Začaly vašemu dítěti růst zuby dřív než v 5ti měsících?

karotky
4. črc 2007

Ahojky maminy!
Máte některá doma dítko,kterému začaly růst zuby dřív než v 5.měsících?
Mám podezření,že se už Adamovi asi klubou,ikdyž je mu teprve 2,5 měsíce.
Doslova si hryže ruce.Když mu nabídnu mlíko,tak to odmítá a když mu strčím malíček do pusy a dotknu se patra,vůbec nesaje a vyloženě mi ten malíček kouše.Bývá dost nervózní a když mu začnu jezdit malíčkem po dásních,tak se uklidní.
Poradtě.Díky

nensy
28. bře 2008

ahoj nám jsou 4 měsíce a asi to vypadá že nám taky porostou zubi.malá je už čtrnáct dní nevrlá furt knourá a pres den pláče strká si prstíčkydo pusinky a furt slintá

carlisse
28. bře 2008

Alči my byly dneska nakonec raději u dr., pořád horečky, moč je ok, poslala nás na ušní že se jí nezdá ouško ale to je tay ok, tak asi přeci jen zuby, tak dál zápasíme s teplotkama. Ať je Neloušek brzy fit a může zas týrat maminku svým lumpačením😉

alcatko.j
28. bře 2008

Carli..to je trapeni, co?At je Adince brzo lip a ty zataceny zuby vylezou a horecky zmizi 😔

carlisse
28. bře 2008

Alčo a jaké zoubky vám lezou? My máme zatím horní dvojky, dolní jedničky a jednu dvojku a nahoře je teď už jedna jednička prolezlá a druhá leze. U vás už lezou asi špičáky a stoličky co?

alcatko.j
28. bře 2008

Dolni jednicky, horni jednicky a jedna horni dvojka, co leze ted, netusim 😀

carlisse
28. bře 2008

Tak ať je to hlavně co nejrychleji venku😀

aponchie
29. bře 2008

t vogo toz ja s tebou citim pac me to delala mlada v roce s poslednima stolickama magorie utrpeni tryzen jak jinak hruza des at uz to ma za sebou 😵 u nas mela vsecky zuby vylezene do roka 😠 takze nonstop nejake rvani a teplotky jednou ale brutalni spis teda to jak nevedela co si tam narvat chuderka mala ale trosku ji pomohl alespon myslim homeopatika a citrogrep a pak uz zoufale olizovala citron a to ji to umrtvilo ale zase ji naskakala nejaka vyrazka samozrejme

androna
30. bře 2008

alcatko tak len co som ti tu napisala minule prispevok tak vecer to zacalo.teploty az cez 39 a mame presne jak vy dolni jednicky horni jednicky,obed horni dvojky,uz i nejaka stolicka dolu je citit ale co leze teraz.takze uz treti den teplotkujeme.cez den je to docela dobre ale vecer a v noci des.

alcatko.j
30. bře 2008

Andi, tak to zlomte vaz....ja si taak libovala jak uuzasne snasi rust zubu a ted je to teda brutalni....teploty jsou uz nizsi, ale nalada je furt pod psa a mam chut ji uabit, jak je protivna 😅

androna
1. dub 2008

tak u nas noci plne placu skoncili.dnes sme sa konecne vyspali.do pusinky ma ale este nepustil,tak dufam ze tam nieco pribudlo.a samozrejme ze sa cez tie dni z neho stalo zase plne kojenatko.

skuli
1. dub 2008

Tak moje malá nemá ještě 4 měsíce a už má 3 dny zub venku.Ani jsme nepostřehli,že se ji klube,je strašně hodná.Jen začala trochu slintat.Malá Deniska říká,že má vzteklinu 😀 Už se ji klube druhý.Sára měla zub ve 4 měsících a Deniska v 6 měsících.

jankao2
2. dub 2008

ahoj maminy 🙂 chci se zeptat moje holčička ma už od 3měs.dva zoubkyzatim sem o ně nijak nepečovala ted ma 5měs.a přemyšlim zda mam začit je čistit???mužete mi třeba doporučit nějakou pastu nebo jestli jen vodou???

marta82
3. dub 2008

Jak dlouho trva nez se vyklube zoubek. Mame malinkou bilou tecku,tak by me zajimalo jak dlouho nez se prorazi. Vim ze kazde dite to ma jinak.

kristi
3. dub 2008

tadaaaaaaaaaaaa, dneska jsem nasla druhej zub, muzem cvakat jizdenky 😀

dvojka
3. dub 2008

Janko . naše malá měla ve 4 měsících první zoubek a až pomalu do roka jsme jí jen čistily navlhčenou žinkou...Když měla necelý rok,začali jsme čistit kartáčkem-Pastu používáme asi až od druhého roku,možná trochu dříva---Elmex aminfluoridem.... 🙂

dvojka
3. dub 2008

oprava -ELMEX s aminfluoridem

jandalinka
4. dub 2008

No já vím,že se dá koupit i jakýsi prstový kartáček,který se navleče na prst a můžem mimi lence čistit první zoubek(ky).

hackermartinka
7. dub 2008

Ahojte maminy, jdeme se vám pochlubit. Dneska ráno jsme objevili synkovi první zoubek (jednička vpravo dole). Už je prořízlá, tak už poroste snad bez bolestí. Martínkovi k dnešnímu dni je 8 měsíců a 10 dní. Nijak vysoké teploty neměl, jen tak 37,2, takže vůbec nic hroznýho, akorát dost přes den pobrekával, cpal si všechno vehementně do pusinky. Zkoušeli jsme babydent, ten mu sice moc chutnal, že by býval celou lahvičku vypil jen tak, ale že by to mělo nějaký extra účinky jsem si nevšimla. Tudíž jsme si na recept vyzvedli Calgel a ten je super. Aspoň se mi teda zdá, že to malého zbaví bolesti.

skuli
8. dub 2008

Tak my už máme zuby dva.Ten druhý ji vylezl asi za 3 dny po tom prvním.Rychlovka to byla. 😀

beruska1979
8. dub 2008

Ahoj Holky,

Myslite, ze rust zubu muze byt spojeno s bojkotem kojeni? Male jsou 3 a pul mesice a pred nekolika dny se pres den trha od prsu, place a ohyba se do luku. Uz mesic strasne slinta, strka si do pusinky kde co a posledni dny porad poplakava a vic spi. Teploty ani prujem nema. Vazi 5880g na 62,5 cm.

janab78
28. dub 2008

Tak já nevím. Moje malá (4,5 měsíce) si taky dává vše do pusinky a začíná víc plakat. V puse se mi ale nezdá, že by se něco dělo 😀 . Problém je, že má už asi 3 dny teplotu 37,6-9 v zadečku. Není to moc, ale nevím , jestli to jsou zuby nebo něco jiného. Jinak se mi nezdá, že by jí něco bylo. Akorát na jedničkách dole vpředu má jakoby v půlce dásně takovou bílou čárku (ne tam, kde rostou zuby).

petule.h
28. dub 2008

malému začali růst zuby ve 4,5 měsíci a to najednou 4, ty první se navíc obešli bez jakýchkoliv příznaků, ale další vývoj doprovázeli vždy teploty a průjem.No oni se jí můžou jen klubat a zase na měsíc bude klid, než se jí proklubou úplně.dávala jsem vždy pro klid nurofen či panadol na noc a den, tak 2x denně 🙂

monik76
28. dub 2008

Ahojky, my má 4 měsíce a je to to samý. Do pusinky rve všechno, ručičku tam má pořád, pokud nespí, ale teplotu nemá. Dole má taky takový 2 bílý čárky,tak uvidíme co se z toho vyklube. U prvního dítka nám první zoubek vylezl až v 8 měsících, kdybych o něho necinkla lžičkou tak ani o něm nevím. A druhýho zubu si všimla kámoška, takže to bylo super, tak jsem zvědavá, jak to bude probíhat teď.

janab78
28. dub 2008

monik76-nevíš, co ty bílý čárky jsou?
Jinak lžičku jsem zkoušela a nic.Akorát doufám, že ta mírná teplota je ze zubů. 😒

monik76
28. dub 2008

Já ti nevím, možná se to fakt chystá na ty zoubky, my jsme už jednu tu čárku měli v porodnici.

janab78
28. dub 2008

a ptala jsi se mudr v porodce, co to je?

monik76
28. dub 2008

Neptala, úplně jsem na to nějak zapomněla, až teď jak o tom píšeš, tak se mi to vybavilo, ale fakt si myslím, že se to chystá na zoubky, co jiného by to mohlo být.

hanzuli
29. dub 2008

My máme 8 měsíců a týden a po zubech ani vidu, ani slechu. Všechno strká do pusinky a slintá už od 3. měsíce, kolem 5. měsíce měla zase zvýšenou teplotu a průjem, ale nakonec nic. Ale věřím, že až půjde do školy, nějaké zuby mít bude 😀 😀 😀

kalo
29. dub 2008

Nám bude 10měsíců a po zubech ani stopy 😀 Ale našla jsem malé "bouličky" v místech dolních špičáků...je možné, aby jí nejdřív rostly tyhle??? Nebo vždy jako první raší dolní jedničky???? Díky...

zdenucha
29. dub 2008

monik76- naše malá má také takové bílé kopečky a dr. říkala, že to jsou jakési cystičky,že to nic není a samo se to ztratí.........se zuby to nemá prý nic společného