Zadívání dětí. Je to normální?

13. črc 2021

Moje dcera 14 měsíců se občas zadívá do blba, ale když na ní promluvím nebo zamávám před obličejem, hned reaguje. Navíc nereaguje že by se lekla, ale spíš se začne usmívat.Myslíte že je to normální?

janinasm
13. črc 2021

Myslím že je 😁

meronym
13. črc 2021

Vy jste se nikdy nezadívala do blba? Jasně, že je to normální.

autor
13. črc 2021

@meronym Já pořád 😂 ale vyděsilo mě že by to mohl být projev epilepsie

hvezdicka09
13. črc 2021

Můj syn to dělal taky, cca ve věku tři měsíců. Mame epilepsii v rodině tak ho poslali na eeg a utz mozku, vše v normě. Syn nereagoval na osloveni ani zatreseni, ale když jsem mu foukla do obličeje zareagoval tak ze se buď pohnul nebo mě začal vnímat. Takze doktoři to uzavřeli s tím ze je to vporadku, epilepsie by to byt mohla pokud by nereagoval na vůbec žádný podnět. Syn už to ani nedela, bylo to proste jen období. Pokud vaše dítě zareaguje na osloveni můžete byt v klidu.

autor
13. črc 2021

@hvezdicka09 Děkuju za uklidnění. Někdy mám pocit že z toho má ještě moje dcera srandu.

hvezdicka09
13. črc 2021

Jo to jsem si časem taky všimla ze syn nereagoval dal Koukal do blba a smál se tomu. Jsou to rostaci 😀

treasurka
13. črc 2021

Jo, naši u toho většinou čůrali...

cilkat
13. črc 2021

Pokud zareaguje na podnět, je to fakt normální "čumění do blba"... často právě třeba u čůrání nebo nějaké podobné čínosti, která není na první poheld vidět.