Zanechala jsem Vojtovy metody. Máte zkušenost?

snupik
8. lis 2007

😅
dnes jsem řekla doktorce, že už nebudeme cvičit Vojtovku...
máte s tím někdo zkušenost???
Poraďte..
Ničilo mě to, jak moje miminko pláče ☹

berry07
14. lis 2007

To je, newmum, možné, Vojta je cvičení rehabilitační a nápravné - takže jste pravděpodobně "nemuseli"...
Pokud by ti přesto v pozdějším věku doporučili pro dítě jakékoli jiné cvíko, určitě cvičte!!!!!!

pajovka
1. říj 2008

Ahojky já cvičím Vojtovu metodu 18 měsíců ,narodily jsme se o 3 měsíce dřív ,takže co jsme odcházely domů už jsme cvičily ,je to náročné a přesto že se dnes ani Maruška stále neotočí, jen leží ,má držení hlavičky o 50 % lepší a určitě i přez naší diagnosu DMO ,následkem krvácení do mozku ,kterou nám stanovili v roce , je to pokrok a my jsme vděčni i za to malé skoro nic ,určitě radim mamině nepřestávát ,stejně tak jako píší ostatní maminky ,trpělivost růže přináší!!!!!!Lepší udělat vše co se dá než nic!!!!!!!!!!Pláč je to poslední a tak doufám ,že dostane maminka ,která nechce cvičit kvuli pláči rozum a zase hezky začne!!!!!!!!!!Všem ostatním pozdrav a hodně síly pa pa

pajovka
1. říj 2008

miiraam fandím ti my to taky poctivě dřeme a určitě to není zbyteřné věřím ,že se to objeví není to určitě otázky týdne ani jednoho měsíce pa 🙂

petra.vavra
2. říj 2008

maminy, které necvičíte kvůli pláči dětí, běžte se podívat na nějaké terapie dětí, které mají nějak postižený pohybový aparát a rázem Vám všem bude brek Vašeho dítěte připadat jako to nejmenší zlo, které v tomto problému je...děti brečí, protože je dáváte do poloh, které se jim nelíbí, ale VŮBEC nebolí, vždyť sito můžete zkusit sami na sobě 🙂....všem maminám, kter poctivě cvičí držím palce a hodně úspěchů miminkám 😵

karlicka111
2. říj 2008

Ahoj, už jsem to kdysi psala do dikuze o Vojtovce, tak jen stručně. Nás poslala naše dětská mudra na rehabilitaci cca v 8 týdnech, protože prcek měl predilekci hlavičky a nechtěl moc pást hříbátka. Byla jsem tam 3x a byla z toho na prášky. Tak jsem jednou cestou z rhb vlítla k naší mudře a řekla jí, že je to pro mě děsný a atp. Ona koukla na malýho, řekla, že se lepší, doporučila cvičení/ plavání a že když mě to tak stresuje, tak ať se na to vybodnu.To jsem udělala. Cvičit ani plavat nechodíme. Malý vše krásně dohnal. Dostal i první hexu v termínu (předtím to vypadalo, že ji kvůli "opoždění " bude mít posunutou. Vím, že je Vojtovka super metoda, ale dle mého se v současné době aplikuje zbytečně často a na každou prkotinu. Je jasný, že u závažnějších poruch je super. Ale já nechci sebe ani malýho trápit několikrát denně jen proto, že je nějaký týden za tabulkou. Nevěřím tomu, že ten hrozný pláč nemá na psychiku mimi vliv. Vždy je nutno zvážit co dá a co vezme...Tak nakonec jsem moc stručná nebyla 😀 Moc držím palce všem co cvičí, je to hodně náročný.Já po zkušenosti, kterou mám jen doufám, že mi už nikdy nebudeme muset Vojtit 😔

caira
2. říj 2008

holky prosim vas poradte, jak je to s vojtovkou, kde vam ukazi jak ji cvicit??

Ja ziju v Anglii a tady vojtovku neznaji, mala je podle me docela pozadu, je desne lina, na brise nebude, po deseti vterinach zacne jecet a snazi se otocit zpatky na zada, na rucicky se vubec nesnazi vzpirat atd, ze zad na brisko se neotaci { coz chapu vzhledem k tomu, ze to na brisku nesnasi}

Nicmene ted v nedeli letim na tyden do cr tak bych chtela nekam zajit, kde by mi mohli treba ukazat jak s ni cvicit nebo tak?? abych ji pomohla.. tak mi prosim poradte co delat, diky moc 🙂

minea
2. říj 2008

Caira, já jsem s malou cvičila od 4. měsíce kvůli predilekci a stále se tam chodíme "ukazovat", i když teď už spíš jen tak společensky. A tak můžu z vlastní zkušenosti říct, že vojtovka je fakt náročná (hlavně ze začátku), ale když se dělá důsledně, umí zázraky.
Co bych ti poradila? Na rehabilitaci se chodí na doporučení dětského neurologa, výjimečně i pediatra. V tvém případě bych popadla malou a rovnou bych s ní šla na neurologii, tam se stačí objednat, vezmou vás i bez doporučení pediatra. Tam už vám všechno řeknou - hlavně posoudí vývoj a popíšou "nedostatky".
Ještě jednu věc chci zmínit: Nestačí, aby ti někdo ukázal, jak se vojtovka cvičí, je nutné, aby to byl kvalifikovaný terapeut, který metodu opravdu ovládá. Když dostanete první cvik, chodí se po týdnu na kontrolu, kde předvedeš cvičení a oni tě opraví - je to trochu deprimující, protože rodič zjisti, že třeba celý týden dělal cvik špatně...

caira
2. říj 2008

minea: diky za informaci..bohuzel to u nas teda nepujde, protoze ja v CR budu fakt jen na tyden ☹

Ale na tu detskou neurologii kdyztak stejne zajdu, alespon uvidim jak blbe jsme na tom ☹ Ale diky za tu informaci o te neurologii, ja bych se s ni jinak urcite hnala k pediatricce

petra.vavra
2. říj 2008

caira...kde budes v CR dala bych ti kontakt na fyzioterapeuta v Praze, ten vse ukaze a vysvetli ...

nikes
4. říj 2008

Já jsem s malou začala cvičit od jejich 2 měsíců. Ze začátku se zdála bych paní fajn, ale postupně mi připadala, že na nás jaksi kašle. Chodily jsme tam 1x za 14 dní a asi první 3 návštěvy jsme tam cvičily celých 30 minut , ale potom nás po 5 minutách nenapadně vyhazovala ven. Navíc nás neustále kritizovala, že se málo snažíme a malá bude díky tomu zaostalá. No, chodila jsem tam čím dál, tím více nerada. Vydržely jsme k ní chodit až do 11 měsíců malé. Pokroky moc nedělala a to jsem s ní poctivě 4x - 5x denně cvičila. Malá se ještě v 11 měsících neplazila ani neseděla. Pak jsem se naštvala a začala dojíždět do 20km vzdáleného města, kde podle doporučení kamarádky byla skvělá rehabilitace. Paní se nám hned na první pohled zalíbila. Získala si i malou a malá u ní vůbec neplakala. Ukázala nám úplně jiné cviky, než nás celou dobu učila ta předchozí paní. No a malá hned po 2 týdnech inten. cvičení se začala plazit, sedět a po dalších 2 týdnech začala lézt po čtyřech. Navíc u tohoto cvičení skoro neplakala a i já jsem tam chodila ráda, protože nás tam chválili a neustále utěšovali, že je malá šikovná a že to vše dožene.Moc děkuji této paní, která to s dětmi , ale i s dospělými opravdu umí a svou práci odvádí na 1000%. Kdyby takových lidí bylo více , tak bych řekla, že téměř pro všechny maminky nebude problém cvičit Vojtovku.

gabinaf
5. říj 2008

Náš malý se narodil předčasně, a jak to bývá, byl plošně zařazen do cvičení. Po první návštěvě jsem byla ještě jakž takž, rozhodnutá cvičit, po druhé, kdy mi byl jeden a ten samý cvik ukázán opět jinak (již po 3) jsem byla docela nas...á, další nám vynadali, že jsme necvičili při bronchitidě, na další kontrole mi vynadali, že malý odpovídá donošenému věku a na korigovanému (bylo mu 5 měsíců a dělal vše jako ostatní 5ti měsíční děti). Pak jsem řekla naší dr. že prostě nevidím důvod chodit. Nechodíme, necvičíme (necvičili jsme ani předtím a nikdo to nepoznal). Věřím, že vojtovka může být dobrá, ale jak už tu bylo napsáno, ne plošně. Každé dítě je jiné, ne každé např. nedonošené to potřebuje. V ČR se tabulky moc řeší, pokud dítě není cvičená opice a na požádání neudělá to, co je v tabulce pro jeho věk napsané, jde se cvičit. Pokud by vojtova metoda byla tak supr, proč jí kromě Německa nikde jinde ve světě napraktikují? Můj manžel je Angličan, žijeme v čr, zkoušela jsem mu zjistit web, kde se něco dočte v angličtině. Caira, zkuste www.vojta.com (obrázky jsou dost strašlivé, ale je to v aj).
Já na to neměla a malý je ok, měli jsme štěstí, dost jsem v sobě řešila, jestli si to v budoucnosti nebudu vyčítat, dnes vím, že ne 🙂

iva_kucerova
16. črc 2012

...a co dělat, když vojtovku cvičit prostě neumím??? Nechápu to, na rehábku u nás nemaj čas to dlouze vysvětlovat a když, tak stejně nepochopim, čeho mám dosáhnout a zatím jsme nedosáhly ničeho. Není možnost změnit rehab.sestru, teď má navíc měsíc dovolenou a já absolutně nevím, co s malou....myslím si, že špatný cvičení napáchá víc škody než užitku, nehledě na to, že malá brečí pokaždý, když jí svlíkám a mně docela jde o to, abych měla se svojí dcerou hezkej vztah, ne aby se mě bála...navíc rodina je absolutně proti tomu, abysme vojtovku cvičili a žádnej doktor mi nedokáže odpovědět na otázku, co se stane, když prostě cvičit nebudem....když to doktoři neví, tak předpokládám, že se nic tak strašnýho nestane, dřív se to taky necvičilo

elana
16. črc 2012

@iva_kucerova Ivčo, teď mě prosím nepochop špatně-ale argument že dřív se to taky necvičilo, je scestný...dřív taky končilo mnohem víc dětí v ústavech, na vozíkách s DMO atd. To nemyslím, že když nebudeš cvičit, nenaučí se Ivanka chodit prosímtě, to neříkám!! Stejně tak jsou děti, co si to vybalancujou samy a prostě se srovnají časem i bez cvičení. Ale nikdo právě nedokáže odpovědět, co se stane, když cvičit nebude. Já se omlouvám, nepamatuju si už diagnozu kvůli které cvičíte, ale pokud máte i neurologický nález, tak tam je to asi vážně na místě. Pokud jde "jen" o nějaký zkrácený svaly, vadný držení, špatnou fixaci pohybových modelů atd. tak tam by to šlo třeba vyřešit Bobathovým konceptem nebo nějakým aktivním cvičením. Každopádně jsou opravdu děti, co pro ně vojtovka je nepřijatelná a rhb pracovníci určitě mají zkušenost i s takovýma. Já bych asi začala víc pátrat, i kdybych měla dojíždět třeba do Prahy (když se to pořádně naučíš, tak stačí kontroly 1x3 týdny), buď najít lepší sestru, co Tě to líp naučí nebo bude mít širší záběr a doporučí i ty další druhy cvičení, abyste malé pomohli.

eficenka
16. črc 2012

@iva_kucerova
rozhodně zkuste najít jinou fyzio.... Mě třeba taky některé děti během terapie brečí, ale většina si zvykne a snažím se nějak "cvičení rozfázovat" jsou už zvyklé, že třeba při vojtění hraje určitá písnička a ví že jakmile skončí, tak je po a je klid...
Jinak by Tě sprvávná rehabka měla naučit pořádně cvičit - popř. si vem sebou foták či kameru a vše si zdokumentuj a natoč a zapiš, ať pak doma víš co máš cvičit....
Jako fyzio neříkám, že když nebudete cvičit, tak se malá nerozchodí, to nemůžu z dálky posoudit, musela bych vás vidět..

aajda
16. črc 2012

@iva_kucerova Jestli chceš mít s dcerou hezký vztah, tak pro ni jistě uděláš maximum - a do toho maxima teď bohužel spadá i cvičení vojtovky. A rodina je proti proč? Jsou lékařsky vzdělaní? Dřív se Vojtovka taky cvičila, jen dřív nebyl Koník a podobné, aby si o tom ženské vyprávěly... A cvičíte proč? Prostě hlavu vzhůru, seber všechny síly a nauč se to. Na rehabky vás poslal neurolog? Zavolat jemu a poptat se po jiné rehabce? Sehnat si nějaké soukromé rehabky?
Nevzdávej to a mysli na to, že i když se to nezdá, děláš pro svou dceru to nejlepší. A neber to prosím ode mě nějak špatně 😉
Snad to spolu nějak zvládnete...

hululu
13. pro 2017

Zdravim, mam 7.mesicni holcicku, od 3.mesice cvicime Vojtovku, nechtela past koniky. Cviceni s ni je boj, kdyz byla na kontrole u dr. na eehabkach, tak byla cela v kreci, proto z toho duvodu doktorka rekla 2 mesice ted necvicit. Mala se otaci na brisko, nekdy i zpet. Ale neplazi se, neleze. Nema to tzv. "Druhe vzprimeni". Chtela jsem se zeptat, jestli tu neni nekdo se stejnym problemem a bez cviceni se to zlepsilo?