Záchvatové vztekání, vynucování. Máte zkušenost?

kiara2
29. led 2007

Ahojda maminky!mám klučinu ale tak příšerně se vzteká když třeba od někud nechce stropí scénu a a řve až je rudej a div si nevyvzteká plíce tak pak poračuje v autě,nebo když něco chce příjde a křičí na mě rozkazem a běda jestli to neudělám jinak se válí na zemi a se i stalo že mě uhodil.Máte zkušenosti?poradtě prosím

jess
5. črc 2007

jéé fakt,já sem taky Andrea 😀 😀 a pes Ajax,tak aspoň s ním jdu do kupy 😀

andrysek2
5. črc 2007

tak to je dobre no vidis to ale mne se teda moje jmeno moc nelibi 😖

jess
5. črc 2007

mě taky nee 😀 ,mě totižmamka vždy říkala andra handra 😝 .

myslím,že skoro nikdo není se svým jménem spokojený 😀 ,teda já znám asi jen lidi co se jim taky nelíbí 😉

andrysek2
6. črc 2007

ahojik no mne se zase posmivali aja a cau ajo no sranda ty mas dve segry ja tez jsem nejstarsi 😕 😅

jess
7. črc 2007

Ahojky,mě říkají taky ajo nebo ajko a mému psu taky 😀 ,mamka si ze mě dělá srandu,že kdo z nás dvou na zavolíání doběhne dřív 😀

my jsme 4sourozenci,brácha nejstarší až pak já 😀

andrysek2
7. črc 2007

AHOJIK JEES aha tak vy jste ctyri teda a jak se vede a co dceruska ti moji tu lumpaci a manzilek spi po nocnii 🙂 😎

jess
7. črc 2007

ahojky,mě malá chrupká od dvou 😀

jess
7. črc 2007

a manžel od rána vozí svatbu,tak netuším kdy dorazí 😎

u vás musí být veselo,když jsou tam hned tři lumpíci 😀

eleanor911
7. črc 2007

andrysek2 jak se může tvůj manža vyspat,když tam máte 3 lumpíky 😕 to já musím s malým vypadnout ven,jaký dělá kravál,a to máme "velký" byt 1+2 😀

jess
7. črc 2007

eli 😀 😀 ,MM hurhaj taky neva,ale nedělá noční 😀

andrysek2
7. črc 2007

ahoj jees mne adelka usla ted o pul trei i s adamkem tak mam klidek to je veselo to mas pravdu nekdy to stoji za tooo 🙂 😀

jess
7. črc 2007

tož to odpočívej 😀 ,mě se už dvakrát vzbudila a pokaždé vytuhla eště 😵

jdu ji už nachystat papání.

Páá 😉

andrysek2
7. črc 2007

a uz nema dudlik predstav si uz treti den snedl ho jako pejsek sice si vzpomene ale uz je to v pohodee 😀 😀

jess
7. črc 2007

tak to moc gratulujů 😉 .Brzo na dudánek zapomene 😉 ,pokud ho nebude hledat pejskovy v tlamičce 😀

andrysek2
7. črc 2007

jess to vis ze jsem moc rada doufam ze ji to vydrzi kometce tak mne spala az do pul pate nez usne to bude tak deset bozinkuuu

andrysek2
7. črc 2007

ahoj elea on je prave zvykly spi pri kravaluuu a treti dcerku mam na taboreee 😀 😀

eleanor911
7. črc 2007

andrysek2 mi teď taky odnaučovali dudlíka a sice o něm ještě občas mluví,že si na něj někdy vzpomene,ale většinou už ne a vůbec ho nevyžadoval,on je takovej přizpůsobivej 😀 takže to určitě půjde dobře,my jsme bez něj asi 2týdny....a vstával mi taky po půl páté,tak desátá to večer jistí 😀 teď se šli vyvětrat s tatínkem 🙂

andrysek2
7. črc 2007

no vidis to a kolik je tvemu malemuu a to mas jen jedno nebo vic no decka jsou ve vane ja pujdu delat vecu a tatka sel na nocniii 🙂 🙂

eleanor911
7. črc 2007

budou mu dva 28.7. 😉 a mám jen jedno a bohatě mi stačí 😀 já jdu poklidit než se ti dva vrátí z procházky,véču už mám hotovou 😉 a tvojí nejmladší je 2,5?Adélce?jestli jsem se trefila ve jméně 😅

andrysek2
7. črc 2007

presne tak je kometce ale je to peknej rostacekkk nejstarsi je anetka te je 9 a adamek ten ma 5

andrysek2
7. črc 2007

my jsme vsichni na pismeno aaa anedrea a manzilek aless 😀 😀 😀

jess
7. črc 2007

andrysek,moje chodí spát pravidělně po desáté, 😅 ,ona v osm večer kapku víc ožívá 😝 a než ju dokopu do hajan,tak to jsou galeje 😀 .

eli,luky je přispůsobivý 😀 ,to je šikula.Občas se po dudlu poptat musí,co kdyby náhodou jste ho někde našly a zapoměly ho o tom informovat 😀 😀

kanicka
28. dub 2011

@kiara2

Ahojki kiara!
Mám doma naprosto to samé!!Kubíček má 15 měsíců a je jak přes kopírák,plus ještě zdokonalil vztekání o třískání hlavou o zem.Takže zážitek.Nic s ním nevyřídím,vaření je o život a denodenně mě bolí žaludek,hlasivky jak řvu a bohužel se neudržím a většinou ho plesknu,takže pak večer ještě přemítám jak to zítra udělat lépe.Je to vysilující,doufám,že je to brzy přejde.

lucisa
9. kvě 2011

@saronka vracím se obloukem k svému příspěvku z r. 2007 (ty jo, to je let, ten čas letí) na začátku diskuse.
Nejstarší dcera začala mít v posledních letech velké problémy s chováním, nezvládala své emoce a chovala se dost nečekaně, někdy až agresivně a nebezpečně. Vždycky byla živější dítě, ale o tom teď nechci psát, po nástupu do školy už ale měla takové zlomy, nějakou dobu byl klid a pak nějaký zkrat a moje nervy .....
Došlo to tak daleko, že jsme s manželem dumali, co s tím, protože v té chvíli nepomohlo téměř nic, ani po dobrém, ani po zlém, ani na zadek, takže jsme začali být bezradní a hlavně jsme měli strach, abychom něco neprošvihli a mladá nám za pár let neskákala po hlavě a nevytáhla na nás třeba nůž jen proto, že bychom po ní chtěli třeba brzký návrat domů nebo zakázali diskotéku.
Objednali jsme se k psycholožce a po dvou sezeních a testu jí diagnostikovali ADHD syndrom. Měli jsme na to podezření, nějaké příznaky a náznaky v chování byly, ale nesedělo nám všechno. Testy potvrdili, že ona má ADHD ne přímo typickou, protože má vysokou inteligenci, takže se to částečně kompenzuje.

S největší pravděpodobností za to může její těžký porod.
Každopádně je to běh na dlouhou trať, problémy se mohou vyskytovat, je třeba s tím počítat a vědět, jak na to.

Čímž nechci říct, že když dítě zazlobí nebo se vztekne v 18 měsících, musí to být ADHD syndrom, je prostě ve věku, kdy zkouší, co všechno mu projde.
Jen když z toho později stále nevyrůstá a problémy v chování se stupňují, není ostudou zajít za odborníkem a nechat si poradit a pomoct.
Nevím, jak ostatní rodiče, ale já třeba bojovala i v naší rodině, protože třeba mí rodiče její chování považovali za důsledek naší benevolentní, jak oni říkali "americké" výchovy, přestože máme tři dcery a všechny vycháváme stejně, prostřední je úplně v klidu (nejmladší ještě netušíme 🙂 ) a hlavně můj taťka je hned se soudem hotový - Já bych jí tak dal na zadek, až by jí to přešlo apod., jenže to bych ji v některé dny musela mydlit permanentně hlava nehlava. A to je blbost, nikdy bych to tak nechtěla.
A když v ruce drželi vyjdření psychologa k výsledkům, částečně jim došlo, že všechno není jen o výchově, i když si především taťka asi pořád myslí, že to je jen taková moderní novota, která je výmluvou. 😕

saronka
9. kvě 2011

@lucisa ahoj, ted nějak nevím zda to mělo být na mě..já jsem tuším sem vůbec nepsala 😀

lucisa
9. kvě 2011

@saronka ne, asi nepsala, ale reagovala jsi na můj příspěvek na začátku, což mě připomenulo tuto diskusi a nevěděla jsem, jestli třeba neřešíš stejný problém, proto jsem tě zmínila. 😉

saronka
9. kvě 2011

@lucisa já jsem v roce 2007 tady ještě nebyla 🙂 no to je jedno jen jsem si říkala, co jsem zase kde psala 😀

lucisa
9. kvě 2011

@saronka asi jsem to napsala špatně, reagovala jsi na můj příspěvek z r. 2007, ale reagovala jsi na něj včera v noci kliknutím na "To se mi líbí" pod příspěvkem, viz:
https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/zachvato...
tak jsem si myslela, že se tě tenhle problém nějak týká. Ale ono je to jedno, možná ses uklikla omylem, vždyť se nic neděje 😉

saronka
9. kvě 2011

@lucisa jeee já jsem fakt blázen.. jojo líbilo se mi to.. kamarádka má dítě právě s ADHD a používá to, že jde do koupelny a prostě mu omyje obličej studenou vodou..on je dost sprostý, ale on za to prostě nemůže no.. 😀 zatím toto nemusím řešit 🙂) Sofi je drak, ale jinak..všude leze, otevírá, zkoumá 🙂

stopobezite
27. zář 2012

tady na to téma bych ráda navázala, mám holčičku, necelé 3 roky a dělá mi neskutečné peklo, všechno je NE NECI hned jak ráno vstane, nedá se s ní prakticky na ničem domluvit. Tečou mi nervy každý den, nejde to ani po dobrém, ani po zlém, v září nastoupila do školky a to samé dělá i tam. p. učitelky se mě ptají co s tím jejím negativismem dělám..... děsím se úplně každého dne, co mi zas odpoledne řeknou, co vyvádělla. kolikrát tam tak ječí, že s ní musí mimo třídu na chodbu. nevim jestli tohle už je na psychologa. momentálně bych snad psychologa potřebovala i já. Netuším jestli je tohle jen blbé období a jestli to s těmi třetími narozeniny přejde???? každopadně toho chování trvá už pátý měsíc.