Zákeřné děti na hřišti. Co s nimi?

binki
2. dub 2009

ahojky, jak reagujete na děti, které se nechovají k vašim prckům ok a jejich matky nereagují? 😀

petka80
2. dub 2009

kim, no to víš, že mě to taky štve ☹ Jenže právě i když si budeš zvát kamarádky k vám, tak je budeš muset "prolustrovat" podle toho, jaké mají děti. No ale třeba máš štěstí, že jsou o.k.
Kdyby to byl někdo cizí, tak je mi to putna, ale takhle mě to štve, že se s nima asi budeme muset přestat stýkat 😠 Zase jsem srab na to, abych řekla kamarádce, že se mi nelíbí, jak vychovává dceru 😒

kim
2. dub 2009

No to je jasný, to by mi bylo taky blbý jí to takhle říct...leda nějak nenásilně ve stylu"hele neměla bys jí to říct důrazněji.." nebo tak nějak...jj my máme dobré kamarády resp.jejich maminy 😀

janulle22
2. dub 2009

no jednou jsem zazila na piskoviskovisti ze tam byl kluk asi 3 roky a bral nam balon... adam ten kvicel pac si s nim chtel hrat a byl to nas balon... a on ho schvalne kopal nekam daleko... tak sem mu rekla at ten balon necha ze neni jeho a on na me vyplazl jazyk a ukazal fakace a jeho matka stala o podal ani se nedivala co jeji decko dela a kecala tam s dalsima maminama...no jako kdyz jdu s deckem na hriste tak ho porad sleduju po ocku co dela a kdyz by nekomu ublizoval, tak bych razne zakrocila...

ale 3 lety decko ukaze fakace tak to sem dost jako cumela s otevrenou pusou... 😅 😅 ostatni maminky co sedely u piskoviste se na nas divaly a kroutily hlavou... nechapaly... matka stala ven z oploceneho hriste dost daleko od decka...nechapu...

jinak bych taky zakrocila, proc bych ja mela odchazet ze hriste kdyz moje dite si tam hraje pekne a nejakej smrad malej mu dela naschvaly?! bych neodesla... domluvila bych decku a kdyby to nepomohlo tak sla za jeho maminkou a treba se tam s ni dohadala... 😅

petka80
2. dub 2009

janule, tak to je fakt síla. Jenže pokud ta matka stojí opodál a vykecává se, tak podle mě toho člověk stejně moc nenadělá, protože holt jejich dítě se tak chová, protože je to pro něho normální. Já se někdy těm dětem ani nedivím, že tak "zlobí", holt se neumí zabavit (nikdo je to nenaučil) a nějak si pozornost získat musí, že.... ☹

kim, jj, budu to asi muset nějak vymyslet...... Ona se jí jinak děsně věnuje a tak, ale tohle mě fakt vytáčí 😔

ladunka
2. dub 2009

petko80, zažila jsem to samé, pravda nikoli dlouhodobě. Kolegyně dcerka bila děti v kavárně v dětském koutku. Zabralo, když jsem holčičce z očí do očí, bezprostředně poté, co uhodila moji dceru, řekla že se děti nebijí a že si nepřeju, aby bila Karolínu, ať už to nedělá. Už to neudělala. Kolegyně byla moc prima - požádala mě abych její holčičku ohlídala, když šla na záchod - prohodila jsem ať se nebojí že ji vychovám 🙂) a ona opáčila, že to by ji moc potěšilo, protože si s dcerkou neví rady. Ona se snažila holčičku zvládnout, ale podle mne na to prostě nešla efektivním způsobem: když holčička někoho uhodila, přišla k ní, plácla ji přes ruku a řekla, že holčička děti bít nesmí. No a její dcerka se pak chovala stejně jako maminka - šla a uhodila někoho dalšího.
Protože fakt bylo vidět, že kolegyně asi ocení nějakou konkrétní radu, doporučila jsem jí knihu Respektovat a být respektován. Za tři měsíce jsme se viděly, ona si tu knihu opravdu koupila a teď z ní, stejně jako já, čerpá inspiraci, jak jinak se svým dítětem jednat, aby to mělo výsledky. Možná je Tvá kamarádka taky bezradná a nějakou radu by ocenila..

caira
2. dub 2009

ja musim rict, ze nevychovane deti jsou fakt vizitka rodicu 😠 ja takhle stala na zastavce busu a tam stala holcicka ( nevim jestli s tatinkem nebo jiny pribuzny) mohly ji byt tak 4 roky.. a hrozne hlucna a doterna, takovy to orazeny drzy dite, porad tam neco hulakala po lidech a pak slysim, ze rve pres celou zastavku na me ( ja delala, ze ji neslysim): hele, jak se jmenuje holcicka? a ja ji ignorovala..a ona zase pres celou tu zastavku: slysis? se ptam jak se jmenuje? a ja ji mela na haku...tak nakonec prisla ke me ( spratek malej ani nepozdravi ) a rika, ty neslysis? se te ptam jak se jmenuje, tak jsem se na ni podivala a docela hlasite - aby rodic slysel ji rikam, ze za prvy nejsem zadnej hej pockej, ze na me nebude jecet a za druhy, kdyz neumi s lidma mluvit slusne tak at nemluvi vubec a jde zpatky. Tak se sebrala a mazala zpatky 😀 za dalsi tri minuty prisla a rika, muzu se zeptat jak se jmenuje holcicka? tak jsem ji rekla jak se jmenuje a byl klid... 😀 Ale to, ze ji ten rodic nedokazal vubec napomenout mi prislo teda fakt des, co ma holka umet jinyho, kdyz ji neuci zaklady slusnyho chovani, co?

pomfrita
2. dub 2009

no to je fakt hrůza, jak se některý děcka chovají, ale bohužel je to všechno ve výchově... 😒 taky mám příhodu z mat.centra - byli jsme tam kolem třetí hodiny, čili tam byla spousta maminek i s menšími dětmi (ne úplně ležáky, jak píše sisstin 😀 , ale tak kolem 6-8 měsíců) a mezi nima dva raubíři (3 a 5 roků) - neustále jim brali hračky, házeli ji je po nich, strkali...atd....většina matek nakonec odešla, my jsme s malým (tentnkrát mu byl rok) zůstali.raubíři se ve finále zavřeli v domečku a nikoho tam nechtěli pustit, hlídali dveře s pistolkou,stříleli po dětech, které tam chtěli, házeli po nich míčky, mlátili je dveřma, okenicema....jejich matky seděly za rohem, pily kafe a bylo jim to šumák...náš fanoušek si v onom domečku byl zvyklý hrát, takiže se tam snažil dostat...a to bylo maso, začli na něj sprostě řvát,střílet a házet věci...tak jsem tam vlítla, vysvětlila jsem jim, že ten blbej barák není jen jejich,že si tam chtěj hrát i jiný děti...a tak...nakonec ten starší otevřel a od té doby, kdykoli tam s fanouškem přijdu, ochraňuje ho před ostatzníma, poponáší ho, furt se ho ptá, jestli nemá hlad, žízeň... 😀 ,ten druhej zůstal pořád stejným parchantem....ale aspoň se už o malýho nemusím bát, když má teď bodyguarda 😉

lenkabu
2. dub 2009

Právě začínám chodit s dcerou na hřiště a když to tady čtu.......když dám takovýmu fakanovi přes prdel,tak mně rodič asi sejme co? 😅

pomfrita
2. dub 2009

leni, koukám, že jsi taky z hradce - takže bacha na kavárnu barbánek - tam je toto dost běžné 😝 jo a myslím, že lepší to je řešit slovně, to tě pak třeba matka nesejme 😀

lenkabu
2. dub 2009

V Barbánku jsem byla a řešila slovně páč matky popíjely kávu a nezájem o děcka......ale kdyby spratek pokračovat tak za sebe neručím 😅 Teď mám zážitek s plavání.....matka 45 let co si údajně dítě maximálně užívá jak všem sdělovala...hajzlík cca 2 roky,ostatní děcka rok....najížděl do nich kočárkem,matka nic,jedna mamka se nesměle ozvala že se to nesmí dělat,matka nic,jsem už vstávala že na něj zařvu a matka mně viděla a mazlivým hláskem zavolala "Nikolko (byl to kluk),pojď sem na dětičky musíš být opatrný" 😝 😠 Jestli tam bude příště a zaptočí na Vandu tak si servítky neberu......jo a na cizí dítě klidně sáhnu když bude mlátit to moje,samozřejmě nic podobného nedovolím ani Vandě.
Když jste psaly že odejdete pryč.....nepřipadá vám že děti učíte že se agresorům ustupuje?Mně přijde lepší právě "donutit" odejít agresora,přece dceru nenaučím že se vyplatí být agresivní vůči ostatním 😕

pomfrita
2. dub 2009

jj, máš recht, kdyby to nešlo slovně, tak holt chytit za ruku, případně přes prdel....takovým děckám by se fakt ustupovat nemělo a když se základy slušnýho chování nenaučí doma, tak holt nic jinýho nezbývá.... 😉

radka.m.
2. dub 2009

tak já bych ze hřiště taky neodešla,učila bych tím akorát své dítě,že se má raději při prvních potížích vzdát.jinak někdy bych nejraději na nějakého cizího fracka taky šáhla,nejen na hřištích,ale moc dobře vím,že bych si tím vůbec nepomohla,ba naopak,dost bych si tím ublížila,protože rodiče takových fracků neváhají toto dát na trestní komisi a ve finále žádnou komisi nezajímá,že někdo ubližoval mému dítěti,ale to,že já bych šáhla na cizí dítě,pak to jde dokonce i přes sociálku,takže na to pozor!!!a nejhorší jsou právě rodiče takovýc h rozmazlených zmetků,není s nima vůbec řeč.

kacici
2. dub 2009

Holky ja souhlasim s nazorem neodchazet. Ja mam taky dost zivou holcicku,ale vim,ze ji musim stale hlidat,kdyz jsme nekde mezi detmi. Nikdy by asi neublizila umyslne,ale obcas ve vzteku,ze ji neco nejde a nebo,kdyz ma svoji oblibenou hracku,tak je jak hlucha a slepa 😅 .Snazim se od ni neodchazet a kdyz si potrebuju v MC odskocit,vzdy poprosim kamaradku aby na ni dohlidla.
Mam spoustu spatnych zkusenosti - mala loni poprve na pisku zazila pekny sok na pisku,kdy ji holcicka odstrcila a shodila na zem a hned ji slapla na rucicku ☹ .Maminka kourila asi 20 metru od hriste a kecala s jinou mamcou. Taky se me parkrat stalo,ze me deti nasypali pisek za kalhoty,kdyz jsem male delala babovicky a desne se tomu rechtali.Kydz jsme je napomenula,ze se to nedela,tak hazeli pisek po me i male do vlasu 😔 A hadejte kde byli jejich maminky 😠 - kourily asi 10 metru od nas a vubec se na deti nekoukaly 😠 😠 😠

slunicko552
2. dub 2009

radka tak to raději sáhnout hned na ty rodiče 😝

kacici
2. dub 2009

Nerikam,ze to delaji vsechny maminky,naopak vetsina z nich sve deti napomene.Ja bych vzdycky v tomhle pripade zustala na hristi,v MC a rekla bych svuj nazor mamince raubire,ale to se me rika ted,az na to zase dojde,zase se stahnu a asi jen vynadam diteti,ze se to nedela 😅

binki
autor
2. dub 2009

dneska malého kousl do ruky jeden kluk a maminka ho donutila, aby se omluvil, ale nechtělo se mu 😀
taky nevidím důvod, proč odcházet, jdu, až se mi chce...nesouhlasím s nadáváním nebo bitím, ale domluvou, jak jak tady někdo píše, na někoho to fakt ale neplatí

petruna
2. dub 2009

caira : vyborna historka...mas u me bod ! 😉 😀

petruna
2. dub 2009

leni : mas rëcht...Donutit agresora aby odešel on !!!!!

caira
2. dub 2009

petruna: co cekat od anglickych spratku, co? 😀

Jinak musim rict, ze tuk tuk na hristi zatim dobry, je fakt, ze my bydlime v docela hezke ctvrti a na to hriste tady chodi mamky jen z okoli ( a tatkove atd) ale nesmi se tam kourit, nesmi se tam se psem a nesmi se dite nechavat bez dorozu ( by me zajimalo, kde je ten fizl, kterej na to tam bude dohlizet 😀 ) a zatim docela ok, ostatni deti dobry, nektery jsou treba docela vtipny.. nase P. byla na houpacce a pricupitalo detsko ( tak 2 roky mozna starsi) a stoji a jen na me zira..za ni prisel tatinek a rika ji, ze musi na tu druhou houpacku, ze ta oranzova je ted obsazena a ona se na me podiva a tak nevinne prohlasi; tati a nemuze ta pani jit pryc?, ja na tu druhou nechci.. 😀

otec se za ni okamzite omluvil, ja se tomu musela smat tak jsem nabidla, ze my pujdem na tu druhou houpacku, kdyz mala chce na oranzovou 😀

sisstin
2. dub 2009

tak Tygr uz tam pak stejně nechce bejt,řve a chce jít pryč,takže ho tam bejt nenutím a jdeme pryč...

peppapig
2. dub 2009

caira...tak to nema chybu 😀
Ja holky taky nikdy neodchazim, kdyz je na hristi nejakej sprostacek, to by me nenapadlo. Hele musim to okomentovat, nektere z vas moc nechapu, ja bych se teda ciziho ditka nedotkla i kdyby nasi malou kopl atd. Nedovedu si totiz predstavit, ze by nastala situace, kdy by nase dite nechtene nebo nepochopene do jineho ditete strcilo a jeho mama by 'vyflakala nasi M

lenkabu
3. dub 2009

Já bych cizí děcko asi pleskla kdyby nereagovalo na napomenutí a dál dceři ubližovalo 😅 Ale nevadilo by mi kdyby to v opačné situaci udělala jiná matka Vandě.

sisstin
3. dub 2009

lenkabu: no mně teda jo, páč já jsem Tygra ještě nikdy neuhodila..není potřeba, stačí rázné Ne..a už brečí a jde se usmiřovat, takže nějaká matka ho bouchnout, tak ji asi zabiju 😅 😅 😅

maart
3. dub 2009

....Siss...PRESNE 😒 ...nene, to fakt ne...nesahnu na cizi dite....ale fakt nedejboze, kdyby nejaka "cuza" placla moji malou 😠 ...ja na ni jenom houknu a uz buli, kdeby nejaky placnuti...to fak ne

maart
3. dub 2009

Hele, ale vsimly jste si, jak jsme se tady sesla na konovi parta super matek, ktere hlidaji ty svoje drobce jako ostrizi? Kde jsou ty nezodpovedne laxni matky, ktere maji ty male smrady=agresory??? 😀

sisstin
3. dub 2009

maart: ty asi neseděj na konovi, bo je to nezajímá 😝 já teda taky nejsem žádná supermatka..ale občas mě fakt některý dostávaj, že např. v tý kavárně stála jednu u baru, hulila..a dítě řvalo..tak ona houpala kočárem jak divá a fučela mu tam kouř 😕

ladunka
3. dub 2009

Teda pevně doufám, že s někým, kdo v klidu mlátí cizí děti, se v reálu nepotkám. Vždyť praštit dítě není nic jiného než zopakovat to, co ono udělalo špatně! bez ohledu na to, že dospělý je za své jednání odpovedný i trestně, to teď stranou - jak má dítě přijmout, že násilí mezi lidmi NE, když dospělý na jeho násilné chování reaguje násilím? Dítě potřebuje vědět nejen jak se nemá chovat, ale hlavně jak se chovat má. Ale od někoho, kdo řeší konflikty tím, že druhého praští, se holt naučí zase jenom tu ránu.
Aby bylo jasno, taky jsem dcerku už párkrát plácla přes zadek a je mi to hodně líto, je to můj problém, že jsem to v té chvíli neuměla lépe. A musím si to pamatovat, až dcerka třeba jednou naplácá svojí panence, že to není "zlo" v ní, ale můj velmi špatný příklad.

maart
3. dub 2009

....Ladu, ja jsem klukum uz taky parkrat naplacala...a ty vycitky potom.... 😒 , to je tak strasny....mam z toho pak strasny stavy uzkosti...

jakoubka
3. dub 2009

Včera třeba jedna holka shodila Kubíka přes patník do pískoviště a ohromnou legraci z toho měla 😠 Řekla jsem ji,že to teda ne 😒
A její matka stála u kámoščenýho kočárku s měsíčním mimčem a čvaňháro v hubě 😠
Já teda taky kouřím,ale venku před malým ani náhodou 😉 Bo se mi příčí matky s kočárem a cigaretu v hubě 😝 😠

petka80
3. dub 2009

Ladunko, moc děkuju za reakci. No já se ale spíš teď přikláním k názoru, že kamarádka jen pokládá svou dceru za velmi tvrdohlavé dítě, které si dovede prosadit svou, ale moc to řešit nechce, spíš to ani nevidí jako problém 😔
O té knížce jsem slyšela, zní to zajímavě. Prosím tě, dá se to koupit normálně v knihkupectví nebo leda někde sehnat v knihovně?