Začaly vašemu dítěti růst zuby dřív než v 5ti měsících?

karotky
4. črc 2007

Ahojky maminy!
Máte některá doma dítko,kterému začaly růst zuby dřív než v 5.měsících?
Mám podezření,že se už Adamovi asi klubou,ikdyž je mu teprve 2,5 měsíce.
Doslova si hryže ruce.Když mu nabídnu mlíko,tak to odmítá a když mu strčím malíček do pusy a dotknu se patra,vůbec nesaje a vyloženě mi ten malíček kouše.Bývá dost nervózní a když mu začnu jezdit malíčkem po dásních,tak se uklidní.
Poradtě.Díky

mobina
13. kvě 2009

Ahoj holky. Chtěla bych se zeptat. Malému se na horní dásni udělala modřina. Všimla jsem si jí asi před týdnem a nijak se nemění ani zub nevykukuje. Podle prohmatu mi ani nepřijde, že by mu tam zoubek rostl. Klubou se mu na jiných místech. Je bez teplot. Setkala jste se s tím některá? Mám raději vyhledat zubaře nebo to opravdu může způsobit poporůstající zub?

mousunek
13. kvě 2009

mobina - nemohl se bouchnout nejakou hrackou?

Jinak hlasim 4vrchni zuby najednou uf byla to sila, ale uspesne mame 6 prorizlych zubu vsechny 4jednicky a vrchni dvojky, malej z toho chuderka prestal bastit. je uspech dostat do nej par lzicek neceho nebo mliko z flasky nahodi hystericky rev a nenecha se, tak snad bude klid az se dasnicky vrati do normalu

scharfinka
14. kvě 2009

Mobi, aj můj má to samé......už dvakrát tam měl úplně fialovou hrčku, pak se to zase ztratilo na pár dní a teď se to zase objevilo a mudra tvrdí, že zub....se zkus zeptat u vaší mudry na poradně, jestli teď někdy jdete...jinak já jsem měla původně k zubaři namířeno když se to prvně objevilo, ale než jsem se tam dokopala, tak už to zas neměl.....no a dneska jsme byli na poradně, tak jsem se ptala...

c.xsara
14. kvě 2009

marmazel: ahojky, taky dávám na noc nurofen pro děti, jinak pláče a pláče. Dopoledne je to vždycky OK ale odpoledne a k večeru začne řvát a ne a ne utišit...tak na noc dostává nurofen a spinká v pohodě...jinak my máme už jeden venku - dvojku vlevo nahoře a druhá v pravo se už tlačí ale taky ne a ne proříznout 🙄

mousunek
14. kvě 2009

c.xsara - me pripada ze ty vrchni zoubky se prorezavaji dele nez ty spodni spúodni jednicky mel malůej behem tydne co byl videt naznak a ty vrvhni jednicky dvojky trvaly dele jak mesic

beruska2x
14. kvě 2009

ja nasla 1. proriznuty zoubek vcera, je to 1 leva dole a pred tim nebyl na dosni ani naznak ze by neco lezlo 😅 jen byl asi od pondeli protivnej a uknouranej ale napuchlyho nic, teploty nic, prujem nic... a pak zub 😀

mousunek
14. kvě 2009

beruska2x - gratulace k prvnimu zoubku, jen tak dal bez teplot ay prujmu....

beruska2x
14. kvě 2009

dekujeme 😀 nej vetsi radost mam ze zoubku konecne a druhou nej ze jsem ho nasla ja a ne manza 😝 a ze mi musi koupit neco na sebe 😉

ty jo ale vy je mate pekne brzo koukam...

mousunek
16. kvě 2009

beruska2x - malej mel prvni zub 3dny pred 4mesicem druhy asi tyden potom pak to obcys vypadalo ze se neco klube ale byl to plany poplach a ted 4naraz.... Taky jsou ted patricne problemy s krmenim krom caje nechce nic ani ze lzicky ani z flasky, to je vzdycky hystericky rev, nez do nej neco nasoukam

telullah
16. kvě 2009

Ahoj, malá má 4 měsíce a na dásních se jí objevila bílá ošpička, vypadalá jako zub. Do večera zmizela. Dr říkal, že je to cestička u zubu. Máte s tím někdo zkušenost?

pistok
17. kvě 2009

hlásim sa poprvý raz do tejto témy
timi má už 10mes. a prvý zúbok vykukol v 8.mes dole vpravo a po 2týždnoch hned vedla, tak ako to zvykne, že prvé idú spodné
teraz sme mali chvílu klud a čakali sme vrchné zubky, lenže timi nás prekvapil a vyliezol mu dole 3. zúbok - dvojka vpravo a asi pojde aj vlavo ešte skor nez vrchné
uvidíme

mousunek
17. kvě 2009

telullah - jo to je o cem jsem psala ze to obcas vypadalo na zub a druhy den po zubu ani pamatky a dodnes na tom miste kde byla ta spicka zub nema ma namisto toho nahore

rolincova
17. kvě 2009

Ahojky holčičky, také potřebuji radu! ☹ Mám holčičku, které bude 6 měsíců. Minulý týden měla v pondělí 36,7 a v úterý nic. Pak ale v noci se probudila a měla 38,1. Po ibalginu to přešlo a nic. No a včera začala být docela protivná, ona normálně nepláče a je strašně fajn, ale večer byla nervozní, chtěla často papat a ze spaní i plakala. Změřila jsem ji a zase měla 36,7. Ráno sice také, ale už byla veselá a hrála si. Vzhledem k tomu, že je abnormálně klidná myslíte, že by to mohli být zoubky? Měl jste to někdo taky tak? Ach jo brouček můj....

pistula
17. kvě 2009

Ahojky vsem, chtela bych se zeptat...Nase mala ma 7 mesicu a 1 tyden, a jeste nema ani jeden zoubek,ale ted nam asi dva tydny nechtela papat, byla protivna, v noci se budila, slintala a do pusy strkala vsechno mozne. Navic ma uplne nabehle dasnicky, na tech spodnich jako by prosvitaly zuby, ale jeste neni nic citit ani kdyz prejizdim lzickou tak necinka....Mate nekdo takove zkusenosti, ze by se uz jako prorezavaly zoubky, ale porad nic?Trva to uz delsi dobu, poprve to zaclo asi ve 4 mesicich a s pauzami se to objevuje, jen ty zoubky ne a ne vylezt.Diky za odpoved

mousunek
17. kvě 2009

pistula - to je uplne normalni toho se neboj, malymu spodni zoubky vylezly hned bez nebehle dasnicky a u vrchnich mel sasen nabehlou skoro mesic a teprve nedavno se mu prorizly vrchni.... a s tim papanim bastil normalne ale odmita ted, zkus davat treba cajik pokojove teploty at si dasnicky trochu zchladi malymu to pomaha chladici kousatko odmita

pistula
17. kvě 2009

mousunek: tak protoze ja jeste kojim, tak mi cajik odmita, ale nastesti se ji chladici kousatko libi, tak si ho vezme. jenze jak rikam : uz treti mesic priznaky zoubku a jeste porad nic, uz jsem z toho nestastna...ne kvuli sobe ale kvuli male, protoze ona chudak trpi...jen...muze se stat, ze nejde nic citit, a najedou hup a je tam zoubek?ja vubec nevim jak to chodi, mame prvni mimco, tak taky vsechno teprv objevujeme.... 🙂

mousunek
18. kvě 2009

pistula - jojo muze u prvnioch dvou zubu to tam kalej mel taky vecer nic a druhy den rano na me koukala spicka zubu...

Pokud place nebo neco tak zkus trebas nurofen to pomuze od bolesti, pro snadnejsi proriznuti zoubku je VitaCal gel a pro znecitliveni mistni ale to bych dala jen v krajnim pripade je Calgel taky doporucuju takovy navlek na prstik a dasnicky ji tim masirovat, vic pro rust zoubku a pohodli pri tom vazne neudelas 😉

VitaCal jsem pouzivala a pouzivam je i s "dezinfekcnim" ucinkem tak ti ranku po proriznuti procisti a taky dle navodu chrani pred kazem

Calgel mam zkuseny jen jednou a to jen kdyz se rezaly 4zuby naraz to muselo byt pro maleho hodne tezke nenechal si na vrchni dasen ani sahnout a teprve dnes zacal "normalne" bez place bastit

pistula
18. kvě 2009

mousonek:no mala si taky nenecha do pusy vubec sahnout, ale zoubky jsme jeste nenasly....davam ji nurofen kdyz je protivna tak na vecer, ale ne celou davko, treba vzdycky jen trochu a to spinka v klidecku....

mousunek
18. kvě 2009

pistula - no vidis to, to zvladnete obe 😉 hlavne ze ti spinka v noci

mates15
18. kvě 2009

ahojte, pistul, jestli to už má bílé pod dásničkou, tak se dočkáte brzo, Štěpánek měl takhle bílo minulou sobotu a hned v neděli byl zoubek venku a teď roste druhej spodní. Holky, jak často dáváte ten Nurofen? Teď jsem mu ho dávala třetí den za sebou - jednu dávku denně, ale nevim, jestli je to dobře 😒

mousunek
18. kvě 2009

mates15 - kdyz davas jednu davku denne tak si myslim ze nemuzes nic zkazit, ja davala takhle tyden kdy malej vylozene diky 4 zoubkum trpel v pribalovem letaku by melo byt psane jak a kolik by se melo (mohlo) podavat 😉

A bile pod dasnickou, ne vzdy je to zub kolikrat jsme meli bilou spicku a druhy den nic, uz se tu o tom pise taky, ale myslim ze u Pistily to zoubky opravdu budou

mates15
18. kvě 2009

Mousunek - je tam 3 dny za sebou max. ale při teplotě, jinak vyhledat konzultovat s lékařem, bolest tam neřeší

mousunek
18. kvě 2009

mates15 - ja davala ale jen na noc pres den ne, tam asi berou celou tu davku 3x za den... my teplotu k zubum nezname nastesti

pistula
18. kvě 2009

mates15:no mala jakoby mela na dasnich ty zuby vyrazene...a nurofen ji davam jen na vecer, kdyz hodne place a ani to ne celou davku...

misa84
18. kvě 2009

ahojky, je mozne, ze by maleho bolely prorezavajici se zoubky jen v noci? budi se mi co hodinku a pul, krokodyli slzy, nic nez prso ho neuklidni, ale pres den, krome vecneho kakani je uplne v pohodicce. diky 😉

pistula
19. kvě 2009

tak...priznaky nam odeznely, mala je zase to krasne hodne miminko jako predtim a prekvapive zub nikde.....ach jo...

many
19. kvě 2009

ahooooooooooooooooj holky 🙂 🙂 🙂 🙂
nám se dere pomalu 6 zoubek 🙂 dvojka nahoře vlevo 😀 😀 😀 jinak už chodíííííme 😀 😀 😀

many
19. kvě 2009

a máme zase rýmu a kašel 😠 😠 😠

mousunek
19. kvě 2009

misa84 - boleji ho i pres den, ale to se zabavi a "zapomene" na tu bolest a v noci kdyz je klid tak je to horsi zvlast kdyz lezi. Ty kdyz mas nejakou nemoc tak je ti taky vecer hur, tohle je to same i kdyz nejde o chorobu

many
20. kvě 2009

misa 84 - jo,jo,mousunek má pravdu 😉 my taky měli který si den budíček od 23.00 do 1.00 tak jsme mazali dásíňka calgelem,šoupli jsme mu 1,5 sirupu nurofenku a pak usnul na tatinovi a šup do postele 😀 jinak přes den je taky klid a jen srandíme 😀 😀 😀