Zapáchající ouško po koupeli. Co je původcem?

petardice
2. dub 2010

Ahoj holky,
zkouším, jestli náhodou někdo nemáte stejnou zkušenost. Naší Lucce (bude jí 9 měsíců) pravidelně po koupání smrdí ouško. Těžko ten zápach popsat, každopádně jedno je v pohodě a z jednoho je cosi cítit. Naše doktorka nás poslala na ušní, tam ale řekli, že obě ouška jsou čistá, bez zánětu a jakéhokoli původce onoho zápachu a prý pokud to bude přetrvávat, máme jít zpátky k dětské. Je mi jasné, že to bude koloběh - ona nás opět pošle na ušní a budeme lítat jak hadr na koštěti. Proto zkouším, jestli náhodou někdo neměl stejný problém a jaký byl původce...?

senja
2. dub 2010

Ahoj, mivali jsme stejny problem. Take jsme byli odeslani na ORL a take ze zadny zanet. Doporucili nam po kazde koupeli cistit ouska srolovanym kouskem latkove plenky, dokud latka nebude sucha. Zabralo to. Na puvod se ale neprislo 😒

giorgina
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
senja
2. dub 2010

giorgina Velmi inteligentni rada

bocinka
2. dub 2010

giorgina, to by mě ani nenapadlo, ale když tebe jo, tak ses s tím asi setkala, ne??? 😠

Petardice, můj malej brácha měl to samý, nikdy se nepřišlo na to proč, ale mamka koupila takový ty čistící kapky do uší a pomohly... 😉

giorgina
2. dub 2010

to je s toho, jak ji v uchu vrtas spachtlickou 😔

petardice
autor
2. dub 2010

asi to ode mě nebude moc hezký, ale...jsem ráda, že v tom nejsem sama. když jsem to doktorce říkala, připadala jsem si jak cvok... ouška jsem sušila buď štětičkama do uší (což vyčistí jen okraj, dál jsem s nima nešla) nebo osuškou, ale ta plena bude lepší, vyzkouším to! Stejně ale nechápu, že to dělá jen jednou ouško.

giorgina
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
bocinka
2. dub 2010

giorgino, rypalistko...!!!

giorgina
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
luthien.k
2. dub 2010

A není mu to cítit za ouškem? Občas se nám stalo, že se mu udělal takový povlak za uchem, když se třeba tři dny nekoupal 😅 a to pak bylo cítit. Takže od té doby poctivě myjeme za ušima 😀 😀 😀

senja
2. dub 2010

petardice V pohode, neni na tom nic spatneho 😉 Maly to mel poprve cca ve 4 mesicich, od te doby se mu to myslim objevilo jeste jednou a po par dnech "cisteni" plenkou zase samo zmizlo. JA uz to vubec neresim. Vim, ze slysi, zanet to neni, nic ho neboli, a to je dulezite. Jinak kdyby to ousko bolelo, ditko by ti plakalo celou noc bez prestani - to mi rikala nejaka maminka s malym chlapeckem v cekarne prave na tom ORL. Chudacek i v te cekarne poknouraval ☹

petardice
autor
2. dub 2010

luthien: za ouškem snad ne, tam myjeme ;)
senja: tak u Lucky se to objevilo až teď a zpočátku jsem tomu nevěnovala tolik pozornosti - neplakala, neměla teploty, nebyla nijak rozmrzelá a slyšela. Ale když to trvalo týden a po každém koupání to bylo totéž (jakmile bylo ouško suché, nebylo cítit nic), chtěla jsem to řešit, jen se to pod lékařským dohledem nepodařilo... Tak uvidím, jak zaberou plínky ;)

dadunka
2. dub 2010

Ahoj,
taky se nám to párkrát přihodilo a myslím, že jsem nakonec objevila z čeho to bylo. Ano, je to ta oblast za ouškem, ale ne že by se dítěti ta oblast nemyla a ono to tam mělo špinavé, není moc z čeho by se tam zrovna ušpinilo, ale bylo to z toho, že jsem mu tu oblast za tím ouškem nedostatečně po koupeli vysušila (hlavně dole jakoby za ušním lalůčkem, je tam takový menší ďolík), pak se to tam zapaří a smrdí to z toho! Fakt! Tenkrát pomohl normálně Bepanthen a od té doby, co na to osušení dávám pozor už jsme to neměli. Pak jsem to dokonce četla i v nějaké chytré brožuře, že se musí sušit i dobře za ouškama.

luthien.k
2. dub 2010

dadunka, aha, tak já jak jsem se na tu oblast pak víc zaměřila, tak jsem ji důkladněji myla i sušila, tak to možná bylo tím sušením 😅 , ale každopádně to bylo to za ouškem. Tak ho, petardice, pořádně prohlédni a očuchej 😀

dadunka
2. dub 2010

Lut, no my jsme tenkrát s mužem oba čuchali nejdřív jak blázni, prostě to smrdělo někde u ucha, ale zevnitř to nešlo, až jsme se dočuchali 😀 Člověk by neřekl, kde se všude může dítě zapařit že... 🙂 a pak to tam šlo i vidět, když jsme to ucho zezadu odhrnulo. 😉

petardice
autor
2. dub 2010

dadunka: no tak to by mohlo být ono, ucho se snažím osušit, ale na oblast za uchem se zas tak nesoustředím... bože - kde by mě napadlo, že se může zapařit kůže za uchem!!! 😅

jasmia
2. dub 2010

Holky potěšili jste mě, my na tom byli stejně, taky jsme neustále čuchali, už jsem si připadala jak praštěná 😀 , až jsme došli na to stejné, tak jsem ráda, že v tom nejsem sama. Taky mě nikdy nenapadlo, že tato oblast je tak citlivá.

luthien.k
2. dub 2010

holky 😀 😀 😀 😀 😀 😀

bocinka
2. dub 2010

holky, může to být i z toho, když mimino leží a ublinkne si, to už se mi taky stalo, že jí to nateklo za ucho a pak to měla zapařený... 😕

kaleilah
5. dub 2010

boci ahojky 😉 Ady taky smrděli uši, takovej ten jakoby hnilobnej smrádek 😝 😀 😀 a bylo to z kojení, jak jí zateče za uši tak se to zapaří nebopzahnívá nebo co to tam to mlíko dělá 😝 😀 😀 stávalo se mi to i u oprvního, teď když v noci u koja neusnu tak jí utřu plenou za ušima a mě na to pomohl pudr, každý ráno jí zasypu za ušima pudřík a mám klid

leymea
18. pro 2017

Chtela bych tohle tema obnovit. Mame presne takovy problem. Po koupani malymu smrdi z ouska, ale pak uz zase ne, coz je zajmave. Mate nekdo prosim zkusenost? Druhe ousko je v poradku.

sthanina
18. pro 2017

@leymea Ahojky, měly jsme stejný problém. Koupila jsem stáčené tampónky a po koupeli ouško pořádně osušila ( i za ouškama)... problém se vytratil...🙂

leymea
18. pro 2017

@sthanina jo? 🙂 a nevis cim to mohlo byt?

sthanina
19. pro 2017

@leymea To netuším, každopádně dr. mi říkala že kůže za ouškama má tendenci se zapařovat, jak je ještě jemňounká, že to mohlo být tím. Taky se zkus kouknout za ouška když dokrmíš, jestli tam malýmu nezatéká mléko, to tam uschne a po koupaní jak se tam dostane vlhko, tak "kvasí"... Každopádně dr. ouška malýmu zkoukla a měl je čistý...

leymea
19. pro 2017

@sthanina kdyz mu po koupani vysusim ousko tak stejne smrdi ☹ pak asi kdyz uschne ve vnitr tak to prestane. Za ouskem nic nema. Ma je ciste :-/ nechapu to.

sthanina
19. pro 2017

@leymea U nás to taky vypadalo čistě, ale když jsem ouška začala vytírat tampónkem (i za ouškama), tak to přestalo smrdět... Byla jsi u dr.? jestli nemá podezření na zánět, tak to bude v pořádku, nějaké maminky výše popsali stejnou situaci a pak to odeznělo...

alkuska
19. pro 2017

Nečetla jsem co psaly holky nade mnou, ale dáváš si pozor jestli to dobře osušíš? Já jsem prý na to jako miminko trpěla hodně, že jsem se zapařovala za ušima a mamka mi to musela po koupání velice pečlivě sušit. Prý jsem tam mívala až prasklinky, že mě to bolelo... Tak jestli to nemáte spíš za ušima když na ORL nic nenašli.

leymea
19. pro 2017

@sthanina u doktora jsme nebyli. Me prave prijde divny, ze jindy mu to nesmrdi. No muzu to zkusit, ale za ouskem mu nic nesmrdi. Fakt je to zahada. Tak ja se na to zamerim a poradne mu vzdycky vysusim ousko a za ouskem 🙂