Závislost na dudlíku a cucání rukou. Neublíží to zubům?

suki
8. lis 2007

Ahoj holky, zajímalo by mě, jestli ,není nebezpečné pro zoubky dudlat dudlíček skoro pořád. Malá je na něm závislá, je to její kámoš asi fakt nejlepší 😀 má ho skoro pořád, kromě toho když usne a vypadne jí nebo když si s ní hraju a povídám, tak jí taky nechybí. Ale hrozně jí pomáhá při prdíkách, tak to jsem zase ráda. Jen mám strach, aby si nedeformovala dásně a budoucí zoubky,používáme silikonový dudlík, tak ten je snad šetrný. Jink teď zjistila, že ručičky se dají taky super cumlat, tak nevím co ji mám nechat cumlat radši, jestli dudel nebo ručky. Vím, že tomu nemám bránit a taky nechci, vím, že teď bude do pusiny strkat všechno, ale.......zoubky....bude to O.K.? 🙂 😔

hanzuli
8. lis 2007

Tak my máme podobný problém. Dudlík má Kačka taky ráda a bez něho prostě neusne. I po nočním kojení ji ho musím dávat, protože je sice ospalá, ale bez něho se vzteká. A pěstičky si přes den cumlá snad ještě radši. Má je furt oslintané... Tak nevím 😕

suki
autor
8. lis 2007

Já jí ho po nočním kojení dávat nemusím, protože usneme a spíme, takže to je dobrý, ale jinak...

kupinka
8. lis 2007

Tak Kubajs je závislák čím dál větší,o rukách ani nemluvím.Buď to,nebo to........A vadit by to nemělo,my jsme taky vyrostli z dudlem 😉

suki
autor
8. lis 2007

😀 😀 😀 Tak snad to bude O.K.Uklidnily jste mě holky. Díky. 😉 😉 🙂

eva265
9. lis 2007

Me doktrorka doporucila, at dame radeji dudlik, protoze ruce se pry hure odnaucuji. Zatim to David vydrzel bez nej, ale ruce si cuca porad uz od narozeni. U nej je to ale horsi v tom, ze na pestickach ma atopicky ekzem a to cucani mu ho jeste zhorsuje.

suki
autor
9. lis 2007

Já myslím, že je dudel taky lepší, než cucání ručiček, ale člověk tomu stejně nezabrání, ručičky jsou holt pořád poruce 😀 😀 😀 😀

marmazel
9. pro 2008

Ahoj holky, malá dudlík nikdy nechtěla, až teď poslední týden ho bere, dávám ho na spaní, v noci sem jí ho dávala tak jednou za noc, protože sem zjistila, že si chce jen podudlat ve spánku a na to prso nepotřebuje, ale dala jsem jí ho hned jak kvíkla a dnes v noci kvíkala každou hodinu a půl, myslíte, že jí to mám odnaučit jako prso nebo to můžou být zoubky?

evikuu
9. pro 2008

Aho, tak moje starší nikdy dudlík nechtěla-a cucala jen a jen ruce.Pak objevila palec a to byl konec.... bylo to sice pohodlné protože jsme jí nikdy v noci dávat dudel nemusela ale palec nám zůstává stále.Je to už pouze v hlavě-vidí poštář a chce si cucat palec-uvědomuje si to ale když se nehlídá tak si pocucá i v 9 letech a je to děsný.Máme jí prý vázat na noc ruce ale umíte si to představit??? Pro to je hlavně u dudlíku nechte jak to půjde-ruce se opravdu hodně špatně odnaučují!!!
Sestřenka má obrácený problém.Malému jsou 2 měsíce a usne pouze u prsa-plně kojí.Nechce žádný dudlík a sám prostě neusne.Je to hrozně unavující.Poradí někdo jak ho naučit na dudlík???

marmazel
9. pro 2008

Malá taky dudlík nechtěla, ředši dělala, že se pozvrací, tak sem to přestala zkoušet, až před týdnem sem to zkusila a on asi ho vzala, jinák ona má i ten palac, ale není to tak hrozný, jinak já sem si ze spaní cucala palec snad ještě v 5. třídě. byl to zvyk. ani sem o tom nevěděla.

evikuu
9. pro 2008

právě-taky nám řekli že už to má zafixované a musí se stím "bojovat" už jinak a ne nadávat..... což ani nedělám ale manžel to nemůže nějak vydejchat....

gedgitka.a
9. pro 2008

ahojky holky mě malej první 2 měsíce dudlík moc nechtěl vzal si ho jen na chvilku na uklidnění pláče a za chvilku flus s ním ven, teď je mu 4 a půl měsíce a nejvíc mu chutnaj ručičky a různý kousátka a chrastítka, ale i dudel si dá třeba, když usíná nebo pláče, ale jak si hraje zase šup s ním ven a šup do papulky s pěstičkou. nenechávám ho cucat si jednotlivý prstíky a obzvláště palec, to se prý nejhůř odnaučuje a něco na tom bude znám holku, který je 29 a ta si při usínání vrazí palec do pusy, jinak by prý neusnula 😀

evikuu
9. pro 2008

tak teďka jsi mě vyděsila až ta naše ve třiceti usne jen s palcem a nebo s chlapem.... 😀

timbouctou
9. pro 2008

evikuu_ my dudlík vůbec nezavedli, ale zato jak malýmu začaly růst zuby, tak vyžaduje prso když je dobře tak jen třikrát za noc. Když ho to zlobí moc, tak jsme vzhůru třeba i každou hoďku. A to mezi 4. a 6. měsícem už v podstatě usínal sám, kolem osmé usnul a v šest sedm se budil. Teď se třeba ve čtyři rozhodne že už je den.

evikuu
9. pro 2008

u Verunky se snažíme dudlíkovou metodu dodržovat 😀 tak snad to bude dobrý

gedgitka.a
9. pro 2008

no děsit jsem Tě nechtěla, ale je fakt, že když se vedle tý holčiny kamarád probudil a viděl ji cucat si palec, taky ho to trochu vyděsilo 😅

sharon2
9. pro 2008

ahoj holky....přidávám zkušenost s palcem 🙂 Cucaly si ho obě neteře. Té první se na něm v 5 letech udělal hnisavý vřed, musela několikrát na řezání a čištění. Mladší má dnes 10 let a s palcem v puse usíná a spí stále!!

Já byla odpůrce dudlíků i palců 😀 Moje starší dcerka si od narození cpala ručky do pusy, strašně se při tom škrábala a plakala. Po týdnu jsem to vzdala a dala dudel. Ve dvou letech jsme ho dali Mikulášovi, aby ho poslal Ježíškovi výměnou za dárky 😉
Mladší dcerka se už v porodnici neomylně trefila palečkem do pusy. Snažili jsme se přesvědčit na dudlík....máme jich doma asi 15!!! Dávila se, vztekala, nechtěla - myslela jsem, že jsou moc velké a sháněla menší a ještě menší, marně. Až jí moje sestra koupla jeden obrdudel, dudlací část je jak bambula. A světe div se,ten si vzala. Na paleček nějakou dobu "zapomněla", ale teď, jak začíná zkoumat ruce, tak už je má v puse zase a opět se umí trefit palečkem...tak jsem zvědavá, jestli u něj nakonec neskončííme, ačkoliv bojuju, jak to jde 😉