Záchvatové vztekání, vynucování. Máte zkušenost?

kiara2
29. led 2007

Ahojda maminky!mám klučinu ale tak příšerně se vzteká když třeba od někud nechce stropí scénu a a řve až je rudej a div si nevyvzteká plíce tak pak poračuje v autě,nebo když něco chce příjde a křičí na mě rozkazem a běda jestli to neudělám jinak se válí na zemi a se i stalo že mě uhodil.Máte zkušenosti?poradtě prosím

lucisa
29. led 2007

to je věkem, pokud to jde, nevšímat si. pokud uhodí, tak se mi osvědčilo chytnout ručičku a podívat se přísně do očí. někdy rukou třepala, protože chtěla v bití pokračovat (hlavně ta starší), tak ruku (ruce) prostě pevně držím, dokud se aspoň trošku neuklidní.
někdy taky pomůže chrstnout trošku vody do obličeje, dítě se lekne a zapomene na vztekání.
pokud některá z mých dcer dostane záchvat doma, tak to taky řeším tak, že ji odnesu do herny, zavřu na kliku (ne na klíč) dveře se slovy, že až se uklidní, tak může přijít, že nehodlám poslouchat kravál, protože mě z toho bolí hlava. docela rychle přestanou, nemají diváky.... 😉

eleanor911
29. led 2007

ahoj,tak to náš malý už to zkouší také(1,5roku)na babičku to platí asi nejvíce,no a na tatínka také a já jsem ta zlá mamina 😅 co se z něj neposadí na..... 😝 vím,že kdybych mu dala vše co chce,tak se naučí,že si musí vše vyřvat,ale nějak mi v tom ostatní nepomáhají... 😖 když dá dědovi facku a oni se tomu s babičkou smějou,tak je jasný, že to zkusí znovu...na mě to taky zkouší,ale pak už ví,že nesmí.Taky ho dávám do pokojíčku,aby se vyvztekal a on za chvíli přestane 😉
tak hodně štěstí a ať nám nepřerostou přes hlavu 😀

0401
29. led 2007

ahoj holky, naše malá to taky zkouší 😒 ale naštěstí ne tak často. Na ni platí, že ji nechám být, nevšímám si jí a ona si tak pokňučí a je klid. Ale je fakt, že když se fakt rozčílí, mele ručkama kolem sebe a dá si tu práci, že vstane a příjde mě praštit. Hned jí to ale vrátím na zadek, tak někdy se zarazí a přestane a někdy se vztekne ještě víc, tak je to kdo z koho. Hádejte, kdo vyhrává 😝

womann
29. led 2007

ele,tak u babci se mi to uz taky stalo...Strasna sranda...Tedy pro ne.Jeste nemame zachvaty vzteku,ale uz lecos zkousi... 😖

jess
29. led 2007

To máme ale zlatíčka🙂 Moje malá je taky hrozný vztekloun.Snaží se vyřvat tu svou,ale zavření jí u nás nepomáhá,chodím na chodbu já, s tím,že jdu bez ní s pejskem,že zlobí a at' za mnou přijde až bude hodná,to je asi to jediné co u ní zabírá 😝 .Jinak ji nechám častzo i vyřvat asi 10x se jí ptám zda už se zklidnila a pokud ne tak at' za mnou nechodí,z toho 9x řekne Ne-jako že hodlá zlobit a po 10 jen kývne,že už bude hodná.Jsou jí 2roky a měsíc a dodnes jsem ji už asi rok vhrožovala vařeškou.Dnes když v 22.30 nechtěla zalézt do postele a vztekala se,tak jsem ji vytáhla,ani jsem ji nemusela použít,jaký mělo účinek ji vytáhnout 😀 ,po tom co jsem jí o vařešce vykládala pohádky 😉

Bohužel poslechne akurát mě.Manželovy řve do úplné únavy,z ostatních má ohromnou srandu a když se jí někdo pokusí za něco kárat nebo jí něco zakázat či nedat,tak musím jít na pomoc,protože je schopná se s něma i poprat a pak mi ještě žalovat jakže jí to nekřivdili 😠 .Hodně ted' chodí žalovat na tatínka,nechce od něj čaj,ani utřít dupu,jen samé mama mama a mami.Nevím co s tím,dřív než jí tatínek zakroutí krčkem 😀 .Je fakt,že ze mě kdyby jako z rodiče měla úplné šoufky jako z manžela,tak jsem s nervama v koncích.

Stále se utěšuju že to je zoubkama,máme jich 14,z toho 2vylezli ted' a další dva se asi co nevidět vyklubou,je ted' nervozní.A navíc si u ní od mala všímám že pravidělně co 3-6týdnů úplně mění chování a zvyky.Tak snad se to brzy z lepší,tad' je to dost kritické. 😀

kiara2
autor
30. led 2007

no já jsem už na pokraji zoufalství,jsme v krámě a on ho 10xoblítne krám rozebere tam věci a když na něco nedosáhne tak příjde a přes celý krám mamko to chciiiiiii a řve na mě jak na nějakýho par..už jsem z toho zralá na Bohnice zkušela jsem vše nevšímat si ho,jít na něj tvrdou rukou,jít na něj s vařečkou ale prd platný prostě on ani nereaguje na můj hlas ani se neotočí a jde si po svém když mu něco řeknu tak to je co?tak mu to zopakuji a zas co?a to je takhle třeba 10x za sebou a to pak už řvu protože mě vytočí do nejvyšších otáček si někd připadám jak histerka ale prostě já už nemůžu mám z něj 7kilo dole nervy v háji....kdyby alespon reagoval venku s ním nemůžu jít bez kočáru jinak to je katastrofa jde si kam chce i klído do silnice a já se můžu uřvat aby alespon zareagoval na to že tam je silnice a jezdí tam auta to mě taky omývaj protože kdyby se mu něco stalo tak bych tam asi pak skočila sama a toho už ani nechtějí hlídat babičky prý jin to stači na 2hodinky a dost jsme 10minut u mamky a ten to tam obrátí vzhůru nohama a to vidíte jak špízuje očima co by ještě se mu pod rukama zahřálo taky všechno rozbije no prostě na palici.Tatka mi radi při vztekání pod studenou vodu jenže on má záchvat krátký a než bych ho tam donesla tak by bylo po záchvatu.A to můžu o sobě říci že od začátku co začínal vnímat a uvědomovat si věci tak tady vládne má tvrdá ruka ale je mi to fakt prd platný.

terkaz
30. led 2007

kiaro, u nas byl problem s brachou,ale nastesi jen chvilkovy... dostal zachvat vzteku ( predtim ho pres vikend hlidala babicka s dedou, ti mu dali samozrejme vsechno co chtel ) , mamka se nastvala a vrzla ho i s oblecenim pod studenou vodu , a byl klid. vypada to trochu drasticky,ale u nas to zabralo 😉

jess
30. led 2007

kiari,to mám trochu podobné,malá má v oblibě ve velkoobchodech lítat,jak uragán,kolikrát mám nervy že se ztratí.Je mi šíleně trapné nechat ji tam vyřvat,protože to je pak tepr divadlo,a lidi se na nás koukaj jako bychom ji snad mučily 😠 .Lidi z okolí jsou asi nejhorší.Oni to nemaj tak to ani nemůžou znát,co to obnáší.Jinak ted' má nový zvyk-vždy jak od někoho jdeme znávštěvy,tak si umane,že si něco odnese,vybere si hračku,a pak hysterčí,že jsem ji ji vzala. Vždy jak hysterčí,tak se dlouho mezi řvaním nechce nadechnout a ted( u známé mi z toho začla omdlívat. Tak ted' vše řeším tak,že bud' pojede k babičce bez maminky,nebo půjdu já bez ní pryčm,to momentálně jako jediné zabírá aniž by šíleně hulákala.Pak mám na chvíli kliod.Hold furt musím nějaké nové fígle vymýšlet.

Držím palečky at' se nám ty naše děti aspoň trochu popraví a zklidní

kaacka
30. led 2007

Ahojky, kdyz uz je nakousnuty tohle tema, tak bych se Vas taky rada zeptala, jestli nemate nekdo zkusenost, co delat s ditetem, ktere vzteky prska. Kdyz byl mensi (ted mu je 15 mesicu), tak jsme brali prskani, jako velkou legraci, on taky. Pak jsme si toho nejak prestali vsimat, na chvili to ustalo. Pak nasledovalo obdobi vzdoru, klasickeho vzteku, snazili jsme si toho nevsimat, tak pridal - ted kdyz se vzteka, zacal prskat a plivat. Snazila jsem si toho nevsimat, hubovat ho, namocit pusinku ve studene vode, jemne prastit pres pusinku... nevim co jeste a nic.
Nemate nekdo nejakou zkusenost? ☹

vvv72
30. led 2007

Ahoj holky, tak koukám, že by jste potřebovaly Chůvy v akci, tam to dítě taky šílelo, tak ho zamkli do koupelny, nechali ho se vyřvat, bylo tam snad půl hodiny samo než se uklidnilo,občas na něj promluvili skrz dveře, nesmí si myslet že řvaním, kopání a sebepoškozováním bude mít nad vašimi dušičkami navrch a pak byl klid. Musíte být neoblomné, děcko poznalo, že mu to je houby platné. Jinak moje děcko bylo celkem hodné.

lucisa
30. led 2007

vvv72, fakt jsme si kolikrát s manželem při nějakém takovém záchvatu říkali, že si na ně pozveme chůvu, dokonce, ač to holky nesledovali, přece jen to dávali pozdě, tak to na ně platilo.

ještě jsem si vzpomněla, že když jsme mezi lidma, tak docela dobře zabírá, když řeknu, dívej, támhle ten pán (nebo paní, ale nejlépe zabírá zarostlý vousatý nebo vlasatý chlap) se už na tebe kouká, aby si tě s sebou odvedl (nebo aby ti přišel plácnout na dupku)....
v ten moment je klid a já jen slyším, že už budou hodné, ale s pánem nejdou.
taky to zní trochu drasticky, ale používám to fakt v nejkrajnějším případě, protože je zároveň učíme, že nesmí s žádnými cizími ani mluvit, natož odcházet...

pokud tedy holky začnou v obchodě kvůli něčemu vyvádět, tak dost hlasitě opakuju něco jako: máš smůlu, klidně si řvi, ale vůbec si nepomůžeš, protože já ti to nekoupím. A říkám to hodně nahlas tehdy, pokud se na nás někdo dívá, to aby jako pochopil, že ji netýrám, ale nechci vyhovět rozmarům. lidi pak většinou přestane bavit civět.

lucisa
30. led 2007

jo a ještě jedna perlička. minulý týden jsem byla s holkama na kontrole u dr. a starší musela vzít sestra krev. protože jsem to před kontrolou netušila, tak jsem na její dotazy odpovídala jen to, že si je paní dr. prohlídne a polechtá na bříšku (měly absolvovat i sono ledvin).

a pak najednou jí beru z čekárny s tím, že si sestra vezme trošku krve. to že se mi 2x vykroutila a zdrhla z ordinace není ještě nic. musela jsem jí prst po prstu oddělat ze židle, které se držela, to vše za šíleného řevu, kdy se mladší dcera řehtala, protože to brala za príma honičku.
Pak přišla na pomoc ještě jedna sestra, dokázaly nakonec trošku krve vzít, načež Nelča spustila litanii, jako, že tolik krve mi vzali, co teď budu dělat a mě to strašně bolí a koupíš mi mami něco za to, jaká jsem byla hrdinka? 😅

pak jsem čekaly na sono, to už ani Nela nevěděla, že dělala před chvíli takové kongo, a tam se jeden chlapeček mamince vytrhl, když je zavolali, že jsou na řadě, ale ne ze strachu, ale protože chtěl být první ve dveřích. maminka ho jen okřikla, ať počká a naše slečna to komentovala slovy: mami, dívej, ten chlapeček tak strašně zlobí, jako já.... 😀

kiara2
autor
30. led 2007

no je toho tady spoustu a hlavně jak mluví JESS jedeme od babičky a to je teda čína to jsem z toho vždy na nervy e¨nechce od babičky a vzteká se a musíme ho ustrojit tři a úplně rudne jak řve domů to od našich máme tak půl hodiny a celou dobu řve kope mi do sedačky no a to je něco na moje nervy když si pustím na plný koule muziku abych ho tím přeřvala tak on začne ještě víc že né lala a mamka nesmí zpívat no to mám pak chut vystoupit a seřezat ho ale držím se volantu ale ruce mě svědí už jsem takhle zastavila párkrát když to už přeháněl a plácla jsem mu přes pusu a on jak kdyby se probudil koukal kolem sebe a byl klid jenže pokaždý to taky nevýjde acho jo to je trápení s těmi našemi děckama,to zavírání zas nechci realizovat a to z jednoho důvodu pak bude mít určitě nějaké následky jako já nesnesu být někde zavřená nesnesu jízdu výtahem a tohle mu nechci udělat.Jo nejhorší jsou lidi kolem tebe si myslí že jsi nějaká macecha to tuhle kluk mě vběhnul do silnice samozdřejmě jsem řvala na něj jak histerka a baba na mě co na něj řvu jestli vím jak vychovávat dítě jestli jsem si něco přečetla o výchově dětí,tak jsem se na ni otočila a říkám,máte děti?a ona NE!a já, tak se mi neserte do výchovy!!to jsem fakt řekla v tom vzteku ještě nějaká bezdětná bába ,která neví co je vůbec za dřinu vychovávat dítě,No bába samozdřejmě čučela jak blázen a ženský na zastávce mi přikyvovali že to není žádná sranda jenže mě pak horzně mrzí že tak vybouchnu a že jsem na něj křičela pak si to představím a říkám sí já se vidět tak zrovna na sebe pošlu chocholouška......

kiara2
autor
30. led 2007

jo ještě jsem si tak vzpoměla na škole nám přednáší psycholog tak jsem s ním mluvila a taky říkal hned co jem mu to vysmolila že nejvíc trpí rodiče že psychyka matky je pak úplně v háji a hlavně ta psychycká zátěž......

jess
30. led 2007

Lucisa,to u té dr.musel být zážitek,mě zatím naštěstí dovnitř chce,ale ta pohroma uvnitř,chce sebrat co se dá sestře ze stolu,v ordinaci jen pokukuje co ukrást,při vyšetření bulí a pak zas hned letí na kradošku.

Kiara,moje malá řevemreaguje na manžela ,čím víc ji kárá,nebo ji dá po zadku,tím je vzteklejší.U mě zatím pomáhá když už chytám nervíky,opravdu naštvané okřiknutí.Z tonu mého hlasu malá umí vyčíst,kdy pohár přetekl.Jinak jsem zjistila,že na ni víc než křik a zbití funguje tichý,zato velmi přísný hlas.Mluvím pomalu a důrazně.Ona ale bohužel poslouchá mě a umíte si představit jak to vře v mém chlapovy. Dnes od něj zas nechtěla čaj,musela jsem ji okřiknout já,aby si ho vzala. A věčně ji mám za sebou a žaluje na tatu,že ji zbil,nebo něco zakázal,ale to ji pak okřiknu zas já,že tatínek taky může.Fakt na palici.

Ale na chůvu to zatím nevidím 😀 ,jess je na cizý lidi vysazená a dopadlo by to jak v tom díle,s tím 8letým klukem,jak to s ním ani nehlo.Ona má ted' období názorů,že všechno může jen maminka a ostatní jsou hloupý a neumí to ☹
Jo a s tou psychikou,top je úplná pravda

lucisa
30. led 2007

tak u nás, jess, je to tak, že já jsem ta špatná, taťka se všechno snaží řešit domluvou, když už některou z holek plácne po dupce, tak to už musí být (většinou v ohrožení zdraví apod.).
já z takové diplomacie rostu, protože být po mém, tak dostane po dupě nebo zakážu bonbony apod. a ne ji domlouvat, když se vzteká, protože to ona stejně nebere.

kiara: máš pravdu, že z nás jsou skoro hysterky. já mám ten pocit taky. řeknu něco jednou, pěkně, v klidu, tiše, podruhé to samé a potřetí už vyletím.
pak malé domlouvám, tobě se líbí, když na tebe křičím, není lepší, když na tebe mluvím pěkně? prý že jo, tak proč me neposlechneš hned napoprvé? protože se mi nechce, příp. mi se líbí tě zlobit....

jess, k tomu kradení: naše holky si zásadně u dr. nevezmou jeden obrázek, vždycky musí mít plné ruce. a nejen dětských obrázků. v čekárnách poberou kdejaké letáky, v obchodech to samé. nosím plné tašky blbostí, protože když se snažím něco tajně vyhodit, hned si toho všimnou a je kravál. nechápu, po kom zdědili takové křečkovské geny 😅

jess
30. led 2007

lucisa,moje malá bere ze stolu i složky jiných pacientů 😒 .A zas když jí už někdo cizý něco dává-u dr.ten obrázek,nejdřív dělá drahoty,že to nechce a když to jdou schovat,tak začne ječet,že to chce.

Já na ni zatím spíš mluvím hodně potichu,skoro výhružně,občas jen syčím 😀 ,ona už ví že přehání.Já mám s totiž problém že dřív jak v deset v noci nezalehne,leda bych ji klepla kladívkem 😀 ,tak to zas řvát tak pozdě nemůžu,kvůli sousedům(samí důchodci),a když vidím že manžel už nabírá obrátky na křik,tak nejdřív klidním jeho,protože pak bych půl hodiny tišila ji ,at' nehysterčí a kdoiví komu všemu by to vadilo.

No ale ta vařeška zatím funguje.Včera jsem ji po ročním vyhrožování vytáhla a hned pochopila,že ji nečeká nic hezké pokud nebude hodná,ani ji nemusím plácnout,ale ruka mě svědí 😀

kiara2
autor
31. led 2007

no lucisa:já to řešila že budu počítat do tří pak že dostane na zadek a po třech dnech nechtěl slézt ze schodů a říkám bubu počítat do tří a Patka hroznej smích tak jsem říkala jedna---dvě---a kluk tři a hrozná sranda no takže tahle varianta taky ne vařečka taky nepomáhá,řvaní taky ne potichu domluvou taky ne tak já už nevím on taky už fakt ani nereaguje na moje řvaní prostě si ze mě dělá prču.....no tak pak to je tak aby člověk tahal sebou lahev a vždycky si srknul na nervy 😀 ale to zas bych byla za chvíli alkoholik 😎

jess
31. led 2007

kiara,s tou lahví máš pravdu 😀 .
Třeba je ted' fakt v takovém kritickém období a třeba se to za měsíc zas o něco zlepší.U nás je to chování,každou chvíli jiný a ted' ji lezou 4zuby naraz,tak to přičítám i tomu.
To zas ale už nechce poslouchat můj chlap,protože na zuby to svádím od asi jejího 4.měsíce 😀 .První ji totiž vylezl až v roku a jak nám dorostou špičáky,tak nás kještě čekají 4stoličky,takže výmluvu eště mám.Ale co bude až zuby vylezou všecky nevím 😀

jezecek
31. led 2007

Hokky je to fakt móóóc těžký, hlavně proto že ti malí rošťáci ví přesně jak člověka vytočit.Nejdůležitější ze všeho je důslednost,ale to se dobře říká a blbě dělá, když chce mít člověk za celý den chvíli klidu tak povolí a pak se to jen stupňuje.já mám 11-tiletou holku a 11-ti měsíčního kluka.
První mě vytáčí do bezvědomí počínající pubertou a druhej prvním vztekem.
Na zuby se taky vymlouvám už měsíce a tím to nejspíš nebude.
Jednou když byla Nela ještě malá jsem jí když se vztekala hodiula pod tu vodu,alůe ona začala křičet proč jí máčim šatičky(brzy mluvila) a vůbec nepochopila proč to dělám,. Pak už jsem to neudělala, ale vařečku jsem taky používala... no a babička radši nemluvit..do dneška se jí zastává - naprosto zbytečně a hrozně jí tím kazí... dokonce jednou před kamarádkou řekla, že máma jí vynadala ale baička jí to "dala" . Tak jsem si to musela s babičkou vyříkat a už se do výchovy neplete. Chci aby to samé dělala i u Filipa.
Snažím se jít na něho tvrdě od malička, už poto,že táta nám jezdí kamionem a je víc pryč než doma.
Někdy si připadám úplně na dně ,ale to jsme asi všechny, jo pak prej mateřská dovolená a oni jsou to pěkný galeje...
Někdy jsem ráda že táta není doma, protože při prvnim jsem z něj někdy kvetla, oni neví co to je být celý dny s malým děckem a málokterej to uzná že je to dřina... 😖


snažím se jírt

, ale
bab
i
čka jí to nandala.3

kiara2
autor
31. led 2007

no já teda dneska udělala krok kluk šel pod sprchu!! no ale za chvíli co děláš mám mokrou hlavu už nechci koupat no takže to asi k ničemu nebylo a za chvíli na to sebral tátovu kšiltovku a vymáchal ji v nočníku to neudělal po prvé a taky za to dostal na zadek třeba v čůránkách myl auto,nebo si myl hračky no prostě katasrofa a pak když začnu tak říká níííc mamko nech mě no to bud kvetu nebo se už musím smát jak to říká

lucisa
31. led 2007

kiara, máš pěkné kvítko, ani se ti nedivím, že máš nervy na pochodu. nepomohlo by na patrička druhé dítě? možná teď cítí, že je středem pozornosti celé rodiny a kdyby přišel někdo další, tak by trošku spadl z lopatky a našel by novou činnost, když by pomáhal se sourozencem.
já vím, že v tvé situaci, kdy si říkáš, že máš zatím jednoho dítěte až nad hlavu, je to přinejmenším šílenství, ale ....
možná by to třeba pomohlo.

anebo třeba více navštěvovat dětské kolektiv. jestli třeba nechodíte na nějaké dětské cvičení nebo něco podobného....

jaska
31. led 2007

Téda holky když to tady tak čtu tak si říkám že na děti by měl bejt zbrojní pas 😀 Malej je taky vzteklounek ale jak tady čtu tak to není tak hrozný...Ale mám kamarádku dělá z dětma který sou tak trochu živější a temperamentní a ta mi vždycky radí nevšímat nevšímat a nevšímat... Holky co pomůže když je budete řezat stejně to nepmůže to si spíš vy ulevíte...neříkám že malého taky neseknu přes prdel ale né nijak moc takže ho to stejně nebolí eště když tam má plenky ale de spíš o to leknutí že něco udělal...a dělat to nesmí...ono je nejhorší když babí rozmazlujou.. to de pak vaše výchova někam... já to u babí můžu proč tady né...já vždycky když se začne vstekat tak odcházím nebo ho zavřu do pokojíčku... at se vyvsteká... jenže pak si vzpomenu že já sem nebyla jiná jako každá druhá znás... všichni sme se tak nějak vztekali...a naše rodiče nás taky nikam nezavírali takže pro něj vždycky dojdu a eště se sním tulím... no vím že bych to neměla ale jednou sem ho chtěla tak to musím vydržet... snad z toho vyroste jako já 🙂

jess
31. led 2007

jaska,no s babičkama je kříž.Já jsem taky vždy rostla,má mamka naštěstí chápe,že co dítku řeknu já,platí,ale tchýně 😠 .Až jsem jednou chytla nerva a vmetla ji to do tváře,a od té doby radši mlčí,když ukazňujeme s manžou dcerku.
Babičky někdy zahejbou nervama víc než to dítko,že.
Kiara,na moji malou taky funguje občas když ji ignoruju,sice se maximálně vzteká i půl hodiny,ale nakonec se zklidní.

kiara2
autor
1. únor 2007

LUCISA:no je fakt že děti miluje a pak mě nezná ale mi to tady máme vše daleko a je to od 9hodin a to než vstanem a než tam dojdem tak je dávno po deváte.No druhý hmhm jenže co když to nepomůže a bude to ještě horší a já ted stejně nemůžu druhý protože dělám ještě školu a mamka by nehlídala je šedivá z Patrika na tož do toho druhý to by mě hnala ale příští rok končím tak jsetli se zadaří hned ale spíš ne tak by jsme s druhým začali koncem roku.Je to kříž ale stejně to je zlatíčko,včera jsem ho taky strčila za dveře a až se uklidní at příjde no to snad bylo horší fakt já už nevím no co si myslíte že ted dělá nechtěla jsem mu pustit pohádku tak si sám vylezl na opěradlo sedačky a jde si ji vybrat sám a řve na mě že nemůže dolů no prostě kvítko fakt pro něj je na denním pořádku si pustit DVD sám i s domácím kinem a to jsou mu 2,5roku.Včera jsem nařídila manželovi at volá své mámě at si ho vezme na víkend my se nebavíme tak jí nemůžu zavolat ...... 😒 no ještě že jsem blondýna a nejsou na mě ty šediny vidět 😀

jaska
1. únor 2007

Jé chudáku... hale takle to měla kamarádka a snad eště horší... vím že sním byla u psychologa... třeba by to pomohlo... ona je to nejspíš jen hyperaktivita. ktrerá dá ale rodičům pěkně zabrat... promluv si o tom s pediatričkou... co ti poradí.

jess
1. únor 2007

kiara,s tím dvd a jinou technikou,je to asi nějaká modernizace u dnešních dětiček🙂 Já mám to samé,už jsme musely koupit poličky a s dvdýčkama a cd je navrtat hodně nahoru.Tak ted' běhá že chce pustit žlaloka nebo babušu 😀 .

To máš aspoň dobrý že ti ho pohlídají,to musí být pro tebe úleva.Moji malou eště nehlídali ani jedni prarodiče ☹ ,a ani nemají zájem.Všude kam dojedu si ji i hlídat musím sama.Ale aspoň mám jistotu,že nic nevyvede.Moje tchýně a její matka jsou kapku střelené a neopatrné co se týče toho,čím vším si může dítko ublížit.Už jsem kolikrát přemýšlela,zda jsou normální.No jo,takovou neposedu oni doma neměli 😀

balala
1. únor 2007

Ahojky no dnešní dětičky jsou opravdu koumavé, náš malej taky všude pouští telku,DVD,...a jak se ráno vzbudí už mě pusinkuje abych mu pustila krtka no hlídání je naštěstí v pohodě mám rodiče v důchodu,tak mi pomáhají s hlídáním i v týdnu. Spává bez problému všude i u tchýňky. H

kiara2
autor
1. únor 2007

no já teda na škole mám psychiatra co nám přednáší ale je daleko je to prima chlap tak mi dal vizitku na své kolegy no tak o tom dostu uvažuji vlastně tam nejde kluk ale já pro radu jak na něj vyzrát no snad mi pomůžou jinak fakt už nevím a to i manžel na mě vidí že jsem fakt vytočená a taky chce když příjde z práce abych byla příjemná na něj tak se mi líbí jak Patkovi domlouvá že na mě musí být hodnej jinak že dostane od tatky na zadek né mě fakt stačí když si odpočinu nabiju energii a pak to zas chvíli jde já se fakt pominu víte co zas ted vyvádí lije z flašky pití na knížky a tlemí se jak urvanej!!!!!!!!!!no já už se rozčilovat nebudu napíšu s Váma pár řádek to mě uklidní 😀

jess
1. únor 2007

kiara,to chce klid,mě malá včera vylila nočník do šuplíku od postýlky a dnes mi roztrhala čaje a bylo to všude 😀
Ještě že jsme maminy,můj chlap mi narovinu říká,že už by ju zaškrtil 😀