Zašilhají občas taky vaše miminka?

machire
11. pro 2007

Ahoj holky, chci se zeptat jestli vaše miminka taky občas zašilhají ? Četla jsem sice, že je to u malých miminek normální, ale leží mi to v hlavě. Malý občas zašilhá jenom jedním očičkem a k tomu se mi zdá, že má v pravé tvářičce takový nějký divný tik. Většinou se to stane, když mu dám dudlíka. Je to jenom občas, ale nahání mi to docela strach ☹

suki
11. pro 2007

Ahoj s tím šilháním si nedělej starosti, naše malá taky někdy šilhá, myslím, že to mají skoro všechna miminka, ale ten tik to nevím s tím nemám zkušenosti.

kaceenka81
11. pro 2007

machire naše terezka taky občas zašilhá.dr.říkala že je to normální,že ještě neumí zaostřit.a s tím tikem-terka zase někdy jakoby křiví nosánek. 🙂 jako by s nm škubala.

machire
autor
11. pro 2007

Holky díky moc ! Kačenko to s tím nosíkem je přesné, nevěděla jsem jak to přesně popsat, ale teď si uvědomuju, že vždycky zašilhá a krčí u toho nosík, vypadá to jako nějaký tik. Tak to jsem ráda, že v tom nejsme sami, snad to bude v pohodě 🙂 Měla jsem strach, protože malý se narodil pomocí vakuového extraktoru, tak jsem se bála, aby to nebyl nějaký následek 😢

jabber
11. pro 2007

machire - naše malá taky po narození šilhala, ptala jsem se na to na očním, když jsme tam byli s ucpaným slzným kanálkem. Řekli mi, že je to normální a může to trvat až do 1 roku. Nás to přešlo celkem rychle, asi ve 2 měsících.

karotky
11. pro 2007

Áda nám taky asi do 2.měsíců šilhal a srovnalo se to samo.Teď se nám pro změnu otřepává.........třeba po jídle,když si krkne. 😀

kacka79
11. pro 2007

Ahojky, teď už je to ok, ale tak do 3 měs nám taky občas "ujelo očičko"... a taky dělaj různý ksichty, nebooooj 🙂

kaceenka81
11. pro 2007

machire terezka se zase narodila pomocí kleští...snad to bude ok. 🙂

gabca1
11. pro 2007

děti prý do 3. měsíců šilhají, řekla mi to mudr. Řeší se to prý až po tomto období u očního lékaře. G.

machire
autor
12. pro 2007

Všem díky moc, moc, moc 😉

anatanka
12. pro 2007

No, tak nasi maly ty ococka "ujizdeji" jeste ted a to ji je uz pres pet mesicu...

mata1
2. črc 2010

ahoj, naši Štěpě je už skoro 9 měsíců a levé očičko ji občas ujíždí. Myslíte, že mám zajít na oční. Pediatr nic neříkal. Nechtěla bych něco zanedbat.

zuzuza
3. črc 2010

Holky, nemáte někdo zkušenost s tím, že by vaše děti obracely oči v sloup? Můj malý to dělá, když je unavený, párkrát protočí oči a spí, ale včera to párkrát udělal i během dne a to mě teda dost nahnalo hrůzu, prosím poradte!

evulatko
4. črc 2010

Mato asi bych na ocni sla, pry do pul roku to normalni je, devet mesicu je uz ale asi moc☹ Zuzo, s timhle zkusenosti tedy nemam☹ Zkusse zeptat v poradne na www.porodnice.cz,

bury
6. črc 2010

@mata1 - minulý týden jsem se ptala u očního, jak je s šilháním. já jsem totiž tupozraká - na jedno oko špatně zaostřuju, takže lehce šilhám, chtěla jsem vědět, jestli je to dědičný. očařka mi říkala, že do jednoho roku to nemám vůbec řešit, že je to je normální, že děti špatně zaostřujou - pokud by to trvalo dýl, tak k ní mám zajít, ona to překontroluje a vidělo by se, co dál.

mata1
10. črc 2010

@bury Díky za informaci. Trochu jsi mě uklidnila. Začali jsme Štěpě to druhé očičko přelepovat vždy na půl dne, aby trénovala svaly na tom, co jí občas ujede. Tak snad to také pomůže.

bury
10. črc 2010

@mata1 - a to vám doporučil doktor? sama od sebe bych to radši asi nedělala.... Štěpánka je fakt ještě malá, tak aby jí pro změnu nepolevilo to zalepovaný očičko .... 😒

mata1
11. črc 2010

@bury ne, vyčetla jsem to na netu. Neboj, zase to nepřeháníme. Nedáváme jí to každý den.

janicka006
12. črc 2010

@machire já z toho byla vykulená hned v porodce.Malá hodně šilhala,ale během měsíce od porodu se jí to spravilo.Ptala jsem se na to mudry a řekla mi,že může šilhat až do roka,že se vyvíjejí oční nervy.Až pak se to musí už nějak řešit...ale do té doby můžeme být v klidu.

machire
autor
16. pro 2014

Tak po 7-mi letech můžu konstatovat, že to je opravdu normální a malý má krásná očička a vůbec nešilhá 🙂