Začaly vašemu dítěti růst zuby dřív než v 5ti měsících?

karotky
4. črc 2007

Ahojky maminy!
Máte některá doma dítko,kterému začaly růst zuby dřív než v 5.měsících?
Mám podezření,že se už Adamovi asi klubou,ikdyž je mu teprve 2,5 měsíce.
Doslova si hryže ruce.Když mu nabídnu mlíko,tak to odmítá a když mu strčím malíček do pusy a dotknu se patra,vůbec nesaje a vyloženě mi ten malíček kouše.Bývá dost nervózní a když mu začnu jezdit malíčkem po dásních,tak se uklidní.
Poradtě.Díky

cupi
30. bře 2009

Ahojky, hlásíme první zoubek. V sobotu ráno jsem objevila první prořízlý zoubeček a hned vedle čeká jeden pod tenkou dásničkou. 😀 Kubík poslední týden špatně spal a pořád strkal hračky a ručičky do pusy, ale to bylo všechno... žádné horečky, průjem, ani zduřelé dásničky. Takže to napoprvé zvládnul na jedničku. 😉

dnada
30. bře 2009

cupi - GRATULACE !!!! 😉 😎 😉 to je moc dobře,že to zvládl bez nějakých velkých příznaků,snad to bude tak i dál. Malému takhle vylezli 4zuby a derou se asi další po cca 14ti denní pauze

scharfinka
31. bře 2009

Ahoj holky, jak poznám, že se klubou vrchní jedničky? Ty dásničky mají jinší tvar než dolní a nějaké zduření asi nebude vidět nebo jo? zdá se mi, že je má nateklé tak jakoby u vrchu, ne na hraně, jako ty spodní byly....a zase máme trošku zvýšeníé teploty..měla bych očekávat další zuby?chjo, to zas bude tak na 14 dní..kromě toho se mi zdá, že se mu razí spodní dvojky, ale to už tak dva týdny, vždycky se to trochu zduří a pak splaskne...

dnada
31. bře 2009

scharfinko - malému se ty zoubky jen vytvarovaly jako by zepředu,prostě byly vidět pod dásní,vůbec mu to neoteklo a jeden zoubek prosvítal ze spodu asi týden než se prořízl 🙂

scharfinka
31. bře 2009

Tak změna-malému ty dásničky do večera navrchu "otekly" z té přední strany, takže asi něco, jako popisuje dnada, prostě má tam dvě hrčky jako zoubky...takže se těším🙂 co mě ale překvapuje, že u prvních zubů malý řval jako tur, tak teď je úplně v poho..... 😵 kdyby neměl zvýšené telotky, tak ani nevím.....jen doufám, že to nezakřiknu🙂

dnada
1. dub 2009

scharfi . buď ráda že je zatím v poho 😉 😎

berenika39
1. dub 2009

ahoj, tak se přidávám...a jsem z toho na budku. už tak měsíc to vypadá, že by snad joooo...slintá, okusuje, zoubky jakoby prosvítají, minulý týden brekot, bříško, i průjem, říkám si, zuby. Dokonce jem zašla k doktorce, protože se mi to nezdálo,no a ta mi povídá: maminko, vy si nazoubky ještě počkáte....jak dlouho bude takhle veselo?

scharfinka
1. dub 2009

Ber,nic si z toho nedelej, u jednicek mi mudra i vsichni okolo tvrdili, ze nic, ze zuby nejdou a do tri dnu je mel venku 😉 kazde miminko to ma jine, nekdo do týdne, jiný zase třeba za 14 dní.....a taky mám pocit , že i každý zub je jiný-u jedniček malej kajdil a teplotkoval 14 dní, teď má teplotky od včerejška a dneska už zoubek prosvítá.....takže pevné nervy a málo trápení, ať ho má Tvůj bobíšek co nejdřív venku🙂

Dnada:to víš, že jsem ráda, bo ty první zuby jsme obrečeli všeci, 14denní teror to byl, tak jsem ráda, že koblížek je teď relativně v poho🙂

berenika39
1. dub 2009

dík scharfi, on je takovej pohodář, tak já neznám nějký knourání a mrnčení, zaskočilo mě to. ale pomáhá, když si s ním víc hraju, stčí jen být u něj na dece, trpělivosti mám dost. Jak je to s těmi gely, doted jsem se o to nezajímala, pomáhá to nebo je to jen na tahání peněz maminám z kapes?
A zkoušeli jste homeopatika?

scharfinka
1. dub 2009

no tak my zkoušeli Calgel a nepomohl, pak mi kamarádka doporučila Kamistad, ten docela zabírá,ale někde jsem četla, že pro tak malé děti není vhodný.....pak tu mám jeden starý babský recept-potřít trošku dásničky Alpou, to nám vcelku zabralo, ale dělám to max. tak dvakrát denně..nad ránem, kdy je malý fakt až divoký od toho, jak ho to svědí a pak večer před spaním..přes den není třeba, protože pořád něco jí a kouše a nebo lumpačí, takže nemá čas myslet, že ho něco obtěžuje🙂

berenika39
1. dub 2009

bezva, to je dobrý vědět, schovám si to na horší časy 😝 .

lenik_25
2. dub 2009

Kamanko, dáváš mrňouskovi k ATB nějaké prbobiotika? To je nutné právě aby neměl průjmy. My jsme dávali sirup Nutrolin B (volně prodejný).

Cupi, gratuluji k zoubečku, nebo už zoubečkům?

Jsem ráda, že jste se bavily o tom, jak poznat, že lezou horní jedičky, páč já to pořád zkoumám. V noci Daneček spal týden a pak se to asi podruhé rozjelo a tuhle noc jsem k němu vstávala každou hodinu a pak mu dala panadol sirup. Slintá kýble a já pořád nevidím nadouvající se dáseň. Jen zepředu prosvítají tvary zoubků.

Ber, taky jsem byla u doktorky se spodními jedničkami 😀 Řekla mi, že je nachlazený, že zuby to nebudou. O dva dny později jsme byli na pohotovosti, protože měl Daneček 40 horečky (ale ne od zubů, kvůli něčemu jinému) a taky mi doktorka mrkla do jeho pusy a jednoznačně řekla, že zuby to nebudou. To byla noc z neděle na pondělí. A ve středu mu vylezl první, v pátek druhý🙂

cupi
2. dub 2009

Holky, díky za gratulace. Už se nám prořízl i druhý zoubek. 🙂 Kubík to pořád nese dobře, ale poslední dvě noci se mi strašně budí, pláče a pomáhá jen chování. Jakmile ho položím, začne se kroutit, snad už to brzy přejde... V pondělí jdeme k MUDr. na očkování, tak mu snad prozkoumá pusinku, abysme věděli, jestli tam ještě nějaký nečeká, nebo jestli si můžeme na pár týdnů odpočinout. ☹

lenik_25
4. dub 2009

Cupi, tak to teď máme taky, že se Daneček celou noc kroutí a pláče. Kdybych mu nedávala Panadol sirup (i když nemá teplotu), tak prostě nespí. On dokonce tuhle noc stál na čtyřech a při tom spal a křičel. A ty horní zuby pořád nic, tak už jsem zoufalá. Donekonečna mu ten sirup na bolest dávat nechci, ale bez něj nespí.

gedgitka.a
4. dub 2009

tak gratulace všem k dalšímu zoubku nám se tento týden prořezává druhej zoubek, takže teploty přes 38st, pláč a řev máma máma a co je spánek tento týden nic moc ☹, ale bude líp 😉 🙂

dnada
4. dub 2009

ahojky holky - já sem koupila ten Calgel taky,no zatim semho nepotřebovala,ještě mi už i jiný maminy doporučily Mundisal,prej suprově zabírá,takže aaž budu mít cestu do lékárny,zeptám se na něj 🙂

cupi - gratulace k dalšímu zoubečku 😉

ber - já mám koupený homeopatka Chamomile 9ch,doporučila mi je Dr, i dávkování(onatak trochu do toho fušuje 😀 ),prý zabírají sem slyšela od spousty mamin,my je zatím nepotřebovali,ale já se radši předzásobím vším potřebným,abych pak nemusela někam letět s uplakaným mimčem něco kupovat na rychlo.

gedgitka.a
4. dub 2009

dnada: ahojky ty homeopatika mi náš homeopat taky doporučoval, ale malej má teď v sobě jedny na atopák, takže tu cvhamomilu do toho nechtěl motat, calgel prý taky pomáhá, ale já tu chemii do malýho nechci cpát zbytečně, ale prý to prckům i děsně chutná 😀

evikuu
5. dub 2009

ber vítej 😀
Tak nám se klube dvojka,je to trochu divočejší než jednotka ale držíme se zatím...
Vždycky k ránu nás to trápí že už moc nezabere ale jinak ťuk ťuk snažím se sní čím dál víc být venku, no snad vyleze brzo.
Kluk kamarádky začal se zubama od 3m. prý se od té doby pořádně nevyspal a le jim mooc pomáhá masírovat dásínka kloboučkem na prst-zítra pro něj jdu a gel citrovival-nevím jestli se tady o něm už psalo ale neznáte??
dnada: jaké je prosím dávkování na ty homeopatika??

dnada
5. dub 2009

evikuu - mě řekla dr. rozpustit 5kuliček a kolem 6té večer mu je dát 🙂 O citrovitalu sem ještě neslyšela. Tady se člověk doví věcí 😲 😉 😎

gedgitka - ahojky 🙂 No já ho cpát chemií taky nechci,ale kdyby bylo nejhůř,tak abych něco doma měla a pomohlo to hned🙂 Mě už říká i lékárnice ,že mám doma takovou malou soukromou lékárničku,pro případ co kdyby 😀 Ale ono to jinak nejde,mě malýho nikdo nepohlídá a já bych ho musela vláčet s sebou bolest nebolest,pláč nepláč ☹ No ale zatím zvládá zoubečky dobře(ťuk ťuk ťuk) ... ať to nezakřiknu 😎

evikuu
5. dub 2009

Děkuju za radu-zítra koupím,nebo spíš v té naši "prdelce" musím nejdříve objednat.

dnada
5. dub 2009

z toho si nic nedělej,já taky všechno objednávám 😉 Zase jsou u nás v lékárně hodně vztřícný a objednají cokoliv, i kosmetiku a jiné zdravotní potřeby 😎

scharfinka
6. dub 2009

Ahoj holky, chjo, my pořád ještě nic.....už týden střídavě zvýšené teplotky,vrchní dásenka naběhlé a někdy až rudé, spodní dvojka chvíli úplně naběhlá, jen se proříznout chvíli tam skoro nic nemá...přes den je to úplně v poho, zato v noci je to radost...vzhůru je co chvíli......nevíte někdo, jestli s těma zvýšenýma teplotkama můžu chodit ven? vyšplhá se to na max. 37,3 po odečtu.....vždycky před procházkou měřím a když nemá tak šupky ven...jenže čím víc se blíží proříznutí, tak teploty neklesnou, ale mě je líto sedět doma, když je tak pěkně a malý potřebuje zas čerstvý vzduch, krom toho bysme zas mohli sedět doma i tři týdny že jo...na druhou stranu, necrada bych mu nějak uškodila nebo ho nějak zbytečně přepínala....jak jste to po dobu růstu zubů a teplot řešily vy? chodili jste ven beo zůstávali doma?

mousunek
6. dub 2009

dnada - citro vital mame taky ale je to jen pro snadne proriznuti a nasledne cisteni ranky neni to znecitlivujici

evikuu
6. dub 2009

já myslím že ven můžete-my máme teplotky taky už 14dní a ven chodíme,nevím jak bych jí doma udržela-zabyvila.

evikuu
6. dub 2009

Jinak masíruju,mažu a dnes to bylo lepší!!!

kokaka
8. dub 2009

ahoj holky, tak nám dneska konečně zacinkal první zoubek dole, ale je možné že by rostl křivě? napříč dásně?

mousunek
8. dub 2009

kokaka - to si myslim ze jeste ted nepoznas jestli je krivej pokud vylozene nekouka cely ten vrsek nakrivo....
Nam prvni zoubek taky nerostl rovne a postupne jak dorustal se srovnal

kokaka
8. dub 2009

mousunek: díky, budeme čekat jak poroste, teď se mi právě zdá, že je šikmo, ale jak píšeš, snad se srovná 😉

mousunek
8. dub 2009

kokaka - hlavne i kdyz by byl sikmo, tak mam dojem ze to zubari u prvnich zoubku asi ani nebudou resit, ale nejsem si tim jista.....Ale urcite to bude dobre neboj 😉

dnada
8. dub 2009

kokaka - GRATULACE k zoubečkovi !!!!😉 a nebuj,určo se to srovná,malýmu taky nejdřív koukal jakoby růžek a pak vylezl celej a hned vedle druhej a jsou rovně 😵