Začaly vašemu dítěti růst zuby dřív než v 5ti měsících?

karotky
4. črc 2007

Ahojky maminy!
Máte některá doma dítko,kterému začaly růst zuby dřív než v 5.měsících?
Mám podezření,že se už Adamovi asi klubou,ikdyž je mu teprve 2,5 měsíce.
Doslova si hryže ruce.Když mu nabídnu mlíko,tak to odmítá a když mu strčím malíček do pusy a dotknu se patra,vůbec nesaje a vyloženě mi ten malíček kouše.Bývá dost nervózní a když mu začnu jezdit malíčkem po dásních,tak se uklidní.
Poradtě.Díky

artee779
23. dub 2009

ahoj holky. prosim o radu. nemam cas cist celou diskusi zpetne, a proto se chci zeptat, jestli jste nektera mela jako priznak rustu zubu i caste kakani (prujem). Nasi male je pet mesicu a uz asi 4 dny kaka snad 8x denne. To uz par tydnu zpet mela tak maximalne dve stolice denne. Ted co plina, to bobek. Nemam to tak uplne ridke, jako na prujem, ale obcas dost zelene. Hlad urcite nema, kojim pres den docela casto, jak si rekne. Je pekne protivna. Ted ji mam na kline a je v pohode, potvurka jedna 😀 jak ji odlozim, tak je nepricetna. Porad ji cucim do pusy, jak rve, tak to jde snadno 😅 ale zda se, ze nic. Ani nevim, kdy zacit davat nejake pripravky na prorezavani, kdyz neponam, jestli se uz prorezavaji nebo ne 😖 Mam zatim pripraveny olejicky od firmy Nobilis - Jakoubek (na prorezavani zubu) a pak hermanek v jojobe, myslim od Eone. Ale nemam vyzkouseno, tak nevim, jak to bude zabirat. No nic, tak ja jdu zase na ten bobek 😅. zatim diky

fiallinka
23. dub 2009

Holky, tak teda máme i druhý zub... a já trubka jsem nic nepoznala... teploty byly i včera...

artee: tak Juráš měl i průjem, jak píšeš - ne sice moc vodnané, ale hodně zelené... (jo, změň si profil, jsi podle něj v 65. týdnu 🙂)

artee779
23. dub 2009

jojo, jen nevim jak to zmenit 😎

artee779
23. dub 2009

tak uz to je zmeneno. A muzu se zeptat, za jak dlouho po tom prujmu vylezl zoubek?

andyalukasek2008
23. dub 2009

scharfinka: myslím, že je to docela možné. Nám nejprve vylezly spodní jedničky, poté jednička nahoře vlevo s dvojkou a až teď jednička nahoře vpravo a už leze i dvojka. Takže jsme měli též dříve dvojku vlevo než jedničku vpravo... Také by to tak nemělo být, ale děti jsou každé jiné... Ať Vás to netrápí moc 🙂..

scharfinka
23. dub 2009

andy: děkuju, budu čekat, co se z toho vyklube, fialové to má čím dál víc...to u spodních zubů neznám, ale je vyloučené, aby se někde bouchl nebo něco podobného, celý den ho mám na očích nebo na rukách🙂...náš malý měl nejprve spodní jedničky a místo vrchních jedniček má teď dvojku dole vpravo a fialovou dvojku vpravo nahoře.......to je ale zmatek, už aby byly všecky venku 😠

fiallinka
23. dub 2009

artee: no Juráš měl minulý týden v neděli a pondělí teplotu a cca od toho pondělí do středy i dýl ty blbé hovňousy a ten zub jsme odhalili teď v úterý, takže vlastně kolem týdne...

artee779
23. dub 2009

no uz aby to bylo nebo me klepne. Nase Elis cely den haleka jak na lesy a porad kadi 😎 uz mi z toho asi hrabne 😅 tak diky holky

fiallinka
24. dub 2009

artee: taky se divím, že mne za minulé dva týdny ještě nekleplo 😉

jitulka1985
25. dub 2009

Ahoj holky, přidávám se do klubu často"kakajících dětí" 😅
Náš Kubík kaká ted už týden tak 6x denně, jinak kakal jen jednou.někdy to má řidší, jindy normální,Už je to docela na budku, zdá se mi, že jen přebaluju a přebaluju.U Dr. jsem s ním nebyla, myslím si, že to má určitě k zoubkům, protože si neustále cpe ručičku do pusy a hodně slintá, tak snad nám zoubky co nejdřív vylezou.Dole už má 2, ale ted se klubou ty nahoře........
Jen jsem se chtěla zeptat, jestli jste dávaly něco na "zastavení" toho častého kakání nebo to mám normálně nechat?

scharfinka
25. dub 2009

Ahoj Jitu, tak náš malej též srajdil a já přes den taky jenom přebalovala, ale já tehdy šla k mudře, protože nám se k zubům přidala i šestá nemoc a mě vyděsily ty horečky.....no ale mudra říkala, že i kdyby to bylo k zubům, tak mi na tři dny doporučila dát bezlaktozové mléko-prý aby se ta sliznice střevní měla šanci obnovit, když je těma průjmama podrážděná, no a říkala, že mám dát lehkou dietku-banány,rýže, mrkvička a vyhnout se věcem, ketré by ho proháněly...po těch třech dnesch se to jakžtakž spravilo na 4 kadění za den, zub vylezl, jenže teď lezou další, takže jeden den prokajdí a druhý zas ne, tak to žádnou dietou neřeším....

many
26. dub 2009

ahojky holky tak hlásím,že včera jsem našla čtvrtou jedničku 😀 😀 😀 😀

many
26. dub 2009

scharfi - taky žádnou dietu neřeším 😉 je to jak u vás 😉

scharfinka
26. dub 2009

many- velká gratulace🙂 já čekám, c bude za zub teď, ale jedničky to asi nebudou....to bysme byli moc normální 😀

many
28. dub 2009

ahojky holky 🙂 🙂 🙂 🙂

scharfinka
28. dub 2009

Ahoj many 🙂,tak jak to u vás vypadá, nějaké další přírustky?
Mně včera dorazila moje známá-přišla na návštěvu a tak si hrála s malým a já jí říkám, leze nejspíš dvojka nahoře, tak je trošku umrčený...Ona je dětská sestra, koukne mu do pusy a říká, milá zlatá, se ani nedivím, že se v noci nevyspíte-lezou mu všecky čtyři vrchní, jedničky i dvojky..... 😕 Hledím na ni jak na blázna a pak malému koukám do pusy a ono fakt, špičky jeniček už jsou dobře vidět a dvojky jsou tak fialové, a naběhlé, že to už musí být během pár dnů..... 🙂

many
28. dub 2009

týýýýýýýýýýýýýýý jo 😲 bobíšek malej a trápí ho hodně ☹

scharfinka
28. dub 2009

no oproti spodním jeeničkám je úplně v klidu, nic zvláštního...občas je takový umrčený a chce se tulit, a i ty teplotky jsou o kapánek vyšší, ale jinak opravdu nic.....je pravda že se o víkendu dost budil v noci, ale třeba včera prospal noc celou.....tak nějak tuším, že nejhorší je to u něj ne před proříznutím, ale než se ty zoubky dostanou těsně před tu kužičku

many
29. dub 2009

tak ať jsou rychle venku 😉

many
1. kvě 2009

ahojky 🙂 tak nám leze první dvojka 🙂 teda furt žádný zuby pomalu do 10 měsíců a teď to jede jak o závod 😀

mifaela
2. kvě 2009

Ahoj holky, shanim info kde se dá. Náš bobek má od včera zub. Vlevo nahoře 🙂 Událost ! Čekali jsme 11 měsíců 😀 Ale provází to zvracení a dost mi zhubnul. Je drobounkej a hlídáme každý deko. Přes den v pohodě a večer začne se šavlema ... někde v diskusi jsem si všimla, že některé z Vás taky mrňě zvracelo ... podělte se o zkušenosti... Děkujuuuuu

c.xsara
2. kvě 2009

Ahoj holky, můžu se přidat? Naši malé je 5,5 měsíce. Více než týden se budí v noci a pláče a pláče, tak si říkáme - zoubky. A pořád hledáme dole jedničky a nic... no a dnes jsme byli s malou na výletě a jak jsme se vrátili, tak jsem si s ní hrála a ona mi pořád kouše ruce, a jak si tak "kousala" najednou jsem ucítila "ostré" nahoře...tak koukám do pusinky a dvojka v levo na hoře jakoby už prořízlá...je to možné? No, my taky nemůžeme mít nic "normálního" tak bych se ani nedivila 😀 uvidíme co z toho vyleze do rána 😎

many
2. kvě 2009

ahojky holky 🙂
mifaela - o tom jsem neslyšela ani nečetla,že by mohlo mimčo zvracet 😒 to bych si myslela,že to bude z něčeho jinýho 😒 není na večer přepapanej,nebo že by mu nesedli nějaký kapičky,jestli mu dáváš něco od bolesti 😒 chudáček ☹
c.xsara - je to možný 😉 tak blahopřejem k zoubku 😉 🙂

c.xsara
3. kvě 2009

Many: přeji dobré ráno. Tak malá opět bantuje od půl 5, tak jsem neodolala a vrazila ji lžičku do pusinky a tono to CINKÁ 😀 takže první zoubek (sice netradičně jak jsem už psala dvojka v leno nahoře) ale je TAM. Mám hroznou radost 😀 a pro ostatní, jí nejvíce pomáhá proti tomu prořezávání mundisal gel. je to sice dražší a maličká tuba, ale z těch mastiček ji pomáhá jen toto, ale každé dítě je jiné. ale jak už moc plakala třeba i po očkování tak nejvíce pomohl nurofen sirup 😉

scharfinka
3. kvě 2009

ahoj zubáčci🙂

mifaela: zvracení od zoubků mi moc nepřijde, ublinkávání ano, ale zvracení? náš blindil od narození a přes zuby se to krapet zhoršilo, ale nebyly to šavle.....brnkni třeba zítra vaší mudře a ona Ti poví.....

c.xsara: blahopřání k prvnímu zoubku🙂 i naše zubáče se neřídí očekáváním a lezou si jak chcou...teďka zrovna 4 naráz, horní jedničky už jakžtakž jsou, zato dvojky naběhlé až fialové a ne a ne to prorazit....

makulinka
5. kvě 2009

c.xsary: Můj první klučík měl také nejprve nahoře dvojky a pak vylezla jednička. Jinak malá oslavila včerejší 5. měsíc už 5.zoubkem a leze asi šestý 😀

many
5. kvě 2009

ahojky 🙂 🙂 🙂 🙂
blahopřeje zubáčkům k dalším zoubečkůmmm 😀 😀 😀 😀

many
5. kvě 2009

u nás zatím tichoooo 🙂

marmazel
9. kvě 2009

Ahojte holky, tak nám rostou jedničky na hoře, dole byly v pohodě, ale teď nám dávaj zabrat, tak se chci zeptat jestli jste dávali něco na bolest a jak dlouho, já dala 3 dny po sobě, ale jen na noc, pak sem nedala a celou noc jsme proplakaly a tak sem včera zas dala,ale mám strah aby jí to nějak neublížilo, jinak dávám nurofen pro děti. zuby jsou jakoby vidět, má to tam bílý i na hmat je to cítit, ale prostě ne a ne se proříznout. Díky

evikuu
9. kvě 2009

Ahoojky,tak hlásím třetí zub 😀 ale je to zajímávé máme dvojku nhoře jestli jí ještě vyroste druhá-bude malej upírek 😀
Stalo se Vám to někomu???