Začaly vašemu dítěti růst zuby dřív než v 5ti měsících?

karotky
4. črc 2007

Ahojky maminy!
Máte některá doma dítko,kterému začaly růst zuby dřív než v 5.měsících?
Mám podezření,že se už Adamovi asi klubou,ikdyž je mu teprve 2,5 měsíce.
Doslova si hryže ruce.Když mu nabídnu mlíko,tak to odmítá a když mu strčím malíček do pusy a dotknu se patra,vůbec nesaje a vyloženě mi ten malíček kouše.Bývá dost nervózní a když mu začnu jezdit malíčkem po dásních,tak se uklidní.
Poradtě.Díky

wensdy
11. únor 2009

Díky alischia,už je to v pohodě a nic se neklube.tak čekáme dál.Malá byla neklidná tak nevím co to bylo

edera
11. únor 2009

ahoj holky, našemu malému bude v pátek 11 měsíců a po zoubkách ani stopy. Tak jsem zvědavá, jestli rok oslavíme bezzubí nebo zubatí 😅

janula2008
11. únor 2009

Ahojky, tak nám lezly zoubky jak houby po dešti do 8-9 měs. (máme jich 8, první dva byly už ve 4měs.),ale od té doby nikde ani jeden 😕

mousunek
11. únor 2009

Ahoj, chci se zeptat. mame 4mesice leze nam prvni zoubek jak dlouho cca trva nez vyleze (je prorizlej) a za jak dlouho cca se vyskytuji dalsi? vim ze je to u kazdeho prcka ruzne, ale alespon orientacke ze zkusenosti... Diky za info 🙂

janula2008
11. únor 2009

Mousounek: jooo tak to je stopro individualni, nam vylezly hned prvni dva zaraz a tak behem tydne, ale jak dlouho ji to bolelo nevim, Simca je urvana od narozeni 😀

mousunek
11. únor 2009

janula2008: Kikinek prave vubec nerval, ja kdyz bych mu neutirala oslintanou pusu a nekousl me, tak ani nevim, ze nejaky zub ma.Nema ani teplotu ani prujem ani se v noci nebudi proste zlaticko male. Tedy prerostle 😀

alishia
11. únor 2009

holky ptam se.)) je mozne ze kdyz chce byt maly z niceho nic u me v naruci skoro cely den a je u toho protivny a uplakany ze to muzou byt uz konecne zuby?.) ze bych se jako uz dockala. Ikdyz vcera sem ocenila ze zadne nema...upadl v kuchyni na dlazdice, zapomnel pri lezeni ruku a dal si pusinkou o zem, a tekla mu krev, kdyby mel zuba tak uz ho nema:/

mousunek
11. únor 2009

to muze byt od zoubku i kdyz my tohle nezname a nebo se chtel proste jen chovat 😉

alishia
11. únor 2009

mousunek: nevim, on se moc chovat nechce. radeji si nekde leze a nebo si stoupa...prislo mi to podezrele 😅 ja uz mam obcas i vidiny, ten zub tam vidim, ale neni tam.)

mousunek
11. únor 2009

alishia: pokud ho boli pusinka a dasne, tak si umyj ruce a zkus mu prstem masirovat dasnicky uvidis zda mu to bude nebo nebude prijemne. Ja jsem koupila takovy "kartacek" na prst je to ze silikonu ma to i takove jako by silikonove vlasky a prckovi se to moc libilo uz od 2mesicu jen tak mu tim jemne ty dasnicky prejizdet...tak to zkus zatim prstem a kdyztak ten navlek na prst stal asi 20Kc a je to k tomu primo urceno

wensdy
11. únor 2009

edera,já jsem znala holčičku a ta měla ve 2,5 letech 4zuby. To si myslím že extrem.musíme jen vytrvat. Budete dětem říkat o "zoubkové víle"? 😵

mousunek
11. únor 2009

wensdy: jistota 100% je ta ze zoubky narostou drive nebo pozdeji, zas cim pozdeji rostou tim pozdeji se ma detem co kazit. O zoubkove vile no asi ne, nejak jsem nad tim zatim nepremyslela ale asi ne-e

kofinek
11. únor 2009

Ahojky, mam problem s kojenim. Teraz malemu vychadza 1 zub a poriadne mam hryzie, neviem mu v tom zabranit. Doteraz bolo kojenie bez problemov (bez klobucikov,atd a kojime uz 5.5mesiaca, sme uplne bez pridavneho um. mlieka), ale dnes mi tak zahryzol, ze mi ostala krvava bradavka. Neviete mi niekto poradit, co mam s nim robit? On proste normalne pije a pije a zrazu sa tak zarazi a poriadne stisne dasnicka proti sebe,ako keby sa na to nehneval a prave ako mu vysiel ten ostry zubok, tak to mam pocit ako by mal v puse ziletku. vobec nehcapem co sa to s nim stalo. Budem vdacna za akekolvek rady 🙂

wensdy
11. únor 2009

kofi,přestaň malého kojit ve chvíli kdy tě kousne a rěkni mu že tě nesmí kousat.když tě zas kousne tak mu vem prso a zas mu to řekni.Musí prostě pochopit že tě nesmí kousat jinak nebude mít baštu.

mousunek
11. únor 2009

to je fakt kdyz uz je mu 5,5 mesice tak by mu ta spojitost dojit mohla

jitrulka
12. únor 2009

já viděla horor o zoubkové víle a od té doby ji nesnáším... 😀

mousunek
12. únor 2009

jitrulka: jo to ja taky, jen jsem premyslela zda to tu prezentovat nebo ne 😀

jitrulka
12. únor 2009

no, mě z toho běhá mráz po zádech jěště ted, takže malou budu asi učit na jiné pohádkové postavičky 😝 😀

mousunek
12. únor 2009

jj to urcite vzdyt mas malou princeznicku, tak to pujde samo 😉

kofinek
13. únor 2009

Dakujem za radu, ale moc to nepomaha, ziadna spojitost 😖 mam malo chapaveho synka 😝

mousunek
13. únor 2009

tak ho zkus nechat trebas i rozbrecet on pak bude pit nez aby se zabyval zkousenim zoubku 🙂

mousunek
15. únor 2009

tak uz name leze druhy zoubek 1 v levo dole tu v pravo uz mame celou prorizlou a cekame az doroste... Vzal to chlap fofrem 🙂

wendulka.v
15. únor 2009

Ahojky, tak já se taky podělím. Náš brouček má už 7 měsíců a 6 zubů. Od čtvrtého měsíce spodní dva, minulý týden jsme objevili dva horní a včera k těm nahoře přibyly další dva 🙂 naštěstí u nás růst zubů doprovází pouze neuvěřitelné slintání. U těch horních jsme dokonce ani netušili, že jsou venku, dokud mě náš mimíš nekousl do prstu. Ty další už doprování trochu pláč, ale dostala jsem od kámošky tip na gel Bonjela. Je fakt perfektní a dle reakcí našeho broučka účinkuje okamžitě. Nevím jak je to ale tady u nás, myslím, že je pouze na předpis, jestli vůbec. Mě ho vozí kamarádka z londýna, kde je volně prodejný. Ale musím říct, že na něj nedám dopustit a všem maminkám doporučuji!

sarihy
15. únor 2009

AHojky, tak moje dítko má už taky 2 dolní zuby...objevili jsme je s manželem 25.1.09...tzn. ve 4,5 měsících 😉 ...Vůbec jsme nepoznali, že se něco - Ella se chovala úplně normálně...jenom docela hodně slintala...Už proběhlo i pár kousanců do prsa a musim teda říct, že nic moc 😒 ...Doufám, že i ty u těch dalších zoubků se naše berunda taky nebude trápit 😉

damin
16. únor 2009

První syn od 2 měsíců strašně slintal a ve 4 měsících přesně na den mu vyrostl první zub a za dva dny druhý - kousnout si mě tedy nedovolil. A ve 22 měsících měl plný mléčný chrup. Teď i druhý syn slintá jako bernardýn, tak čekám, jestli bráchu předběhne nebo ne.

kacatko03
16. únor 2009

tak koukám že muj dotaz je normální...malému jsou dva měsíce a dole má vidět přes dásničku dva zoubky, hrozně slintá a žužlá ruce, na hmat prstem citím tvrdost zoubků----přijde mi to děsně brzo!!! 😕

alenka83
16. únor 2009

ahoj maminky, tak my stále slintáme nechutně, ale zuby nikde. 😒 Si říkám, kdy přijdou, ale zatím mi přijde, že se k tomu moc nemají se vyklubat🙂 To bude asi dřív chodit, než mít zuby 😀

mousunek
16. únor 2009

kacatko03: to je vazne moc brzy a ja myslela ze kdyz nam prvnni vylezl na konci 3mesice ze je oprcek rychlik 😀 😀 ale je fakt ze on je kazdy rika ze je velikostne a vyvojem na pul roce

scharfinka
16. únor 2009

Holky,mam trochu problem a nevim co s tim-no vyplasena matka a prvni dite🙂 nas maly (7 mes.) je to asi 14 dni, co si zacal sudlit ruckama oblicej, asi treti den je takovy umrceny, dneska kadil 3x (bezne kadi 1x denne), no a kdyz jsem mu pred chvilkou merila teplotku, tak mel v zadecku 37,8....Muze to byt od zubu nebo spis mam skocit k mudre? Nechci nic zanedbat, ale zas nechci byt hystericka matka, ktera za kazdym leti k doktorce-zvlast kdyz je ted to chripkove obdobi. Nerada bych, aby tam k necemu prisel. Jo jeste jen dodatek, ze v patek byl ockovany, tak jestli to neni jeste i tim, ale to uz je tri dny, tak by snad nemelo, ne? manzel si mysli, ze to budou zuby, ale ja nevim-nijak moc neslinta ani ze by neco vylozene zurive rval do pusy tez nee...tak nevim....:(

scharfinka
16. únor 2009

no a ted jsem si ho zas premerila nez sel spat a teplotka 37,5 v zadecku-takhle by to asi od zubu nehaprovalo, nebo jo?:(