Zákeřné děti na hřišti. Co s nimi?

binki
2. dub 2009

ahojky, jak reagujete na děti, které se nechovají k vašim prckům ok a jejich matky nereagují? 😀

maart
2. dub 2009

Siss, muj starsi kluk byl taky takovy samotar a bojanek. A ted? Krasny, zdravy a sebevedomy dite....neboj, Tygr k tomu taky dojde, nemusis ho nijak otrkavat. Ono to prijde casem.

sisstin
2. dub 2009

maart: já byla jako dítě to samý..mi říkal tatka, že jsme třeba byli na pískovišti..přišlo nějaké dítě...tak jsem si sbalila propriety..a "tati, jdeme domů" 😅 a ted teda taky netrpím sociální fobii, spíš naopak 😝 ale tak do těch 6let jsem byla bojácná 😕

bielanevesta
2. dub 2009

Na plavču s nami chodí chlapček asi v malej veku, taký Casanova to je všetky baby sa mu páčia 😀 No a v pondelok začal malú dlubať do očí na čo ona spustila plač, mamka nereagovala tak som mu rúčku odtiahla ja a pekne mu domluvila, že to sa nerobí a jemu by sa to tiež nepáčilo a tak, tak hodil smutný kukuč a bol hodný 🙂 A jeho mamka mi dala "za pravdu" 😵

amina
2. dub 2009

siss: je to nejlepší řešení, jenže když on mi pak ztropí ubulenou scénku, strašně nerad odevšad, kde jsou prckové, odchází...Budeme muset vymyslet, jak vyštvat spíš ta nepřizpůsobivá dítka a jejich matky...

ladunka
2. dub 2009

Jako matka budu stát za svým dítětem a nenechám mu ubližovat, už proto, že musí vědět, že se může na mou ochranu spolehnout a že některé věci jsou ve vztazích s druhými opravdu nepřípustné, tedy že nejsou dovoleny ani jemu, ani nikomu jinému. Pokud tedy někdo dělá něco fakt za hranicí (kouše nebo mlátí lopatkou přes hlavu), důrazně a z očí do očí a možná i trochu víc nahlas ho upozorním, že tohle se nedělá, takhle se lidé mezi sebou nechovají, lidi/děti se nebijí/nekoušou, a požádám ho aby to už nedělal. Mám zkušenost, že je to velmi účinné. Za matkou bych určitě nešla, i s malými dětmi se dá mluvit, a když mám problém s dítětem, mluvím s ním. Jestli matka chce, k naší debatě se připojí sama 🙂
Stejně se ale chovám i ke svému dítěti, pokud se chová k dětem násilně (teda už to delší dobu nedělá). Jsem přesvědčená, že násilí mezi lidmi je opravdu nepřípustné a nikdy není brzy na to to děti naučit.

bielanevesta
2. dub 2009

takže ja som za aby sa útok zastavil a domluvilo sa, keď jeho vlastná matka nereaguje...v tom sa stotožňujem s názorom Ladunky 😉

maart
2. dub 2009

Amino, to je jasny, tohle by si fakt mely ohlidat matky...ale jak uz se tady psalo, nektere proste frknou ratolesti na pisek a konec. To me stve, ja malou furt sleduju, aby nekomu neco neudelala.....a taky desne nesnasim ty situace, kdy nas nejaky maly smrad obtezuje 😀 ....

...Siss, no prave, vsechno prijde s vekem...Tygr je holt po Tobe 😉 .

sisstin
2. dub 2009

ladu: no..jenže některý děcka jsou vyloženě smradi 😠 a těm jako fakt nedomluvíš 😝

maart
2. dub 2009

Ladunko, souhlas....urcite na otravujici dite promluvit, funguje to.

maart
2. dub 2009

Jsou no....ale ja mam s domluvou (ale ne jako pekne poprosit, ale opravdu razne rict)...dobrou zkusenost.

sisstin
2. dub 2009

maart: když mě se žádný děcko nebojí 😅 😅 😅 spíš se chtěj kamarádit..a to děti nemám ráda 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 hlavně ty malý a drzý 😅

maart
2. dub 2009

...Siss, uprimne?.... 😅 ...ja mam svoje tri, ale taky nejsem takovy ten typ, co miluje vsechny deti....cizi usurpatori mne taky lezou na nervy...ale mne se nastesti boji, asi uz mam takovy ten zly kukuc a prisny hlas za ta leta nacviceny 😀 . Ja mam jenom problem s tim dotykanim se cizich deti a hlavne kdyz nekdo saha na ty moje, nesnasim to. Proto tyhle situace s deckama na pisku (nebo jinde) tak nemam rada. No, on je asi nema rad nikdo, ze!

sisstin
2. dub 2009

maart: hele, na to je expert moje máma..ta se jen podívá a děcko řve a utíká 😅 😅 😅 😅 ....já to vyloženě nesnáším, nějaký mateřský centrum je moje noční můra 😝

amina
2. dub 2009

ladunka to napsala výstižně.
maart, já jsem taky jako ostříž, snažím se mít prcka stále na očích. I já jsem nesvá, když se kolem něj začne motat cizí nevychovaný drobek, který vymýšlí blbosti... nerada tyhle situace řeším...nejsem konfliktníi typ, ale když jde o prcka, nic mě nezastaví 😀
Já mám kliku na hodné dítko, nechá si vše vysvětlit, poslechne, když už útok tak to max. vysype omylem na druhého kyblík písku...
U nás naštěstí moc laxních matek není, je to spíš výjimka.

maart
2. dub 2009

😀 Siss 😀 ...dobry...tak az takhle to nemam, ale mozna za par let..... 😀 ....Matersky centrum? Asi jak ktery. S mladsim synem jsem chodila a do dneska (bude mu 5) na to vzpomina....byla tam fajn "teta" , dobre to vedla. Nebyl tam chaos ani rev, deti spolupracovaly. Ale muze to byt i jinak 😝 ...

maart
2. dub 2009

Jojo, laxni matky....uz se moc tesim, az vyrazime na pisek....pak pisnu, jak to pribihalo 😉 .

amina
2. dub 2009

my chodíme do MC často a vždy v pohodě. Je tam tolik zábavy, hraček, že se mezi sebou dítka moc nepřou... pro ty malé tam jsou třeba i zvláštní prostory, kde se plácají a ty větší jim tam nelezou, takže ideál...
Ale je fakt, že si to užívám až posledních pár měsíců, kdy je Pepíno větší a sám se zabaví...

sisstin
2. dub 2009

maart: u nás písek zatim nehrozí 😅

ygreen
2. dub 2009

chápu když někdo chytí "spratka" za ruku, aby ta rána lopatkou nedopadla 😀 taky bych ho chytla a ruku odstršila, nebo bych mu vyrvala lopatku 😀 😀 😀 pak ale v klidu agresorovi řekla, že to nemůže, že by to bolelo, a tak 😉 a pokud by začaj ječet a přišla mě sprdnou jeho máti, tak bych jí asi zjebala a šla domu 😀

MC: šla jsem jednou k nám ve čtvrti - asi 5 dětí, které odpovídali věku, pak tam byli starší potomci holek co MC vedly. Řeknu vám, že ani AP výchova někdy nezabere, páč ta jedna tam měla takovýho fakana vzteklýho 😝 no, po hodině jsme šli domů a zaplatili jsme si kurz v Anahitě, kde cvičíme se stejně starými miminky na míčích, apod. A je to paráda 😵

maart
2. dub 2009

....Siss, to nam taky ne (to byl jenom takovy prispevek, aby rec nestala)...tady u nas je neoploceny, takze tam chodi (predpokladam) kocky z celeho sirokeho okoli + Z. by ten pisek urco ve velkym pojidala. Takze zatim fakt ne.. ale u nasich je krasne piskoviste, tak az bude tepleji, tak vyzkousim.

Jojo Ami, jak jsem psala, ja mam s MC taky dobrou zkusenost.

sisstin
2. dub 2009

maart: no já bych přežila i ten písek, ale malýho zatim není možnost vyndat z kočáru...on jinak hned řve 😅

maart
2. dub 2009

...Siss, bud rada....moje prdola zase chce z toho kocaru furt ven...a pak na chodniku ochutnava vsechny kaminky, vajgly, klaciky...no chutovka. Domu chodime s revem, je to takovy dite ulice 😀 .

Hehe 😀 Ygreen, pokud by malej smrad jecel, tak bys videla, jak by tam jeho mati byla rychle, ani hledat bys ji nemusela 😀 . Je to fakt o tom, aby matky koukaly, kde maji svoje zlata.

Holky mizim...bo nejsem laxni matka 😀 , jdu se venovat svemu batoleti.

maart
2. dub 2009

....pockej, ted to ctu lip, Ygreen...jojo, pises, ze by Te prisla matka zjebat....boooze no, tak bys ji to taky pekne vysvetlila, ne? 😀

amina
2. dub 2009

ygreen, dobrý, tak si to taky přestavuju 😀
siss, si ten pobyt v kočáru užívej, můžeš si trajdat, kde chceš a hlavně v určité rychlosti 🙂 Až to bude naopak, nastanou muka 😀 Však on rád vyskočí, až uvidí ďáblíky na písku...
My tam možná zaskočíme poprvé odpo, tak zhodnotím a písnu, v jaké kondici letos matky jsou 😉
Též jdu dělat zodpovědnou matku, tak zatím...

ygreen
2. dub 2009

pokud by si matka svého malého agresora nehlídala a ten chtěl napadnout mého syna, tak bych ho sprdla a pokud by mě pak přišla zjebat i jeho matka, tak bych sprdla i ji a odešla - naštěstí nemusím zatím řešit dětské hřiště, páč chci v létě udělat vlastní hřiště klukovi na zahradě a bude k nám chodit stejně starej kámoš. Aspoň nemusim řešit pochcanej písek od psů a koček a bát se jehel, střepů, a všeho jiného svinstva 😖

petka80
2. dub 2009

holky, zajímavé téma. No a teď mi ale řekněte, co mám dělat, když se takhle chová dcera (22 m.) od mojí kamarádky, se kterou se dost často stýkáme. Strká do dětí (samo že do těch menších, které hned spadnou), odstrkuje od hraček (např. v MC) a pod. Moje dcera má teprve 15 m., takže pro ni ještě není rovnocenný soupeř. Musím být pořád u ní a chytat případné pády ☹ Kamarádka sice dceru vždy napomene, ale to je jako házení hrachu o zeď, nebo jak se to říká...... 22 m. je už dost, ne? To už by to snad mohla pochopit...... ☹

peppapig
2. dub 2009

Ja jsem se zatim nesetkala s nejakym 'papadenim' atd, jen kdyz jsme na hristi, vetsinou je preplnene. mala je rychlik, ale jak se dostane na skluzavku je z ni padavka a premysli 'mam nemam', ale ne ze by tam stala hodiny to zas ne. A minule chlapecek asi tak 4 roky se za ni postavil a nohama do ni kopnul lehce ale prece, mala ma 2 roky, nic se nestalo, stala dal, ale ja jsem zvysila hlas 'ze ma byt opatrny', chlapec se otocil a sel to rict mamine, ktera ho ani neposlouchala.
Nejvic me ale stve, kdyz na hristi pro male deti, skacou jak opice deti nad 10 let a honi se a nic jim nesmi stat v ceste 😠
Jinak nase mala je tak trosku doterna, kdyz si s ni zacne nekdo hrat nebo ona s nim, zepta se ho/ji zda muze dostat obajati a pusu (uz to udelala parkrat), ale kdyz dotycny nechce tak nechce, je to sranda a zaroven i neprijemne.

karotky
2. dub 2009

My navštevujeme pouze hřiště,kde jsou děti s maminkami(tzn.,že si jich maminky všímají a nelakujou si nehty někde za rohem 😅 ) nebo,kde nikdo není. 😉
A když by se mi něco takovéhlého stalo,asi bych tomu agresorovi domluvila a kdyby to nepomohlo,šla bych pryč.Určitě bych tam jeho nevšímavou matku nemoralizovala. 😉
Bohatě mi stačí,když mám vychovávat vlastní dítě,........na nikoho jiného mi energie nezbývá. 😀

slunicko552
2. dub 2009

Ahojte tak mi se stalo tento týden:Byli jsme na poště a lidí jak sviňa,jako vždy 😠 Byla tam cigána a asi 17letého syna a v kočárku asi 3letou dceru.Malý šel k ní,dívala jsem se a nic jen stál a koukal.Posunula jsem se v řadě,otočím se,prcek šel ke mě a najdenou ta malá ho kopla až spadl.Jsem začla řvát prvně po té holce a pak po té mamě.A ta jí jen řekla co děláš?Jsem myslela,že ji přerazím.Ještě teď jsem nasraná,kyž to píšu 😠
Jinak když jsme na písku nebo někde a někdo malému ubližuje taky zakročím.Jako bych neplácla,ale chytnu ruku ať malého nežduchnou a důrazně vysvětlím a pokud se to dotyčnému nebo jeho matce nelíbí tak jim řeknu ať přijdou až se naučí chovat 😝 Pokud něco udělá můj prcek tak má to samé 😉

kim
2. dub 2009

Petka80 no ve 22 měs.zcela jistě chápe, co se smí a co ne..já to malému vštipuju asi od 10.měs...že se neplácá pejsek, že se netahá kočička za ocásek, teď co už chodíme, tak že se netrhají větvičky, že to stromeček bolí atd, atd. a chápe to už teď v roce a čtvrt, jde prostě o tu matku a když jen suše řekne "neděj to" tak je jasný, že holčička jedním uchem sem, druhým tam...mě tohle strašně štve, když vidím, že ta máma ani to dítko nenapomene a dělá, že je to normální 😠 taky raději moc na hřiště nechodím, máme zahradu a už máme pískoviště doma a taky budu zvát kamarády k nám...