• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Zapáchající ouško po koupeli. Co je původcem?

5. dubna 2010 
Ahoj holky,
zkouším, jestli náhodou někdo nemáte stejnou zkušenost. Naší Lucce (bude jí 9 měsíců) pravidelně po koupání smrdí ouško. Těžko ten zápach popsat, každopádně jedno je v pohodě a z jednoho je cosi cítit. Naše doktorka nás poslala na ušní, tam ale řekli, že obě ouška jsou čistá, bez zánětu a jakéhokoli původce onoho zápachu a prý pokud to bude přetrvávat, máme jít zpátky k dětské. Je mi jasné, že to bude koloběh - ona nás opět pošle na ušní a budeme lítat jak hadr na koštěti. Proto zkouším, jestli náhodou někdo neměl stejný problém a jaký byl původce...?
2. dub 2010 v 17:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, mivali jsme stejny problem. Take jsme byli odeslani na ORL a take ze zadny zanet. Doporucili nam po kazde koupeli cistit ouska srolovanym kouskem latkove plenky, dokud latka nebude sucha. Zabralo to. Na puvod se ale neprislo :unamused:
2. dub 2010 v 17:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Příspěvek byl smazaný adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Neurážej, neprovokuj".
2. dub 2010 v 17:34 • giorgina
giorgina Velmi inteligentni rada
2. dub 2010 v 17:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
giorgina, to by mě ani nenapadlo, ale když tebe jo, tak ses s tím asi setkala, ne??? :angry:

Petardice, můj malej brácha měl to samý, nikdy se nepřišlo na to proč, ale mamka koupila takový ty čistící kapky do uší a pomohly... :wink:
2. dub 2010 v 17:39  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
to je s toho, jak ji v uchu vrtas spachtlickou :pensive:
2. dub 2010 v 17:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
asi to ode mě nebude moc hezký, ale...jsem ráda, že v tom nejsem sama. když jsem to doktorce říkala, připadala jsem si jak cvok... ouška jsem sušila buď štětičkama do uší (což vyčistí jen okraj, dál jsem s nima nešla) nebo osuškou, ale ta plena bude lepší, vyzkouším to! Stejně ale nechápu, že to dělá jen jednou ouško.
2. dub 2010 v 17:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Příspěvek byl smazaný adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Neurážej, neprovokuj".
2. dub 2010 v 17:47 • giorgina
giorgino, rypalistko...!!!
2. dub 2010 v 17:49  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
2. dub 2010 v 17:51 • giorgina
A není mu to cítit za ouškem? Občas se nám stalo, že se mu udělal takový povlak za uchem, když se třeba tři dny nekoupal :sweat_smile: a to pak bylo cítit. Takže od té doby poctivě myjeme za ušima :grinning: :grinning: :grinning:
2. dub 2010 v 18:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
petardice V pohode, neni na tom nic spatneho :wink: Maly to mel poprve cca ve 4 mesicich, od te doby se mu to myslim objevilo jeste jednou a po par dnech "cisteni" plenkou zase samo zmizlo. JA uz to vubec neresim. Vim, ze slysi, zanet to neni, nic ho neboli, a to je dulezite. Jinak kdyby to ousko bolelo, ditko by ti plakalo celou noc bez prestani - to mi rikala nejaka maminka s malym chlapeckem v cekarne prave na tom ORL. Chudacek i v te cekarne poknouraval :frowning2:
2. dub 2010 v 18:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
luthien: za ouškem snad ne, tam myjeme ;)
senja: tak u Lucky se to objevilo až teď a zpočátku jsem tomu nevěnovala tolik pozornosti - neplakala, neměla teploty, nebyla nijak rozmrzelá a slyšela. Ale když to trvalo týden a po každém koupání to bylo totéž (jakmile bylo ouško suché, nebylo cítit nic), chtěla jsem to řešit, jen se to pod lékařským dohledem nepodařilo... Tak uvidím, jak zaberou plínky ;)
2. dub 2010 v 19:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,
taky se nám to párkrát přihodilo a myslím, že jsem nakonec objevila z čeho to bylo. Ano, je to ta oblast za ouškem, ale ne že by se dítěti ta oblast nemyla a ono to tam mělo špinavé, není moc z čeho by se tam zrovna ušpinilo, ale bylo to z toho, že jsem mu tu oblast za tím ouškem nedostatečně po koupeli vysušila (hlavně dole jakoby za ušním lalůčkem, je tam takový menší ďolík), pak se to tam zapaří a smrdí to z toho! Fakt! Tenkrát pomohl normálně Bepanthen a od té doby, co na to osušení dávám pozor už jsme to neměli. Pak jsem to dokonce četla i v nějaké chytré brožuře, že se musí sušit i dobře za ouškama.
2. dub 2010 v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
dadunka, aha, tak já jak jsem se na tu oblast pak víc zaměřila, tak jsem ji důkladněji myla i sušila, tak to možná bylo tím sušením :sweat_smile: , ale každopádně to bylo to za ouškem. Tak ho, petardice, pořádně prohlédni a očuchej :grinning:
2. dub 2010 ve 20:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lut, no my jsme tenkrát s mužem oba čuchali nejdřív jak blázni, prostě to smrdělo někde u ucha, ale zevnitř to nešlo, až jsme se dočuchali :grinning: Člověk by neřekl, kde se všude může dítě zapařit že... :slight_smile: a pak to tam šlo i vidět, když jsme to ucho zezadu odhrnulo. :wink:
2. dub 2010 ve 20:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
dadunka: no tak to by mohlo být ono, ucho se snažím osušit, ale na oblast za uchem se zas tak nesoustředím... bože - kde by mě napadlo, že se může zapařit kůže za uchem!!! :sweat_smile:
2. dub 2010 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky potěšili jste mě, my na tom byli stejně, taky jsme neustále čuchali, už jsem si připadala jak praštěná :grinning: , až jsme došli na to stejné, tak jsem ráda, že v tom nejsem sama. Taky mě nikdy nenapadlo, že tato oblast je tak citlivá.
2. dub 2010 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
2. dub 2010 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, může to být i z toho, když mimino leží a ublinkne si, to už se mi taky stalo, že jí to nateklo za ucho a pak to měla zapařený... :confused:
2. dub 2010 ve 23:08  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
boci ahojky :wink: Ady taky smrděli uši, takovej ten jakoby hnilobnej smrádek :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: :grinning: a bylo to z kojení, jak jí zateče za uši tak se to zapaří nebopzahnívá nebo co to tam to mlíko dělá :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: :grinning: stávalo se mi to i u oprvního, teď když v noci u koja neusnu tak jí utřu plenou za ušima a mě na to pomohl pudr, každý ráno jí zasypu za ušima pudřík a mám klid
5. dub 2010 ve 23:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek