Začaly vašemu dítěti růst zuby dřív než v 5ti měsících?

karotky
4. črc 2007

Ahojky maminy!
Máte některá doma dítko,kterému začaly růst zuby dřív než v 5.měsících?
Mám podezření,že se už Adamovi asi klubou,ikdyž je mu teprve 2,5 měsíce.
Doslova si hryže ruce.Když mu nabídnu mlíko,tak to odmítá a když mu strčím malíček do pusy a dotknu se patra,vůbec nesaje a vyloženě mi ten malíček kouše.Bývá dost nervózní a když mu začnu jezdit malíčkem po dásních,tak se uklidní.
Poradtě.Díky

mousunek
1. zář 2009

fridininka - no uplne v pohode elmex je od proriznuteho prvniho zoubku je k tomu i kartacek elmex. Kdyz das trosicku tak se nemuze nic stat je jasne ze nebudes davat celou davku kdyz prcek neumi jeste pastu vyplivnout. Ja davam trosku na kartacku od elmexujeprimmo vyznacene kolik by se melo davat

beruska2x - pokud muzu tak jsem cetla i slysela od zubarky ze ten odol se moc nedoporucuje

beruska2x
1. zář 2009

to mas tezky, kazdej rika neco jineho, to uz davno neposloucham 🙂

kamila2312
2. zář 2009

Ahoj-jsem na této diskusi nová. Náš Martínek (9,5měs) měl dneska zase záchvat "od zubů" . Nahoře i dole má už jedničky, ale zřetelně se mu boulí už i dvojky a další nahoře, dole na pohled klid. Vidím, že vám většinou pomáhají gely - mám Celagel. U nás je to ovšem neúspěšné. Mažu, malej se nechá, ale účinek žádný. Dr. nám doporučila Panadol sirup - to je jediné. Vždy čekám, až bude nejhůř - jako dneska. Martík sebou válí na zemi a hystericky řve - nechce jíst, maličko pije čaj (hlavně se drbe sosátkem hrnečku). Teplotu ani průjem zatím neměl - jen ukrutně neutišitelně řve na celej barák. Je mi líto, že se uklidní jen až po Panadolu - nedělám s gelem chybu? Babydent se už prý nevyrábí - řekli mi v lékárně. Je to pravda, nebo ho někde kupujete. Ten nám do sbírky ještě chybí.

beruska2x
2. zář 2009

kamila... nam Calgel pomaha ale kdyz mu rostly 2 horni najednou tak jsem mu taky musela dat Panadol 😅 jednu davku na nic a byl klid a spal.. pokud ho nema casto ( ja mu ho davala asi potreti od 3mesicu) tak bych se nebala...
Jsou i jiny gely na predpis ale prehled o tom nemam, to by mela rict DR

kamila2312
2. zář 2009

Ahoj beruško. Mám právě dojem, že jich bude víc najednou - šťárá se v celé puse. Teď už mi přes dvě hodinky spí pokojně po Panadolu - ale nemám z léků moc dobrý pocit. Také se snažím jejich použití hodně omezovat, ale dneska to prostě bylo "hustý" a tak jsem mu ho podala. S dr. to samozřejmě znova proberu - od ní mám doporučen Calgel a Panadol. Ten gel ovšem vůbec nepocítil.... nojo, ulevíme si, až jich bude dvacet, hihi. Jenže to už zase bude nějaké nové téma (Martík je bývalé kolikové dítě, achjo).

blandik
2. zář 2009

Ahojte, a kde kupujete kartáček elmex pro děti - normálně v drogerii nebo je to součást té dětské zubní pasty pro děti. Já dneska koupila ten na prst. A čistily jste od prořezání nebo až zoubek povyrostl? Díky

beruska2x
2. zář 2009

kamila.. no to jim zas pak vypadaji a porostou druhy 😀 😝

blandik.. ja jsem poprve cistila kdyz trosku povylezly a kartacek mame MAM a spokojenost, kdyz mu ale lezly dalsi zuby tak ho do pusy nechtel, az kdyz se prorizly a nebolelo ho to.. jinak miluje muj kartacek elektrickej 😀

beruska2x
2. zář 2009

kamila.. ja fakt dala Panadol tak 3x za celou dobu, no kdyz jim to pomuze a nejde to jinak tak je prece lepsi nez je trapit 😅 ale necpu se leky ja a malyho vubec..

kamila2312
2. zář 2009

Ještě jsem se zapomnělaz eptat jestli je možné, že se problém s bolestí objevuje přibližně ve stejnou dobu - dopoledne a k poledni. Začíná nám to vždycky ráno takovou nenáladou a kolem půl jedenácté už je to krize. Je to možné?

mousunek
2. zář 2009

kamila2312 - bolesti se vice projevuzji vetsinou vecer. Spis me napada jestli neni mozne, ze je malej unavenej a chce se mu spinkat?

beruska2x
2. zář 2009

ja myslim ze kazdej to ma jinak, ja mam taky citlivy zuby a nejvic me bolej rano 😅 skus si treba lehnout na chvili s nim, at se zklidni, nebo mu dat nachlazeny kousatko to nechce???

urbik
3. zář 2009

Ahoj! Nám se zoubky klubou už od 3 měsíců, ale zatím se ještě neprořezaly ☹ - a to nám bude půl roku. Slintáme jako bernardýni, ruce máme ožrané tak, jako bych ji nedala najíst a občas jsme pěkně protivné. Tak doufám, že to už nebude dlouho trvat a ten zub na nás vyjukne 🙂

evinkaa
3. zář 2009

urbik: Neboj, oni se zoubky ukážou ! 😉 Já jsem to vůbec nečekala, malá ani neměla nateklé dásně, byla veselá a v neděli mě kousla do prstu prvním zubem. 😀 Protivná začíná být teď. Nevím, jestli ji to třeba svědí, ale strčí si celou pěstičku do pusy a rejdí tam s ní ze strany na stranu a hrozně se vzteká...

mousunek
3. zář 2009

urbik - nam se prvni ve tretim mesici prorozl, ale o to jsou horsi pady se strachem jeste o zuby vubec by mi nevadilo kdyz by zavly lezt ted kdyz uz nepada

bereninka
3. zář 2009

Holky, tak mi nemáme zatím žádný zub. dnes 11. měs. Je to nromální? Zlobí ho to, má i průjmy a pak se nic neprorazí...

kamila2312
4. zář 2009

Ahoj - berenika - je to určitě normální. Mám kamarádku a její synek to měl podobně. Pak mu ovšem začaly růst, jak houby po dešti 😉 . Problémy mohou trvat hodně dlouho, než se zoubek objeví - u nás i 14 dní střídavých nenálad. My dneska zase máme "zubní den" - ráno brečel, nehraje si, vzteká se . Skutečně to není projev problémů se spaním, ale opravdu jsou to zřejmě bolesti/svědění. Brečí, že mu tečou slzy - to není rozmrzelost nebo nevyspání. My to holt máme dopoledne (snad je to lepší nežv noci - ale to uvidíme, jak to bude dále). Chladivé kousátko nepomáhá - nic studeného vůbec nechce do ruky, hned to zahodí..... Závidím těm, jejich dítka berou chladivá kousátka...máme holt citlivku nebo co.

mousunek
4. zář 2009

kamila2312 - malej taky studene kousatko nechce, ale pomohl si sam u ksiltovek kouse suchej zip a je spokojenej tak zkus dat neco na drbani taky

eatygrenee
9. zář 2009

ahoj, jsou nám 3 měsíce a klube se nám první zub nečekaně. Máme nějak masírovat dásničku? obešlo s eto bez teplot, ani dásně nemá nateklé. objevila jsem ho náhodou...

jituskak
15. zář 2009

jak vypadá zub, když se klube? šimonek to místo, úplně, jak na zoubek má takový světlý, až modrý,a le to jsem zjistila až dneska, jiank před tím nic. může to být ono? a jak dlouho pak ještě poroste? chudáček, je z toho úplně mimo, pořád jen pláče.

evinkaa
15. zář 2009

jituskak: Já jsem ani nepoznala, že se nám klube zubisko. Až když mě malá kousla. 😀 Byla jsem hrozně šťastná, že se to obešlo bez pláče. Dásničky prý bývají nateklé, ale asi Ti tím moc neporadím, snad napíše jiná mamča, co ví, jak to vypadá, když leze zoubek. Já jsem to nějak prošvihla. 😎 😉

jituskak
15. zář 2009

evi neboj, ještě jich poroste🙂

evinkaa
15. zář 2009

Jituš, díky za uklidnění. 😉 😉

lamarika
15. zář 2009

jituska: tak u nás byla lehce zvýšená teplotka a malej byl trošku nevrlej, prostě nebyl takovej pohodovej jak jindy. Měl nateklý dásně a moc vřelý. Šíleně slintal a pořád něco rval do pusy, ale to rve vlastě furt, takže. . . Jinak do 5 dnů to bylo za nama a pak do týdne druhej

bereninka
20. zář 2009

Holky,

malej má dole v místě budoucí jedničky bouličku, ale ne nahoře, ale spíš jako by přímo, jak mu odchlípnu ret, jako by pod tou ploskou nahoře a má to rudé.
Když mu na to sáhne, cítím možná pod tím zoubek.

Připadne mi, že už tam je jen potažený dásní. malej ale nedává nic do pusy. Prořízne se zoubek také, i když si ničím nepomůže?

A vypadá takhle klubání zoubku?

evinkaa
20. zář 2009

bereninka: Tak to asi zoubky budou. 😉 Gratuluji. 😀 Jinak naše malá si do pusy skoro nic nedává, kousátko nechce, ani když jí ho držím a zoubek se prořezal dole, ani jsme si toho nevšimli a byl tam. 🙂 Teď to vypadá, že leze někde další, malá je nevrlá, bez nálady, nechce spát... 😖 Dásně nateklé neměla ani u prvního zoubku a teď taky nic nevidím. Tak nám asi lezou nenápadně. 😀

evinkaa
21. zář 2009

Holky, prosím vás, kolik tak mívaly vaše děti teplotu, když se jim prořezávaly zoubky? Malá mívá teplotu teda jen v k večeru a v noci, po odečtu tak 38,7 stupňů. Hodně pláče. Doufám teda, že to zoubky budou, ale na dásničkách není nic vidět. Ani u prvního zoubku nebylo, ale to neměla Natálka ani teplotu a ani neplakala. 😒 Trvá to zatím dvě noci.

zuzankast.
22. zář 2009

ahoj, naše malá dává do pusinky co ji přijde pod ručičky 😀 v pátek sem objevila první zoubek, ani sme o něm nevěděli, že roste. Je fakt, že Julinka míň spí, ale to sem přisuzovala věku, že už ji to asi nebaví, tolik spinkat 😀
Teplotu sme neměly, takže neporadím..

berunka
22. zář 2009

ahojky maminy mam dotaz kdyz se vasim ditkum klubaly zoubky meli pri tom prujem?nase mala uz druhy den kandi o sto sest,neni to uplna voda ale je to ridsi.jinak dlabe normalne nechutenstvim netrpi.diky moc 😉

zuzankast.
22. zář 2009

Malá min týden kakala častěji (moje mamka řikala, že já prý při zubech taky kadila o stošest) a v pak sem našla ten zoubek. Jenže zároveň sem jedla švestkováky se smetanou, která jak už sem zjistila dřív, Julinku projímá 😅 Tak nevím čemu to přisuzovat.. Ale snad tě "potěší " aspoň zkušenost se mnou. Takže možná zoubky ano 😉

evinkaa
22. zář 2009

berunka: Jo, naše malá taky kakala častěji, bylo to řidší. Měli jsme příděl skoro v každé plínce. 😉 Jinak už jsme bez teplot, ale zoubek zatím nevidím. Ono Natálce nebylo nic vidět na dásních ani u prvního zoubku, přesně, jak píše zuzanka, našli jsme ho náhodou. 😀 Nechutenství teda trvá dál, ale jen do oběda, to mi odmítá všechno, oběd už sbaští a na večeri kašičku taky a ještě vyžaduje po ní mlíčko. Tak snad si zatím nemusím dělat starosti, co myslíte? 😉