Zavřené pěstičky u půlročního mimča

tinulla123
2. bře 2017

Ahojky, chci se zeptat, můj 6,5 měsíční chlapeček mívá často zavřené pěstičky, hlavně když je na bříšku, pěkně se už překuluje, i se trochu plazí za hračkami, ručičky rozevírá, když se natahuje pro hračku, ale častěji mívá ty pěstičky než rozevřenou dlaň, hlavně teda nejvíc na tom bříšku, měli jste to někdo taky tak? Měla bych to nějak řešit? Předem díky...

smecka
2. bře 2017

@tinulla123: syn měl též ručičky v pěst, když byl na bříšku a s rehabilitační jsme to řešili, že je to špatně. Ale pro jaký věk, to si už nepamatuji.

catf
2. bře 2017

@tinulla123 určitě bys to měla říct pediatrovi a ten by tě mohl poslat na neurologii,kde by případně předepsali fyzioterapii. Mojí dceři bude za týden 7 měsíců a zavřené pěstičky nemá vůbec nikdy, podle mě je to pro tento věk už problém a mělo by se to řešit. Divím se, že pediatr to sám nezaregistroval, vždyť při prohlídce v 6 měsících si toho musel všimnout.

tinulla123
autor
2. bře 2017

no mě to ani nenapadlo a na bříško ho při půlroční kontrole nedávala až teď jak jsme začli chodit na cvičení, tak mě na to upozornili... asi jí radši zavolam...

catf
3. bře 2017

@tinulla123 zavřené pěstičky by mu mohly dělat problém při dalším rozvoji, po bříšku by měl začít rotovat kolem své osy a přetočit na bok, z toho pak na kolínka,aby mohl lézt. Zkus mu dávat do ruky objemnější měkké hračky..tohle mi doporučila neuroložka, když byla moje dcera zaťatá..taky měla pěstičky, když se jí něco nelíbilo, ale přestala je zatínat do 2-3 měsíců...samo to odeznělo asi jak začala vnímat víc a začala se víc pohybovat...

superkousky
3. bře 2017

Když se syn narodil (33tt) ,tak měl neustále zavřené oči a pěstičky.Upozornila jsem na to lékařku na nedonošeneckém v HB.Paní doktorka to bagatelizovala s tím,že když synovi píchají injekce,takl oči otvírá.Pěstičky vůbec neřešila.Stejné to bylo,když jsem tam jela následně na kontrolu.Vzhledem k tomu,že jsem doktorce již nedůvěřovala,objednala jsem si syna na neurologii do Motola.Zjistilo se ,že má CKP IV,proto doporučuji neváhat a obrátit se na neurologa.

tinulla123
autor
5. bře 2017

no já volala pediatričce a ona říkala, že vzhledem k tomu, že se vyvíjí normálně, bere hračky do ruk, přendává si je z jedne ruky do druhé, hraje si s nožkami, překuluje se, plazí se za hračkami, jde na kolínka, vše ok, tak jí ta jedna věc nevadí, že prý to někdy může trvat některým dětem dýl...

smecka
5. bře 2017

Ja bych to stejne konzultovala s rehabilitacni, sama jsi psala, ze prakticka ma laxni pristup....

superkousky
5. bře 2017

@tinulla123 Ne nadarmo se říká :" Důvěřovat je dobré, nedůvěřovat je lepší.".Je to tvé dítě ,takže rozhodnutí je na tobě (stejně tak i případný následek).

plabla
28. srp 2018

naše pediatrička to u první dcery tedy řešila prakticky od návratu z porodnice a tenhle stah ve svalech a v půl roce jsme na tom byly přesně jak píšete a bylo to podle ní špatně. Jediné co jsme pro to dělaly podle jejího vedení - položit na záda, v klidu položit vaše ruce na její ramínka a postupně jakoby stahovat to napětí dolů až k zápěstí, vzít ruce a pohyb dokončit až do konečku prostředníčku. MUDr říkala že tohle zklidňování zabere. Dělala jsem já i manžel, ale moc to nepomohlo, ale hezky jsme se u toho zklidnili všichni a zastavili běh takových fofrů kolem koupání atd. 🙂 Syn to měl pak taky takže jsme dělali to samé ale neměl to tak v napětí a teď máme třetí a ta ty ruce nemá vůbec, tak jsem konečně pochopila ten rozdíl-po 10 letech. Jinak dceři je 10 a je normální, nevím jestli ten stah měl nějaký důvod a následek, ale hlazením nic nezkazíte 🙂

tinulla123
autor
30. srp 2018

malý už má dva roky a nic to nebylo, tehda jsem se na to ptala znovu na takovém tom cvičení rodičů s dětmi a paní cvičitelka mi řekla, že se to určitě spraví samo, že to nějak nemám řešit, jen třeba hladit po těch ručičkach a rozevírat, ale přestala jsem to nějak řešit, když jsem si vzpomněla, tak jsem ho hladila, ale sam je začal časem otevírat, neřešila jsem to a vlastně když to vezmu zpětně, žádný problém u nás nebyl... jen mě to tehdy zbytečně polekalo...

lendy01
20. říj 2018

Malý má 5 měsíců a zvedá se jen se sevřenými pestickama a tak obecně má hodně ruce v pěst. Ale hračky chytá normálně a hraje si s cingrlatkama nad postýlku s rozdělanýma ručičkami. Paní doktorka viděla, že je na pestickach, když jsem ho otočila na břicho a nic na to neřekla, tak snad to bude v pohode. Když mu chci ty ručičky rozdelat, tak je sevře ještě pevneji - nezdá se to ale má hroznou silu