Začaly vašemu dítěti růst zuby dřív než v 5ti měsících?

karotky
4. črc 2007

Ahojky maminy!
Máte některá doma dítko,kterému začaly růst zuby dřív než v 5.měsících?
Mám podezření,že se už Adamovi asi klubou,ikdyž je mu teprve 2,5 měsíce.
Doslova si hryže ruce.Když mu nabídnu mlíko,tak to odmítá a když mu strčím malíček do pusy a dotknu se patra,vůbec nesaje a vyloženě mi ten malíček kouše.Bývá dost nervózní a když mu začnu jezdit malíčkem po dásních,tak se uklidní.
Poradtě.Díky

mousunek
17. čer 2009

pistula - gratulace k zoubecku, brzy bude urcite nasledovat dalsi 🙂

kataduch
18. čer 2009

Ahoj, chci se zeptat, za jak dlouho vašim dětičkám po 1. zoubku vylezly další. Malý minulý týden začal růst první a je z toho dost nevrlá a podrážděná, tak nevím, na co se připravit? Doufám, že mi taková nezůstane než jí vylezou všechny 🙄

marselina
18. čer 2009

kataduch:u každýho miminka je to jiné,my jsme první zoubek měli v 9měsících a hned za tři dny vylezl další,to byl ale konec a další zoubkyzačali růst týden pře 1rokem a to už se klubalo jako houby po dešti,do roku a půl měl všechny venku i stoličky.a co byla paráda,nikdy jsme ani netušili že zoubek leze,našli jsme ho až byl venku,tak růst oubků bez problémů,uvidíme jak to bude zvládat tobiášek(zatím zoubek není,ale vidím že se dole už dva klubou)

pistula
18. čer 2009

mousunek:diky moc, vsak uz jsme se ho taky nemohli dockat🙂 a dnes jsem koukala, a klube se dalsi hned vedle, tak uvidime, za jak dlouho vyleze🙂

mousunek
19. čer 2009

pistula - jj vetsinou lezou zoubky v parech, i kdyz malymu lezly 4 naraz coz tak uz na parovy rust taky moc neverim 😀 😀 😀

hlavinka
19. čer 2009

Ahoj holky, Adelce se tlacily na svet zoubky asi mesic (ale jeste nebylo nic videt, jen slintala a porad si sahala do pusinky) a pred tydnem jsem objevila prvni a vedle uz je naznak druheho (dole). Takze prvni zub ve 24 tydnu (5 mesicu a kousek).

mousunek
19. čer 2009

hlavinka - to mate taky pomerne brzy, u nas byl prvni v 18 tydnu

hanicka2222
20. čer 2009

Ahojik mala ma uz 2 zoubky.je o dva mesice driv .ale rostli ji strasne moc dlouho.

pistula
21. čer 2009

mousunek:tak uz mame na svete i druhy, a ted se nam derou na svetlo i ty nahore...jde to fakt strasne rychle, ale zase na druhou stranu, kdyz si vzpomenu, jakou dobu si protrpela bolestma nez zacli lozit ven....

mousunek
21. čer 2009

pistula - u nas sly ty vrchni asi mesic ale to asi proto ze jich slo vic

snezenka123
21. čer 2009

ahojky tak i já se konečně už můžu pochlubit,že naše malá má KONEČNĚ ZOUBEK,teda jenom malinkou špičičku v levo dole,ale už cinká o lžičku 🙂 Jinak týden než se vyklubal byli noci děsné-co dvě hodky vzhůru a budila se s hrozným pláček i přes den byla nevrlá,ale to se není co divit,musí to ty naše sluníčka pěkně bolet ☹

smajlik
23. čer 2009

tak u nás máme taky podezření na zoubky, malá je poslední dva dny plačtivá, dudlíka vyloženě "hryže" dásničkama a pořád má něco v pusince. Známá jí koukala do pusinky a prý se jí zdá že má zduřelou dásničku, ale já se přiznám že nevidím absolutně nic 😲 😀

mousunek
23. čer 2009

smajlik - zkus mrknout spis zepredu na dasnicku tam se zoubky krasne vykresluji kdyz nejsou videt z vrchu 🙂

matilko
23. čer 2009

ahojte, určite ste to tu prebrali xkrát, ale nestíham dočítavať dozadu toľko strán...
ako poznám zúbky? malá už asi mesiac neustále cpe niečo do pusy, ideálne celú pästičku, dudlíka ani moc nechce. Je hodne plačlivá, zle spinká, v noci sa budí na nejakú bolesť, akurát neviem, či na zúbky, či na bruško ☹
Dásničky má podľa mňa tak nejak normálne, ani červené, ani oteklé, nemám pocit, že by boli nejak zmenené 😕

smajlik
23. čer 2009

mousunek: no to se nám rýsují oba dolní 🙂

matilko: bříško bys poznala, dítě hodně přitahuje nožky k bříšku a vyloženě vidíš křeče (měli jsme koliku první 4 měsíce) . Proto právě tápu zda to u nás nejsou zoubky, protože pořád pláče, je teplá ale bez teploty, červené tvářičky . V noci zatím OK, ale ten den je šílený

mousunek
23. čer 2009

smajlik - nu tak gratulace k rostoucim zoubkum 🙂

matilko - to muzou byt zoubky a nebo ji jen prepadava litost to se u prcku stava 🙂

matilko
23. čer 2009

mousunek, lítost? ja neviem teda, teplotu nemá, líčka červené jo...
smajlik, my máme koliky od narodenia, takže ju bruško bolí veľmi často, som už z toho zmätená
neviete či pomáha gel kamistad? dnes mi ho lekárnička doporučila...

smajlik
23. čer 2009

matilko: tak to ti opravdu velice dobře rozumím, malá nám ječela i pět hodin v kuse, byli jsme i hospitalizovaní v nemocnici (a nic z toho), tak se drž, nám to přešlo asi ve 4,5 měsících ze dne na den. No právě, teplotu nee, ale červené tváře a teplá na dotek ... dost jsem četla že dásničky můžou pozlobit třeba den, dva a pak zase dají pokoj a zuby se neprořežou ... u nás je Cal Gel na dásničky

mousunek : 😀 . Kousátko samozřejmě odmítá, studí to :D

matilko
23. čer 2009

smajlik, ja som práve čítala tiež, že to môže trápiť 3dni a potom zase klid, takže si myslím, že je to ono, pretože takéto 3-4dni revu zažívame zhruba čo dva týždne... a zuby nikde. Každopádne ked jej tam šahám prstíkom a masirujem, tak sa jej to páči 🙂
skúsim na noc ten kamistad a uvidíme, či sa mi bude stále tak budiť, budí sa napr po pol hodinkách plačom, až kým vyslovene tuho nezaberie...

mousunek
23. čer 2009

matilko - malej je taky obcas litostivej a teplotu taky nemal... uvidis zda to budou zoubky nebo ne 🙂

smajlik - tak to mas stejneho fajnovku jako ja ten kousatko chladive taky nechtel a nechce

matilko
23. čer 2009

tak u nás sa brečí a brečí, slzy jak hrachy ☹

smajlik
23. čer 2009

matilko - u nás taky :(, už je v postýlce po papání a tečou jí slzičky

mousunek - nakonec si ho vzala a na půl hodinky se z ní stalo veselé dítě

ferinka
23. čer 2009

U nás se už křičí 2 dny a 3 dny nám špatně spí,sliní jak bernardýn,celou pěst v puse,tak jsem zvědavá co z toho,dole mu prstem nahmatám dva hrbolky a to máme tři a půl měsíce 😅

jitrulka
23. čer 2009

Ahojky, holky, kdo jste se potkal při zoubkách s nechutenstvím... jak dlouho to trvalo a jak to probíhalo? Nám se před týdnem vyklubal zoubek a i když do ted krásně baštila, ted mi nechce vůbec jíst. Sní od všeho tak 2-5 lžiček a začne to plivat. Jsem z toho neštastná protože jí to nemůže přes den stačit. Přiznám se že to do ní cpu a někdy na ni i křičím a pak mě to hrozně mrzí, jsem hroznej nervák. Ráda bych slyšela, že to je normální, abych to do ní necpala a věděla že se to pak samo srovná...

mousunek
23. čer 2009

smajl - tak to chvalim u nas se vesele dite s kousatkem nekona ale zoubku amme myslim si dost tak snad bude tak dva tri mesice klidek 🙂

jitrulka - s nechutenstvim jsme se potkali, ale teprve kdyz se prorizly vrchni. trvalo to asi tyden nez se uklidnila dasen lezly mu totiz 4zuby naraz tak to asi hodne bolelo i pak a taky asi nez si zvykl ze mu prekazi zas neco v pusine a probihalo to tak ze flasku s mlikem nechtel to byl hystericky rev na cely panelak ze lzicky si vzal a prskal to po me pakl rval taky jedine co si vzal byla flaska s cajem vychlazenym. Pokud nechce a rve tak davej hlavne hodne tekutin,ale urcite zkousej zda si nahodou nevezme uz v klidu

pistula
24. čer 2009

jitrulka:my jsme meli problemy s nechutenstvim taky. Mala nechtela vubec nic bastit, jen MM, ale jinak vubec nic. Takze neboj, ono se to zase spravi 🙂

millist
24. čer 2009

Ahoj Jitrulka, tak já se radovala, že od 8. měsíce v podstatě s jídlem problém nemáme. Teď jí konečně vylezly dva zoubky dole a dva dny mi u jídla zase vyvádí, tak to asi taky bude tím. Včera už jsem ji nechala v podstatě hlady až do večera. U oběda děsně vyváděla, zkusila jsem to podruhé a zase. Chtěla jsem být tvrdá a dávat jí oběd dokud ho nesní, ale pak jsem zkusila přesnídávku a taky nic. Večer už mi kaši zbaštila ani nevím jak 🙂
A z toho křičení si nic nedělej, mě to sice taky vždycky mrzí, když na ni vyjedu, ale někdy už se to fakt nedá. Jsem taky hroznej nevák ☹

mousunek
24. čer 2009

takovych nervacku je nas tu vic vitejte do klubu 🙂 pokud jde jen o zvyseny hlas tak to jeste jde hlavne ze nelitaji pohlavky, taky na malyho obcas vylitnu kdyz prska jidlo, vzteka se a nebo kdyz si cvachta ruce u psa ve vode 😒

millist
24. čer 2009

Cvachtání taky známe a tolik to láká, stejně jako granule, no a rozmáčet je v tý vodě je úplně super 😀 Pak se mám divit, že mě nejí 🙂

mousunek
24. čer 2009

millist - koukam zue to mas doma stejne 😀 jeste ze mam psa klidase a nehlida si ani granule ani vodu
🙂