Začaly vašemu dítěti růst zuby dřív než v 5ti měsících?

karotky
4. črc 2007

Ahojky maminy!
Máte některá doma dítko,kterému začaly růst zuby dřív než v 5.měsících?
Mám podezření,že se už Adamovi asi klubou,ikdyž je mu teprve 2,5 měsíce.
Doslova si hryže ruce.Když mu nabídnu mlíko,tak to odmítá a když mu strčím malíček do pusy a dotknu se patra,vůbec nesaje a vyloženě mi ten malíček kouše.Bývá dost nervózní a když mu začnu jezdit malíčkem po dásních,tak se uklidní.
Poradtě.Díky

helulicek
17. lis 2009

Já jsem nikam nešla, akorát jsem mu párkrát dala sinecod, měl ten kašel suchej a do nosánku jsem mu stříkala physomer a odsála. Já myslím, že do 5dní to bylo pryč. Nejdřív jsem si taky myslela, že něco chytl, ale pak mi švagrová řekla, že její děti zoubky odstonaly tak mě to trklo 😉 a te´d u prořezávání zoubku je to opět, ale už v menší míře...

helulicek
17. lis 2009

My už se trápíme dva měsíce,v noci se budí, přes den nevrlej. Sice občas nastane pár dní, kdy je vše v pohodě a je to zas náš hodnej chlapeček..ale jinak teda děs běs...
Teď jsme dvě noci vůbec nespali, za celou noc snad dvě hodiny... teď se konečně jeden prořezal, vidět sice není, ale už to jde pěkně cítit 😀 Jestli budou ale takový extempóre při každým zubu, tak potěš 😒 😝

vlastovka385
18. lis 2009

Holky strašně moc děkuju za tim na homeopatikum chamomilla, myslím, že nám fakt pomáhá, předvčerejškem jsem nedala a vzbudila se s pláčem dvakrát, jednou jsme ho utěšovali snad 20 minut, včera večer jsem dala a spinkal krásně, vzbudil se jen dvakrát na kojení bez jediného béknutí. Jenom jsem se chtěla ještě zeptat, můžu mu to dávat bez omezení každý den?

arteph
25. lis 2009

Holky, chci se zeptat, malá má asi týden celkem častou průjmovitou stolici, pořád má něco v pusince a je strašně mrzutá a přes den hodně plačtivá ☹,což nikdy nebývala připisuju to zubům, ale nevím, co Vy, setkaly jste se s průjmy? V noci zatím spinká obstojně.

helcah
25. lis 2009

Ráda bych zkušené maminky poprosila o radu. Adélka už má vyklubanou pětku a při čištění jsme zjistili, že má z vnitřní strany na patře takovou jako bouli, jakoby nateklý. No a dnes jsem zjistila, že se jí tam klube zub, takže má dva zuby ne za sebou, ale vedle sebe. Prostě jako z každý strany dásně jeden. Nemáte někdo takovou zkušenost? Určitě zavolám zubařce, už jsme tam byly 2x, ale docela mě to děsí. Co se dělá takovým malým dětem, když mají závažné ortodontické vady?Nejde mi zatím tak o estetiku jako spíš o zdravý. Taky je teď hodně uplakaná, budí se často ze spaní s brekem a celá spocená.

helulicek
25. lis 2009

Tak my konečně po tom našem trápení máme 2 zoubky 😀 😀 😀

fifa79
25. lis 2009

arteph: průjem u zoubků bývá,my měli taky.Klubou se nám tři zároveň a jak tady většina píše taky jsme nemocní.Máme teploty a kašel.Asi to patří k tomu a ještě jedno negativum.Malej odmítá příkrmy a to už nám tak šly.

zuzankast.
26. lis 2009

ahoj ve spolek.. nám se minulý týden vyklubal třetí zoubek ( 1 nahoře) a od té doby malá škroupe zubama - příšernej zvuk. Nemůže jí to nějak uškodit? Když má tak málo zoubků, aby se jí nezačaly kývat, nemáte s tím někdo zkušenost?

rimmel
4. pro 2009

ahojte chcem sa opytat, maly ma iba dva dolne zubky, a na pravo od jedneho z nich na dasne ma bielu bodku, skrvnu...zub to neni chytala som to a necitim nic tvrde ...co to moze byt??????

balisek
11. led 2010

Ahoj holky,mám takový dotaz,malýmu se tlačí horní zoubky a už začíná pěkně lézt a sedět, nemůžu ho ani udržez na jeho dece, tím pádem se mu dneska na plovoučce rozjeli ručičky a dal si pěknou dardu do pusinky, do horního rtu a tu dásen má na jednom tom horním zoubky šíleně nateklou a fialovou dásen,a asi si prořízl tu dásen,kouká mu tam něco bílého,ale zdá se mi jako by si ten zub rovnou urazil,je možné aby si ho rozdrtil?já jsem z toho na prášky, bouchá se požád,jediný bezpečí má v chodítku:(

petardice
11. led 2010

Ahoj holky, dumáme doma, jaká je pověra ohledně nálezce prvního zubu 🙂)) Prý by měl něco dostat, ale nikde na netu se mi nedaří žádnou takovou pověru najít, neznáte ji některá? 😀

evinkaa
11. led 2010

petardice: Ten, kdo první zoubek najde, by měl dostat na nové šaty. 😉

iluss
12. led 2010

balisek: tak s malým zajdi kě svý dětský doktorce, ať se mu do tý pusinky podívá 😉

petardice: přesně jak říká evinkaa, kdo najde první zoubek, má dostat na nové šaty. Já našla rovnou dva najednou (vyklubaly se jí zároveň) a nedostala jsem od manžy nic 😝 😀

kadlecova.misa
12. led 2010

ahoj holky..malá má děsně fialovou horní dáseň..je to zub? dolní už má oba,a nic takovýho neměla..je děsně protivná,v noci brečí a moc nespí a nejí..díky. ☹

lehna
12. led 2010

petardice- jj, kdo najde zoubek, má dostat na nové šaty. moje mamka mi řekla, aspoň věšák😀. a já dostala spodní prádlo.

Kadlecová.misa- na zoubek to nejspíš vypadá, ale náš kluk teda nidky fialové dásně neměl. jen si nedá sáhnout do pusiny,když se nějaký klube

lenka.dv
13. led 2010

Ahoj holky. Před týdnem se nám konečně vyklubal první zoubek 😵 Budí se vnoci už hodně dlouho, na což jsem nebyla zvyklá, pač malej spával krásně. Ale teď ty noci jsou fakt děsný! Co dvě hodiny vzhůru a s pořádným řevem, uklidní se a uspí akorát u kojení nebo někdy pomůže čaj. Kdy tohle přestane? 😅 Jinak jsem včera koupila ty homeopatika, jaký s tím máte zkušenosti?

aponchie
13. led 2010

taky se nam prorezal prvni zub dole dalsi s eklube cele noci se vrti nespi moc knuci furt jen u cecku des no jo a dasne jsme natekle nemeli vubec

luthien.k
13. led 2010

Tak nám se taky klube první zub a bude to kupodivu nahoře (většinou jsem viděla malé pizizubky se zoubkama dole 🙂 ) a náhodou jsme byli dnes s manželem (i s malým) u zubní hygienistky na preventivní prohlídce, tak to máme i odborně potvrzené 😀 Jsem ráda, že to aspoň vysvětlilo ty poslední bezesné noci 😝
Jo a říkala, že ona svým dětem zkoušela homeopatika, ale bez nějakého výsledku, stejně jako gely na prořezání, že se to spíš dětem dá, aby se něco jako pro to udělalo, ale ono to stejně moc nepomáhá prý 😠

baca
13. led 2010

Tak u nás včera od půl jedenácté do čtvrt na dvě bezesná noc, řev a řev. Říkali jsme si, co to, jestli bříško. Ale ráno jsme zjistila že už to má dole ostré. Takže první zub jde do světa. Dnes celý den poplakává, chvilkama je klid, ale pak zas šílený řev. Kouše, co se dá, chudina. Teď celá opocená usnula. Jsem zvědavá, co předvede dneska v noci. ☹

luthien.k
13. led 2010

Je to ale trápení s těma zubama, co? A to jsem si libovala, jak se nám daří to spinkání v noci a ony do toho zuby 😅

baca
13. led 2010

Tak už je zhůru a už mi tu zase notuje 😒

baca
13. led 2010

...vzhůru...pardon 😀

aponchie
13. led 2010

lut presne ja zkusila kde co a prd takze uz nedavam lautr nic a ani kousatka nechce takze porad kojime aspon si to masiruje

luthien.k
13. led 2010

Apon, my zatím nic nezkoušeli, zuby jsou pro nás novinka, já pouze plánuju spát s malým v posteli, i když normálně to nedělám, tak doufám, že bude klidnější, když bude u mě. Poslední dvě noci byly ukázkově hororové, vzhůru byl každou hodinu, asi dvě hodiny nespal vůbec, no maso. Jinak kousátka taky odmítá, má v pusině palečky 🙂
Baca, no úplně Ti rozumím, u nás je to to samé 😉

aponchie
13. led 2010

lut u nas bylo spani spolecne behem zubu v podstate jeste je porad stejne ba horsi vrtela se smykala sebou fakt des jenze i tak byla s nama pac me by jeblo porad k ni vstavat a pna ma desnej senzor na me..manzel de spat predemnou ani s enehne jak tam lehnu ja mele se..jeste se k tem zubum zacala prevracet ve spanku na brisko tak s evzteka treba ze ji u toho dudel vypadne a porad ma kozu v puse asi tak 6x za noc a to je ten zub venku uz navic sem davala homeopatika celkem dlouho ,ale zmenu jsem nezaznamenala a pak sem mela kamistad pro sebe na zanet dasni teda umrtvuje to fest uplne jak kdyz dostanes injekci a znecitlivi ti to dala sem ji a super ,ale jen na chvilku i u dospeleho to vyprcha do 10min takze porad to davat nema cenu

luthien.k
13. led 2010

No nestraš mě, já si od toho společného spaní slibuju aspoň to, že se nebudu muset zvedat, už jsem i oddělené deky nachystala, páč s prckem i manželem pod dvojdekou to vůbec nestojí za nic 😀
Dudel jsme na dnešek dávali snad 100x!!! Jsem ráda, že nejsme sami, kdo tím prochází a hlavně že vím, proč tak vyvádí.

lenka.dv
14. led 2010

Tak jsem včera objevila, že se klube hnedle další zoubek, tak proto chuďátko tak vyvádí ☹ Ach jo, že to ty děti musí takkhle trápit...
Luthien, u nás večer od 9-11 řev, na chvíli se utěšil akorát v náruči. Nakonec jsem ho nakojila a vzala si ho k sobě do postele, protože vatávat k němu každou chvíoli už mě fakt unavuje. A myslím si, že to docela pomohlo. Ikdyž já mu dávám ty homeopatika a na noc jsem dala ještě Panadol, tak nevím. Budil se sice stále, ale ne s takovým řevem, dala jsem mu buď kozu nebo čaj, on se pak obrátil na bok a spal. Takže se to dalo, aspoň bylo to prostě trochu lepší.

helulicek
14. led 2010

Tak jsem tady zase 😀

Než nám vyrostly obě spodní jedničky, tak jsme se trápili skoro dva měsíce. No děs, sotva nám vylezly tak se nám začínají klubat další, a dva najednou - horní jedničky. Takže opětuž asi 14 dní bezesné noci, poslední dvě noci po sobě jsme byli hore od půl 11 do půl4, pak se mi budil v pět a v půl 7 už byl vzhůru definitivně...dnešní noc byla konečně lepší, byl vzhůru jen od půl 12 do 2, pak o půl 5 a v půl 7 jsme vstávali, takže jsem se trochu vyspala 😀 Ke všemu se k zoubkům přidala rýma a teplotkování 😝, ale to už naštěstí je lepší...

Jsem si už asi nějak zvykla, že za poslední asi tři měsíce jsem se v noci nevyspala 😅 Je to boj, představa, že je to jen začátek...no věřím, že to třebas nebude tak hrozný jak u těchto prvních čtyř zoubků 😀 Jinak máme už ty tři měsíce nateklý špičáky, jsou tam velký tvrdý vaky a zdá se mi, že se tam možná jeden začíná řezat...jenže on si nenechá ani za nic sáhnout do papulky 😠

Jinak nám nepomůže nic jiného než nurofen, ten dávám když je fakt nejhůř. Skvělej je Mundisal gel.... 😉

lenka.dv
14. led 2010

Ahoj Helu, ty jo neděs mě!!! Já si říkám, že nejhorší jsou ty první zoubky a pak že to bude dobrý a vyspíme se! 😅 Takže taky pěkně bojujete se zoubkama, co? A v tu noc ti pláče? A jak ho utěšíš?
A jak se jinak máte? Zas někdy za náma do diskuze nakoukni 😉

aponchie
14. led 2010

ten nurofen zabira?ja dala jednou a prd celou noc fnukala uplne stejne to je nefer teda 🙂