Záchvatové vztekání, vynucování. Máte zkušenost?

kiara2
29. led 2007

Ahojda maminky!mám klučinu ale tak příšerně se vzteká když třeba od někud nechce stropí scénu a a řve až je rudej a div si nevyvzteká plíce tak pak poračuje v autě,nebo když něco chce příjde a křičí na mě rozkazem a běda jestli to neudělám jinak se válí na zemi a se i stalo že mě uhodil.Máte zkušenosti?poradtě prosím

kiara2
autor
13. únor 2007

joo ty ubrousky to je asi všude stejný jsem z toho málem kolikrát dostala psotník..na nočník chodíme od 1,5 a docela bez problému ale bavilo ho čůrat na plovoucí podlahu protože mu to cákalo a koukal na to a smál se jak urvanej no byla to prča...ale musela jsem dát malý plácanec na zadeček že se to nesmí a po čase ho to přešlo...
jess:no to je pěkný s tím puškinem a podívejte se jak Páta nasával dám to do fotoalba a taky pomáhal s uhlím byl černej jak uhel na obličeji a když jsme šli na horu tak si oprášil ruce a říkal tak mamko hotovo...

kiara2
autor
13. únor 2007

tak foto nedám musím je nedříve zmenšit

lucisa
13. únor 2007

aha, já už se tam hned dívala ☹

ale počkám si, takové fotky zvlášť cizích dětí potěší 😎 😉

jess
13. únor 2007

lucisa,z toho si nic nedělej,žes malou i po zlobení obejmula, 😀 mě se to taky stává často 😉 .Buičitou vatu jsem používala taky,ale pečlivě shovala,že ani nevím kam 😀 .Moje malá se taky v to září,učení na nočník, první dva dny snad 5x za den počůrala,ale pak v pohodě.Ale až včera jsme šly poprvé ven bez plíny a byly jsme úspěsné 😀 .Ale netuším,kdy se naučí bez plíny spát,hodně pije a i v noci ji přebaluju,protože je plína snad tříkilová 😒 .Ale nechci ji nechat bez pití,hodně se potí a je opravdu žíznivá.

Kiara,ona ted' všecko začla vyslovovat ve zvláští řeči 😀 ,sáček už je asi měsíc sáčko,prosím-pušim,místo fuj-fun,no vietnamská hatlapatla 😀 ,většinou její skomoleniny přeložím jen já,nějak zlenivěla ☹ .A naučila se t'ukat na hlavičku,jako že je tatík bl... 😀 ,jednou jsem mu to ukázala a ona má potvůrka vočka všude a už to bylo.Moje hloupoučká sestra zas jednou neměla nic pilného na práci než mi ukázat zvednuty malíček a ukazovák...a od té doby to malá zkouší 😒 .Před ní řadši mlčet a nehejbat se!!

Kiara škoda,že fota tam nešli,snad se dají upravit a objeví se v albíčku.Musejí to být přímo umělecká fota 😉 😀

lucisa
13. únor 2007

no, já malou na ven taky dávám ještě do plíny, v té zimě to nechci riskovat, jo, kdyby už bylo léto, tak je to něco jiného....
Noemi byla v pleně ještě dýl, ale zase během týdne byla suchá nejen ve dne, ale i v noci, ještě asi 14 dní jsem ji pro jistotu dávala, al evždycky byla ráno suchá.

Anička je často po procházce taky suchá a to jsme venku i dvě hoďky, polední spaní (pokud se nám jednou za čas podaří) bývá taky suché, tak snad to teď půjde rychle.
Asi před měsícem jsem koupila poslední dva balíky plen v akci a důrazně jsem to naší princezně ukázala a vysvětlila 😀 Ale toť otázka, zda mě i pochopila 😝

Jo a mezi námi, Nela začala mít po létě problémy s nočním počuráváním, protože taky pije jak duha a teď po půl roce mi řekla nefroložka, že podle popsaných příznaků a průvodních jevů to vypadá na hyperaktivní močový měchýř 😖 (doteď jsem netušila, že i močák může být až takový), tak máme léky a uvidíme, co to udělá.

Jess, nechci být šťoura, ale ty jsi fakt dobrý exot 😀 😉 Já se chystám spát, jen jsem ještě dopisovala jedné holčině nějaké odpovědi ve volné diskusi a ty se najednou objevíš.... V kolik chodíš spát, andrej, ty asi nejsi skřivan, že, ožíváš večerem a nocí? Já taky, ale někdy díky brzkému rannímu vstávání to musím překonat, bo bych mohla v 8 usnout a na koníka by už nedošlo... 😀

jess
13. únor 2007

lucisa,já když zalehnu dřív než ve dvě v noci,tak stejně do půl třetí civím na strop,na odrazy světel 😝 Dnes jsem byla u mé babiny a Jess mi tam usla ve 14.15,bohužel se jí tam naprosto dokonale chrnělo a vstala až v 18.25,furt jsem chodila nakukovat zda žije 😒 .No takže usla až ted' před chvílí 😀 .Jinak mi ráno spolu chrníme do 9.30-10.00,mám ji tak naučenou 😀

Tos mě potěšila,že k hyperaktivním dětem patří asi i hyperaktivní močáky 😕 ,malá čůrá hodně a často.Ale taky dost vypije.Fakt mám strach,že bude spát v plíně do svatby 😒 I když ji třžeba budím na nočník v noci po půlhodině,tak už je zechcaná celkem dost.No uvidíme,zkusíme to vypilovat a když tak se na 3leté prohlídce svěříme.

Já malou taky měla strach bez plíny mít venku jak mrzlo,ale přes den už je v pohodě,tak jen co vylezlo kapku sluníčko,šly jsme.Ale nemysly si,nebylo to jen tak 😀 .V průběhu jednoho toho asi 30minutového venčení jsem asi 100x zopakovala větu,"opravdu se ti nechce čůrat?Dám tě taky na travičku vyčůrat,budeš čůrat jak Ajuška..." asi si umíš představit ty ksichty kolemjdoucích.Já nevím,že tak blbě civý,když se snaží člověk vtlout něco dítěti do hlavinky 😀

lucisa
14. únor 2007

hm, já to mám podobně, kolem 18-19 hod. jsem tak utahaná, že bych z fleku lehla achrněla, pak mě to nějak přejde a jsem do půlnoci čilá jak rybička. vstáváme tak kolem 6.30-7.00 hod., protože vodím starší dcerku do školky. a mladší nás někdy budí i dřív, to ji hlavně manžel v té chvíli strašně miluje 😀 (o víkendu).

klekne si vedle něj do postele a do ucha mu začne řvát: štávej šemínko holalááá bude štebe fijaláááá. taťka je na pokraji infarktu.

ale musím se vám, holky, pochlubit s další perličkou Noemi:
byla jsem s ní ve městě a jely jsme zpátky autobusem plném studentů ze Slezské un., já s ní seděla na dvojsedačce, přes uličku vedle takový studentík vytáhlý s tou šílenou kozí bradkou, která je mezi nimi nevím proč, tak oblíbená.
a naše mladá: mami, co to má ten pán za fusy na bradě?
no co, normální fousy, ne, ty děláš, jakoby jsi nikdy žádné neviděla?
viděla, ale ne tak blbé, vypadá jak koza!!!!

výstižné, leč v autobuse moc hlasité a naprosto nevhodné.... myslela jsem, že propadnu mezi koly autobusu a domů dojdu pěšky.

jess
14. únor 2007

😀 😀 ,to je fakt na propadnutí.Moje malá je na kozí bradku naštěstí zvyklá,protože můj střelený 28letý bratr ji občas má taky 😒

Ale to buzení musí být super,já se u takových situací musím řehonit a pak už se mi ani spát nechce 😀

Sem to včera zakřikla s tím čůráním,lepší je mlčet 😀 ,ráno venku bez plíny pohoda a v púoledne jsme spěchaly domů,protože se zapoměla a zechcala se jak mimino 😖 .Ted' mi spí jak andílek 😀

lucisa
14. únor 2007

hm, to ti závidím. anina mi tam pořád cosi štěbetá a už se mi 2x vysvlíkla, asi ji jdu přidusit polštářem.... jak nezabere do dvou, tak na to kašlu a vytahuju ji.....

jess
14. únor 2007

Ty pocity s tím polštářkem mám občas taky 😀 ,ale usne mi naštěstí každý den.Dávám ji většinou hned po venčení,to se jí líp usíná.Odpo se to dá,mi zas večer máme tóčo než usneme,já se už jen směju,ale můj manžílek by nejradši použíéval drastické metody 🙂

kiara2
autor
14. únor 2007

hoj holky no jako super luciso s tím autobusem to bych byla jako asi mrtvá studem no jo ale co naděláš je to malý dítě...
no tak děvčata fotečky jsou na místě tak mrkněte na toho alkoholika no pak pomáhal topit a tak byl hrozně důležitý vzal si smetáček a lopatk ua zametal a říkal mami koukej bovdel vidíš?hmhm a zahodil to do uhlí ten bordel a pak no mamko a hotovo oprášil si ruce a já byla mrtvá smíchy 😀
no s tím čůráním no tak to mě nenapadlo ale ted tak když přemýšlím tak ten taky pije jak duha a nestačím chodit s nočníkem no potěš tak to na noc bez plíny nebudeme ještě pěkně dlooúho ráno je nadojenej no já jsem měla problémy do 12let s močovými cestami měla jsem anuresis nocturma a byla jsem 3x na protahování moč.cest a nic příjemného tak se modlím aby to nezdědil kluk no tak doufám že to nebudete mít něco závážnýho a že ty prášky zaberou...
no a s tím spaním to teda mám zlatý já jakmile nemám naspáno 8hodin tak jsem protivná asi ještě dospávám od doby co se Patka narodil 😀

jess
14. únor 2007

kiaro 😀 supr fotky.To pivko mu sekne 😀 .A je vidět,že nebude líný jak to u chlapů bývá 😉 .Máš fakt šikulu,já už se taky těším až budu mít kluka 🙂

No já tu svoji než jdu spát,pravidelně ve dve´ě ráno musím přebalit a je total zechcaná 😒 ,dávám ji hned i na nočník,ale brání se jak tygřík 😀 .No a ráno je zas pročůraná durch.To bude odnaučování 😖

kiara2
autor
14. únor 2007

no já jsem taky přemýšlela že bych kluka v noci budila ale tady je problém zas ve mě jsem líná vstát no ......jo tak když něco rozlije nebo vysype tak mu dám hadr nebo smetáček a lopatku a jde na galeje samo že to pak musím uklidit ale ví že to je další práce na víc a že se to musí uklidit a ted už jde pro hadr sám i pro lopatku a to když loupu třeba cibuli tak mám koš pod dřezem a pak to nechám otevřený kdybych tam chtěla něco hodit a Patak aktivista příjde zavře řekne boze boze a jde pryč je super že si takhle všímá...

jess
14. únor 2007

To já jsem taky líná vstát, 😅 ,já ji dávám na nočník kolem té druhé ráno,tak chodím spát já.A potom později kdybych ji chtěla dát na nočník,tak mi už zas nebude chtít usnout ☹ ,tak radši spím.

😀 Tak to je šikovný,hlavně s tím košem 😀 .Jessina když něco rozháže(věčně všecko),tak uklidí 2 smítka a hotovo.Já uklízím ráno po noci(usíná po 23,00),v poledne jak už je zalezlá v postýlce a k večeru,než dojde manža z práce.Jinak u nás to vypadá celkově jak na galejích 😀 ,no co,děti si hraním rozvíjí představivost a tvořivost. 😀

Ale strašně ráda utíárá prach,jak byla menší,tak vlhčenýma ubrouskama a ted' mi krade z koupelny hadříky a pucuje si i plyšáky a ten důležitý výraz u toho... 😀

kiara2
autor
15. únor 2007

😀 jojo ta jejich důležitost ale vem si že oni to okoukají po nás tak si vem jak se my musíme u toho tvářit 😀 jinak dneska jsem zas se musela smát Roman byl dole ve sklepě vymyslela jsem si poličku a říkám Patkovi bež za tatkou a zeptej se jestli chce kafe tak se rozběhl ke dveřím nic neřekl a vrátil se a říká nece mamko jdu za tatou dolu jo?vemu hoiny(holiny) no prostě i jak jsou vyčůraný no prča

jess
15. únor 2007

Jsou stejně zlatíčka 😀 .Mají skvělou fantazii,jak vymýšlejí různé ptákoviny 😀

U nás se hooodně rozpršelo a já musímjít venčit,to zas bude.Jesska má těžké hysteráky,kdž muí mít kapuci z pláštěnky na hlavě,posledně jak lilo,řvala půl cesty,myslela sem,že ji zatluču pod zem.Každý na nás čučel jako kdybych jí týrala 😠

kiara2
autor
16. únor 2007

no to je pak nejhorší vid když nemůžeš utišit to já bych taky raději nechala stát a neznám 😀 no včera další perlička šel spát a tak chci zapnout chůvu a nešla tak jsem špačkovala co zas kde poladil no tak jsem chůvu vzala do ruky a i s ustřihnutým drátem od trafa tak jsem zkoumala jak to udělal no zubama to nešlo ani mě jedině nůžkama ale kde by je sebral no a tak se ptám jestli má nůžky a prý jo a já kde?a on tamhle no tak si je našel v mašině v ložnici no já jsem fakat nemohla prostě koumáci

lucisa
16. únor 2007

ty bláho, on ti ufikl šňůru od chůvičky? to bude nějaký montér kolja..... 😀 😀

jess
17. únor 2007

Stal se zázrak,už jí ta pláštěnka nevadila,to byla krása jak při dešti pod kapucí mlčela.

Kiaro Ten tvůj synek je fakt šikula,z něho bude elektrikář nebo tak něco,už ve dvou se vyzná,který drátek má přestřihnout 😀 😉

Mě venku malá až takové sceny zuřivé naštěstí nedělá,ale sestřenka od mojeho má holku,už jí je 6let,ale ta od mala když něco nedostala,tak sebou sekla na zem a začala se vztekat jak divá zvěř.Je z Prahy a i v Praze uprostřed chodníku ji tam nechala ležet a šla(já bych měla strach,že mi děcko nekdo vyfoukne),většinou se po pár minutách zvedla apelášila za ní.Vypadala jak matka tyran,ale kdo to doma nemá ,neví co to je.Udělala chybu v tom,že když někam šla nebo se po ní něco chtělo,tak ji za oměnu brala do hračkářství a at' si vybere co chce.

To já svojí nikdy nenaučím a takové už přehnané dolejzání a všehodávání jak si malá pískne(to dělala tchýně a její matka),tak to jsem rázně zatrhla.A manžel pevně stojí při mě.Jinak by si to taky schytnul 😀

kiara2
autor
17. únor 2007

jess.jo tak to stojí pevně za tebou nebo musi 😀 ne to je však sranda tady to je taky tak prostě jsem řekla že když něco zatrhnu at ho ani nenapadne to povolit jenže on je dost na kluka rázný až nekdy jsem musela zasáhnout tuhle urazil už po xtý kuličku zarážku na dveře a ted ji urazil znovu a Roman se vyloženě nasral a kluk seděl a takovou mu plácnul přs ledviny že jsem ho seřvala co vůbec dělá že je to malý dítě a že musí znát míru rány že to není nějak dospělej který řezal když je vyhazoval z diskoteky no měla jsem strach jestli nema obraženou ledvinu tak jsem hlídala moč no to jsem měla vztek že bych ho zbila a to je furt už mě to jeho chování štve ale ne že by si s ním nehrál nebo se nemazlil to jo to blbnou .
no a jinak chůva je spravená a spojená čokoládou no ale nelepší na tom bylo jak se tvářil no prostě normálka mamko no kouzelník

jess
17. únor 2007

😀 ta aby stála na místě za mnou,tak leda přikovaná okovami 😀 .

Můj chlap taky kolikrát chytne nerva a pohádáme se kvůli toho,že ji špatně plácnul.On si totiž nějak neuvědomuje sílu a když ji plácne,mě řekne že málo,tak má rudou nohu a řve jak tur 😠 .

Doma jsem si akurát sjednala respekt,že mi ji nebudou přehnaně rozmazlovat,Jes je taková,že co jednou zkusí,tak pak si to vyvstekává.A já tak potřebuju at' mi dělá scény na veřejnosti,nějakým plácáním se o zem 😲 .Já jsem si ji naučila hezky,že nemůže mít vše co chce,a když přece jen něco moc chce a já u sebe třeba zrovna nemám peníze,tak ji to stačí vysvětlit a jde se dál.To samé i ty houpací autíčka a tak ve velkoobchodech,jak se tam dávají penízky,taky se stane že zrovna nejsou drobné,nebo není čas,nebo je obsazeno,a taky nedělá žádné drama.Když nejsou drobné,tak jí říkám,že to budou opravovat 😀

Když mluvím o těch autíčkách,nevím proč,ale už asi 2 měsíce ta moje malá,má utkvělou představu,že i opravdové auto jke houpačka 😀 ,uprostřed teska jak mají vždy to auto vystavené,tak ona chce vždycky hopa,no nevysvětlím jí,že to je opravdové auto.Pokaždé jak tam jdu tak chce zase hopa 😀

Tak jste mu tu chůvičku opravily 😉 ,to aby zas mohl opravovat sám? Musela sem se smát jak jsem to četla,musel vipadat fajně jak ti to vysvětloval

kiara2
autor
17. únor 2007

no jo ty autíčka tak to já teda nevysvětlím ani za boha dneska to byl horor v hypernově lítal jak zděšenej jako by měl turbo u zadku no jsem zas byla vytočená ale on ani nereaguje na moje řvaní a volání no prostě prdelky lidi na tebe čumí jak na histerku ale fakt to jinak nejde ....
no tatka spravil a dal na okno ale no si to vytáhne ze zásuvky a zase si to zapne a ještě dodá mamko kokej no hotovo
dneska vysypal celou bednu s 500kusy kostkami já myslela že mě odvezou 20x jsem říkala že bude uklízet jinak nebude žádná pohádka ani bombinky(bombony)a ten tam seděl uprostřed a jsem ho pozorovala a tak tam seděl a rukama si zakrýval oči a tak vzlykal no musela jsem se smát nejlepší byly ty ruce no prostě byl celej neštěstnej no tak jsem mu šla pomoct ach jo stejně si ty děti s náma dělaj co chtějí a dostanou nás kam chtějí....

jess
17. únor 2007

😀 ty si fakt užiješ 😀 .To je správný rošt'ák 😀 .Já se musím přiznat,že mě mamka vždy říká ,že jsem byla to samé jako malá,když mě chtěli zbít,tak jsem se chovala jako tygr,že jsem i škrábala a kousala 😀 ,ale že jsem z toho brzy vyrostla a byla z nás 4sourozenců nejrozumější

S tím řvaním přes obchod a blbými pohledy lidí si nelam hlavu,já mám to samé,akurát nemám problém v tom,že by něco strašně chtěla,ale zase neumí jít u mě.Lítá jak pod'as a já ji kolikrát honím mezi regálama,fakt mám strach,že mi ji někdo vyfoukne před nosem 😲 .Když už je kolikrát na zabití,tak se jí já schovám,tata ji nezajímá,a jak se jí ukážu,tak si toho váží a je pět minut klid 😝 .Sice nic moc,ale lepší aspoň něco než nic 😀

lucisa
17. únor 2007

no, tak vás dvě bych, jess, chtěla potkat v obchodě 😀

jo, jinak ahoj!!

jess
17. únor 2007

Ahoj 😀 ,to nás bys poznala podle zvuků už u venkovních dveří.Rozlíhá se ten chechot všude 😀

lucisa
17. únor 2007

no, to my se zase už od parkoviště hádáme, kde která slečna pojede...
pokud máme v plánu větší nákup (a jedeme s manžou), bereme dva vozíky, jinak jeden a Nena chce sedět nahoře, anina zase jen dole v košíku.
a já bych nejradši, kdyby aňa nahoře a nelča šla pěkně způsobně vedle vozíku. což je jen má krásná a nerealizovatelná představa 😔

většinou hned za vstupním turniketem už se štípnou nebo žduchnou, příp. vydrží do prvního nakupovaného zboží. pak se chtějí servat, kdo to bude držet.
anička nám pravidelně odlupuje nebo odkusuje čárové kódy. když si toho všimnu dřív, než u pokladny, tak měníme ( 🤐 ). když ne, tak prodavačka musí chudák volat int. telefonem do oddělení a zjišťovat kód nebo cenu 😀

noemi zase přihazuje věci, o které má zájem ona, ale ne my a když to vracím, tak mě začne přesvědčovat, že to FAKT a OPRAVDU a NUTNĚ potřebuje a tak ji to MUSÍME koupit. protože to říkali v tv, viděla to u kámošky ve školce apod.

dneska jsem po obědě žehlila a vedle v ložnici měla spát aňula, na druhé straně aspoň odpočívat noemi. dopadlo to tak, že přese mně pořád na sebe hulákaly a když končně nelča ztichla a poslouchala své oblíbené cd s pohádkami, tak se začala nathy předvádět.
lehla si na záda, zvedla nožky nahoru, dupkou ke mně a prý: luli luli, mamko, lulám na tebe.
když jsem dělala, že to neslyším, tak se v postýlce postavila zády ke mně, ohnula se hlavou dolů a: tak na tebe pudím, puc puc.... a fakt si prdla.
řeknu ti, že jsem nevěděla, jestli ji mám výchovně zpražit, valit pro nočňajs nebo lépe maskovat smích......
myslela jsem, že to dneska ani nedožehlím. stejně ani jedna nespala, jen já se zase nervovala, kdybych je strčila do herny, tak mám aspoň klid na žehlení, že 😀 😝 😉

jess
17. únor 2007

😀 😀 ,tak ted' jsem si tu tvoji malou živě představila 😀 ,já bych se začla řehonit na celé kolo,kdyby na mě takhle ta moje vystrkovala dupu 😉 a ještě s tolika skvělými dodatky.

Většinou to ano nejde je vychovávat,že,člověk se tomu musí ještě řehonit 😀

No vás vidět v obchodě,tak bych se taky možná pobavila 😀 ,aspoň při tom,jak ti noemka vysvětluje,jak něco důležitě potřebuje.

lucisa
17. únor 2007

však počkej, až se naše holky servou třeba v ikea v restauračce nebo v těch jejich koutcích o hračky.

až budou nějaké trička, co tady plánuje bob, tak se do nich oháknem a půjdeme se projít po ikea, shopping parku nebo futuru. a budu pozorovat reakce maminek s dětmi, jestli se některá chytí nebo bude mít dokonce stejné trika. doufám, že tě tam taky někdy potkám 😀 😀

jess
18. únor 2007

😀 ,tak to by bylo,moje by i na tu tvoji starší 4letou volala mimi mimi 😀 a možná by ji i pusovala,ona je takové moc kamarádská k dětem 😀

Do takových obchod'áků občas nakuknu.A až budou ty trika,tak si objednám a bude sranda kolik mamin v nich potkám 😉.Tebe kdybych potkala,tak tě 100% poznám 😀 ,zaměřím se na řeč chytrých tvých dcer a vím že to patří tobě 😀

lucisa
18. únor 2007

no haha....

mojím holkám nevadí přízeň jiných dětí, ony se seznamují rychle a bez studu, právě bych řekla, že jsou až moc ofouklé. když se nějaké dítko ostýchá, tak nemají odvahu na něj hned vlítnout, ale když se jich děti nebojí a jsou stejně ofouklí, tak se podle mě začnou předvádět a ukazovat se, jak se mají sestřičky rády a to je moje ségja, nedám apod.
pak přejdou na hračky a už ukazují, jak co postavily, nakreslily atd.
a pusinky by asi taky vracely...... 😀 😀

nechodíš ráda do obchodů?

jéžíš, my se otvírá pusa, jdu do hajan, dneska jsem měla ráno budíček sice až výjimečně kolem půl osmé, ale když chlopek vypakoval holky k telce, tak začal být zase otravný on 😀 večer odpadá dřív, než já, tak se snaží ráno..... 😉

zítra si lehnu po obědě s aninkou a uspíme se spolu, jééé, já se těším, pak budu mít v noci větší výdrž na koníka, čau čau a dobrou 😎