Začaly vašemu dítěti růst zuby dřív než v 5ti měsících?

karotky
4. črc 2007

Ahojky maminy!
Máte některá doma dítko,kterému začaly růst zuby dřív než v 5.měsících?
Mám podezření,že se už Adamovi asi klubou,ikdyž je mu teprve 2,5 měsíce.
Doslova si hryže ruce.Když mu nabídnu mlíko,tak to odmítá a když mu strčím malíček do pusy a dotknu se patra,vůbec nesaje a vyloženě mi ten malíček kouše.Bývá dost nervózní a když mu začnu jezdit malíčkem po dásních,tak se uklidní.
Poradtě.Díky

ssaara
30. srp 2008

Ahoj! Tak já objevila oba dva dolní zoubečky právě dnes 🙂 Taky má pár pupínků na čumáčku,ale jestli to s tím souvisí,to nevím....

cazadora
30. srp 2008

tak nám včera vykoukl 3 zoubek a to nahoře a teď se mi stalo že tak 4 mi vyblinkala všechno jídlo absolutně bez příčiny přemýšlela jsem co dělám špatně a jak sem tak četla min stranu tak to asi může být od zubů co si o tom myslíte??? normálně vůbec neblinká nebo max když jí zaskočí

sppring
30. srp 2008

ahojky

Kristo - vy jste stejně jak my narození 🙂))))) akorat my jsme ve 30tt. Ale zoubyk uz se nam taky mozna tlaci, nevim. S tema rucickama to dela kazde mimco, ze si je tam rve, a taky vsechno ostatni - oznavaji svet 🙂 jsem zvedava, kdy se nam vyklube prvni 🙂

martinka79
31. srp 2008

tak my máme zoubky 21.8. a to rovnou dvy naráz. bez jakýchkoliv komplikací. jen malý průjem byl u toho. 😉

schwarzovka
31. srp 2008

tak nám už rostou vrchní řezáky a zatím je v pohodě....ten jeden už je skoro prořízlej....dolní nám vyrostli v 4měsícíh a taky bez nějakých obtížích...tak doufám, že to bude u všech 🙂

krista
31. srp 2008

Sprpring to je hezké že jsme stejně narození a vy jste hned dvakrát 😀
No jako to vím, že si rve předměty do pusinky normálně 😅 ale ona si je tam vyloženě cpe div si pusu neroztrhne, to dřív nedělala, jako že se snaží těma předmětama na ty dásně tlačit, že to je vidět! Tak to nejspíš ono bude a hrozně ji uklidňuje když jí ty dásničky masíruju! 🙂

cazadora
31. srp 2008

kristo to asi fakt budou zoubky natálka rve taky věci pořád do pusy ale když je to k zoubkum tak je to uplně jinak prostě jde poznat že si ulevuje 😉

krista
31. srp 2008

Cazadora tak díky, že jsi mi to potvrdila, je to prostě úplně jiné rvaní si předmětů do pusinky jak i sama říkáš 😀
Jen jsem zvědavá kdy na nás vykouknou pořádně, něco tam vidím, ale nejsem si tím úplně jistá, už jsme ale dlouho objednaný k zubaři na 9.9. tak třeba tam pani zubařka toho najde víc než já 😀

kathus
1. zář 2008

tak malymu vyrostly dacosci zubacci oba spodni v 5 mesici 😉

andys26
8. zář 2008

náš malej má 8,5 měsíce a po zubech ani památky 🤐

krista
8. zář 2008

Holky jak dlouho vydrží dětičky kvůli těm zoubkům plakat? Naše malá teda od malinka kvůli něčemu brečí, takže pro mě je těžký identifikovat co to v danou chvíli je, ale tuším že ty zoubky (domnívám se že jsou to zoubky) začly tak před 14ti dny, ale pořád neni vidět nic v pusince, je to možný? 😖

cazadora
9. zář 2008

kristo natálka měla děsný období na přelomu červenec srpen(nejedla řvala) a zuby nikde a za poslední týden jí už vylezli 3 a jeden se ještě chystá, ono je to bolí jak se jim to hýbe v tý dásni a ještě nemusí být nic vidět, takže to asi zuby budou

krista
9. zář 2008

Cazadora, tak jsem přišla od zubařky a vyrazila mi tam dech, prý malý zuby nerostou ani nateklý dásně nemá, tak já už ničemu nerozumim, pořád brečí, tak proč?! Dneska jsem nás objednala ještě na jedno vyšetření k pani co cvičí Vojtovku a prý tam vyšetří i mozek ... tak uvidíme co se dozvíme tam 😉

k284
9. zář 2008

ahoj, moje malá má 4 zuby od 5-ti měsíců a pár dnů, asi jí to nebolí, protože se chová jako jindy

cazadora
9. zář 2008

kristo tak to jsi mě překvapila takže moje teorie k ničemu nebyla , tak pk dej vědět jak jste dopadli

matysek
9. zář 2008

ahoj, nás zoubky pěkně potrápily, malá měla 40 2 noci po sobě, 3 doktoři jí koukali do pusinky a na zoubky to prý nevypadalo, ale nakonec jsem nahmatala takový malý hrot na hoře. Doktorka se smála, že první lezou spodní zoubky, tak jsem ráda, že nejsme rarity. Jen se bojím, aby každý zub neměl takový průběh.

kalo
9. zář 2008

Máme půlku prvního zubu!!! HORNÍ a vylezl ve 13 měsících...Malá vypadá úžasně 🙂) (A za nedlouho se proklube i 1 spodní!)... 😀

cazadora
9. zář 2008

matysku u nás je každej zub jinej o jednom jsme ani nevěděli u druhýho nejedla u jednoho zvracela nebo průjem u některejch zvýšený teploty takže se fakt nedá říct jak to bude u dalšího zubu a musíme se modlit aby to mělo co nejjednodušší průběh 😉

pavlinka3
9. zář 2008

holky prej existuje nějaká mastička či co na dásně, aby to prořezávání tak nebolelo....víte o tom něco nebo máte zkušenost?

martinka79
9. zář 2008

měla jsem ji u dcery, tady pokud to je ono takový gel.teď dávám jen kapičky na masáž dásní. docela to pomáhá sice chvilkově,ale jo. 🙂

matysek
9. zář 2008

jo, mám Mundisal gel a je docela fajn, četla jsem o kapkách Babydent, tak nevím co je lepší. Mundisal je trochu nasládlý, když ho malé mažu strašně se u toho ksichtí, ale na chvíli zoufání poleví.

martinka79
9. zář 2008

já mám babydent a jde to. ale jak sama říkáš co je lepší poznáme až na dítěti. 😉

pavlinka3
9. zář 2008

holky díky za info.....sem ani netušila, že něco takovýho je a nechtěla jsem být v lékárně za pako 😅

martinka79
9. zář 2008

nebyla by jsi zetej co ti mohou doporučit a ukázata pak si sama vyber podle ceny tak. držím ěpsti a ať zoubky nebolí.

niko
9. zář 2008

ahoj holky, moje malá 4-měsíční Kristýnka má 2 zuby, dnes jsem jí je našla... už rozumím tomu proč se v noci budíme co 2 hodiny a bumbáme... jinak přes den žádný větší řev ani neklid...

poup
9. zář 2008

Holky, nechce se mi číst všechny ty stránky.... 😒 ....malá má dovršené 3měsíce a myslím, že už je to tady....začala slintat, hodně ublinkává (dříve to tak nebylo).....večer pláče....myslely jsme si, že to je tím, že třeba nemůže usnout nebo tak....Není to moc brzo?....I když si říkám, že než se ten zoubek proklube (což je tak okolo půl roku), bude to pár měsíců trvat...takže už by to mohlo být ono....

schwarzovka
9. zář 2008

ahoj poup, nam to taky zacalo kolem toho 3. mesice a za mesic uz na nas koukal 😉

nensy
10. zář 2008

ahoj holky tak nám je to asi 14 dní vylezl první zub dole. 😀 tak mi přes den docela bobrý ale v noci to je hruza to se budí s pláčem asi se nám klubou další zoubky.tak nám se jeden zoubek prořezával 2 měsíce a noci jsou katastrofa chudinka malá už aby je měla všechny venku 😒

martinka79
10. zář 2008

na zuby není nikdy brzy každé dítě to má jinak. my v noci nasopak dobré, sle přes den ho to bere. ☹

krista
10. zář 2008

Cazadora tak jsem se včera na vyšetření dozvěděla, že jsou to pořád takhle extrémně prdíky, v tomto věku! 🙄 Má totiž nějak ochablý břišní svaly, tak musíme cvičit Vojtovku, objednám probiotický kapky ještě a uvidíme, snad bude brzo lépe, tak na první zoubky si asi ještě počkáme, i když pořád sahá do tý pusiny, je mi to divný 😖