Zápach z úst miminka. Nemůže to značit nemoc?

kokaka
11. črc 2009

maminky, máte některá zkušenost, že dítěti byl cítit z úst takový kovový zápach, občas to u malé pozoruju, nevím, zda je to třeba z jídla, zatím kombinujeme skleničky s vařeným, nebo by to mohlo značit nějakou nemoc, malá je čilá, odpoledne trošku uplakanější-lezou zoubky, prosím napište, díky

karotky
11. črc 2009

Tak u nás je to občas po banánu ale také,když mu začíná rýma. 😉

janinac
11. črc 2009

U nás tohle začalo taky když jsme začali přecházet na vařený jídlo...řekla jsem to na kontrole u doktorky a ta mu udělala výtěry z krku a zjistila, že má kvasinky. Doporučuju mu sem tam dát třeba do mlíka, pití nebo jídla nějaký probiotika. Mám skvělý zkušenost s Probian mimi...ze začátku jsem mu je dávala denně a teď mu je dávám tak jednou za týden.

helca76
12. črc 2009

U našeho malého to občas pozoruji také. Hlavně po spinkání. Říkala jsem to doktorce a prý když mu není nic jiného, tak je to v pořádku 😅 Ale teď mi trochu nahlodala janinac s těma kvasinkama. Zkusíme ta probiotika.

janinac
13. črc 2009

Helčo nechtěla jsem tě vylekat...je jasný, že když přecházíš na normální jídlo, že těm dětičkám trochu začne smrdět z pusinky...je to jako u dospělého... Adis měl právě taky takový ten kovový zápach, jako psala kokaka. Jinak se neboj...nemusí to vůbec nic znamenat. 😉

terezt
22. črc 2009

Memu synkovi taky obcas smrdi z pusy. Ja jsem nekde slysela, ze se to stava,kdyz moc nekouse. Kdyz polyka velky kusy.

ivulinda
22. črc 2009

mě bylo zase řečeno,že to je z nedostatku pitného režimu

kacka79
22. črc 2009

Fílovi tak zvláštně smrdí z pusy když se vzbudí, ovšem komu ne, že jo 😀 😀 Když už jí všechno, tak i přes čištění zubů to není úplně OK

laurora
15. kvě 2012

Zdravím všechny,
taky máme problém se zápachem z úst. Malý za pár dní bude mít rok. A už půl roku mu smrdí z úst, takový nahořklý zápach. Jídlo ještě nekouše, má zatím jen 5 zubů. Když se nachladí, tak je to ještě horší. Několikrát jsem to říkala doktorce a jediné co mi na tohle řekla, že mu mám dávat heřmánkový čaj, prý to vyčistí žaludek. Tak jsem mu ho dávala každý den skoro měsíc a pořád nic. Možná jestli nemá špatné trávení, jelikož ze začátku po každé pozřené lžičce jídla se svíjel....něco jako kdyby měl bolest při polknutí. Pak mi začal stravu odmítat. Teď zase jí normálně. V pátek má jít na kontrolu....opět to oznámím doktorce, ale pochybuji, že ona s tím něco udělá. Už mám docela na ní nervy.
Četla jsem zde, o nějakých probiotikách nic s tím nezkazím, když mu to zkusím dát? Děkuji ☹

mates22
15. kvě 2012

@laurora probiotika nezkazí nic, určitě vyzkoušej. Moje děcka mívají zápach před nemocí a nebo když snědí něco s česnekem, stačí malinko. To ale u vás nehrozí, řekni si doktorce ať malého pošle na gastro, sice nevím, jestli i tak malé děti vyšetří, ale nic tím nezkazíš

nellisek
15. kvě 2012

ahoj, moje malá to má často. ale u nás to způsobuje streptokok v krku. Někdo to i samo odezní, někdo musíme pro antibiotika. Na gastro nás nikdy neposlala, myslí si že kdyby bylo něco v nepořádku určitě by se to projevilo jinak, a malá by neprospívala. Tak uvídíme jak to bude u nás taky dál. Teď zrovna to začíná zase, čekáme na výsledky výtěru tak uvidíme.

laurora
16. kvě 2012

Tak vám moc děkuji za radu. Určitě jí to řeknu. Ještě jednou díky- 🙂

pajuszka
17. črc 2013

Dobrý den mojí malé je 16 měsíců a zápach z úst cítím jenom já když jsem u ní blízko. začalo to dneska.
Může to něco znamenat? nemocná není.prosím o radu jak a čím tomu zabránit děkuji

veronik77
17. črc 2013

@laurora a co výtěr z krku? jestli mu tam nesedí nějaká brebera 🙂