Zahleněná měsíční holčička. Máte nápad co s tím?

smigii
25. črc 2011

Ahoj maminky. Prosím o pomoc a plno rad.
Mám měsíční holčičku a už přes týden jí trápí hleny. Abych to upřesnila, Nemá nudle ( odsávačka nic neodsaje - sem tam jen nějaký holoubek který vytahnu uchošťouchem) jen prostě chrčí a je slyšet jak se snaží polykat hleny. Stává se tak hlavně v noci a k ránu. Již jsem vyzkoušela - Libenar, zvednout postýlku, nasivin, zvlhčovač (ten jsem zakoupila a zjistila že vlhkost máme v noci kolem 70%) takže nepoužívám. Nevím již co s ní. Když večer spinká, tak jí budí, že jí hleny tečou zřejmě do krku, tak začne chrčet a po té hleny polykat ☹
Máte ještě někdo nějaký nápad? U dr. jsem byla a ta mi poradila pouze Libenar a zvednou postýlku.

veruska007
25. črc 2011

Maminka je detska dr. a doporucila do aromalampy eukalypt. Pomaha to uvolnit hleny, lepe pak tecou.

smigii
autor
25. črc 2011

Děkuji zkusím 😉 zkouším už úplně vše - je mi malé líto 😢

pani_haf
25. črc 2011

@smigii není to náhodou "zadní rýma"? Maluch to měl taky a vytírala jsem nos vincentkou či sterimare a časem se to zlepšilo.

luthien.k
25. črc 2011

@smigii , pokud to je skutečně jen klasická rýma, tak hodně pomáhá mořská voda (Physiomer baby například), chce to prostříkávat několikrát denně.
Ještě se takto celkem vzácně může projevovat alergie na bílkovinu kravského mléka - nemáte v rodině nějaké alergie/astma/ekzémy?

kjajule
25. črc 2011

@smigii Malému při rýmě hodně pomáhá dát do odpařovače pár kapek eukalyptového oleje jak píše @veruska007 nebo do té aromalampy....a nebo olejíček nalít do nějaké nádoby, zředit vodou a namočit v tom plínku , kterou pak přehodit přes postýlku 😉

ivkaj
25. črc 2011

@smigii já kombinovala libenar a nasivin. Nejdřív libenar, nechat chvilku působit, pak odsát a pak kapička nasivinu.Na pár hodin jsme zapínali i ten zvlhčovač.

schnek
25. črc 2011

co homeopatický sprej do nosíku Euphorbium compositum? používala jsem u dcery a byla maximálně spokojená 😉 a zvlhčovač určitě ano, vlhkost v bytě není totéž jako pára ze zvlhčovače.

vladimuraz
25. črc 2011

Ahoj, měli jsme a máme to samé, spousta hlenů a nic jsme neodsáli. Může to být jak píše @luthien.k, malý má alergii na BKM a k tomu reflux, ale ne takový ten klasický, kdy dítě zvrací, on si jen nadavoval mléko a to pak vdýchával. Doktoři mi pořád tvrdili, že to jeho chrochtání a zahlenění je normální, až měl malý několikrát bronchitidu, zápal plic, celkově za 6 měsíců 6x antibiotika... Pokud to bude u malé přetrvávat, trvej na nějakém vyšetření, my jsme se dostali do správných rukou pozdě, malý už má astma a pár dalších problémů díky špatné (nijaké) léčbě. A začalo to jak u Vás - hleny, co nejdou vysát.

smigii
autor
25. črc 2011

Moc děkuji určitě vyzkouší co bude v mých silách.Co se týče zvlhčovače tak právě vlhkost máme velkou 70% A ta alergie na to mléko? To nevím,nerozumím...že ho piji já???Astma nemáme a alergii též ne. Nebi o tom mevíme ;o/

sasanka03
25. črc 2011

Taky jsme si tim teda prosli, ale musim rict, ze nam prave pomohl prave ten Libenar a stridala jsem s morskou vodou. Honzik navic lezel v takovem klubicku- skoro jako v autosedacce (nepomohlo jen nazvednout postylku). Moje Dr. mi rikala, ze pokud kojim, je to nejlepsi lek a taky ze pokud dite pije, tak se to neresi a neni to tolik vazne. Pretrpeli jsme, trvalo to asi tak tyden a neco. Takze vydrzte.

jankadudova
25. črc 2011

@smigii Ahoj. Najdi si tu primo diskuzi o alergii na bilkovinu kravskeho mleka. Je to hodne obsahle, ale ano, jednim z priznaku muze byt zahleneni. Spise ale deti reaguji ekzemem nebo strevnimi obtizemi, nekdy kombinace vseho. Takze se nedes, ale je dobre o tom posbirat objektivni informace. Neni to jen o mleku jako takovem, ale o vsech mlecnych vyrobcich - jogyrty, syry, kysane napoje...Pokud je to alergen, tak prechazi pres materske mleko k miminku. To jen hodne strucne🙂 Zkus to zvlhceni, ale pokud to neprejde, pozadala bych pediatra o doporuceni na alergologii. To potrebovat budes. Dobry pediatr by te tam mel ochotne poslat. A tam se treba zjisti neco vic. Drzim palce🙂

smigii
autor
27. črc 2011

Ještě jednou všem děkuji za rady. VYzkouším vše co jde 😵

luthien.k
27. črc 2011

@smigii , @jankadudova Ti to pěkně vysvětlila, přesně tak to je, ale když nemáte v rodině žádné alergie, tak ta pravděpodobnost je velmi nízká, takže bych nejdřív zkusila klasické rady typu zvlhčování, prostříkávání nosíku atd. a až kdyby nic nepomáhala, klidně bych sama upozornila pediatra na tuto možnost.
P.S.: Pro @jankadudova: Dr. Fuchs píše, že až třetina dětí s alergií na BKM má příznaky v respiračním traktu...

jankadudova
27. črc 2011

@luthien.k ahoj, no jasne, priznaky jako zahleneni, caste rymy apod. Jen jsem tim chtela rict, ze castejsi jsou priznaky kombinovane nebo jiz zmineny ekzem. ale respiracni priznaky nevylucuji🙂 Zkratka si myslim, ze pri podezreni ma pediatr odeslat naalergologii. Tam si myslim, ze to casto "drhne". Jedna maminka mi tu psala, jak ji pediatr nikam poslat nechce a ona mu bezmezne veri, ale ze jeji dite se pokazde osype...no to uz jsme spolu probraly, vid🙂 papa

luthien.k
27. črc 2011

@jankadudova, určitě, to máš pravdu, nejčastější jsou příznaky kombinované, ale znám i děti, co po požití BKM měly normálně zánět HCD nerozeznatelný od virózy (opakovaně při opakovaných expozicích). Ale to je spíš výjimka 🙂 No a pediatři vs. alergie na BKM (a alergie obecně), to je kapitola sama pro sebe 😖 🙂

marda
27. črc 2011

@smigii malá byla též zahleněná,protože má reflux....nemá ho i tvá malá?

smigii
autor
29. črc 2011

Tak jsem byla dnes na běžné kontrole u DR. a ptala jsem se ohledně našeho zahlenění. DR. si malou poslechla a prý nikde nic, že se to děje u miminek a je to zapříčiněno zůženou sliznicí. Prý se to spraví 😒 No ale kdo má pořád čekat 😨 MAlá v noci nespinká a jen natahuje a chortá. Četla jsem si o té alergii na to mléko a krom zahlenění žádné jiné shody nevidím - chtěla jsem se ale optat, kdyby tuto alergii měla, nerchochtala by celý den? Ona zahlenění má pouze v noci cca od 2h do 6h ráno. ☹

jankadudova
30. črc 2011

@smigii Nechci delat zadne zavery, ale podle toho co popisujes ma asi pani doktorka pravdu. Muj syn taky cca v mesici takhle "chrochtal", ja si vydupala vytery a vse byla v poradku a casem se opravdu upravilo. POmohl zvlhcovac vzduchu a chladna mistnost - nebo alespon neoblekat zbytecne na noc, at se nepoti.

smigii
autor
30. črc 2011

Tak snad to tak i bude.Kéž by to již přešlo a malé se ulevilo. Vlhkost máme 70% což je prý dost. Je pravda, že na noc spinká v dupačkách a mikince, ale to je akorád ne? Taky jí dává čepičku - je to moc??? Děkuji za reakce, mic mi to pomáhá. 😉

anitram18
30. črc 2011

@smigii my to měli taky, prostě chrochtal, i se nám kvůli tomu malej budil....šlo o kongenitální( vrozený) stridor, cca v 4-5měsících to samo zmizelo....nepomohlo taky nic...ale my to zase tak neřešili 😅 uvidíš. že to bude dobrý

pe.martina
31. črc 2011

@smigii Tak stejné jsme to měli i my, malá taky chrochtala, nic moc jsem z nosíku odsavačkou nedostala, před každým kojením jsem jí prostříkávala nosík Libenarem a občas na noc ten Nasivin (jen kapičku) a jak jí "splaskla" sliznice v nosíku bylo to lepší, měli jsme i podloženou postýlku cca do 3tího měsíce a mokrou plínu na postýlce a v zimě i na topení. Malá neměla reflux, ale když brečla tlačila si mlíko dozadu do nosíku a z toho měla pak nosík ucpaný. Taky jsem byla u Dr. a ta jí pořádně prohlédla a poslechla a taky nic nenašla. Časem se to samo upravilo a ucpaný nosík zmizel.

jankadudova
31. črc 2011

@smigii Ja nevim jak mate doma, ale me prijde na spani dupacky a mikina teda prilis! A jeste cepicka? Ja davam malemu jen bavlneny overal a prikryvam jen symbolicky tenkoudekou nebo plenkou...kdyz je mimino moc zahrte, tak mu to skutecni spis skodi. Zkus to.