mame obe jednicky dole ale je to katastrofa mala nechce jist takze ubec nepribira a mame problemy s vahou ☹ A vcera jsem ji koukala do pusinky a jsou tam vydet i spodni dvojky.Ma to presne takove jako pred tim nez ji vylezly jednicky.Je to mozne ze spodni dvojky vylezou driv nez horni jednicky?Jestli polezou takhle za sebou tak mam strach ze se mi mala strati jak neji.Mate s tim zkusenost ze vam dite pri zubech nechce jist?

anatanka
11. led 2008

Aha, cermoncina Nikolka ma 10 mesicu, takze slava - mame pred sebou prijemne stravenych nekolik nasledujicich mesicu... 😖

many
11. led 2008

známé dceruška má 5 měsíců a už se jí klube zoubek 😀

sakura77
11. led 2008

tak sa pridavame do klubu.doteraz stale nic,asi tyzden som videla priesvitne biele ciarky dole a dnes uz tam je maly kusok zubka vonku.vcera ho este nemal 🙂 a ide ich von naraz viac,tak sa "tesime".a to sme uz mysleli ze budeme mixovat do 18stky 🙂

modzo
11. led 2008

Ahoj maminy 🙂 dneska jsem u Tomáška oběvila první zoubek 🙂,pořád si ho zkoumá jazíčkem a slintá jak bernardýn 😀 .Na to,že naše zlatíčko je pěknej vzteklounek tak jsme skoro žádný problémy neměly,jemom před čtyřmi dny byl víc protivnej a taky uplakanej.Pořád se snaží neco okusovat tak chladim kousátka o stošest 🙂.

navi
11. led 2008

tak se už taky přidávám k šílícím maminkám 😅 😝 Luky byl poslední tŕi dny trochu rozladěný, ale dalo se to přežít, ale dneska to byl očistec. Skoro celý den pořád jen řev, zkusila jsem všechno možný jak ho utišit a zabavit, ale všechny pokusy tak po pěti minutách vybouchly. Slintá úplný provazy, kousátka chladím dvě nastřídačku, dásničky jsme mazali .... Teď spinká, tak jsem zědavá jak dlouho 😅
holky přeju všem pevný nervy a sobě taky 😉 😀

kristi
11. led 2008

hmmm, my furt nic, zuby nevidim a otravena a rozladena je furt..ach jooooooooo

pipisek
11. led 2008

naší malé vylezl první zoubek v 5měs.+1týden a hned za dva dny druhý 😀
protivná byla fest, taky tím, že den před proklubáním zoubku dostala ještě ke všemu 2. dávku hexa, takže 38,7 a protivná až na půdu dva dny 😝

navi
11. led 2008

kristi Mia si dává načas 😉 , ale prý u miminek, kterým začnou lézt zoubky pozěj to pak roste rychle jak houby po dešti 😀

nikka.vo
11. led 2008

Tak Dominikovi vylezly asi měsíc po spodních zuby nahoře, ALE: Jeden přední a jeden špičák 😀 , vypadá fakt exoticky 😀 😅 🙂 😖
Druhej špičák se už klube a ten druhej přední néééé 😲 😕 😅 ... No krasavec největší 😵 😅