Začaly vašemu dítěti růst zuby dřív než v 5ti měsících?

karotky
4. črc 2007

Ahojky maminy!
Máte některá doma dítko,kterému začaly růst zuby dřív než v 5.měsících?
Mám podezření,že se už Adamovi asi klubou,ikdyž je mu teprve 2,5 měsíce.
Doslova si hryže ruce.Když mu nabídnu mlíko,tak to odmítá a když mu strčím malíček do pusy a dotknu se patra,vůbec nesaje a vyloženě mi ten malíček kouše.Bývá dost nervózní a když mu začnu jezdit malíčkem po dásních,tak se uklidní.
Poradtě.Díky

smajlik
19. črc 2009

ahoj holky, tak konečně po 3 týdnech prořezávání máme i my zoubky - a hned dva , dolní jedničky. Malá od rána plakala, kousala všechno včetně lahve a lžičky, a po obědě konečně oba vykoukly na svět 😵

surynka44
21. črc 2009

Ahojky všem, mám dotaz, určitě se někdo najde, kdo poradí 😉 6.7. nám vykoukl první zoubek, 15.7. druhý a dnes malá od rána nechtěla vůbec papat. Ráno vypila sotva 110ml UM...dopol. tak 50ml 😒 z oběda spapala 5 lžiček a ze svačinky možná 6. Až večer vypila 170ml UM. Myslím si,že ji rostou vrchní zoubky, může "nepapat" kvůli tomu??? U prvního měla teplotku a průjem, u druhého nic a je fakt, že dnes je i celý den taková protivka a to ona nebývá...

mousunek
27. črc 2009

ahojte, tak hlásíme 8. zub 🙂

fridininka
27. črc 2009

surynka44: myslím že je to kvůli zoubkům. Malýmu když lezly první spodní, tak to bylo docela v poho. Jen byl někdy takový podrážděný a uplakaný. Ale žádná teplota ani průjem. A když lezly horní, tak to bylo horší. Všechno v puse a když stiskl o něco více, hned silný pláč. Plakal každou chvilku a byl HODNĚ podrážděný. Taky moc nejedl a nepil. Když jsem ho krmila, snědl 2 lžičky a začal plakat. Tak jsem to potom zkusila třeba za 10min., když už neplakal. Musíte vydržet, za chvíli to bude ok. 🙂

mousunek
27. črc 2009

fridininka - jj taky jsme meli vrchni zuby horsi o spodnich jsme nevedeli ani nebyl protivnej ale u vrchnich to bylo neco

marselina
27. črc 2009

mousunek:teda vy už máte zoubků 😀 náš první synek měl v 9měsících své dva a vy už skoro polnou pusinku,velká gratulace 🙂 🙂

surynka44
27. črc 2009

Ahojky, díky za názory. Vrchní už se prořízly a oba naráz, proto asi nechtěla papkat. Takže už máme 4 😅 ty spodní jdou vidět více, ale ty vrchní to brzy doženou, hlavně že jsou venku. Malá papá už více i když to není to co bývalo,tak nevím jestli je to i tím teplem, asi jo. Určitě by se ozvala,kdyby trpěla hlady.

mousunek
27. črc 2009

surynka44 - bud rada ze sly vrchni jen dva nam sly vrchni najednou ctyri

marselina - diky moc 🙂

fridininka
27. črc 2009

mousunek: gratuluji k tolika zoubkům. Máme v 10-ti měsících 4 zuby. Horní šly 2-3 dny po sobě. Ale zase pobrekává a bolí ho to, tak uvidím, co se vyklube dál 🙂

mousunek
28. črc 2009

fridininka - diky, nastesti uz neni tolik padu tak nam snad zoubky vydrzi bez ujmy. ted viditelne lezou vrchni spicaky kupodivu ber protivnosti..

fridininka
28. črc 2009

tak to se máte. Mrňous mi pořád fňuká a brečí. Tak snad brzo něco vyleze 🙂

mousunek
28. črc 2009

taky mame za sebou knourani kvuli zubum kdyz mu behem 10ti dnu vylezlo 5zubu to si chudera uzil az az

dvojka
28. črc 2009

mosounek-možná je to tak lepší že mu lezly najednou.Nám to leze po jednom zoubku a už jse z toho hotová

mousunek
28. črc 2009

dvojka - ale jo asi jo, ale vytrpel si to chudera sice bez teplot prujmu a podobne, ale zas jeste nez se mu prorizly tak na ne upadl tak trpel o to vic.
tech prednich jsem se ani moc nebala ale ty stolicky to bude neco, pry to decka boli stejne jako kdyz dospelemu leze moudrak, no pokud je to pravda tak ja tu kolikrat lezla div ne po zdi

dvojka
28. črc 2009

mosounek..O stoličkách radši nemluvim,Kice lezly vždy dvě najednou a ta chudák naříkala,přes den teda ne,ale v noci,dávala jsem jí pak už na noc nurofen.Bylo to hrozný.
No vidíš,mám 4 moudráky a nikdy jsem necítila nic.Ale kamarádka třeba ani do práce chodit nemohla jak jí to bolelo.

mousunek
28. črc 2009

dvojka - no me moudraky lezou nejak spatne jeden mi rvala zubarka v tehotenstvi dokud to slo aby me to nechytlo kdyz uz by mi nemohla pichnout umrtveni, ale stejne jsem si uzila pak dva dny bez analgetik... ted mam jeste jeden moudrak a kdyz se nedavno snazil ven tak jsem si to normalne mazla calgelem abych mohla fungovat 😀
A Ty uz mas moudraky uplne venku nebo jeln lezou? me lezou uz 13 let a stale jeste ten posledni neni venku ty tri mam vytrzene

dvojka
28. črc 2009

ty jo,tak to je hustý
mám venku všechny čtyři a to úplně,vůbec o nich nevim
chudáci dětičky a to ještě netuší že v 6-7 letech jim zuby vypadaj 😀

fridininka
28. črc 2009

moudráky jsem měla všechny 4 už v 16 letech 😀 . Vůbec si nevzpomínám, že by to nějak bolelo. Ale asi 4 měsíce po porodu šel jeden ven.
😀 Se zubama by se měl člověk narodit a se zubama i umřít 😀

mousunek
28. črc 2009

fridininka - ze jo vid bylo by to lepsi jen bych politovala kojici maminky 😀 mi staci kdyz me malejk kousne svejma zoubkama do ruky nebo nekam ale do bradavky jauuuuu... jeste ze uz nekojim

fridininka
29. črc 2009

taky jsem se bála kojení se zoubkama ☹ 😒 ☹ . Ale odstavil se sám dřív než nějaký zoubek byl 😀 😎 😀 .

mousunek
29. črc 2009

tak to jsi rada co.. 🙂

fridininka
29. črc 2009

no jasný 😀 😎 😀

ined77
29. črc 2009

ahojky 🙂 ,
dlouho jsem tu raději nebyla,neboť mě deptalo,že my pořád nic 😎 ,ale!!!už i naše sluníčko 😵 se dočkalo a minulou sobotu nám vykoukl levý spodní řezáček 😵 😵 😵 .
tak jsem se přišla jen pochlubit 😎 a zvolat...zoubkům zdar 😀 a hlavně,ať nebolí a pěkně pokojně rostou 😀 .

peroli
29. črc 2009

ahojky, mi jsme objevili první zoubek 7.7. a druhej hned na to 9.7. a týden před tím měl 5 měsíců 😵

fridininka
30. črc 2009

tak gratulace k prvním zoubkům 😀 a hlavně málo bolesti a nepříjemných nálad 😉

mousunek
30. črc 2009

pridavam se ke gratulacim k prvnim zoubeckum

barmborka
30. črc 2009

My furt nic ☹

mousunek
30. črc 2009

barmborka - nebud smutna, neni kam spechat 😉

kinsen
31. črc 2009

Ahoj holky, syn už tři dny moc nejí a hodně pláče oteklé spodní patro má už dlouho tak nevím byly jsme totiž i na vakcíně tak si nejsem jistá. 😒

mousunek
31. črc 2009

kinsen - nerekla bych ze vakcina ma vliv na pusinku... to budou spis zoubky nekomu lezou dlouho malymu vrchni lezly skoro 2mesice