Zastavení růstu hlavičky. Máte zkušenost?

eandy
3. dub 2010

Ahoj.Mam otazku.Nemate nikdo zkusenost se zasatvenim rustu hlavicky?Holka se narodila ve 37tt až do ted uplne zdrava, jen ta hlavicka.Motoriku a vse ma naprosto v poradku.Jen bych rada vedela na co se mam pripravit

georgine
3. dub 2010

ahojky a co se děje s halvičkou? Má ji vetší poměrem k tělu nebo menší?? ☹

eandy
autor
3. dub 2010

naopak - ma ji malinkou.
Co jsem pochopila od dr, tak ji moc brzy srostla a ted uz se ji rust zastavil a tak ji nemuze rust mozek

georgine
3. dub 2010

jéjda a jste na sledování třeba v neurologii ono všechny abnormality rustu a zvláště hlavičky by měli být minimálně sledovány. alespoň por jistotu.. 😕 😉

eandy
autor
3. dub 2010

prave ve stredu jdeme poprve - doted ji hlidala jen obvodacka.vzdy rikala, ze je to v norme a vcera se mi objevila pred barakem, ze se ji rust zastavil a ze musime na neurologii, na rentgen a ze nas zrejme poslou do motola.Takze jsemj ted z toho dost spatna a zjistuju, co a jak.

georgine
3. dub 2010

eandy nic nezjišťuj to tě pak rozhodí a mco si to berš my máme v rodině _bratr má zase velko hlavu a co taky na neurologii ale to je zase skoloubene s psychomotorickým vývojem což nemusí být vžádném případě váš případ.. Je fajn že to řešíte už v brzkém věku spousta lidí řekne že je to rodové a dítě je evidentě abnormálné růstově a někdy i výchovně ale to je podle mě špatně. Jsi šikovná že to řešíe a tím si udělala všechno správně a to tě musí těšit 😵

eandy
autor
3. dub 2010

prave ze u nas by to taky melo vliv na motoriku.jsem jako kazda mama - radsi bych to mela ja jen at deti jsou v pohode.Videsilo me kdyz mi dr rekla, ze pokud vazne neporoste budou ji muset znovu rozpojit svy.No uvidime co nam reknou ve stredu.Nejhorsi je to cekani.

hlava1zelena
24. dub 2012

ahoj, zajimalo by mne jestli mate nekdo zkusenost s měrenim hlavicky.. v porodnici nasi maly namerili 35 cm, po tydnu pediatricka 36 s tim ze metr po hlavicce klouzal a ona rikala ze mne nebude strasit ze centak sem centak tam muze taky znamenat to ze to pri narozeni blbe zmerili.. ze to klouze.. dneska jsem ji merila hlavicku dobrym "neklouzavym" metrem a namerisla jsem 36.5, je to 11ct dni po porodu, pet dni po tom mereni pediatrickou.. tak nevim jestli se mam zacit znepokojovat.. mate nekdo zkusenosti? Na webu jsem nasla takovy graf, kde pisi ze ta hlavicka ze zacatku roste rychle, ale jestli zase takhle rychle to se mi zda divny.. aby se ji nejak nerozlejzaly lebecni svy :(