Zadržování čurání u tříletého dítěte. Umíte poradit?

werronik
25. únor 2012

Mám tříletou holčičku.
Nedávno při pálení u močení kvůli opruzené "prcce" přestala čůrat. Prostě nečůrala 18 hodin - jeli jsme na pohotovost, tam ji vycévkovali (samozřejmě jsme se během těch 18-ti hodin snažili aby čůrala i v nemocnici se celý personal urputně snažil, aby se cévkování vyhla, ale nepodařilo se).
Po cca 24-ti hodinách, kdy znovu nečůrala jsme tam byli zpět, a doktorku napadlo dát Dormicum (lék, který se dává před operací na uklidnění). Uvolnili se jí svaly, které vědomě neovládá a počůrala se.
Pak 9 dní klid a nastalo to znovu. Naposled jsme byli v nemocnici včera. No a dnes večer nechtěla zase čůrat, že ji to bolí.
Má za sebou vyšetření moči, ultrazvuk - vše vpořádku. A teď čekáme na nějaké vyšetření s kapalinou v močových cestách... Ale myslím si, že to bude fyzidky vpořádku a blok bude v hlavičce. Prostě "bolí to = nebudu čůrat". A pak to zajde tak daleko, že to sama ani už neumí ovlivnit. Protože vidím, jak se snaží a čůrat už nejde.

Setkali jste se s tímto někdo? Jak to bylo nadále řešeno? Umíte poradit?

jajina.c
26. únor 2012

Ahoj, u nás byl problém u syna, když mu stahovali předkožku, ale my jsme tedy měli problémy dva dni a poradil mi dr, že pokud nebude chtít čůrat ( protože ho to bolelo ), abych mu dovolila čůrání do vany s vodou - moč se namíchá s vodou a pak to tolik nepálí. Prostě, když se mu chtělo čůrat, nepustila jsem mu vodu a posadila do vany, líbilo se mu to. Ale cca po dvou dnech byl klid. U Vás mi to přijde také jen kvůli bolesti. A pije hodně nebo málo? Možná jí zkusit víc nutit pít, aby se jí chtělo více čůrat. Chudinka, snad jí to brzy přejde.

sayast
26. únor 2012

mame neco podobnyho. dcera prestala curat co mela zanet mocaku. pred rokem. to ji i cevkovali, "rekord" mame 25 hodin 😝. dcera zadrzuje protoze nechce chodit na nocnik, zachod. vycura se jen do plen. jinak ne. jo a jeste jen doma nebo u moji mamky. kdyz ji ma ex, tchyne, je ve skolce, tak necura nez je zase se mnou 😔
ted byla nemocna,tak jsme museli pockat, ale pristi tyden zkusime kineziologii, bylo mi to doporuceno a pak event detsky psycholog. ma to psychickeho puvodu..